Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Witam.
Z tego co kojarzę kolega ma TL2.

Wystarczy zamówić nowego pilota.

Pozdrawiam

J

 

 

8114CB99-383E-4E02-B281-AE36C243B473.jpeg

U mnie jest dziwna sytuacja. Z tylu naklejka tl3 , a na pokrywie TLII.

Na kartonie jest TL3.

Jak rozkminić ktory to model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, insaimz napisał:

Porównywales z czymś w podobnej cenie przed zakupem?

Tak porównywałem, słuchałem

Musical Fidelity, Vincent, Leben, Atoll.

Było tego sporo .

Końcówka hybrydowa VM 200 jest bardzo wydajna prądowo i napędzi bardzo trudne głośniki.

Przedwzmacniacz lampowy można sobie dobierać lampy wedle własnego gustu.

Brzmienie, bardzo wyważona naturalna średnica, która mnie urzeka.

Dźwięczność, wybrzmienia super.

Kontrabas dla przykładu niesamowicie realistycznie jest odwzorowany.

Nie ma w tym brzmieniu absolutnie żadnego zamulania czy też spowalniania dźwięku.

Jest za to świetna dynamika.

Od kiedy udało mi się posłuchać Lector’a i został u mnie , za niczym więcej się nie rozglądam.

U mnie do tego zestawu podłączony jest m.in. Lector CDP 707 z dużym zasilaczem .

Słucha się tego wybornie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stas napisał:

Tak porównywałem, słuchałem

Musical Fidelity, Vincent, Leben, Atoll.

Było tego sporo .

Końcówka hybrydowa VM 200 jest bardzo wydajna prądowo i napędzi bardzo trudne głośniki.

Przedwzmacniacz lampowy można sobie dobierać lampy wedle własnego gustu.

Brzmienie, bardzo wyważona naturalna średnica, która mnie urzeka.

Dźwięczność, wybrzmienia super.

Kontrabas dla przykładu niesamowicie realistycznie jest odwzorowany.

Nie ma w tym brzmieniu absolutnie żadnego zamulania czy też spowalniania dźwięku.

Jest za to świetna dynamika.

Od kiedy udało mi się posłuchać Lector’a i został u mnie , za niczym więcej się nie rozglądam.

U mnie do tego zestawu podłączony jest m.in. Lector CDP 707 z dużym zasilaczem .

Słucha się tego wybornie .

 

Dzięki. super ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PatiJ napisał:

A ja w nowym roku polecam poniższe płyty. Obie jakże różne, ale jak genialne. Odkrywajmy nowe brzmienia ?

 

11.jpg

Napisz proszę nazwę drugiej polecanej płyty.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy wpis w Nowym Roku.  Życzę Wszystkiego Najlepszego klubowiczom.

Już niedawno mówiłem sobie dość a tu znowu trzeba Lectora kupić. Ta marka uzależnia ?

Od wczoraj mam u siebie listwę zasilającą  Lector Edison 230 i już jej nie odeślę ? Słucham od wczoraj swoich ulubionych płyt i na każdej praktycznie słyszę poprawę. Oczywiście w zależności od muzyki raz większą, a raz mniejszą.  Idealnie wkomponowała się w zestaw Lectora.   Poprawa jest praktycznie w każdym aspekcie. Muzyka nabrała większej ogłady i kultury, dźwięk stał się mniej nerwowy, pomimo, że wcześniej wcale taki nie był. Ale ten zwrot chyba najlepiej określa kierunek zmiany. Wokale mają dłuższe wybrzmienia. Zdecydowanie poprawiła się separacja instrumentów, łatwiej je wychwycić z całości i to akurat jest słyszalne od pierwszych minut. Jednocześnie muzyka stała się bardziej energetyczna, bas nabrał mocy.  To tak w kilku słowach. Proponuję niezobowiązująco przetestować u siebie. 

U mnie Edison 230  zastąpi Tomanka.  Listwę zasilam dołączonym kablem zasilającym. A już z listwy do sprzętów połączone wszystko za pomocą Wireworld Electry. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem...., a kolega się zarzekał :) 
Wcale mnie Twój ruch nie dziwi. Uważam., że przeliczając koszt na efekt jedna z lepszych 
inwestycji audio

 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, guinness_bis napisał:

A nie mówiłem...., a kolega się zarzekał ?
Wcale mnie Twój ruch nie dziwi. Uważam., że przeliczając koszt na efekt jedna z lepszych 
inwestycji audio

 

 

I co mam Ci powiedzieć ? Nie dość, że dźwiękowo jest super to jeszcze ładnie wizualnie się wpasowuje.

edison.jpg

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów nic, słuchaj muzy :)
Widzę, wersja na bogato z drewnianymi boczkami 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dawno nic nie pisałem, to troszkę nadrobię. Płyty gwiazdkowe u mnie: 1.Ingram Washington, 2. Clearaudio bestseller no 1. , Nirvana Unplugged. Różnorodność gatunków duża. Ale cd Lectora dobrze je podawał.

Listwa Edison 230 jest super. Dobrą robotę zrobiła zwłaszcza z separacją instrumentów. Mam taką jedną płytę na której, Taj Mahal i Keb mo grają Diving Duck Blues. Siedzą blisko siebie. Bez listwy jakoś jeden na drugiego mi właził. A teraz są dokładnie w takiej odległości jak na koncercie.

A teraz robię atak na phono Lectora. Za kilka dni dystrybutor ma mi podesłać. Ciekawe, czy mnie przekona na tyle, że będę

musiał znaleźć kasę na mój trzeci klocek Lectora. Bardzo na to liczę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, miś kuleczka napisał:

Ciekawe, czy mnie przekona na tyle, że będę

musiał znaleźć kasę na mój trzeci klocek Lectora. Bardzo na to liczę.

Radze wiec już zacząć zbierać bo zostanie na pewno w domku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Proszę o przyjęcie do Klubu z CDP 707 +PSU3T na pokładzie ?

Odtwarzacz posiada bardzo dobry mechanizm.  Gra  bardzo plastycznie, muzykalnie co powoduje, że chce się słuchać na nim po prostu muzyki. Dodatkowy atut to możliwość zmiany lamp i modelowania brzmienia pod własne upodobania. 

Jedyne co mi przeszkadza to brak przycisku "stop" na froncie odtwarzacza. Ale to taki szczegół 

Wracam do słuchania muzyki

 

 

 

IMG_2660.JPG

IMG_2661.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oley napisał:

Gra  bardzo plastycznie, muzykalnie co powoduje, że chce się słuchać na nim po prostu muzyki. Dodatkowy atut to możliwość zmiany lamp i modelowania brzmienia pod własne upodobania. 

Gratuluję wyboru !

Jak oceniasz współprace Lectora ze wzmacniaczem LAR / jaki to model , hybryda ? Kiedyś pisaliśmy do siebie w sprawie lamp 6N30-p DR , więc pewnie hybryda/ ? Piszesz także o lampach, masz już jakiś własny ulubiony typ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lar 120H według mnie połączenie bardzo dobre ale z pewnością można jeszcze lepiej.

Lampy JJ fabryczne  poleżą jako rezerwowe , Valvo na tych teraz gram. Czekam na RTC ( Phillips Miniwatt ) i taka ciekawostka IBM (9211 specjalna wersja ecc81 zrobiona przez RCA i chyba GE ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.