Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, adamnl napisał:

Jedziemy zatem.

Zechciałbyś poprzez zdjęcie lub opis coś więcej o tym „ nieizolowaniu” od parkietu.

Ten parkiet to klejony do posadzki, czy w innej technologii położony?

Dałbym wiele😊, by zobaczyć jak wyglądają te nowe standy od spodu.

 

Jakie masz kolumny/monitory?

Dziękuję i gratuluję systemu.

 

Na wstępie dzięki za docenienie. Kolumny to Klipsch Heressy. Parkiet jest przyklejony. Standy są pełne i jeśli nic nie pomyliłem to zawiera warstwę autorskiej mieszanki materiału absorbujacego drgania, dwie puste komory powietrzne wszystko poprzekładane płytami że sklejki. Zdjęcia wrzucę później

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
19 godzin temu, PatiJ napisał:

Michel Godard "Monteverdi - A Trace of Grace"

Bardzo często późnym wieczorem przed snem słucham tej płyty/Quobuz 

W dniu 27.06.2021 o 10:14, guinness_bis napisał:

Zdjęcia wrzucę później

Dziękuję za zdjęcia.

Czy te kolumny mają aż 98 skuteczności?

Nigdy nie słyszałem brzmienia z Klipsch. Musi być cudownie. Masz za „mocny” wzmacniacz😉 

Szczerze gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zarówno wszerz jaki  wgłąb.
Te kolumny są nietypowe. Producent przewiduje je aby mogły stać na podłodze.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także kiedyś odsłuchiwałem te kolumny w wersji III. Miło wspominam.

Testowana listwa Edison została. Kolejny udany zakup marki Lector. 

A na dziś wieczór, lubiącym najwyższych lotów szarpidrutów, polecam to. CD już pełnoletni, ale warto polecić ze względu na walory muzyczne. Można także usłyszeć jak nisko potrafią schodzić Wasze kolumny.

 

 

20210629_180908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dopisuję się do klubu z hybrydą ZXT-60, która napędza Infinity Kappa 7.2i II razem z Arcamem irDAC. Lector to miłe zaskoczenie i jeden z lepszych piecy, które słuchałem w ostatnim czasie.

Przy okazji, jakie macie doświadczenia ze zmianą lamp w sekcji przedwzmacniacza modelu ZXT? W moim oryginalnie siedzą Electro-harmonixy 6922EH. Chętnie doważył bym dolne pasmo i lekko otworzył średnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego klubowicza. Mam ZXT70, trochę bawiłem się lampami, kilka lat temu miałem też hybrydę Xindaka na takich samych lampach.  Jeśli chcesz więcej muzykalności to lampy JJ. Jeśli  więcej szczegółów i góry to EH GOLD, lub Genalex Gold Lion. Zyskasz szczegółowość ale kosztem muzykalności, dla mnie akurat takie zestawienia okazywały się, po początkowej euforii, za ostre. Z lamp NOS fajne są Philpsy, Amperexy, czy Mullardy, to te z tych bardziej muzykalnych. Z tych nastawionych na szczegóły NOS masz Siemensy, czy Telefunken. Ja już przestałem się bawić w lampy NOS. Mam parę NOS Philips z pewnego źródła, są lepsze niż JJ instalowane firmowo we wzmacniaczu, ale po powrocie na próbę do JJ nie odczuwam braków. Zatem w przyszłości na pewno nie kupię Philpsów ani żadnych innych NOSów ale będę trzymał się JJ.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sebgla napisał:

Witamy nowego klubowicza. Mam ZXT70, trochę bawiłem się lampami, kilka lat temu miałem też hybrydę Xindaka na takich samych lampach.  Jeśli chcesz więcej muzykalności to lampy JJ. Jeśli  więcej szczegółów i góry to EH GOLD, lub Genalex Gold Lion. Zyskasz szczegółowość ale kosztem muzykalności, dla mnie akurat takie zestawienia okazywały się, po początkowej euforii, za ostre. Z lamp NOS fajne są Philpsy, Amperexy, czy Mullardy, to te z tych bardziej muzykalnych. Z tych nastawionych na szczegóły NOS masz Siemensy, czy Telefunken. Ja już przestałem się bawić w lampy NOS. Mam parę NOS Philips z pewnego źródła, są lepsze niż JJ instalowane firmowo we wzmacniaczu, ale po powrocie na próbę do JJ nie odczuwam braków. Zatem w przyszłości na pewno nie kupię Philpsów ani żadnych innych NOSów ale będę trzymał się JJ.  

Masz na myśli JJ zwykłe czy z pozłacanymi nóżkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, balcer90 napisał:

Masz na myśli JJ zwykłe czy z pozłacanymi nóżkami?

Zwykłe JJ. Pozłacane daję więcej szczegółów, ale kosztem muzykalności. Co kto lubi. Tak samo jest z EH. Gold dają więcej detali ale do dłuższych odsłuchów mogą być męczące. Ale to jest moje zdanie. Wiele osób dąży do jak największej ilości szczegółów i dla nich lepsze będą Goldy. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sebgla napisał:

Zwykłe JJ

Kupilem kilka dni temu parke e88cc jj. Na razie graja z 10-15 godzin wiec ciezko ocenic ale na ta chwile wygrzane Genalex GL jest lepsze. Mam tez Sylvanie ktore sa jasniejszymi lampkami i generalnie chyba sa z tych 3 lampek jednak najlepsze. Duzo przestrzeni szczegolu neutralnosci, dzwiecznosci. Idealne do ciemniejszych systemow. U mnie gra to neutralnie, moze troszeczke brak ciepelka, dlatego kupilem JJ. Dam im czas i porownam za kilka tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz pisz @Stas 🙂

U mnie też Lector gra godzinami. Często włączam o 8 rano i wyłączam o 22. I hybrydowe Lectorowe  rozwiązanie sprawdza się idealnie 🙂 Mam czar lampy i trwałość/niezawodność.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W ostatni weekend miałem przyjemność gościć u p. Joanny i p.Kamila , 

dystrybutorów marki Lector . 

Moja bytność w zasadzie sprowadziła się do pokoju odsłuchowego , 

nb zrobionego z klasą . 

Na pierwszy ogień poszedł ; 

Lector CDP 707 z zasilaczem PSU7T 

Przedwzmacniacz Lector ZOE 

Końcówka mocy Lector VM-200

Listwa Lector Edison 230 

Rzadko spotykana konstrukcja , dwuczęściowe kolumny 

Chario Sovran Tri amping . 

Wszystko to spięte ;

Głośnikowe na środek i górę - Tiglon MS-DF12SP-HSE

Na sekcję basową - Tiglon MSS-DF100SP-HSE 

Interkonekty - IC MS-DF12R-HSE

IC TPL-200R

Sieciowe - TPL2000A PremiumAC Cable 

MS-DF12A-HSE 

Kilka godzin słuchania . 

Jazz , elektronika , piosenka aktorska . 

Co się dało zauważyć to spójność całego pasma . 

Dużo smaczków i detali , których nie słyszałem u siebie .

Kontrabas , gitara i wokal jak na żywo . 

A właśnie . 

Przytargałem ze sobą CD Tangerine Dream „Stratosfear” i od razu wyszła kompresja . 

U siebie słucham tego na winylu . 

 

 

AE71CF64-A449-45FE-98CC-86E7CDE60A03.jpeg

929EB175-CB5D-40D1-935F-A73E18241AD9.jpeg

45D2C010-46BA-4840-8255-B551CF421222.jpeg

 

Drugi odsłuch to ;

wzmacniacz Lector ZXT70 i odtwarzacz Lector CDP 603 

Kolumny - Pearl Evo Mini Ballerina .

Trójdrożne kolumny z tylnym bassrefleksem , kontrowersyjne wizualnie , ale grają .

Stereofonia bdb

Bas pycha , a słuchałem bez włączonych modułów basowych . 

Synergiczne zestawienie . 

PS.  Kolumn nie zmieniam . 

Na razie . 

E3D03EFE-F959-48ED-80AF-E8F53BEED69E.jpeg

 

I na koniec klocki jak wyżej i monitory Pearl Evo HFE 2V.

Stoją na drewnianych standach 80 cm.

Przednie bassrefleksy , wygodne w małych pokojach , ale sądząc po klockach i kolumnach zagrają w większych . 

Lector 603 chyba nie ma konkurencji cenowej . 

Śmiga . 

Piękna stereofonia . 

Pokój wypełnia się muzyką . 

PS.  Andrzej .

Gratuluję wyboru .

B4D29501-289B-4051-BB3B-6C8826E587CC.jpeg

Chciałem jeszcze podziękować za możliwość wielogodzinnego odsłuchu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.