Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

ZXT-70 posiadam od około roku. Tak więc jest już osłuchany. Generalna konkluzja to ogromna przyjemność słuchania. Można godzinami słuchać bez zmęczenia dźwiękiem. Jako wielbiciel kontrabasu w muzyce jazzowej zwracałem uwagę na dobrą reprodukcje tego instrumentu i nie zawiodłem się. Bardzo dobry brzmienie które ukazuje wielobarwność tego instrumentu. Płyty gdzie jedynymi instrumentami są kontrabas i gitara brzmią rewelacyjnie np (Haden-Forcione, Carter-Texier, czy Bown- Almeida) Lubię słuchać te wybrzmienia strun,  niuanse i różnice w barwach. Bardzo szczegółowa podana scena z dobrą bazą na szerokości jak dobrą głębia pozwala się przenieść i odczuć atmosferę klubów jazzowych (np Jazz at the Pawnshop, plyty koncertowe Billa Evansa,  koncerty            D.Gordona wydane dla SteepleChase,) Słuchając również większych składów nie mamy ściany dźwięku tylko uporządkowana scenę na szerokości i głębokości i możliwością rozróżnienia instrumentów. Przy płytach wydany przez japońska firmę Three Blind Mice gdzie często pokazane jest rozmieszczenie instrumentów i mikrofonów podczas nagrywania mamy możliwość sprawdzenia i potwierdzenia koncepcji użytej przez inżynierów nagrania. (na marginesie płyty TBM to chyba najlepiej wydane winyle jakie można położyć na talerz gramofonu). Często są dylematy lampa czy tranzystor. Myślę że TA hybryda rozwiązuje te problemy ponieważ nie ma problemu z napędzeniem trudnych kolumn a jednocześnie uzyskujemy piękny analogowy przekaz. Specjalnie podkreśliłem TA ponieważ właśnie ten wzmacniacz LECTOR ZXT-70 przyniesie mnóstwo przyjemności w słuchani i potrafi zaskoczyć nawet właścicieli  zdecydowanie droższych klocków co doświadczyłem na swoich kolegach którzy go u mnie słuchali. Reasumując warto sprawdzić go w swoim systemie a może być niespodzianka. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.acoustic.ua/forms/calculator8.en.html

Jakby komuś bardziej się  chciało przyłożyć w kwestii ustawienia kolumn i miejsca odsłuchu to warto skorzystać. Kalkulator obejmuje regularne pomieszczenia w kształcie prostopadłościanów. Ustawienie poza modami daje obraz jak system gra  bez wpływu pomieszczenia , w dużym uproszczeniu oczywiście

pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność posłuchać w siedzibie Lectora odtwarzacza CDP 707 z psu 7t . Muzykalne granie , piękna góra ,rozdzielcza wiele smaczków, wokale naturalne bez wyostrzen .Gitary jak na żywo. szybkość nic się nie zlewa .Lokalizacja czytelna .Scena na linii kolumn i wgląb, plastyka barwa muzykalność.  Dziękuję  Lectorowi możliwość zapoznania się ze świetnym CD i miłe przyjęcie.

20200817_131748.jpg

 

Resized_20200814_171936.jpeg

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bogus18 napisał:

Miałem przyjemność posłuchać w siedzibie Lectora odtwarzacza CDP 707 z psu 7t . Muzykalne granie , piękna góra ,rozdzielcza wiele smaczków, wokale naturalne bez wyostrzen .Gitary jak na żywo. szybkość nic się nie zlewa .Lokalizacja czytelna .Scena na linii kolumn i wgląb, plastyka barwa muzykalność.  Dziękuję  Lectorowi możliwość zapoznania się ze świetnym CD i miłe przyjęcie.

20200817_131748.jpg

 

Resized_20200814_171936.jpeg

Boguś a smakołyki ze stolika też testowałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poniżej pokrótce chciałbym opisać wspominaną wcześniej synergię jaka występuje między urządzeniami marki Lector, tj. ZAX-70 i ZXT-70 a kolumnami Chario Delphimus.

Wspomniane kolumny posiadam już 6 lat i miałem okazje uczestniczyć w odsłuchach dużej liczby konfiguracji audio z tymi kolumnami, a według moich obliczeń z różnymi wzmacniaczami było aż 25 odsłuchów, czy to w salonach, czy to u mnie w domu. Z powyższego może wynikać jedno, że znam bardzo dobrze swoje kolumny i potrafiłem się przekonać jaki potencjał sobą reprezentują. Dla sprecyzowania tych wzmacniaczy dodam, że były w śród nich wzmacniacze tranzystorowe, lampowe i hybrydowe z górnym pułapem cenowym do około 12 tys. zł. Z małymi wyjątkami to jednak wzmacniacze posiadające na pokładzie lampy potrafią wydobyć z tych kolumn prawdziwy potencjał. Z obserwacji które poczyniłem, ale również z nielicznych informacji znalezionych w internecie, które odnoszą się do wymagań kolumn co do wzmacniacza, mogę potwierdzić, iż wymagają one mocnego i szybkiego wzmacniacza. Delphinusy mogą zaprezentować wyjątkowo potężny bas jak na kolumny podstawkowe, jednakże żaden z odsłuchiwanych przeze mnie wzmacniaczy lampowych nie potrafił w pełni okiełznać niskich częstotliwości tych kolumn. Natomiast żaden ze wzmacniaczy tranzystorowych nigdy nie oddał pełnej finezji z zakresu średnich i wysokich częstotliwości jakie zaprezentowały wzmacniacze lampowe z tymi kolumnami.

I oto pojawia się u mnie w domu na odsłuchu najpierw Lector ZAX-70 potem ZXT-70. Pierwszy z nich urzekł mnie detalem i klarownością prezentowanej sceny, swobodą w kreowaniu przekazu muzycznego, równowagą tonalną i ogólną przyjemnością ze słuchania. W tych pieniądzach świetne połączenie, które już miałem zamiar sfinalizować, jednak postanowiłem zaryzykować ze wzmacniaczem który jest pozycjonowany wyżej przez firmę Lektor, a mianowicie z modelem ZXT-70. Hybryda, nigdy dotychczas nie miałem do czynienia ze wzmacniaczami tego typu. Jednak dla mnie i dla kolumn Chario jest to niezwykle udane połączenie. Finezja lampy (wysokie i średnie tony) i moc tranzystora do okiełznania niskich częstotliwości, okazała się strzałem w dziesiątkę. Zdecydowałem się więc na zakup ZXT-70.

Oczywiście dużo zależy od źródła dźwięku i akustyki pomieszczenia oraz własnych preferencji, ale dla osób które nie mają czasu na odsłuchy lub jeszcze nie są pewni swoich preferencji dźwiękowych z całą pewnością mogę polecić to połączenie jako sprawdzone i udane.

Oczywiście zachęcam jak zawsze do odsłuchu i przekonania się na własne uszy, bo to jedyny, słuszny i racjonalny sposób na podjęcie trafnej decyzji co do zakupu urządzenia, na które nierzadko trzeba wydać dużą kwotę, a paradoksalnie może nie przedłożyć się to na jakość dźwięku w naszym torze audio.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediolan AS 2012...

Źródło Transport Lector TL2 

Dac Lector DIGICODE 2.24 ( BB 1704K*4 )

Digitube S-192

Przedwzmacniacz lampowy ZOE

Lector monobloki hybrydowe VM 200M
 

Kolumny podłogowe NEAT ultimatum xl...

Pozdrawiam

J

C455FA3B-3EC8-48AB-B17F-E633305564C3.jpeg

B201295E-28E4-4988-8FA7-10BC9FB6F3AA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atam świetnie, znakomicie ?. Biorąc pod uwagę ceny Lecktora do większości wystawców, słabą akustykę, szum tła, to co zaprezentował pokój - jedno z niewielu do których chętnie powracałem kolejnego dnia. Pochwalić zależy także oba zespoły głośnikowe, o cenie nie wspomnę, bo robi się przykro jak niektóre marki wciskają kit nieświadomym nabywcom. 

Edytowane przez hudykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałbym się pochwalić stolikiem Audio zrobionym własnoręcznie . Są to 3 niezależne elementy blaty to deska dębowa grubości 3cm pokryta specjalną bejcą i woskiem.

Jeden element waży około 7kg Publikuję w klubie Lectora poniewaz Zawartośc stolika to Elementy Lectora poza gramofonem (ale jakby Lector produkował gramofon to pewnie by tam stał)

 

20200830_115226.jpg

20200830_132951.jpg

Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja skusiłem się na przetestowanie zestawu kabli Black Cat Cable i już u mnie zostały ? Mam głośnikowe 3232,  RCA The Tube  oraz kupiony od forumowego kolegi RCA 3202.  Kable wprowadzają fajny spokój, układają brzmienie bez utraty szczegółowości i z delikatnością na  górze. Trudno dokładnie opisać ale chce się po prostu słuchać.  Po ich wypięciu z systemu i teście innych kabli zawsze mi czegoś brakowało. Po ponownym wpięciu powiedziałem sobie wewnętrznie "no, to jest to " ?

Szczerze rekomenduję ?

 

 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wstawiałem to jeszcze foty jako właściciel Lectora.

Akurat na zdjęciu DAC plus odzielny zasilacz widać najmniej, ale ileż to zdjęć jest, gdzie mówimy o mistrzu drugiego planu ?

Lector Digicode 192 +PSU 192. Tak chyba brzmi pełna nazwa, najważniejsze jak gra i sprawia przyjemność.

System_LECTOR_2mb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hudykot napisał:

Napisz z czym to gra. Niewiele widać, ale klimat jest ?

Jest w o mnie :)

 

Harbeth 40.2

Jadis I-88

DAC Lector Digicode 192 +zasilacz 192

SOTM SMS 200, UltraCap LPS-1

kable:

Audio Sphere BLACK

ZIGGY Cheetach NCF Gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim jedynym źródłem jest gramofon więc zainteresowanie przedwzmacniaczem gramofonowym jest zrozumiałe. Kiedyś posiadałem Wkładkę MM w momencie przejścia na MC byłem praktycznie zmuszony do zmiany phonoampa. Wybrałem Lectora Fonix i się nie zawiodłem. Idealnie współpracuje z wkładką MC. otrzymujemy rewelacyjny dźwięk i dużą przyjemność słuchania. System praktycznie skończony a ja bardzo zadowolony i swoje płyty odkrywam na nowo. Ale cóż nic nie stoi w miejscu i nadarzyła się okazja posłuchania najwyzszego modelu phonoampa Lectora - Phona Amp system. Wzmacniacz zbudowany bez jakichkolwiek sprzężeń w sekcji MC pracuje 5 lamp EC88 i 2 EC81 w sekcji MM  i jedna EC81 na wyjściu. Wszystkie lampy są dobierany pod kontem niskich szumów. Zasilacz to osobne urządzenie całkiem pokaźne urządzenie dla wyeliminowania zakłóceń na obwody phonoampa  To tyle techniki. A jak gra ?  Powiem krótko to trzeba usłyszeć po prostu rewelacja. Całość jest bardzo spójna. Wysokie tony stały się krystaliczne (w dobrym znaczeniu tego słowa) Pojawiły się nowe dźwięki których do tej pory nie zauważałem. Każde cyknięcie talerzy to jest teraz słyszalne i namacalne. Średnie tony zyskały na prezentacji i ekspozycji. Bas otrzymał wielokonturowść i nabrał "ciała"  Żaden z zakresów nie jest uprzywilejowany wszystko jest bardzo zrównoważone i nadal pozostaje ogrona przyjemność słuchania. Czy może być lepiej może i tak ale ciężko mi to sobie wyobrazić. Uprzedzam pytanie  czy porównywałem ten phonoamp z innym. Moim głowne odniesieniem jest brzmienie instrumentów na koncercie w filharmonii i do tego staram się zbliżyć budując swój system. To jest mój punkt odniesienia. Nigdy nie było moim zamiarem pisać że wyrób X jest lepszy od Y  a Y gorszy od Z. Dla mnie ten jest lepszy które bardziej zbliża moje doznania do odczuć jakie otrzymuje przy słuchaniu na żywo. W obecnym przypadku realizm osiągnął taki wymiar że mam wrażenie że muzycy podbierają mi papierosy ?

Tak więc posiadaczy gramofonu zachęcam do posłuchania LECTORA Phona-Amp system może u Was będzie ginąć whisky.

IMG_1106.JPG

IMG_1485.jpg

IMG_1105.JPG

Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co lubią porównania Znalazłem informację że Brytyjczycy testowali  przedwzmacniacz gramofonowy Lectora w porównaniu do referencyjnego przedwzmacniacza najwyższej klasy ( z ceną 20000 $) Tron Seven GT

Lector uzyskał ocenę 86% a kilkukrotnie droższy Tron 87%.

Myślę że taka ocena wiele mówi o jakości tego przedwzmacniacza  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Bardzo rzadko stosowany w Audio bocznikowy regulator napięcia.

Cała lewa strona przedwzmacniacza to regulator napięcia wraz z radiatorem...
W zewnętrznym zasilaczu PSU FD ( 2 transformatory ).

Po odkręceniu górnej płytki do dyspozycji między lampami hebelkowy przełącznik na ( 6V/12V ).

Lampy, które można zastosować wg własnego uznania:

12AT7, 12AU7, 12BH7, 6CG7, 6922,

6H30, ECC 802S ( montowane seryjnie ).
Pozdrawiam

J

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

 

W tym miesiącu dotarła do mnie ostatnia płyta kultowego duetu Yello . 

Pytka śmiga jak ta lala . 

Rozmach , przepych muzyczny na klockach Lectora uwodzi ...

Na pre słuchawkowym też . 

Nic , tylko słuchać !

A , właśnie ! 

Na stronie Lectora pojawiła się nowość .

Grounding  Box . 

Na razie nie wiem , jak działa i jaka cena . 

Jak coś więcej dowiem się dam znać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staj się powoli fanem marki Lector ? Do kupionego 2-3 miesiące temu  CDP707  dołączył tydzień temu wzmacniacz ZXT70. Okablowanie głośnikowe Black Cat 3232 oraz IC Black Cat 3202. Wzmacniacz przyjechał zupełnie nowy i od początku grał bardzo miło dla ucha i przyjemnie.  Natomiast dziś od rana po kilku dniach wygrzewania dźwięk wskoczył na zupełnie inny poziom. Gro to dla mnie wprost genialnie, nadzwyczaj muzykalnie ale jednocześnie z dużą ilością detali i szczególików.

Mam ochotę jeszcze na DAC digitube S-192 do, którego podłączyłbym Bluesounda Noda 2i jako transport Tidala HiFi.   I na tym zakończę inwestycje w sprzęt na najbliższe lata ? 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolumna pochłaniacz a w rogu pulapka basowa. Mialem raczej problemy z tym ze bas nie byl dokladnie w tej czesci pokoju w ktorej bym chcial. Nigdy nie mialem go za duzo. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.