Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem nieobecny na forum przez kilka miesięcy (kłopoty zdrowotne w rodzinie) Milo znowu zajrzeć do Lectora i zobaczyć co się dzieje a dzieje się całkiem sporo. Ja obecnie system mam zbudowany na Lectorze wzmacniaczu ZXT-70 i przedwzmacniaczu gramofonowym PHOENIX listwie zasilającej EDISON oraz okablowaniu z Black Cat. Kolumny to Pearl Evo Teraz delektuje się muzyką. Jedynie co mogę zmienić to tylko na inne urządzenia Lectora te z wyższej pólki podobnie z kablami. Obecnie moja zabawa ze sprzętem polega na wymianie podstawek pod kolumny. Musza być wyższe niż te które mam obecnie. Zmiana gniazda sieciowego naściennego ze zwykłego na Furutecha  no i ciągła praca nad akustyką ale to tylko taka działania poboczne bo system gra rewelacyjnie. Widziałem wcześniej pytania n/t wymiany lamp. Zdaniem konstruktora i moim (sprawdziłem) wymiana niewiele zmienia będzie może troszkę inaczej ale czy lepiej ? To rzecz gustu oczywiście ale na pewno szkoda pieniędzy na drogie NOS-y. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi wymiany lamp we wzmacniaczu Lector ZXT-70, więc napiszę co zaobserwowałem podczas zmiany lamp z JJ E88CC na JJ E88CC Gold Pins. Otóż tak jak w przypadku oryginalnych lamp stosowanych przez producenta dźwięk stopniowo bardzo subtelnie się zmienia w trakcie tzw. wygrzewania. Z tego co zauważyłem, to w przypadku jednego jak i drugiego modelu lamp tego samego producenta, po pewnym czasie wygrzewania dźwięk staje się bardziej zwarty i balans tonalny delikatnie/subtelnie przesuwa się w stronę górnych rejestrów. Nie oznacza to, że jest za jasny lub coś w tym rodzaju, w moim odczuciu z bardziej ciepłego przechodzi w neutralny/ liniowy. Dla mnie uzyskany dźwięk po procesie wygrzania jest optymalny dla mojego toru audio.

Wymieniając lampy na inne nie chciałem dokonywać rewolucji w dźwięku ponieważ uważam, że oryginalne lampy stosowane przez producenta są bardzo w porządku i widzę, że zastosowanie właśnie takich a nie innych było dokonane celowo, co zresztą daje świetne rezultaty porównując wzmacniacz na tle konkurencji. Nowe lampy JJ E88CC Gold Pins rzeczywiście nie zamieszały i charakter dźwięku się zachował. Jednakże według mnie subtelnie poprawiła się jakość wysokich tonów, są jakby bardziej rozdzielcze. Nie są to zmiany duże, znaczące można rzec na granicy percepcji, aczkolwiek utrzymują mnie w przekonaniu, że warto było zaryzykować i dokonać zmian.

Uważam, że świadome podejście do zmiany lamp może przynieść dobre efekty, jednak jak to już w audio bywa trzeba być ostrożnym, bo zamiast polepszyć można coś popie...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klubowiczom

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie odtwarzacz CD Lector. Marzy mi się CDP 707. Ale pewnie trochę będę musiał na niego zbierać. 

Dlatego rozważam też używkę TL7 lub nowy CDP 603. Czy macie może jakieś porównania pomiędzy aktualnym CDP 707  i starszym TL7? Czy to takie samo brzmienie?

A ja  ma się do nich młodszy brat  CDP 603?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebgla napisał:

Cześć klubowiczom

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie odtwarzacz CD Lector. Marzy mi się CDP 707. Ale pewnie trochę będę musiał na niego zbierać. 

Dlatego rozważam też używkę TL7 lub nowy CDP 603. Czy macie może jakieś porównania pomiędzy aktualnym CDP 707  i starszym TL7? Czy to takie samo brzmienie?

A ja  ma się do nich młodszy brat  CDP 603?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Lepiej trochę odczekać , uzbierać i mieć to o czym marzysz .  

Jak sądzę . 

Ja tak zrobiłem i cieszę się  Lectorem CDP -707 .

Gdybyś się zdecydował ,  będziesz miał dylemat , 

jaki zasilacz ? 

PSU-3T czy PSU-7T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile trzeba dopłacić do zasilania 7T bo to już chyba gruby koszt?

U mnie już trójka robi super robotę ale gdyby było jeszcze lepiej to... Choć trudno sobie wyobrazić aby mogło być jeszcze lepiej ? 

No i gdzie zmieścić takie bydlę ?

Ale chętnie bym sprawdził w przyszłości....

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lector PSU 7T versus PSU 3T.

PSU 7T Poprawa brzmienia w całym paśmie, referencyjny bas, dynamika.

10 godzin temu, marekw 76 napisał:

Ciekawe ile trzeba dopłacić do zasilania 7T bo to już chyba gruby koszt?

Koszt bywa mniejszy od kabli sieciowych.
Pozdrawiam

J
 

 

 

 

E80EE502-ACEC-4473-8364-67E202D29DCD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marekw 76 napisał:

Ciekawe ile trzeba dopłacić do zasilania 7T bo to już chyba gruby koszt?

U mnie już trójka robi super robotę ale gdyby było jeszcze lepiej to... Choć trudno sobie wyobrazić aby mogło być jeszcze lepiej ? 

No i gdzie zmieścić takie bydlę ?

Ale chętnie bym sprawdził w przyszłości....

Co prawda , nie znam aktualnych cen , ale u mnie 3T też robił znakomitą robotę , dopóki nie przyjechał 7T . 
Rok temu nawet popełniłem jakiś tekst na ten temat . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe kolumny.

Są znakomite, cały system jest dobrany dokładnie tak jak chciałem.

Lata odsłuchów, wydawania kasy i wreszcie jest. Koniec. Skończyłem. Przynajmniej tak mi się wydaje ?

Ale pamiętajmy o jednym...

Kolumny, wzmacniacz, dac itp nie zagrają bez odpowiedniego źródła.

A tutaj wybór może być tylko jeden LECTOR!

A dystrybutor na nasze szczęście jest super, zawsze pomoże, o każdej porze!

Pozdrawiam serdecznie

IMG-20200608-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marekw 76 napisał:

Mam nowe kolumny.

Są znakomite, cały system jest dobrany dokładnie tak jak chciałem.

Lata odsłuchów, wydawania kasy i wreszcie jest. Koniec. Skończyłem. Przynajmniej tak mi się wydaje ?

Ale pamiętajmy o jednym...

Kolumny, wzmacniacz, dac itp nie zagrają bez odpowiedniego źródła.

A tutaj wybór może być tylko jeden LECTOR!

A dystrybutor na nasze szczęście jest super, zawsze pomoże, o każdej porze!

Pozdrawiam serdecznie

IMG-20200608-WA0001.jpg

Pięknie. Też wybierałem się do YB Audio na odsłuchy ale po drodze był Kraków, napotkałem tam Klipsch Heressy i dalej już nie szukałem. Jako, że też mam system zbudowany na Lectorze bardzo interesują mnie kulisy Twojej decyzji o ostecznym wyborze YB Audio. Może i ja w przyszłości pójdę ta drogą.
 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulisy decyzji?

Cóż... Bujalem się z myślą o zmianie kolumn kilka lat. Poszedłem w bok, zmieniłem wzmacniacz, zmieniłem kolumny...

Aż zmieniłem źródło na Lector CDP7TL wtedy zrozumiałem ile tracę bez naprawdę zajebistych kolumn.

Bałem się YB bo myślałem że to taki DIY ...  Ale w wielkim błędzie byłem.

Tak samo jak z wyborem źródła i wzmacniacza.

Twoich kolumn też słuchałem ale nie zdecydowałem się... Co nie zmienia faktu że Twoje Klipsy robią mega robotę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Coś jeszcze testowałeś oprócz tych wymienionych?  Jaki dokładnie model tych YB Audio posiadasz?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 17:40, Stas napisał:

 

Lepiej trochę odczekać , uzbierać i mieć to o czym marzysz .  

Jak sądzę . 

Ja tak zrobiłem i cieszę się  Lectorem CDP -707 .

Gdybyś się zdecydował ,  będziesz miał dylemat , 

jaki zasilacz ? 

PSU-3T czy PSU-7T ?

Czekam na wypożyczenie na testy CDP707 z PSU-3T. Wzmacniacz to lampowy UNISON RESEARCH S6  i kolumny BMN Beszele 3 Pro. Aktualne CD to Roksan Caspian CD M2 również uznawany za muzykalny. Poddam je bezpośredniej konfrontacji.  Bardzo jestem ciekawy rezultatu. Ogólnie nic mi w dźwięku nie brakuje. Ale jeśli mi się potwierdzi to genialne brzmienie CDP707, o którym tu piszecie to nie będzie odwrotu  już pewnie.  Porównywał ktoś z Was  CD Lectora do Roksan Caspian?

 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie udało się  dłużej posłuchać i przy okazji zaaplikowałem Lectorowi lampy Telefunkena .Nosiłem sie nawet z zamiarem sprzedaży CD ale wycofuję się rakiem, ta średnica jest referencyjna, jak z drapaka.Chodziły mi po głowie pliki ale najbardziej obawiam się ,że jak będę miał bibliotekę z kilkoma tysiącami utworów to będę  bez przerwy przełączać 

20200609_210418.jpg

20200609_210320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hudykot napisał:

No i napisz koniecznie parę słów z porównania.

Tak. Dam znać na pewno. 

19 godzin temu, marekw 76 napisał:

Nie znam Twojego CD ale myślę sobie, że ten Lector może Ci zmienić mocno postrzeganie świata?

Liczę na to właśnie ?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.06.2020 o 10:54, sebgla napisał:

Tak. Dam znać na pewno. 

Liczę na to właśnie ?

Zatem pierwsze wrażenia odnośnie CDP707 z PSU3T.

Słucham go od wczoraj rana. Do testów dostałem sprzęt już wygrzany.  Im dłużej go słucham tym bardziej doceniam jego muzykalny przekaz. Byłem pozytywnie nastawiony przed testem ale nie spodziewałem się tego co usłyszałem.  Mój dotychczasowy CD ROKSAN Caspian M2 też jest uznawany za muzykalny. To co robi Lector to jednak zupełnie inny poziom muzykalności. To trzeba po prostu usłyszeć. Potwierdzam to co pisaliście wcześniej o analogowości przekazu. Czasami mam wrażenie, że dźwięki dochodzą jakby z zupełnej ciszy.  Nie umiem tego inaczej opisać.  Mam również  gramofon więc wiem o czym mowa.

Wokale brzmią rewelacyjnie, tak samo jak instrumenty.  Dla mnie to najlepszy CD jaki słyszałem. Dźwięk w ogóle nie jest męczący, nawet po wielu godzinach. Mam np całą dyskografię Depeche Mode i część z pierwszych albumów miała braki w dociążeniu dźwięku. Były jak dla mnie nagrane zbyt jasno, lekko.  Wczoraj oczywiście ich posłuchałem i zrobiło się zdecydowanie milej dla ucha, przyjemniej. 

Szczerze polecam każdemu testy u siebie. Ja już go raczej nie odeślę i zostanie u mnie na lata.  Mam jeszcze kilka dni testów przed sobą. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że w muzyce elektronicznej typu JM Jarre, czy M. Oldfield, Enigma, którą bardzo lubię, słychać bardzo dużo nowych niuansów, smaczków, których wcześniej nie było lub były bardzo słabo słyszalne. I to wszystko przy zachowaniu tej perfekcyjnej muzykalności. Właśnie słucham JM Jarre Geometry of Love i odkrywam płytę na nowo ?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że współpraca z panią Joanną wręcz wzorcowa. Kupowałem już trochę sprzętu w życiu i tutaj mamy najwyższy poziom ?

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Wypożyczyłem listwę Edison 230 do testu i z zaciekawieniem wpiąłem ją w moje klocki. Dotychczas słuchane inne listwy

mnie zawiodły. Ale żeby produktowi Lectora nie było tak łatwo, przez 3 dni słuchałem z pożyczonym kondycjonerem około 2 razy droższym. Ten cieżki kloc to już nie porażka - ale.... . No i wreszcie o Edison 230. Po prostu bajka. Może minimalnie mniej dokładnie niż  z kondycjonerem, ale za to barwnie, z werwą i jakoś po prostu przyjemnie. Wokale miód. Kondycjoner dokładny z dobrą sceną ale co z tego jak bezduszny. Pogram jeszcze z tydzień ale chyba listwy już nie oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, miś kuleczka napisał:

No i stało się. Wypożyczyłem listwę Edison 230 do testu i z zaciekawieniem wpiąłem ją w moje klocki. Dotychczas słuchane inne listwy

mnie zawiodły. Ale żeby produktowi Lectora nie było tak łatwo, przez 3 dni słuchałem z pożyczonym kondycjonerem około 2 razy droższym. Ten cieżki kloc to już nie porażka - ale.... . No i wreszcie o Edison 230. Po prostu bajka. Może minimalnie mniej dokładnie niż  z kondycjonerem, ale za to barwnie, z werwą i jakoś po prostu przyjemnie. Wokale miód. Kondycjoner dokładny z dobrą sceną ale co z tego jak bezduszny. Pogram jeszcze z tydzień ale chyba listwy już nie oddam.

Nie jestem zaskoczony, jestem pewien że zostanie. U mnie było tak samo. ?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.