Jump to content
czarnypsiak

Klub Lector

Recommended Posts

W dniu 11.06.2019 o 23:29, McGyver napisał:

Śmiało możesz wstawić 0.47uF na co najmniej 400V. 

A teraz powiedz w jakim kierunku chciałbyś brzmienie popchnąć.

Dobre pytanie. Ważne żeby średnica (szczególnie wyższa średnica)  nie była przesadnie eksponowana. Gram na Minasach , a te jak wiesz mają bogatą średnicę. Jak wsadziłem teraz lampy rca to ładnie średnica się dociążyła, basu przybyło , ale lekko kontur basu się rozmył , ale w granicach rozsądku. Zawsze preferują muzykalność nad analityczność 🙂   

23 godziny temu, Maciej Zadorozny napisał:

Jezeli moge wtracic pare slow. Skracam jak tylko moge.

Dzięki za szczegółowy opis. To tylko potwierdza , że warto zająć się kondensatorami.  

1 godzinę temu, Lok napisał:

Mcgyver dzięki za pomoc. 

Co to znaczy nieulamkowy ? 

Model 0,6T jest "ułamkowy". 

Modele od 1T do 707 nie są ułamkowe. 

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

W dniu 11.06.2019 o 21:38, Silver_85 napisał:

Kolejne lampy dojechały.

Jeśli masz jeszcze trochę kasy, to przetestuj ECC81 Marconi (Made in Spain). Czyste analogowe granie, dobry wgląd do studia nagrań.

Edited by slawsim

2 godziny temu, Silver_85 napisał:

Widziałem, że ktoś wystawia na allegro :

Właśnie o tych pisałem. Nie są tanie, ale i tak Wiesiek Bazodrut obniżył cenę :) Widywałem je też na Ebay`u, ale czy taniej nie wiem. Warto posłuchać.

W dniu 11.06.2019 o 22:43, McGyver napisał:

To nie będzie poprawianie "fabryki" tylko raczej poprawianie zakusów skąpiradeł księgowych.

Podrzuć McGyver  też Swoje  propozycje ciekawych kondensatorów pasujących klasą do tego odtwarzacza czyli też nie za drogich. Brzmieniowo bas mocny szybki , średnica "analogowa" i do tego otwarta góra. Cedek jedzie w poniedziałek do kolegi @Bumpalump  na zacinającą się tackę to może by mi podmienił kondensatory bo ja dawno lutownicy w ręku nie miałem 🙂 

Edited by Silver_85

2 minuty temu, Silver_85 napisał:

Podrzuć McGyver jakieś propozycje ciekawych kondensatorów pasujących klasą do tego odtwarzacza czyli też nie za drogich. Brzmieniowo bas mocny szybki , średnica "analogowa" i do tego otwarta góra.

Ło, panie, tak to panu tylko w Erze dopasują  😉 

A w praktyce to albo jedno, albo drugie, albo trzecie, albo połączenie tych wszystkich cech na dobrym poziomie już nie będzie "niedrogie".  Zresztą ... zależy co uważasz za niedrogie. Dla ułatwienia podaj budżet.

www.valvencore.pl

4 minuty temu, McGyver napisał:

Ło, panie, tak to panu tylko w Erze dopasują  😉 

Wiem wiem 🙂 

Z czegoś tam mogę zrezygnować 🙂 Ważnie żeby nie było chudo i jasno .... 

Co do ceny to nie ma rozeznania. Powiedzmy 50-100zł za szt ? 

W takim budżecie jedyne co mogę zarekomendować żeby nie było chudo ani jasno to Obbligato Gold Premium.

www.valvencore.pl

15 minut temu, Silver_85 napisał:

A idzie to w Polsce kupić ? 

Nie. Chyba że z drugiej ręki. 

16 minut temu, Silver_85 napisał:

Z UE, bezniespodzianek typu cło i VAT: https://www.hificollective.co.uk/catalog/-c-61_68_382.html

www.valvencore.pl

Ponieważ jestem już właścicielem ZXT-70 od kilku tygodni. Po prostu wzmacniacz który miałem na odsłuch został u mnie. Nie mogłem się z nim rozstać. Naturalną koleją losu jest również sprawdzenie kabli Black Cat którego dystrybucją zajmuje się również Pani Joanna Dostałem na początek kabel głośnikowy 3232. No i cóż. Znowu kłopot. Po odsłuchaniu kilkunastu płyt i porównaniu z kilkoma innymi kablami (Cardas Clearway moje dotychczasowe,oraz Tellirium Q Black i Diamond Blue użyczone przez PremiumSound )  Black Cat zagości pewnie na stałe w moim systemie. Trudno rozpisywać się o zmianach jakie wprowadziły ale generalnie jeśli ktoś potrzebuje klarowności, rozdzielczości i nieskrępowanej dynamiki to polecam posłuchać. Dobór kabli to na pewno  bardzo indywidualna sprawa raz zgranie z systemem dwa preferencje użytkownika. Pewnie następnym krokiem będzie  posłuchanie interkonektu 3202 który podobno dopełnia się z kablem głośnikowym i tylko boję się że znowu kolejny wydatek bo pewnie ciężko będzie go oddać 

Całość grała z Kolumnami Audio Solution Figaro B.

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam posłuchać nie są to może super warunki pokoju odsłuchowego ale pomieszczenie służy właściwie tylko do słuchania muzyki i jako garderoba 🙂      

• Like 1

3 godziny temu, Andrzej Szulczewski napisał:

Ponieważ jestem już właścicielem ZXT-70 od kilku tygodni. Po prostu wzmacniacz który miałem na odsłuch został u mnie. Nie mogłem się z nim rozstać. Naturalną koleją losu jest również sprawdzenie kabli Black Cat którego dystrybucją zajmuje się również Pani Joanna Dostałem na początek kabel głośnikowy 3232. No i cóż. Znowu kłopot. Po odsłuchaniu kilkunastu płyt i porównaniu z kilkoma innymi kablami (Cardas Clearway moje dotychczasowe,oraz Tellirium Q Black i Diamond Blue użyczone przez PremiumSound )  Black Cat zagości pewnie na stałe w moim systemie. Trudno rozpisywać się o zmianach jakie wprowadziły ale generalnie jeśli ktoś potrzebuje klarowności, rozdzielczości i nieskrępowanej dynamiki to polecam posłuchać. Dobór kabli to na pewno  bardzo indywidualna sprawa raz zgranie z systemem dwa preferencje użytkownika. Pewnie następnym krokiem będzie  posłuchanie interkonektu 3202 który podobno dopełnia się z kablem głośnikowym i tylko boję się że znowu kolejny wydatek bo pewnie ciężko będzie go oddać 

Całość grała z Kolumnami Audio Solution Figaro B.

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam posłuchać nie są to może super warunki pokoju odsłuchowego ale pomieszczenie służy właściwie tylko do słuchania muzyki i jako garderoba 🙂      

Skąd ja to znam ? !

Przyjechało do mnie kilka klocków Lectora  , na przestrzeni roku , na odsłuchy i część została . 

Przyjechały BCC (różnej maści) i też niektóre zostały . 

Jest synergia . 

O listwie i systemach antywibracyjnych do sprzętu , które miałem przyjemność odsłuchać , dzięki dystrybutorom P. Joannie i Kamilowi  , nie wspomnę . 

NB część też została . 

Działają . 

Przyjemnego słuchania . 

P.S. Z kabelków , u mnie zostały głośnikowe 3232 oraz interkonekty ;

-3202 do cedeka Lector 707+PSU-7T 

-Tube MKII do połączenia końcówki mocy Lector VM-200 z przedwzmacniaczem Lector ZOE .