Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Maciej Zadorozny napisał:

gratulacje, jakie wartosci? 

muszę odszczekać 0,47uF bo większe i tak nie wejdą a i tak się napociłem przy lutowaniu, bas jest jędrniejszy i bardziej energetyczny, cały przekaz zyskał na czystości ,lepszej separacji i soczystości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Rezyslaw said:

muszę odszczekać 0,47uF bo większe i tak nie wejdą a i tak się napociłem przy lutowaniu, bas jest jędrniejszy i bardziej energetyczny, cały przekaz zyskał na czystości ,lepszej separacji i soczystości 

Swietnie w takim razie.

Odnioslem podobne wrazenie ogolnej poprawy, bez potrzeby wdawania sie w indywidualne aspekty. Jest poprostu lepiej.

Korci mnie zeby zamontowac moze o 1 lub 2 wartosci mocniejsze kondensatory, ale nie wiem czy to cokolwiek zmieni. 

Poszukac moze trzeba upgradu gdzies w glosnikach tzn zmiany na inne ........hmmmm?

Edytowane przez Maciej Zadorozny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej Zadorozny napisał:

Dojechala platforma SAP Relaxa 1. Kupiona z rynku wtornego za stosunkowo niewielkie pieniadze w porownaniu z nowymi, ktore kosztuja poprostu majatek.

Nie liczylem na zbyt wiele i szczerze myslalem ze odesle z powrotem, lub sprzedam komus kto ma gramofon, ale zostaje bez dwu zdan.

Na pewno wniosla wiecej korzysci niz jakakolowek zmiana lamp w tym odtwarzaczu (nie testowalem lamp za 2-3 kola)a troche juz sie przewinelo.  Ogolna kultura,  szlif uporzadkowanie, scena no i bas w szczegolnosci. 

Cieszę się , że platforma przypasowała . 
Kiedyś też sceptycznie podchodziłem do takich „wynalazków” , 

dopóki nie przyjechała na odsłuchy . 
Nic tylko słuchać . 
Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rezyslaw napisał:

muszę odszczekać 0,47uF bo większe i tak nie wejdą a i tak się napociłem przy lutowaniu, bas jest jędrniejszy i bardziej energetyczny, cały przekaz zyskał na czystości ,lepszej separacji i soczystości 

Dało by się wkleić zdjęcie z Duelundami, jak to wyszło? Oczywiście jeżeli są pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podobało. Głośniki. Monitory Pearl Evo jak na cenę ok 1200 Euro to świetne granie. A skoro już o Lectorze to jestem umówiony na domowe odsłuchy DAC-a digitube s-192 i coś czuję, że zostanie ze mną.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ,słuchałem i podobało się ,angażujace i analogowe granie jak z lampy przy tym otwarta i detaliczna góra podparta trójwymiarową średnicą no i bas szybki konturowy .Aż sie spytałem Joanny czy to aktywne moduły czemu zaprzeczyła, miło było Was znowu widzieć ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, co tu jeszcze dodać? Także wracałem posłuchać ponownie. Najbardziej zaskoczył mnie tańszy zestaw. Grał bardzo, bardzo dobrze i poprawnie. Obojętnie czy z monitorami, czy z tymi dwumodułowymi, Pokazał klasę. Sterował kolumny bez problemu. Oba zestawy tworzą szeroką o bardzo głęboką scenę, z mnóstwem informacji o lampowej barwie. Dźwięk, od którego ciężko się oderwać, który nie jest efektowny, szybko się nie znudzi. Nie zamęczy słuchacza nerwowością, czy przewalonym basem. Spójnie, gładko i aksamitnie, a zarazem bardzo rozdzielczo. I to wszystko w hotelowym pokoju, w kiepskiej akustyce. Co dopiero musi wyprawiać w ogarniętym pokoju. Ech trzeba kiedyś posłuchać ?

Na koniec cena.. szczególnie obu kolumn i tańszego zestawu = ???. Jeśli ktoś rozważa zmianę czy zakup nowego sprzętu, powinien mocno się zastanowić nad ofertą Lectora. 

Lector podczas AVS miał bardzo elastyczne podejście do słuchających. Swoje płyty, zmiana kolumn czy odtwarzacza CD nie stanowiła problemu. Brawo.

Pozdrawiam Krzysiek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję prezentacji na tegorocznym AVS. Świetne granie, piękna elektronika, bardzo ciekawe kolumny, zwłaszcza te prototypowe modułowe. Państwo prowadzący prezentacje super sympatyczni, a przy okazji merytoryczni. Ceny przy tym co się dzieje obecnie na rynku audio trzeba uznać za co najmniej przystępne. Brawo!

Wracałem z kolegą wielokrotnie do pokoju Lectora i zawsze ciężko było wychodzić 

 

Edytowane przez Sardyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
W dniu 25.10.2019 o 18:18, Lector. Audio. Poland. napisał:

Lector CDP 603

Lector ZXT 70 

Lector Edison 230

Lector stolik  T-Rex 

Pearl Evo HFE 2V monitory ( linia transmisyjna )

Fot. Silvano Cremonesi

DC2700F6-CFF1-46E6-BAFB-DFDFD5A3715E.jpeg

 

Bardzo podobał mi się dźwięk systemu Lector plus kolumny Pearl. Może też dlatego, że sam też używam przewodu cyfrowego Black Cat ?

Edytowane przez jozwa maryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Video Show się skończyło Uffff
Mam w zasadzie jedną uwagę. Cześć wystawców w pogoni za ...czym nie wiem zatraciła jakby główne przesłanie że ten sprzęt ma służyć do odtwarzania MUZYKI czyli oprócz wielu parametrów powinien być muzykalny tzn dawać przyjemność z jej słuchania z możliwą najwyższą wiernością. Po powrocie do domu usiadłem przed swoim systemem opartym głównie o urządzenia Lectora i kable Black Cat bez kompleksów i z czystą przyjemnością posłuchałem swojej ulubionej muzyki. Ja jestem winylowcem ale CD Lectora brzmi bardzo analogowo i bardzo mi odpowiada ten dzwięk ale cóż chyba nie można mieć wszystkiego chociaż korci bo wiele CD jest łatwiej osiągalnych niż te same winyle   Z systemem Lectora grały monitory Pearl Evo HFE 2V które mogą stać się hitem na rynku Audio bo za cenę 1200€ prezentują bardzo dobry dźwięk i wykonanie zdecydowanie warte posłuchania na spokojnie
Jest szansa że będę miał je w domu na testach więc wtedy będę mógł się w pełni wypowiedzieć

 

20191112_110634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za odwiedzenie naszego pokoju i podzielenie się wrażeniami.
Bardzo nam było miło poznać.
Pozdrawiamy.

 

2B5ADFF4-F01E-445B-A3F7-07043C179331.jpeg

Edytowane przez Lector. Audio. Poland.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
2 godziny temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za odwiedzenie naszego pokoju i podzielenie się wrażeniami.
Bardzo nam było miło poznać.
Pozdrawiamy.

 

2B5ADFF4-F01E-445B-A3F7-07043C179331.jpeg

Do usług ?  To ja od razu poproszę te kolumny dwuczęściowe do odsłuchu, jak już będą w rozpowszechnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mikelas76 napisał:

Lector zxt 70 super sprzet z jednym ale. Zawezona scena to byl jedyny minus, przynajmniej ja tak to odbieralem 

kwestia ustawienia kolumn i miejsca odsłuchu, były trzy rzędy siedzeń i w każdym inaczej było słychać, jak w domu ustawiasz sweet point to jest optymalnie dla Ciebie,miałem  to szczęście że na jednym kawałku wychodziły po kolei osoby z dwóch rzędów przede mną mną więc przeskakiwałem do przodu z ostatniego rzędu ?

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Lector zxt 70 super sprzet z jednym ale. Zawezona scena to byl jedyny minus, przynajmniej ja tak to odbieralem 

Miałem u siebie na odsłuchu nic z tych rzeczy gra szeroko . Scena wychodzi poza kolumny , jeśli Ci się podobało z Lectorem jest świetny kontakt i jest elastyczny w kwestii wypożyczenia.

Rezyslaw jak słuchał to prawdę mówi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2019 o 11:54, Andrzej Szulczewski napisał:

CD Lectora brzmi bardzo analogowo i bardzo mi odpowiada ten dźwięk

Trochę czekałem z oceną kupionego ponad miesiąc temu CDP 603 , już z lampami ECC83 i ECC81.  W pełni zgadzam się z opinią Andrzeja. Co prawda nie mam kompletnego zestawu Lectora, wzmacniacz to hybryda LAR 120 H / dopracowana drabinką rezystorową Khozmo oraz cudnymi lampami 6N30P-DR , a te mi tak podpasywały, że upolowałem jeszcze komplet na zapas/.

Zestawienie Lectora z LARem moim zdaniem jest bardzo udane. Pomiędzy CD a wzmacniaczem mam interkonekt z mieszanki srebra i złota / Arini Dark Starr / , testowałem także miedziane Furakawy Vivaldi, ale Arini lepiej się sprawdza. Nie miałem okazji posłuchać kompletu Lectora, jednak skoro ja jestem w pełni zadowolony, po co szukać dziury w całym ?

Jeżeli chodzi o sam odtwarzacz  - zastąpił po wielu latach Jolidę JD 100 i ma z pewnością sporo więcej do zaoferowania.  Przede wszystkim pojawia się więcej barw, wokale są bardziej płynne, swobodniejsze. dźwięki wydają mi się lepiej poukładane, na niektórych płytach odkrywam jakby nowe wybrzmienia. Pewnie tam były, ale nieco zlane z innymi i nie były tak dobrze wyodrębnione. Scena, szerokość i głębokość na wysokim poziomie, a mając do kompletu kolumny Audio Physic Tempo 6 , to sądzę, że jeszcze lepiej w tym zakresie dało się wykorzystać ich potencjał. Kable głośnikowe to Zu Audio Event z miedzianymi widełkami, polecam.

Mam trochę uwag do funkcjonalności sterowania pilotem, Jolida była bardziej intuicyjna, wyświetlacz także bardziej użyteczny, ale to tak na marginesie. Przykład - jak w Jolidzie włączyłem np. utwór 5, to zaraz potem startowała, a Lectora trzeba pogonić przyciskiem Play. Poza tym dosyć długo wczytuje oryginalne płyty. Ale jak wystartuje, to jest sama przyjemność ze słuchania.

Zestawiona konfiguracja dla mnie jest bardzo udana, a co najważniejsze w tym wszystkim, odczuwam przyjemność słuchania i to rożnych rodzajów muzyki. Dzisiaj np odkopałem dawno niesłuchaną płytę Chrisa Rea i takiej barwy jego głosu w utworze Saudade Part 1&2 na żadnym posiadanym przeze mnie CDP jeszcze nie słyszałem. Potem jest przejście do fragmentu utworu z fortepianem, gitarą klasyczną i delikatnym basem w tle. Nic więcej mi nie potrzeba, no może kielicha czerwonego wina, ale to w weekend, jak dotrą nowe płytki do słuchania.

Podziękowania dla Pani Joasi, która cierpliwie i kompetentnie doradzała mi na etapie wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2019 o 14:48, Lector. Audio. Poland. napisał:

Serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za odwiedzenie naszego pokoju i podzielenie się wrażeniami.
Bardzo nam było miło poznać.
Pozdrawiamy.

 

2B5ADFF4-F01E-445B-A3F7-07043C179331.jpeg

Szczere gratulacje za projekt , wykonanie i zaangażowanie całego zespołu w prezentacje na audioshow

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lector CDP 603 można rozbudować/upgrade o zasilacz zewnętrzny PSU-Z ( po lewej stronie foto )?

Były zapytania o kable sieciowe.

Użyliśmy kabli sieciowych Black Cat Cable made by Chris Sommovigo modele:

Silverstar!

Silverwolf Lupo

Pozdrawiam

J

8CB3AECE-6612-43F2-853E-E9558D840D15.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas Audio Show dwa razy w innych pokojach spotkałem klocki Lectora. 

leccd.jpg

 

leclist.jpg

 

3 godziny temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Lector CDP 603 można rozbudować/upgrade o zasilacz zewnętrzny PSU-Z ( po lewej stronie foto )?

A to ciekawe info. Wiszę , że CDP 603  ma tylko standardowe gniazdo po kabel zasilający , a nie tak jak w CDP 7 TL. Jak to się  w przypadku CDP 603 podpina pod taki zasilacz ? 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lector PSU - Z można użyć do:

CDP 603

DIGITUBE S-192

ZOR

ZOE

Przedwzmacniacz gramofonowy Lector Fonix.

Można tym zasilaczem obsłużyć 2 urządzenia jednocześnie np: ( CDP 603 i DIGITUBE S-192 ).

W środku urządzenia są 4 transformatory.

J

F4DE5AC3-0EF6-4B14-BDEF-37CC6B4EB09F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.