Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sebgla napisał:

Staj się powoli fanem marki Lector ? Do kupionego 2-3 miesiące temu  CDP707  dołączył tydzień temu wzmacniacz ZXT70. Okablowanie głośnikowe Black Cat 3232 oraz IC Black Cat 3202. Wzmacniacz przyjechał zupełnie nowy i od początku grał bardzo miło dla ucha i przyjemnie.  Natomiast dziś od rana po kilku dniach wygrzewania dźwięk wskoczył na zupełnie inny poziom. Gro to dla mnie wprost genialnie, nadzwyczaj muzykalnie ale jednocześnie z dużą ilością detali i szczególików.

Mam ochotę jeszcze na DAC digitube S-192 do, którego podłączyłbym Bluesounda Noda 2i jako transport Tidala HiFi.   I na tym zakończę inwestycje w sprzęt na najbliższe lata ? 

Oj . 

Ostrzegam . 
Mialem kiedyś u siebie Digicode S -192 

Tidal śmigał , jak ta lala . 
Przyjedzie klocek , a potem zostanie !

Jeśli miałbym coś doradzać . 
Brać DAC z zasilaczem grubasem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 15:46, McGyver napisał:

Widzę ze dałeś WBT Nextgen na wyjściu analog. Akurat w tym miejscu lepsze są klasyczne Topline lub Midline. 

spacer.png

Odgrzewam trochę starsze tematy dotyczące modyfikacji. Myślę, że dystrybutorzy przymkną oko; wszak to poprawianie fabryki choć pewnie nie zawsze na lepsze.

Nabyłem niedawno od naszego Kolegi forumowego odtwarzacz Docet Lector CDP-7 TL MK3 na lampach Philips ECC81 Miniwatt Holland. Kondensatory to Jantzen Audio Superior Z-Cap 1uF. Znając te kondensatory, wertując wątki doszedłem do wniosku, żeby spróbować czegoś lepszego. Z uwagi na gabaryty zbytniego wyboru nie było. Bardzo cenię sobie Jupitery Beeswax więc pomyślałem, że Jupiter Copper Foil Paper & Wax wypadną jeszcze lepiej ale trochę zniechęciła mnie cena. Zresztą w którymś wątku (chyba strona 19) piszecie, że nie był to najtrafniejszy wybór. Ostatecznie zamówiłem Jupitery Alexander 1uF. Spore klocki ale zrobiłem to świadomie uprzednio przymierzając wykonane z papierowych wkładów po ręcznikach kuchennych formy. Kondensatory ładnie weszły nie dotykając lamp. Umieściłem je na podkładkach wyciętych z pianki. Z Jantzenami dźwięk był jednak odrobinę wyostrzony. Alexandry zniwelowały ten efekt dając jeszcze lepiej czytelniejszy dźwięk i kontrolę niskich. Uważam tę wymianę za wielce trafioną.
Kolejną zmianę poczyniłem przy gniazdach RCA. Jako zagorzały zwolennik okablowania i wtyków Furutech'a pomyślałem  o FP-901R. Ostatecznie dla odmiany wybrałem WBT 0210 Ag nextgen Signature. Kiedy wyjąłem z pudełka byłem załamany. Przede wszystkim bardzo lekkie, tego metalu jak na lekarstwo. Po głębszych oględzinach styków okazało się że jednak idelanie są spasowane z moim Albedo Monolith.
Po zamontowaniu, pograniu parę godzin muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przede wszystkim jest większa kultura grania, uporządkowanie dźwięków, ich czytelność. Jestem pełen podziwu jak taki drobny element może wpłynąć na jakość dźwięku. Potwierdza się też, że dobre jakościowo płyty brzmią znakomicie; te z Empiku już mniej choć Lector i tak wygładza te gorsze realizacje i sprawia, że daje się ich z przyjemnością słuchać.
Muszę się pochwalić, że ostatnio nabyłem Pink Floyd Wish You Were Here 24-karatowa 20-bit SBM Mastering. Kiedy ją puściłem mało nie spadłem z kanapy. To niesamowite jak potrafili to zrealizować i jak Lector to pięknie prezentuje. Wspaniałe analogowe granie bez cienia ostrości.
Najlepiej Lector gra z Philipsami choć ostatnio nabyte przeze mnie Brimary od Pana Piotra z tube-eu nie odstają od nich. Philipsy są po prostu trochę cieplejsze no i bardzo wiele zależy od materiału źródłowego czyli samej płyty CD.
Pozostałe to Roksan K3, który może nie jest adekwatnym partnerem dla Lectora, często zresztą krytykowanym ale ja także w nim poczyniłem zmiany. A więc wymiana kondensatorów na Mundorfy, gniazda głośnikowe Viborg, RCA Viborg. Bardzo pozytywną zmianą była wymiana gniazda zasilającego na Furutecha FI-09 (R) NCF, okablowanie Van den Hull Cs122 i zasilającego w środku na Neotech'a. Śmiem twierdzić, że te wszystkie poczynania dają doskonały rezultat wyjściowy. Teraz można się pokusić o testowanie bezpieczników a kto wie - może nawet ich kierunkowości. Aktualnie stosuję Verictum.
Kolumny to Chario Delphinus również zmodyfikowane a więc mata bitumiczna, wełna owcza, kondensator ClarityCap CMR, rezystory Duelund. Zasilanie to Furutech, FI28/38 G i R, listwa sieciowa TP60ER, gniazdo sieciow NCF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy. :). Mam pytanie do szanownego grona.  Mam CD Lector CDP 0.6T  i stwierdziłem, że podczas odtwarzania muzyki pojawia sie dziwne niskie brumienie w tle. Czy ten typ tak ma czy mam problem... ? Prawdę mówić jest to okropne i uciążliwe przy słuchaniu np. płyt solo piana czy gitary... Prosze o wsparcie. Z góru dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, naczesany napisał:

Duelund oczywiście ?

Skoro już tak ostro kolega modyfikuje to polecam zamiast ecc81 spróbować telefunken 5965. Sam tak gram od roku na tym samym modelu odtwarzacza. Będzie dociążenie i rozdzielczość lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sebgla napisał:

Staj się powoli fanem marki Lector ? Do kupionego 2-3 miesiące temu  CDP707  dołączył tydziień temu wzmacniacz ZXT70. Okablowanie głośnikowe Black Cat 3232 oraz IC Black Cat 3202. Wzmacniacz przyjechał zupełnie nowy i od początku grał bardzo miło dla ucha i przyjemnie.  Natomiast dziś od rana po kilku dniach wygrzewania dźwięk wskoczył na zupełnie inny poziom. Gro to dla mnie wprost genialnie, nadzwyczaj muzykalnie ale jednocześnie z dużą ilością detali i szczególików.

Mam ochotę jeszcze na DAC digitube S-192 do, którego podłączyłbym Bluesounda Noda 2i jako transport Tidala HiFi.   I na tym zakończę inwestycje w sprzęt na najbliższe lata ? 

Gratulacje. Idziesz podobna drogą do mojej również zbudowanej na Lectorze oraz okablowaniu BCC :)
Kolumny BMN też miały u mnie epizod.
Co do Digitube S-192 to zachęcam i to z dwóch powodów. Po pierwsze fajnie się zgra z resztą Lectorowej rodziny. Po drugie (tu akurat mam swój niecny cel ? ) mam nadzieję że dasz znać jak sobie radzi Bluesound jako źródło w tak zacnym towarzystwie. 
BTW. Edisona już testowałeś? 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 21:41, guinness_bis napisał:

Gratulacje. Idziesz podobna drogą do mojej również zbudowanej na Lectorze oraz okablowaniu BCC ?
Kolumny BMN też miały u mnie epizod.
Co do Digitube S-192 to zachęcam i to z dwóch powodów. Po pierwsze fajnie się zgra z resztą Lectorowej rodziny. Po drugie (tu akurat mam swój niecny cel ? ) mam nadzieję że dasz znać jak sobie radzi Bluesound jako źródło w tak zacnym towarzystwie. 
BTW. Edisona już testowałeś? 

Edisona testowałem ale póki co ważniejsze elementy systemu poszły pod młotek. Może jeszcze kiedyś wrócę do tematu zmiany listwy. Mam chęć aby digitube S-192 zagościł u mnie w ciagu najbliższych kilku tygodni. Ktos wyżej pisał  o Digicode. Dla mnie referencyjne źródlo to CDP707  i do Tidala, moze kiedys plików rozwaga mówi mi, ze digitube w zupełności będzie wystarczający i wniesie tą magię. Plyta CD bedzie dla mnie zawsze nr 1. Lubie obcowanie z fizycznym nośnikiem. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

czy w Lektorze CDP-707 muszą być obie lampy takie same sparowane, czy można kształtować barwę dźwięku przez zmianę lamp na wejściu i wyjściu różnych firm i przez to można kupić pojedyńcze sztuki? 

Inne pytanie, to jakie polecacie lampy które nie są zamulające, mają bas w ryzach /mam ilość wystarczającą/ albo ciut go mniej, są dynamiczne, mają powietrze, ale też nie tracą na melodyjności dużo. Myślę by coś wypróbować. Czy Siemensy albo Brimar 6060 nie przyciemnią systemu?

 

pozdrawiam

Szymon

 

 

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 20:55, pitek69 napisał:

Witam. Jestem nowy. :). Mam pytanie do szanownego grona.  Mam CD Lector CDP 0.6T  i stwierdziłem, że podczas odtwarzania muzyki pojawia sie dziwne niskie brumienie w tle. Czy ten typ tak ma czy mam problem... ? Prawdę mówiąc jest to uciążliwe przy słuchaniu np. płyt solo piana czy gitary... Prosze o wsparcie. Z góru dziękuję. Pozdrawiam.

Ponawiam pytanie do posiadaczy Lectora.  Gdzie ewentualnie mógłbym liczyć na dobry serwis mojego odtwarzacza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PatiJ napisał:

Cześć

czy w Lektorze CDP-707 muszą być obie lampy takie same sparowane, czy można kształtować barwę dźwięku przez zmianę lamp na wejściu i wyjściu różnych firm i przez to można kupić pojedyńcze sztuki? 

Inne pytanie, to jakie polecacie lampy które nie są zamulające, mają bas w ryzach /mam ilość wystarczającą/ albo ciut go mniej, są dynamiczne, mają powietrze, ale też nie tracą na melodyjności dużo. Myślę by coś wypróbować. Czy Siemensy albo Brimar 6060 nie przyciemnią systemu?

 

pozdrawiam

Szymon

 

 

Tak , takie same...

ECC 81 / 12AT7 ( rodzina ).

W CDP 707 jest czyste wyjście lampowe klasa A.

A nie bufor lampowy.

Pozdrawiam

Staś  

24 minuty temu, pitek69 napisał:

Ponawiam pytanie do posiadaczy Lectora.  Gdzie ewentualnie mógłbym liczyć na dobry serwis mojego odtwarzacza? 

U producenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stas napisał:

Tak , takie same...

ECC 81 / 12AT7 ( rodzina ).

W CDP 707 jest czyste wyjście lampowe klasa A.

A nie bufor lampowy.

Pozdrawiam

Staś  

U producenta .

 

10 godzin temu, Stas napisał:

Tak , takie same...

ECC 81 / 12AT7 ( rodzina ).

W CDP 707 jest czyste wyjście lampowe klasa A.

A nie bufor lampowy.

Pozdrawiam

Staś  

U producenta .

Dziękuje za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, PatiJ napisał:

A czy ECC81 w CD, aby "wygrzały się" musi być płyta puszczana, czy wystarczy by był CD włączony?

pozdrawiam

Szymon

Wielkim znawcą nie jestem . 
Wystarczy podłączyć do sieci . 
Nowy odtwarzacz CD  , czy nowe lampki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły przed chwilą te:

- EI Yugoslavia NOS, z długimi anodami 17mm, robione na licencji Telefunkena.

Zamówiłem jeszcze kwadrę Brimarów NOS 6060 z potrójną miką z dużym O-getter i być może 2szt będę odsprzedawał. Czekam jeszcze też na NOS Simensy. Nabyłem dopiero co CD i szukam brzmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarł dzis nowy Digitube S192. Ma sie wygrzewać 10 dni aby osiągnąć swój poziom.  Nawet bez wygrzania mam banana na twarzy. Zobaczymy za dwa tygodnie :). Ogólnie to jakos tak sie stało, że w przeciągu kilku miesięcy cały sprzęt, nie licząc kolumn i streamera, zmieniłem na Lectora ? Bardzo przypasowalo mi to brzmienie.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sebgla napisał:

No i dotarł dzis nowy Digitube S192. Ma sie wygrzewać 10 dni aby osiągnąć swój poziom.  Nawet bez wygrzania mam banana na twarzy. Zobaczymy za dwa tygodnie :). Ogólnie to jakos tak sie stało, że w przeciągu kilku miesięcy cały sprzęt, nie licząc kolumn i streamera, zmieniłem na Lectora ? Bardzo przypasowalo mi to brzmienie.

Mało dziwne . 
U mnie też ostatnio zrobiło się „lectorowo” . 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy słyszę jak to wszystko gra to faktycznie mało dziwne ?

Ostatnie 3-4 lata przeszło przez mój dom wiele różnych sprzętow ale jedynie Lector ma to coś w sobie ? Po testach cd i wzmaka  DACa zamowilem już w ciemno i oczywiście wiemy jak jest. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebgla napisał:

Gdy słyszę jak to wszystko gra to faktycznie mało dziwne ?

Ostatnie 3-4 lata przeszło przez mój dom wiele różnych sprzętow ale jedynie Lector ma to coś w sobie ? Po testach cd i wzmaka  DACa zamowilem już w ciemno i oczywiście wiemy jak jest. 

Znam to. To wewnętrzne przekonanie podczas zamawiania DACa że skoro pozostałe elementy dają taka radochę to i o Digituba można być spokojnym. Niby nie w ciemno, bo zwrócić można  ale jak podpinasz to nie ma ochoty na dalsze szukanie i upewnianie się czy może być lepiej. Po za tym tak ładnie pasuje do pozostałych klocków ?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Digitube S-192 jest jeszcze dedykowany zasilacz. Ciekaw jestem kto będzie pierwszy ?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, guinness_bis napisał:

Do Digitube S-192 jest jeszcze dedykowany zasilacz. Ciekaw jestem kto będzie pierwszy ?

Ja nie planuje więc Ty ?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wielu z nas znalazło swojego Grala Ja również zakochałem się od pierwszego wejrzenia (usłyszenia) Lectora. Słucham wprawdzie tylko winyli ale posiadam Wzmacniacz, przedwzmacniacz gramofonowy i listwę zasilająca Lectora. Moim celem i marzeniem jest jeszcze kupić najwyższy model preampa gramofonowego lampowego Phono System i mogę zapomnieć o sprzęcie i wtedy tylko słuchać i słuchać muzyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.