Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Stas said:

 

 

U mnie platforma spowodowała , że basik z mocnego stał się mocniejszy i obszerniejszy.

Sprzęcik nie wyszczupla przekazu , wręcz przeciwnie , 

jest bardziej dynamicznie i przestrzennie .

Podobny wpływ ma na gramofon .

AD04E4BE-43E5-415F-90A9-EBBA0BB1EC82.jpeg

Dzięki za podzielenie się opinia. 

No właśnie ten bas, cały czas mam z nim jakiś dylemat, niewielki ale jednak cos bym poprawil.

O dziwo po zmianie z psu3 na psu7 czasami mi czegoś brakuje.

Bas jest szybszy i bardziej kontrolowany, ale przynajmniej jak na moje ucho stracił trochę z wolumenu. Brakuje mi go trochę przy np kontrabasie jak np Ray Brown czy pudła jak na przykład Charlie Haden / Antonio Forcione w heartplay. 

Dochodzę do wniosku że najlepszym wariantem cena vs jakość jest zakup 707 z psu3. Różnica w cenie przy zakupie psu 7 jest ogromna, a to co zyskujemy, niekoniecznie może przemawiać za zmiana. 

Kombinuje z platformą, zobaczymy. 

Panowie a może jakieś rekomendacje co do okablowania 707 ze wzmacniaczem? Wiem że to zależy, ale może jakieś sugestie po waszych próbach? 

Jeszcze raz dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maciej Zadorozny napisał:

Dzięki za podzielenie się opinia. 

No właśnie ten bas, cały czas mam z nim jakiś dylemat, niewielki ale jednak cos bym poprawil.

O dziwo po zmianie z psu3 na psu7 czasami mi czegoś brakuje.

Bas jest szybszy i bardziej kontrolowany, ale przynajmniej jak na moje ucho stracił trochę z wolumenu. Brakuje mi go trochę przy np kontrabasie jak np Ray Brown czy pudła jak na przykład Charlie Haden / Antonio Forcione w heartplay. 

Dochodzę do wniosku że najlepszym wariantem cena vs jakość jest zakup 707 z psu3. Różnica w cenie przy zakupie psu 7 jest ogromna, a to co zyskujemy, niekoniecznie może przemawiać za zmiana. 

Kombinuje z platformą, zobaczymy. 

Panowie a może jakieś rekomendacje co do okablowania 707 ze wzmacniaczem? Wiem że to zależy, ale może jakieś sugestie po waszych próbach? 

Jeszcze raz dzięki. 

A wzmacniacz jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graaf gm50b. Na lampach kt88. 

Nie gra to jak stereo;) typowy lampiak. Kop, dynamika, głęboki bas a przy tym fajna bogata średnica. Przy 50w brzmi jak by miał 100w, chociaż z konkretnym solid state bas raczej nie az tak okazały, szybki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Maciej Zadorozny napisał:

Graaf gm50b. Na lampach kt88. 

Nie gra to jak stereo;) typowy lampiak. Kop, dynamika, głęboki bas a przy tym fajna bogata średnica. Przy 50w brzmi jak by miał 100w, chociaż z konkretnym solid state bas raczej nie az tak okazały, szybki. 

 

 

 

Ja posiadam przedwzmacniacz lampowy Lector ZOE i hybrydową końcówkę mocy Lector VM-200.

Obecnie ten zestaw + 707 na platformie brzęczy z kabelkami Black Cat Cable . 

 Wracając  do zasilaczy . 

U mnie dźwięk 

przy zamianie zasilacza 3T na 7T 

radykalnie zmienił się na plus . 

Już nie chcę się powtarzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maciej Zadorozny napisał:

Dzięki za podzielenie się opinia. 

No właśnie ten bas, cały czas mam z nim jakiś dylemat, niewielki ale jednak cos bym poprawil.

O dziwo po zmianie z psu3 na psu7 czasami mi czegoś brakuje.

Bas jest szybszy i bardziej kontrolowany, ale przynajmniej jak na moje ucho stracił trochę z wolumenu. Brakuje mi go trochę przy np kontrabasie jak np Ray Brown czy pudła jak na przykład Charlie Haden / Antonio Forcione w heartplay. 

Dochodzę do wniosku że najlepszym wariantem cena vs jakość jest zakup 707 z psu3. Różnica w cenie przy zakupie psu 7 jest ogromna, a to co zyskujemy, niekoniecznie może przemawiać za zmiana. 

Kombinuje z platformą, zobaczymy. 

Panowie a może jakieś rekomendacje co do okablowania 707 ze wzmacniaczem? Wiem że to zależy, ale może jakieś sugestie po waszych próbach? 

Jeszcze raz dzięki. 

a te kondy to już wygrzałeś? ile godzin grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Rezyslaw said:

a te kondy to już wygrzałeś? ile godzin grają?

Byc moze masz racje i jestem zbyt niecierpliwy, a do wnioskow dochodze zbyt pochopnie.

Pomimo znajomosci tematu wygrzewania sie niektorych komponentow, w tym kondensatorow, staram sie byc obiektywny w temacie. Nie znaczy wiec ze nie podzielam opinii. 

Malo teraz slucham z powodu braku czasu (mysle ze 20-30 godzin przegralo po modernizacji, a krytycznego sluchania bylo zdecydowanie malo, muzyka raczej w tle i przy niskich glosnosciach) , glosniki nie stoja teraz w idealnym miejscu, sa nowe lampy i kondensatory wiec zmian bylo na tyle duzo ze nie mozna chyba byc czegokolwiek pewnym. 

Pozdrawiam

Maciej 

 

 

 

14 hours ago, Stas said:

 

 

Ja posiadam przedwzmacniacz lampowy Lector ZOE i hybrydową końcówkę mocy Lector VM-200.

Obecnie ten zestaw + 707 na platformie brzęczy z kabelkami Black Cat Cable . 

 Wracając  do zasilaczy . 

U mnie dźwięk 

przy zamianie zasilacza 3T na 7T 

radykalnie zmienił się na plus . 

Już nie chcę się powtarzać ...

Ja gram na polaczeniowce Audioquesta SKY, a glosnikowe mam Acoustic Zen absolute sliver.

Poluje na RCA AZ absoluta silver, lub reference silver zeby bylo kompleksowo od jednego producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Stas napisał:

 

U mnie platforma spowodowała , że basik z mocnego stał się mocniejszy i obszerniejszy.

Sprzęcik nie wyszczupla przekazu , wręcz przeciwnie , 

jest bardziej dynamicznie i przestrzennie .

Podobny wpływ ma na gramofon .

Stasiu zgadzam się z Tobą w zupełności u mnie platforma stoi pod gramofonem i też wrażenia jak u Ciebie 

Warto sprawdzić jej działanie bo można się pozytywnie zaskoczyć a do tego piękny design

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego mam wątpliwości to w tej chwili bas, tzn spodziewałem się że będzie lepiej niż było a jest tak samo. 

Natomiast co do innych aspektów dźwięku to na pewno stał się łagodniejszy w dobrym tego słowa znaczeniu, plynniejszy, jakby bardziej aksamitny bez utraty szczegółowosci. 

Instrumenty otoczone są większą ilością powietrza i wydają się być prawdziwsze. 

Jednak to co jest najbardziej zauważalne to spokój i ogólne wrażenie subtelności i większego wyrafinowania. 

Raz jeszcze. Gram może 30 godzin, a różnice to nie jest noc i dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Rezyslaw said:

Bas opisujesz ilościowo a co z jakością, czy podzakresy  są bardziej zróżnicowane?

wklej foty tych kondensatorów, które wlutowałeś

Zmienione zostaly rowniez gniazda RCA na WBT oraz kable.

Kondy zamocowane sa narazie tak by nie ciac nóżek, jak sie sprawdza w 100% to moze je obnize i zamocuje na goracym kleju, albo na macie sorbotanowej.  

Problem z basem to miedzyinnymi obecne ustawienie glosnikow, bo po powrocie do wyznaczonego miejsca nastepuje poprawa. Jedzie platforma anytywibracyjna SAP Relaxa. 

Jupiter.jpg

wbt.jpg

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, McGyver said:

Widzę ze dałeś WBT Nextgen na wyjściu analog. Akurat w tym miejscu lepsze są klasyczne Topline lub Midline. 

spacer.png

Przed wbt kupiłem na Allieexpress podróbe gniazd rca cmc pozłacanych z trzpieniem wykonanym wg producenta z miedzi tellurium, kto to wie, być może ?

Gniazda są wykonane fantastycznie, bardzo ciężkie, złoto nie błyszczy jak psu... i na moje oko to miedź. 

Komplet 8 szt to wydatek chyba około 30 euro, muszę sprawdzić. 

W każdym bądź razie łatwe w montażu i naprawdę niejeden producent mógłby się wzorować na nich jak można tanio a solidnie. 

Siedzialy w transporcie i dac, w 707 po zmianach kondensatorów jeszcze nie, ale przed tak. Uznałem że jak wbt to wbt, a tu może niespodzianka. 

Tanie te cmc a grały fajnym wypełnieniem, więc muszę przeprowadzić próbę w wolnym czasie.

Ewentualnie sprawdzę twoja propozycje. 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, Rezyslaw said:

U mnie siedzą gniazda Furutecha rodowane sygnałowe i zasilające z bezpiecznikiem Verictum,przewody sygnalowe z płytek do gniazd wymienione i skrosowane, jeszcze tylko kondy do wymiany na Duelundy Alexander ,już zamówione

20191021_204246.jpg

Czekamy w takim razie na opis wrazen, na poczatku po zamontowniu / na świeżo wzgledem ICELa, a takze po uplywie czasu.

O jakiej wartosci kondensatorow masz zamiar uzyc? Pewnie sprawdziles co tam sie zmiesci, ale tak na wszelki wypadek upewnij sie ze nie sa zbyt duze.

Z prawym kondensatorem patrzac od przodu jest mniejszy problem, ale przy lewym sa elementy ktore wlutowane sa w plytke i zachodza dosc gleboko. Kondensatory trzeba uniesc i albo tak jak umnie stoja na nozkach, albo zamontowac na jakiegos rodzaju podstawce. 

Nie stwierdzilem zadnego rezonansu, ale byc moze najlepiej umiescic je na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Zapraszamy do pokoju 510 hotel Sobieski.

Elektronika, której będzie można posłuchać:

Seria Top Line: Lector CDP 707, przedwzmacniacz lampowy ZOE, końcówka hybrydowa VM 200, flagowy model DIGICODE DAC S-192 plus zasilacz PSU D-192.

Seria „R”: Lector CDP 603, Lector Digitube S-192, hybryda ZXT 70.

Monitory Pearl Evo HFE 2V, i wersja podłogowa plus moduły basowe.

Okablowanie: Black Cat Cable by Chris Sommovigo.

Platformy antywibracyjne Relaxa, Isol Coupling 2.0.

Stolik Lector T-Rex.


Fanów słuchawek zapraszamy do pokoju 222 Sobieski, posłuchać będzie można wzmacniacza słuchawkowego Lector ZUM-H.

Do zobaczenia?

Joanna

 

 

Edytowane przez Lector. Audio. Poland.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2019 o 10:14, Lector. Audio. Poland. napisał:

Serdecznie Zapraszamy do pokoju 510 hotel Sobieski.

Elektronika, której będzie można posłuchać:

Seria Top Line: Lector CDP 707, przedwzmacniacz lampowy ZOE, końcówka hybrydowa VM 200, flagowy model DIGICODE DAC S-192 plus zasilacz PSU D-192.

Seria „R”: Lector CDP 603, Lector Digitube S-192, hybryda ZXT 70.

Monitory Pearl Evo HFE 2V, i wersja podłogowa plus moduły basowe.

Okablowanie: Black Cat Cable by Chris Sommovigo.

Platformy antywibracyjne Relaxa, Isol Coupling 2.0.

Stolik Lector T-Rex.


Fanów słuchawek zapraszamy do pokoju 222 Sobieski, posłuchać będzie można wzmacniacza słuchawkowego Lector ZUM-H.

Do zobaczenia?

Joanna

 

 

Super na pewno odwiedzę ? a obok też może być ciekawie pok. 508 w zeszłym roku grali z  Lectorem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bogus18 napisał:

Super na pewno odwiedzę ? a obok też może być ciekawie pok. 508 w zeszłym roku grali z  Lectorem . 

W tym roku być może również zagramy z odtwarzacza Lectora choć mamy w zanadrzu dwa znacznie droższe odtwarzacze co wcale nie musi oznaczać że lepsze.

Cieszymy się że po sąsiedzku będziemy mieli wspaniałych ludzi i urządzenia marki Lector.

Pozdrawiamy

Marcin i Karol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2019 o 10:14, Lector. Audio. Poland. napisał:

Serdecznie Zapraszamy do pokoju 510 hotel Sobieski.

Elektronika, której będzie można posłuchać:

Seria Top Line: Lector CDP 707, przedwzmacniacz lampowy ZOE, końcówka hybrydowa VM 200, flagowy model DIGICODE DAC S-192 plus zasilacz PSU D-192.

Seria „R”: Lector CDP 603, Lector Digitube S-192, hybryda ZXT 70.

Monitory Pearl Evo HFE 2V, i wersja podłogowa plus moduły basowe.

Okablowanie: Black Cat Cable by Chris Sommovigo.

Platformy antywibracyjne Relaxa, Isol Coupling 2.0.

Stolik Lector T-Rex.


Fanów słuchawek zapraszamy do pokoju 222 Sobieski, posłuchać będzie można wzmacniacza słuchawkowego Lector ZUM-H.

Do zobaczenia?

Joanna

Planuje oczywiście odwiedzić stoisko Lectora tym bardziej ze posiadam kilka elementów od Pani Joanny i Kamila 

Dzięki własnie obecnemu zestawowi opartego o Lectora i kable Black Cat platforma Relaxa  zacząłem delektować się muzyką a nie tylko jej  "słuchać' 

Poza tym jestem bardzo ciekawy monitorów Pearl Evo 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, Rezyslaw said:

DUELUNDY alexander wlutowane,powiem krótko  fantastyczne kondendatory,poprawa w każdym aspekcie 

Gratulacje, jakie wartosci? 

Szkoda ze tak niewiele jest dobrze zrealizowanej muzyki. No moze troche przesadzam, ale dobrze nagrane plyty brzmia wspaniale i slychac zdecydowana roznice na korzysc.

Te slabe, lub slabiej zrealizowane obnazaja ich niedociagniecia, w zwiazku z tym liczba odsluchiwanych albumow zmniejszyla sie znacznie. 

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechala platforma SAP Relaxa 1. Kupiona z rynku wtornego za stosunkowo niewielkie pieniadze w porownaniu z nowymi, ktore kosztuja poprostu majatek.

Nie liczylem na zbyt wiele i szczerze myslalem ze odesle z powrotem, lub sprzedam komus kto ma gramofon, ale zostaje bez dwu zdan.

Na pewno wniosla wiecej korzysci niz jakakolowek zmiana lamp w tym odtwarzaczu (nie testowalem lamp za 2-3 kola)a troche juz sie przewinelo.  Ogolna kultura,  szlif uporzadkowanie, scena no i bas w szczegolnosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.