Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, guinness_bis napisał:

Drodzy forumowicze.

Czy ktoś z Was posiada, używał lub ma wyrobione zdanie na temat listwy zasilającej Edison 230?

 

Mam Ci ja to ustrojstwo już od dwóch lat .

Poprzednio był GigaWatt .

Do lamp był za ciepły . 

Lector Edison 230  jest bardziej neutralny . 

Oczywiście najlepiej jak przesłuchasz sam . 

Zapytaj dystrybutora , P. Joannę , 

czy jest taka możliwość 

(w dzisiejszych czasach ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pewnie zasłuchani, ja także umilam sobie czas z udziałem CDP 603 , coraz bardziej go lubię. 

Powoli kończą mi się płyty do przesłuchiwania, mam zadanie na wieczór - poszperać i kupić kilka nowych płyt, bo muszę iść na zaległy urlop i przecież nie spędzę dwóch tygodni tylko na prace w ogrodzie .

Trzymajcie się zdrowo.

system GW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzisiaj dotarły do mnie nowe lampy E88CC JJ Gold Pins. Kupiłem je kierując się przede wszystkim tym aby były nowe (czyli minimalizując ryzyko związane z możliwością wystąpienia jakichś wad ukrytych), oraz sprawdzone pod względem technicznym.

Choć jestem zadowolony z brzmienia mojego systemu, to mam nieodpartą chęć sprawdzenia wpływu zmiany lamp na jakość brzmienia. Wybór tego akurat producenta nie był przypadkowy. Zadowolony z lamp które są zamontowane przez producenta we wzmacniaczu Lector ZXT70, postanowiłem puść tą samą drogą i sprawdzić lampy JJ pozycjonowane wyżej w katalogu.

Wieczorem może uda mi się je zamontować i zacząć je wygrzewać.

Pozdrawiam.

2020-04-03_LectorZXT70_end_E88CC_JJ_Gold-Pin_01.jpg

Edytowane przez Sujka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sujka napisał:

Cześć

Dzisiaj dotarły do mnie nowe lampy E88CC JJ Gold Pins. Kupiłem je kierując się przede wszystkim tym aby były nowe (czyli minimalizując ryzyko związane z możliwością wystąpienia jakichś wad ukrytych), oraz sprawdzone pod względem technicznym.

Choć jestem zadowolony z brzmienia mojego systemu, to mam nieodpartą chęć sprawdzenia wpływu zmiany lamp na jakość brzmienia. Wybór tego akurat producenta nie był przypadkowy. Zadowolony z lamp które są zamontowane przez producenta we wzmacniaczu Lector ZXT70, postanowiłem puść tą samą drogą i sprawdzić lampy JJ pozycjonowane wyżej w katalogu.

Wieczorem może uda mi się je zamontować i zacząć je wygrzewać.

Pozdrawiam.

2020-04-03_LectorZXT70_end_E88CC_JJ_Gold-Pin_01.jpg

Nie wiem czy bedzie progres ale zawsze bardziej słychac różnicę przy przejściu z lepszych na gorsze niż odwrotnie,zatem włóż te lepsze i posluchaj kilka dni i zamień na powrót  te gorsze .Moge Ci dać do testów Amperexy bb ecc88  o-getter ale bez napisów, są to żarowki po Amplifonie TACD 01 wiec były używane , jak grają to Ci pisałem na priva ,3ym siè

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa źródła cyfrowe:
Lector
CDP 707 plus PSU 7T
DAC DIGICODE S-192 plus PSU D-192
Spokojnych Świąt.
Wszystkim życzymy dużo Zdrowia...
 
C3F97B94-30BA-40AA-AB62-A77015A2FDF6.thumb.jpeg.a6f55ba9067e9cbe21ef332fb1183156.jpeg

Jak wypada porównanie między tymi dwoma źródłami.
Czy to jest ten sam poziom, ta sama sygnatura dźwięku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ta sama firmowa sygnatura brzmienia.
Jakie nagranie taki poziom.

DAC jest w pełni zbalansowany 

4*BB 1704
4*ECC 81

CDP 707

2*BB 1704
2*ECC 81

Nie ma lepsze, gorsze.
Wybór zależy od potrzeb.
Najlepsze dźwiękowo rozwiązanie ( wg naszego skromnego doświadczenia ) 
Transport DIGIDRIVE TL3 z zewnętrznym zasilaniem.
DAC DIGICODE S-192
PSU D-192 
Połączenie między transportem a DAC 
AES/EBU lub 
Lector digital opto-laser rx-tx system:

http://www.lector-audio.com/st-opto.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lok napisał:


Jak wypada porównanie między tymi dwoma źródłami.
Czy to jest ten sam poziom, ta sama sygnatura dźwięku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Przeszło rok temu miałem możliwość odsłuchu DAC Lector Digicode S-192  z małym (wtedy) zasilaczem . 

Kiedyś na forum już coś wspominałem . 

DAC przyjechał na prawie miesiąc  , dzięki uprzejmości dystrybutora P. Joannie .

Do odtwarzacza Lector CDP 707 + zasilacz PSU 3T (wtedy) , już prawie rok byłem „przyzwyczajony” . 

Wracając do DAC-a.

Co prawda możliwości podłączeń jest bez liku , ale u mnie 

do sprzętu podpięty był laptop ,  kabelkiem USB BCC Coppertone . 

Odtwarzacz foobar 2000 , pliki flac i Tidal . 

Byłem pod wrażeniem .
Zagrało !

Moim skromnym zdaniem DAC i 707  jest to ta sama szkoła grania . 

Odstępstwa będą oczywiście zależały od innych składników . 

Co do konfiguracji , można poradzić się dystrybutora . 

W razie wątpliwości jest pokój odsłuchowy.

Można porównać oba sprzęty . 
Jak sądzę . 

Życzę powodzenia  w poszukiwaniu dobrego audio i dobrej zabawy (mimo wszystko) , 

w tych trudnych czasach . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jak to zwykle się dzieje w naszym hobby pojawiła się myśl (oraz środki) ......jest dobrze ale na pewno może być lepiej, należy więc coś poprawić ? Ponieważ tor zasilania u mnie to zwykła listwa (rozgałęźnik) od Sonus Oliwa, a kable zasilające to fabryczne sieciówki, tak więc sekcja zasilania stała się naturalnym wyborem. Telefon do dystrybutora Lectora w Polsce i po konsultacjach wyszło, że warto zacząć od testu listwy Edison 230, a w przypadku wpasowania w system następnie skupić się na przewodach.

Przyznam się, byłem sceptyczny co do znacznej poprawy jaką listwa ma wnieść do systemu ale skoro można bez konsekwencji protestować to czemu tego nie zrobić. Tak więc po dwóch dniach listwa była u mnie podpięta. Przy okazji podpinania i sprawdzania faz zmierzyłem sobie napięcie w gniazdku w ścianie -  waha się w przedziale 232-242V, podobno całkiem dobrze. Dodam, że P. Kamil dołożył do paczki celem po testowania (także wygrzania) kabel zasilający Black Cat Silverstar. Kabel zasilił Digitube-192.

Skoro podpięte...słuchamy.
Pierwsze wrażenie pozytywne. Większa dynamika, kontrola oraz jak to nazywam "wyczyszczenie dźwięku z brudów". Generalnie duża poprawa. No i fajnie, ale często bywa tak, że to sami sobie wmawiamy poprawę, bo chociaż jest inaczej to już niekoniecznie lepiej ? 
Tak więc emocje ostudziłem, a przez następne dwa tygodnie okazjonalnie słuchałem nic już w systemie nie zmieniając. Sprzęt się wygrzewał, a ja na bieżąco adaptowałem się do zmieniającego się dźwięku.

Na święta dużo słuchania, a zaraz po chwila prawdy,  należało podjąć decyzję listwa zostaje czy wraca do dystrybutora. Do pomocy zaprosiłem żonę i syna. Po wypięciu listwy i kabla duża degradacja dźwięku. Fajnie było obserwować miny najbliższych. Wpinamy ponownie i jest uśmiech. Więcej przepinek już nie potrzebowaliśmy. Nie było odwrotu, poprawa i zadowolenie jest tak znaczne, że nawet nie zadałem sobie trudu testowania innych produktów. Na dodatek Edison ładnie pasuje do już posiadanych klocków ?
Tym samym system powiększył się o kolejny element - listwę zasilającą Lector Edison 230.

Przy okazji okazało się, że kabel pomimo że swoje dorzuca  to jednak listwa zrobiła większą robotę. Do kabla jeszcze w przyszłości wrócę i skonfrontuję z produktami polskich producentów.

Poniżej zdjęcia systemu na stan obecny.

 

1.jpg

2.jpg

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Stas napisał:

Gratuluję nabycia nowej „zabawki” . 
Listwa to mocna pozycja . 

Dzięki ?
Bardzo mocna i niedoceniana.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają listwę Edison 230. Czy porównywali ją do innych listew i jakie były

różnice . Wiem, że Stas miał kiedyś gigawatt i krótko napisał, że była za ciepła. Może coś więcej sobie przypomni. Moje dotychczasowe próby z pożyczonymi listwami (enerr i gigawatt 1)

były niesatysfakcynujące. Enerr doświetlał krawędzie ale chował środek. Gigawatt był równiejszy

ale z kolei dynamika spadała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, miś kuleczka napisał:

Pytanie do tych co mają listwę Edison 230. Czy porównywali ją do innych listew i jakie były

różnice . Wiem, że Stas miał kiedyś gigawatt i krótko napisał, że była za ciepła. Może coś więcej sobie przypomni. Moje dotychczasowe próby z pożyczonymi listwami (enerr i gigawatt 1)

były niesatysfakcynujące. Enerr doświetlał krawędzie ale chował środek. Gigawatt był równiejszy

ale z kolei dynamika spadała.

 

O której  giga piszesz ? Jeśli  o pf -1 pełną zgoda .ale da się coś  poprawić ? Tylko to nie ten wątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 19:52, bogus18 napisał:

O której  giga piszesz ? Jeśli  o pf -1 pełną zgoda .ale da się coś  poprawić ? Tylko to nie ten wątek. 

Zgadza się . 
Nie ten temat ,  ale moim zdaniem ta listwa nie pasuje się do lamp i hybryd . 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po cenie to była pf1. A Stas miałeś pf 2 ? Bo jeżeli Edison 230 jest wyrażnie lepsza od pf2, to będę chciał to sprawdzić.

Stas Ty jesteś dla mnie dobrym przykładem bo też używasz zasilacza PSU 7. I stąd moje pytanie, czy cd 707 też dużo korzysta z

tą listwą? Zasilacz jest tak zbudowany, że może się wydawać że Edison 230 niewiele pomoże w dżwięku 707 ale może się mylę. I jeszcze jedno zwykle cd podpina się pod gniazdo niskoprądowe a jak jest w tym przypadku gdy zasilacz PSU 7 ma trafa większe niż niektóre wzmacniacze?

Pytanie do dystrybutora o wymiary listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, miś kuleczka napisał:

Pytanie do dystrybutora o wymiary listwy.

Witam.

Listwa Lector Edison 230 wymiary:

dł. 300/szer. 200/wys. 85

Wymiary listwy z boczkami:

dł. 300/szer. 240/wys. 85

Boczki do wyboru plexiglas, drewniane.

Kabel w komplecie, wtyk IEC 16A...

Pozdrawiam

J

 

E3D2460C-7CD9-4B2C-92E6-0D233F6BFB79.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 23:36, miś kuleczka napisał:

Sądząc po cenie to była pf1. A Stas miałeś pf 2 ? Bo jeżeli Edison 230 jest wyrażnie lepsza od pf2, to będę chciał to sprawdzić.

Stas Ty jesteś dla mnie dobrym przykładem bo też używasz zasilacza PSU 7. I stąd moje pytanie, czy cd 707 też dużo korzysta z

tą listwą? Zasilacz jest tak zbudowany, że może się wydawać że Edison 230 niewiele pomoże w dżwięku 707 ale może się mylę. I jeszcze jedno zwykle cd podpina się pod gniazdo niskoprądowe a jak jest w tym przypadku gdy zasilacz PSU 7 ma trafa większe niż niektóre wzmacniacze?

Pytanie do dystrybutora o wymiary listwy.

Miałem tylko pf-1, która  krótko grała z 707+PSU 3 . 
Przyjechała listwa Edison 230 .

Wpasowała się w system i została .
Dopiero po jakimś czasie wymieniłem PSU 3 na PSU 7.

U mnie zasilacz  podpięty jest do gniazda przeznaczonego dla przedwzmacniaczy , 

ponieważ PSU 7 zasila równocześnie przedwzmacniacz Lector ZOE .

 

 

Przy ewentualnym odsłuchu zawsze można poeksperymentować .


 

8655C4D1-E135-4B71-B76A-3A7F6A46E811.jpeg

10EEF7CF-A14E-48D5-B812-E868DAEB9666.jpeg

Edytowane przez Stas
Powtórzyłem to samo zdanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 23:36, miś kuleczka napisał:

Sądząc po cenie to była pf1. A Stas miałeś pf 2 ? Bo jeżeli Edison 230 jest wyrażnie lepsza od pf2, to będę chciał to sprawdzić.

Stas Ty jesteś dla mnie dobrym przykładem bo też używasz zasilacza PSU 7. I stąd moje pytanie, czy cd 707 też dużo korzysta z

tą listwą? Zasilacz jest tak zbudowany, że może się wydawać że Edison 230 niewiele pomoże w dżwięku 707 ale może się mylę. I jeszcze jedno zwykle cd podpina się pod gniazdo niskoprądowe a jak jest w tym przypadku gdy zasilacz PSU 7 ma trafa większe niż niektóre wzmacniacze?

Pytanie do dystrybutora o wymiary listwy.

 

Ręce i nogi opadają !

Skrobię ponownie ten wpis , bo ostatni mój zniknął był . 

Aż się boję myśleć dlaczego ???

Wracając do meritum . 

Miałem tyko listwę pf-1 , która krótko grała z 707+PSU-3T.

Jak zawitała listwa Lector Edison 320 na odsłuchy , 

wpasowała się w system i została . 

Dopiero po jakimś czasie zamieniłem zasilacz PSU 3 na PSU 7 . 

Teraz zasilacz PSU 7 jest podłączony do gniazda dla przedwzmacniaczy , 

ponieważ zasila także przedwzmacniacz Lector ZOE .

Przy ewentualnym odsłuchu , zawsze można pokombinować . 

P.S.

Ostatnio listwę nabył guinness_bis i jak sądzę zadowolony . 

Podpytaj. 

 

Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, w końcu polazłem pooglądać i posłuchać systemu, w którym źródłem był transport szanownego klubu.

Foto gdzieś powyżej.

Jak to Włosi, dzieło sztuki.

Friendowi brakowało barwy na średnicy, przestrzeni, przy zachowaniu rozdzielczości oraz basu. Pech chciał, że dostał to wszystko razy ileś tam ?.

Transportinio w tym dobrze elementów audio spisał się ..... Wstawcie co chcecie, dla mnie idealnie. Czapkę z daszkiem chylę ?

Pozdrawiam hudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.