Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Ciekawy opis. Jak się Heresy III bardzo podobają to chyba nie ma sensu dalej szukać? 

Dzięki. Pewnie masz rację i zostaną (oby razem z żoną ?ale może jest ktoś co szedł moją drogą i coś zasugeruje np. z używek. Bo w tych pieniądzach chyba rzeczywiście trudno będzie o konkurencję wśród nówek.

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego modelu, a jakoś jestem spokojny ? Póki co nie nie spotkałem kolumn z którymi zxt-70 by sobie nie poradził. Odnośnie odsłuchu u siebie w domu kontaktuj się z dystrybutorem. Myślę, że nie będzie żadnych problemów.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, guinness_bis napisał:

Nie znam tego modelu, a jakoś jestem spokojny ? Póki co nie nie spotkałem kolumn z którymi zxt-70 by sobie nie poradził. Odnośnie odsłuchu u siebie w domu kontaktuj się z dystrybutorem. Myślę, że nie będzie żadnych problemów.

Nie zapomnij o kablach zasilających . Źródła , zwłaszcza cyfrowe są na nie wrażliwe i tu poprzez odpowiedni dobór można podnieść jakość brzmienia oraz je modelować .

To na czym te źródła stoją też jest ważne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muda44 napisał:

Nie zapomnij o kablach zasilających . Źródła , zwłaszcza cyfrowe są na nie wrażliwe i tu poprzez odpowiedni dobór można podnieść jakość brzmienia oraz je modelować .

To na czym te źródła stoją też jest ważne .

To sobie zostawiam na koniec. Na tą chwilę streamer zasila WIrewold Stratus, a elektronikę Lectora fabryczne kabelki. Sugestie na przyszłość mile widziane.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, guinness_bis napisał:

To sobie zostawiam na koniec. Na tą chwilę streamer zasila WIrewold Stratus, a elektronikę Lectora fabryczne kabelki. Sugestie na przyszłość mile widziane.

Strumieniowiec najtaniej a bardzo dobrze - Shunyata Diamondback ale trzeba wtyczkę wymienić .

Ciut lepiej Oyaide GPX-REV2 i na takich gram .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muda44 napisał:

Strumieniowiec najtaniej a bardzo dobrze - Shunyata Diamondback ale trzeba wtyczkę wymienić .

Ciut lepiej Oyaide GPX-REV2 i na takich gram .

 

Dzięki. Jak przyjdzie czas na pewno te propozycje wezmę pod uwagę.

 

33 minuty temu, Andy09 napisał:

Witam serdecznie 

Mam pytanie do użytkowników sprzętu firmy Lector, jak obecnie wygląda serwis w przypadku ewentualnej usterki.

Mam zamiar nabyć odtwarzacz Lector. 

Będę wdzięczny za odpowiedzi. 

Póki co ja takich problemów nie miałem. Z tego co pamiętam gdy przy zakupie o to pytałem dostałem odpowiedź, że dystrybutor ogarnia wysyłkę na serwis do Włoch.

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kable sieciowe polecamy Black Cat Cable; 

Silverstar!

Silverwolf

Wtyki to: Wattgate, Oyaide, nie trzeba ich wymieniać?.

Lector serwisuje wszystkie swoje urządzenia, bez względu na wiek.

Serwis wykonuje Claudio osobiście, wysyłka do Włoch.

Jeśli urządzenia nie są „grzebane” oraz modyfikowane przez użytkowników, grają bezawaryjnie latami.

Pozdrawiam

J

 

 

85E12752-6134-47DC-99D9-DA7216A820FB.jpeg

E94EA939-724B-4649-ABBE-0D655D142256.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 15:48, guinness_bis napisał:

. Skoro decyzja jeszcze nie zapadła jestem otwarty na Wasze sugestie co do innych rozwiązań i możliwości, za co z góry serdecznie dziękuję.

Dzięki za uwagę   uffffffffffffff  koniec


Ja ze swojej strony mogę zaproponować odsłuch Pearl EVO Sam jestem ciekaw porównania do Klipsch Heresy 
 



 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że miałem te monitory u siebie na odsłuchu. Bardzo fajne granie z mocnym basem i dobrym stereo. Wydają się być świetne do odtwarzania małych składów, jazzu i muzyki akustycznej. Jak dla mnie brakowało jednak w ich dzwìęku pewnego rozmachu który znam ze swoich BMN. Pewnie w mniejszym  pokoju byłoby dużo lepiej. Grały u mnie 2 dni na taboretach co też im nie pomagało. Gdy dotarły Klipsche zagrały pięknie i z takim rozmachem, że do Pearl Evo już nie wróciłem ?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 20:47, ps39 napisał:

A ja jestem ciekawy jak Lector zagrałby z Dynaudio S25. Wiem to ryzykowne zestawienie ale chciałbym posłuchać, może kiedyś się uda.

Lector ZXT 70, potrafi napędzić bardzo trudne głośniki.

Z Dynaudio Contour 20, S 25 nie ma problemu?
J

1C10484B-68BA-422E-A76D-543961024C05.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 15:48, guinness_bis napisał:

teraz ja - na tą chwilę testuję w domu Klipsche i są mocnym faworytem (żona trochę marudzi, że skrzynie - nie kolumny). Chario też dobry wybór ale skoro nie mam jak sprawdzić w domu to nie ryzyka nie podejmę. Skoro decyzja jeszcze nie zapadła jestem otwarty na Wasze sugestie co do innych rozwiązań i możliwości, za co z góry serdecznie dziękuję.

Przyznam, że wizualnie bardzo ciekawe, ale tylko w kolorze orzechowym. Oryginalne, klasyczne, ale nie staroświeckie. Gratuluję

 

Edit: Ale osłony bym nie ściągał bo wtedy jak dla mnie jest brzydal. No ale to tylko kwestia gustu

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie 

Odtwarzacz 707 dotarł do mnie. Cierpliwie poczekałem dwie godziny, podłączyłem, włączyłem i.... i lepiej poczekać aż się wygrzeje.  Krzywdę zrobię oceniając na gorąco.  

Zapakowane bardzo solidnie, wygląd mnie urzekł. Zdecydowanie ładniej wygląda niż Ayon 07s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ grał u mnie ten odtwarzacz przez 3 tygodnie, a przyjechał prosto z fabryki, polecam posłuchać go na poważnie nie wcześniej niż za tydzień. Ja po jednym dniu "wygrzewania" włączyłem głośniej aby posłuchać i szybko ściszyłem. Pierwszy odsłuch zrobiłem po tygodniu, a piękno jego grania usłyszałem dopiero pod koniec czyli po trzech tygodniach. Podzielam Twoje zdanie, że jest piękny choć to bardzo subiektywna sprawa. Porównywanie go do Ayona 07s (grał u mnie  dwa tygodnie) nie jest właściwe, bo Lector 707 to wyższa półka. Miałem też u siebie Ayona CD10 Signature i ewentualnie do niego można go porównywać, choć to zupełnie inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poniedziałek zagościłem wraz z dwoma przyjaciółmi w siedzibie Lector, w celu wypożyczenia transportu. Wizyta skończyła się kilkugodzinnym odsłuchem dwóch systemów. Po wejściu do pomieszczenia pierwsze wrażenie - to nie może się udać, muzyki tu nie będzie. Spore i wymagające kolumny Chario Academy Sovran, ustawione dość blisko bocznych ścian, skosy po obu stronach, okno z boku na pół ściany. Ale, momencik, pokój porządnie zaadoptowany akustycznie, kto wie… W końcu nie przyjechaliśmy marudzić tylko posłuchać ;-)

 

IMG_20200224_153358.jpg

To już moje czwarte, czy piąte spotkanie z systemem Lectora. Dotychczas były to wystawy Audio Show i salon audio. Gdy muzyka popłynęła dostałem gęsiej skórki. Wystawowe brzmienia nijak się mają do tego, co usłyszałem w zaadoptowanym pomieszczeniu, specjalnie dostrojonym pod ten system. Wcześniejsze doświadczenia nakazały by mi  poważnie się zastanowić nad ofertą Lectora – poniedziałkowe bez wahania przeniósł bym do swojej komnaty i kupował już tylko płyty ;-) Odsłuchiwana płyta za płytą tylko to potwierdziła. Oprócz audiofilskich wydań w ruch poszły takie kapele jak Primus, Alice in Chain czy Gary Moore. I żadna krzywda się nie stała. Nadal było soczyście, końcówki mocy doskonale trzymały za pysk każdy zakres. Tego trzeba posłuchać ;-) najlepiej u siebie.

Dodatkową miłą niespodzianką była luźna atmosfera i rozmowa, nie tylko na tematy techniczne sprzętu, choć te dystrybutorzy mieli w paluszku i chętnie odpowiadali na każde najbardziej zawiłe pytania, ale także na tematy muzyki, doboru sprzętu jak i opowiedzieli kilka ciekawostek związanych bezpośrednio z audio. Pewnie nie raz ktoś był w salonie audio i czuł dyskomfort, gdy sprzedawca był „nieomylny” i interesował go tylko biznes. Tu czegoś takiego nie doświadczyliśmy.

Po jakimś czasie fotel w drugą stronę i muzyka popłynęła z hybrydy i „baleriny”.  Heh co do jakości dźwięku między zestawieniami zdania mieliśmy podzielone. Potwierdziła się zasada, że droższe nie musi dla każdego być lepsze.

 

IMG_20200224_171506.jpg

Gorące podziękowania dla Pani Joanny i Pana Kamila za przygotowanie prezentacji oraz za wypożyczenie sprzętu do domu. Możliwość sprawdzenia w swoim pomieszczeniu przez trzy tygodnie zdarza się bardzo rzadko. Pominięcie marż sklepów ustawia ceny bardzo korzystnie do tego jaki dźwięk oferują urządzenia. Lektor to umożliwia.

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 01:12, hudykot napisał:

W poniedziałek zagościłem wraz z dwoma przyjaciółmi w siedzibie Lector, w celu wypożyczenia transportu. Wizyta skończyła się kilkugodzinnym odsłuchem dwóch systemów. Po wejściu do pomieszczenia pierwsze wrażenie - to nie może się udać, muzyki tu nie będzie. Spore i wymagające kolumny Chario Academy Sovran, ustawione dość blisko bocznych ścian, skosy po obu stronach, okno z boku na pół ściany. Ale, momencik, pokój porządnie zaadoptowany akustycznie, kto wie… W końcu nie przyjechaliśmy marudzić tylko posłuchać ?

 

IMG_20200224_153358.jpg

To już moje czwarte, czy piąte spotkanie z systemem Lectora. Dotychczas były to wystawy Audio Show i salon audio. Gdy muzyka popłynęła dostałem gęsiej skórki. Wystawowe brzmienia nijak się mają do tego, co usłyszałem w zaadoptowanym pomieszczeniu, specjalnie dostrojonym pod ten system. Wcześniejsze doświadczenia nakazały by mi  poważnie się zastanowić nad ofertą Lectora – poniedziałkowe bez wahania przeniósł bym do swojej komnaty i kupował już tylko płyty ? Odsłuchiwana płyta za płytą tylko to potwierdziła. Oprócz audiofilskich wydań w ruch poszły takie kapele jak Primus, Alice in Chain czy Gary Moore. I żadna krzywda się nie stała. Nadal było soczyście, końcówki mocy doskonale trzymały za pysk każdy zakres. Tego trzeba posłuchać ? najlepiej u siebie.

Dodatkową miłą niespodzianką była luźna atmosfera i rozmowa, nie tylko na tematy techniczne sprzętu, choć te dystrybutorzy mieli w paluszku i chętnie odpowiadali na każde najbardziej zawiłe pytania, ale także na tematy muzyki, doboru sprzętu jak i opowiedzieli kilka ciekawostek związanych bezpośrednio z audio. Pewnie nie raz ktoś był w salonie audio i czuł dyskomfort, gdy sprzedawca był „nieomylny” i interesował go tylko biznes. Tu czegoś takiego nie doświadczyliśmy.

Po jakimś czasie fotel w drugą stronę i muzyka popłynęła z hybrydy i „baleriny”.  Heh co do jakości dźwięku między zestawieniami zdania mieliśmy podzielone. Potwierdziła się zasada, że droższe nie musi dla każdego być lepsze.

 

IMG_20200224_171506.jpg

Gorące podziękowania dla Pani Joanny i Pana Kamila za przygotowanie prezentacji oraz za wypożyczenie sprzętu do domu. Możliwość sprawdzenia w swoim pomieszczeniu przez trzy tygodnie zdarza się bardzo rzadko. Pominięcie marż sklepów ustawia ceny bardzo korzystnie do tego jaki dźwięk oferują urządzenia. Lektor to umożliwia.

Pozdrawiam ?

Pod tym względem w zupełności się zgadzam, Pani Joanna i Pan Kamil to ludzie bardzo sympatyczni i zdecydowanie polecam kontakt osobom zastanawiającymi się nad sprzętem Lector. 

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wreszcie i ja ?.

Nabyłem metodą kupna starego/nowego CDP 07 TL. 

Najlepszy player świata (dla mnie).

Od kilkunastu dni nie odpaliłem gramofonu ☺ słucham i słucham i przestać nie mogę!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich posiadaczy: byłych, przyszłych, obecnych a także dystrybutora?

Wracam do słuchania bo juz późno się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak już mam Lectora to może poproszę Was o dobór odpowiednich lamp na przyszłość... Brimar, telefunken, siemens, mullard, raytheon czy... ?

Proszę o podpowiedzi.

Kabel rca mam póki co belden i sprawdza się doskonale, mimo, że wcześniej z niczym innym nie grał☺.

Odtwarzacz podłączony do hybrydy Lar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratuluję nowego nabytku . 

Trochę zazdroszczę . 

U mnie tylko 707  w towarzystwie przedwzmacniacza ZOE i końcówki mocy VM-200. 

Kiedyś był u mnie , na odsłuchu DAC Lector Digicode S- 192 z małym zasilaczem . 

Stał na podłodze z braku miejsca . 

Łoj , jak zabrzęczał !

Towarzystwo dla 07 TL.

Jak sądzę . 

Co do lamp , zastanowiłbym się . 

Dopiero co kupiony , 

po co dźwięk psuć ?

Jeśli teraz pasuje , 

to zostawić . 

Ewentualnie 

za pół roku , rok próbować zmieniać . 

Chociaż przestrzegam . 

Jak już jest potrzeba zmiany , to można zawsze pokombinować z

kabelkami . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.