Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie lamp, podmieniłem w moim ZXT-60 oryginalne Electro-Harmonixy na zwykłe JJ.
Różnicy kolosalnej nie ma, JJ są nieco ciemniejsze, trochę bardziej matowe, ale na plus - zmniejszyła się lekko krzykliwa naleciałość na wyższej średnicy. Więcej różnic jest na granicy percepcji.

Przy okazji, jakie mogli byście polecić kolumny do ZXT w budżecie do 4-5 tys, które Waszym zdaniem dobrze brzmią z Lectorem? Pokój ma ok 25m2.
Aktualnie gram na Infinity Kappa 7.2i

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wrócić się tydzień do tyłu .

Z wpisami . 
ZXT zagrało wyśmienicie z Pearl Evo HFE 2V , 

jak byłem u dystrybutorów Lectora . 
Andrzej z Bydgoszczy ma ten zestaw i chyba nie narzeka . 
Nie znam dzisiejszych cen , ale powinieneś się zmieścić . 

Zapomniałem napisać . 
Pokój miał ze 25 m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz powyższej propozycji weź tez pod uwagę polskie kolumny BMN.
Kiedyś miałem wraz z ZXT-70 i powiem, że dawały radę. 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stas napisał:

Andrzej z Bydgoszczy ma ten zestaw i chyba nie narzeka . 
Nie znam dzisiejszych cen , ale powinieneś się zmieścić

Zostałem wywołany do odpowiedzi wiec musze cos napisać 🙂

Kolumny Pearl Evo HFE 2V zastąpiły u mnie prawie 2 razy droższe Focal Aria 906 

Nie będę pisał o tranjentach i sybilantach. Jedno jest pewne ze w budżecie do 8k pln ciężko będzie znaleźć lepsze monitory.

U mnie grają z ZXT-70 i śmiem twierdzić ze ten zestaw jest stworzony dla siebie. 

Po ich zakupie czekało mnie przesłuchanie całej płytoteki na nowo bo się okazało że niektórych rzeczy wtedy jakbym nie słyszał. Podstawowa ich zaleta jaką dają to możliwość niemęczącego długiego słuchania 

Z tak małych kolumn wydobywa się piękny różnokolorowy bas a jest to dla mnie ważne ponieważ bardzo lubię kontrabas i kolekcjonuje winyle z tym instrumentem. Vocal np na płycie Kari Bremnes jest tak namacalny ze wydaje się ze pani śpiewa u Ciebie i dla Ciebie.

Tony wysokie to też bardzo dobra strona tych kolumn usłyszymy wszystkie drobiazgi w tym zakresie bez zniekształceń ani przejaskrawień. 

Tak więc zapominamy o sprzęcie a  pozostaje tylko muzyka i czas aby się nią delektować  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te kolumny są dystrybuowane?
Trochę obawiam się przesiadki z bądź co bądź dosyć sporych 3-drożnych podłogówek na niewielkie 2-drożne monitory. Czy funkcjonuje jakiś dystrybutor umożliwiający odsłuch u siebie?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej zaproponowanej płyty niestety nie ma chyba na serwisach internetowych, więc zaproponuję coś obok czego nie przejdzie się obojętnie. Płyta wydana w 2009r przez ECM. Klimat jazz + muzyka arabska + instrumenty muzyki dawnej. Dla mnie rewelacja.

Jon Balke "Siwan"

20210713_213818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

a u mnie zagościła ostatnio platforma Tiglon TMB-10E i... już została. Posiada ona dodatkowe uziemienie z tyłu, które podłączyłem do śruby obudowy wzmacniacza. Jest stosunkowo lekka i nie jest za gruba. Szczegóły budowy do znalezienia w sieci. Miała trafić pod CD, ale jeszcze tam nie dotarła - wakacje... Potrzebowałem czegoś pod wzmacniacz i akurat Pani Joanna to zaproponowała. Co dała u mnie pod lampą? Muzyka ciut złagodniała oraz całość przekazu stała się tak jakby lżejsza. Polecam do przetestowania u siebie.

Właśnie słucham płyty, gdzie wokalistką jest świetna Raquel Andueza - dla entuzjastów klasyki.

 

20210721_201120.jpg

20210721_201147.jpg

Edytowane przez PatiJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

W kwietniu br. miałem przyjemność testować komplet sznurków Tiglona (jak na poniższym kolażu foto).

Z karygodnym opóźnieniem zaczynam publikować kolejne opinie.

PIerwszą, dotyczącą interkonektu, znajdziecie tu: 

 

Tiglon-collage.png

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, Stas napisał:

Skusiłem się na flagową sieciówkę Tiglona . .

TPL 2000 A . 
Miałem kiedyś na odsłuchu .

Była warta grzechu . 

Jak przyjedzie dam znać . 

Widziałem, że kiedyś zrobisz ten ruch 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam cały sprzęt zafoliowany w domu od kilku tygodni i nic nie mogę słuchać.  Remontu mi się chciało. A potrwa to jeszcze z półtora miesiąca.  Masakra jakaś.  Po takiej przerwie jak sprzęt odpalę to zrobię sobie maraton muzyczny. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Posiadam do sprzedania CDP707 + PSU7 w bardzo dobry stanie, wraz z akcesoriami i orginalnym opakowaniem.

Wyslylka z Irlandii, a cena jest do jakiejs negocjacji, np wysylka na moj koszt. 

Sprzet wystawiony jest na Audiomarkt za 2.800 euro

https://www.audio-markt.de/en/market/lector-strumenti-audio-tube-cd-player-lector-cdp-707-psu-7-6329700408

Zainteresowanych prosze o PM. 

 

Pozdrawiam 

Maciej 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sebgla napisał:

A ja mam cały sprzęt zafoliowany w domu od kilku tygodni i nic nie mogę słuchać.  Remontu mi się chciało. A potrwa to jeszcze z półtora miesiąca.  Masakra jakaś.  Po takiej przerwie jak sprzęt odpalę to zrobię sobie maraton muzyczny. 

Sebastian masz jeszcze ZXT70 czy zmieniłeś już na coś lepszego ze stajni Lectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kasz76 napisał:

Sebastian masz jeszcze ZXT70 czy zmieniłeś już na coś lepszego ze stajni Lectora?

Mam cały czas 🙂 Marzy mi się zmiana kiedyś na przedwzmacniacz ZEO plus końcówka mocy VM200. Ale nie wiem kiedy ewentualnie do tego dojdzie. Może w 2022 się uda.

Teraz przy okazji remontu w domu dorobię się dedykowanego stolika audio (już się produkuje) 🙂

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sebgla napisał:

Mam cały czas 🙂 Marzy mi się zmiana kiedyś na przedwzmacniacz ZEO plus końcówka mocy VM200. Ale nie wiem kiedy ewentualnie do tego dojdzie. Może w 2022 się uda 🙂

Oby Ci się udało chociaż z obecnym chyba też krzywdy nie masz?😀

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sebgla napisał:

Mam cały czas 🙂 Marzy mi się zmiana kiedyś na przedwzmacniacz ZEO plus końcówka mocy VM200. Ale nie wiem kiedy ewentualnie do tego dojdzie. Może w 2022 się uda.

Teraz przy okazji remontu w domu dorobię się dedykowanego stolika audio (już się produkuje) 🙂

Polecam. .

Śmiga , jak ta lala . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym aby zrobić to w dwóch krokach. Czyli użyć ZXT70 jako przedwzmacniacz i kupić końcówkę mocy a za jakiś czas później kupić ZOE i sprzedać ZXT70. Ale tak się nie da niestety jak planowałem i trzeba kupić cały zestaw, gdyż ZXT70 nie może pracować jako przedwzmacniacz.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sebgla napisał:

Mam cały czas 🙂 Marzy mi się zmiana kiedyś na przedwzmacniacz ZEO plus końcówka mocy VM200. Ale nie wiem kiedy ewentualnie do tego dojdzie. Może w 2022 się uda.

Teraz przy okazji remontu w domu dorobię się dedykowanego stolika audio (już się produkuje

U mnie działa już ze dwa lata . 
PS. Remont to samobójstwo . 
 

Edytowane przez Stas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.