Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przyznaję że teraz nie często odwiedzam forum. Sprzęt skompletowany i delektuje się muzyką Tak dobrze napisałem delektuję się.  Lector zapewnia mi niezwykłą radość słuchania Nie narzekam na brak wysokich niskich przestrzeni rozdzielczości muzyczka po prostu płynie tak jak tego oczekiwałem a ja tylko słucham i slucham.

Teraz właśnie przesłuchuje box Avishai Cohena 50 utworów wybranych przez jego fanów na 6lp

Uwielbiam kontrabas w jazzie i tutaj Lector pokazuje w pełni możliwości tego instrumentu jego różnorodne barwy 

Czy może być lepiej pewnie może jeśli wymienilbym przedwzmacniacz phono (notabene bardzo dobry) na wyższy model Lectora Phono System to by byla taka wisienka na torcie. Słuchałem i mam nadzieję że kiedyś go kupię ?

 

20210227_195357.jpg

Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 20:11, Andrzej Szulczewski napisał:

Przyznaję że teraz nie często odwiedzam forum. Sprzęt skompletowany i delektuje się muzyką Tak dobrze napisałem delektuję się.  Lector zapewnia mi niezwykłą radość słuchania Nie narzekam na brak wysokich niskich przestrzeni rozdzielczości muzyczka po prostu płynie tak jak tego oczekiwałem a ja tylko słucham i slucham.

Teraz właśnie przesłuchuje box Avishai Cohena 50 utworów wybranych przez jego fanów na 6lp

Uwielbiam kontrabas w jazzie i tutaj Lector pokazuje w pełni możliwości tego instrumentu jego różnorodne barwy 

Czy może być lepiej pewnie może jeśli wymienilbym przedwzmacniacz phono (notabene bardzo dobry) na wyższy model Lectora Phono System to by byla taka wisienka na torcie. Słuchałem i mam nadzieję że kiedyś go kupię ?

 

20210227_195357.jpg

 

 

 

Na zaostrzenie apetytu . 

Ostatnio odkurzyłem winyl Ewy Bem z nieżyjącym gitarzystą Markiem Blizińskim 

„Dla ciebie jestem sobą” . 

LP nagrywany był dla Programu Trzeciego w latach 84-86 i wydany przez Poljazz w 86 . 

Płyta rarytas , zwłaszcza ze względu na gitarę . 

Przedwzmacniacz gramofonowy Lector Phono Amp System + wkładka Ortofon Cadenza Black , że wymienię tylko te rzeczy z toru , robią magię . 

Pozdrawiam . 

IMG_13032021o124443.jpg

Edytowane przez Stas
Pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, warto robić zapas sanyo hd850 do digdrive, czy raczej nie ma co się martwić o dostępność w przyszłości póki co? Cena niska, a z transportu jestem zadowolony. Jakbym miał coś zmieniać, do daca i dokupić tor streamingowy, a lectora mogę trzymać dożywotnio :D

https://scalaki.pl/sf-hd850-mechanizm-oryginal-sanyo-gwarancja-6-miesiecy,10590.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2021 o 21:02, Kasz76 napisał:

Mk2 to fajny kabelek, potwierdzam.

Finalnie wylądował u mnie, kupiony w dobrej cenie, w idealnym stanie IC RCA Purist Audio Design Poseidon. Pięknie się zgrał ze sprzętem Lectora ? Będę jeszcze polował na głośnikowe używane Purist Audio Poseidon lub wyżej. Tyle, że używek za bardzo nie ma. Trzeba mieć cierpliwość a jej w takich kwestiach niewiele hehe.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Pozdrawiam?...

J

C7C9046A-FFEB-4982-89A1-EA9843672B11.thumb.jpeg.79c56b0d0e0fada690985533dad042b1.jpeg

THX- jedna z moich podstawowych płyt testowych. 

A do Kolegów mających lub w przeszłości mających VM 200 lub VM 200M mam pytanie: jak to gra (no poza tym, że pięknie)?

Jakieś cechy szczególne?

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 11:15, absinth3 napisał:

THX- jedna z moich podstawowych płyt testowych. 

A do Kolegów mających lub w przeszłości mających VM 200 lub VM 200M mam pytanie: jak to gra (no poza tym, że pięknie)?

Jakieś cechy szczególne?

 

Skrobnąłem na tym forum  kilka słów na ten temat ,  pod koniec grudnia ubiegłego roku .

U mnie Lector VM 200 i Lector ZOE działają razem .

W opisie traktowałem klocki jako całość . 

Nie miałem jeszcze okazji podłączyć końcówki do innego pre . 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2020 o 20:55, Stas napisał:

...Końcówka hybrydowa VM 200...

O rzeczywiście- fajny opis. Jak mi się nie uda uratować dotychczasowych końcówek, to pomyślę poważnie.

W dniu 15.01.2021 o 14:36, sebgla napisał:

Od wczoraj mam u siebie listwę zasilającą  Lector Edison 230

A jak z dynamiką? Powszechna opinia jest taka, że listwy filtrowane zmniejszają dynamikę. Czy po 2 m-cach listwa zachowuje się jak na początku? Na pewno plusem jest, że nie odchudza, ale czy opisany przez Kolegę wzrost energetyczności jest pochodną podkreślenia niskiej średnicy czy występuje w całym zakresie?

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, absinth3 napisał:

O rzeczywiście- fajny opis. Jak mi się nie uda uratować dotychczasowych końcówek, to pomyślę poważnie.

A jak z dynamiką? Powszechna opinia jest taka, że listwy filtrowane zmniejszają dynamikę. Czy po 2 m-cach listwa zachowuje się jak na początku? Na pewno plusem jest, że nie odchudza, ale czy opisany przez Kolegę wzrost energetyczności jest pochodną podkreślenia niskiej średnicy czy występuje w całym zakresie?

Po dwóch miesiącach jestem już osluchany i przyzwyczajony do dźwięku. Nie podpinałem już innej listwy od czasu jak mam Edisona. Nie wyczułem żadej zmiany po tych dwóch miesiącach a jeśli się pojawiła to nastąpiło to na tyle płynnie, że nie wyłapałem tego momentu. Eneregtycznosc wyczułem na pewno na basie i niższej średnicy. Na górze powodowałby to raczej ostrość a tego już bym nie zniósł. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem cardas audio conditioner - płyn czyszczący i (rzekomo) poprawiający styk powierzchni. Właśnie posmarowałem nim trzy komplety wtyków FI 28/38 R, 48NCF, wtyczki RCA Albedo Monolith, gniazda w kolumnach, gniazda WBT w CD i wzmacniaczu. Najpierw przeczyściłem wszystko płynem VSGO do matryc, soczewek itp. Potem niewielką ilością przetarłem Cardasem, na koniec na suchą szmatką.
Gniazda wacikami, które kiedyś kupiłem na www.joom.com. Są chudsze niż tradycyjne i idealnie wchodzą w gniazda.
Z przymrużeniem oka (i ucha) do tego podchodziłem i nie spodziewałem się tak pozytywnego efektu. To cholerstwo po prostu "działa" korzystnie na dźwięk. Polecam niedowiarkom, koszt niewielki a efekty znakomite. Tych, którzy stosowali Cardasa albo Furutech'a przekonywać raczej nie trzeba.
Ciekawe jak długo taki korzystny efekt będzie się utrzymywał, zwłaszcza na Śląsku gdzie powietrze jak wiadomo do najlepszych nie należy.

62467232_CardasContactCleaner.thumb.jpg.7095d25614970a258c8cdd8251419a6a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, naczesany napisał:

Zamówiłem cardas audio conditioner - płyn czyszczący i (rzekomo) poprawiający styk powierzchni. Właśnie posmarowałem nim trzy komplety wtyków FI 28/38 R, 48NCF, wtyczki RCA Albedo Monolith, gniazda w kolumnach, gniazda WBT w CD i wzmacniaczu. Najpierw przeczyściłem wszystko płynem VSGO do matryc, soczewek itp. Potem niewielką ilością przetarłem Cardasem, na koniec na suchą szmatką.
Gniazda wacikami, które kiedyś kupiłem na www.joom.com. Są chudsze niż tradycyjne i idealnie wchodzą w gniazda.
Z przymrużeniem oka (i ucha) do tego podchodziłem i nie spodziewałem się tak pozytywnego efektu. To cholerstwo po prostu "działa" korzystnie na dźwięk. Polecam niedowiarkom, koszt niewielki a efekty znakomite. Tych, którzy stosowali Cardasa albo Furutech'a przekonywać raczej nie trzeba.
Ciekawe jak długo taki korzystny efekt będzie się utrzymywał, zwłaszcza na Śląsku gdzie powietrze jak wiadomo do najlepszych nie należy.

62467232_CardasContactCleaner.thumb.jpg.7095d25614970a258c8cdd8251419a6a.jpg

Miało być w klubie Furutech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, naczesany napisał:

Ciekawe jak długo taki korzystny efekt będzie się utrzymywał

Mam widełki z czystej miedzi, więc wymagające co jakiś czas pielęgnacji ochronnej. Kupiłem sporo tańszy / około 30 zł za 2 ml / deoxIt Gold. Miedź po pół roku nadal jest bez widocznych nalotów. Przy okazji zabiegów przy sprzęcie przeczyściłem pozostałe gniazda głośnikowe oraz w sprzęcie / wszystkie złocone /. Jeżeli chodzi o wpływ na jakość dźwięku - ja nie mogę powiedzieć, że poprawa była spektakularna, wyraźnie słyszalna. Może trochę lepsza precyzja wysokich tonów, ale to był wpływ minimalny. Cardasa nigdy nie stosowałem. 

Caig_Deoxit_Gold.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, naczesany napisał:

Bezpieczników np. SR też nie miałeś pewnie w rękach hudykocie? Więc nie wydawaj wyroków.

Ee luzik. Uśmiechnięta buźka była pod Twoim drugim postem, dotyczącym pomyłki co do klubów. Też tak czasem mam, z rozpędu. 😉

Masz rację, SR na oczy nie widziałem. Mam tylko Auchan i miałem okazję potestować Verictum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mnie naszło na jakieś kombinacje kolumnowe. Mam kilka opcji do przetestowania. Jedną z ich są monitory Pearl Evo HFE. Będą u mnie za 2 dni jakoś. Zobaczymy jak zagra cały włoski set w pokoju 30m2.  Mam chęci aby coś pozmieniać w kwestii kolumn w nadchodzących 2-3 miesiącach. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 2.5 roku intensywnego użytkowania ZXT-70  "padła" fabryczna lampa JJ E88CC.
Szybki zakup nowych lamp z nastawieniem droższe powinno być lepsze okazał się nietrafiony.

Niczym opisze swoją sytuację chciałbym zachęcić Was do podzielenia się swoimi doświadczeniami z użytkowanymi lampami.
Jakie się sprawdziły, jakich unikać itp.

Marka Lector to w większości produkty oparte na lampach, a więc te informacje mogą być przydatne aby nie błądzić jak ja :)

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ps39 napisał:

Są sklepy, które odpłatnie wypożyczają lampy do odsłuchu. Według mnie to najbezpieczniejsza ścieżka w poszukiwaniu tego co nam podoba się najbardziej. Oczywiście mówię o lampach z bieżącej produkcji.

Interesujące, nawet jeśli miałoby być drożej, to w ramach poszerzania doświadczeń z chęcią bym skorzystał.
Mógłbyś dać namiar na taki sklep?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Przedstawiam nowe towarzystwo do genialnej elektroniki Lectora. Teraz Lector przyjaźni się z ART Loudspeakers Deco 10. Będzie to długa i radosna przyjaźń. 

Screenshot_20210425-143253_Gallery.jpg

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sebgla napisał:

Koledzy. Przedstawiam nowe towarzystwo do genialnej elektroniki Lectora. Teraz Lector przyjaźni się z ART Loudspeakers Deco 10. Będzie to długa i radosna przyjaźń. 

Screenshot_20210425-143253_Gallery.jpg

Gratulacje. Poczytałem o tych relatywnie mało znanych w Polsce kolumnach. Zbierają dobre opinie i sam patrzę z sympatią w ich kierunku na przyszłość. Podobno bardzo muzykalne więc z Lectorem musi być pięknie. Zwróciłem szczególną uwagę na Art Emotion Monitor.

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć coś na ich temat. Niewiele tego jest w necie. Walkowalem kilka dni w necie. Na pewno to marka trudniej  odsprzedawalna i tego trzeba być świadomym. Ale kupiłem z myślą  posiadania przez lata 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.