Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

A czego zazdrościć jeśli masz 707?

Mój nowy nie jest więc myślę o lampkach na przyszłość, nie po to aby zaraz zmienić☺ wolę mieć takie rzeczy w szufladzie w razie W.

A zamiast szukać na szybko w ostatniej chwili wolę na spokojnie rozejrzeć się, kupić i niechaj sobie czekają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor analogowy przedstawia się następująco:  Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB + Ortofon 2M Bronze -> Melodika MDC1110 (DIY) -> Lehmannaudio Decade -> Chord Signature Plus 1m -> Lector ZXT-70 -> Audio Note AN-Ba LCPS na wtykach oryginalnych Audio Note 2x2,5m  -> Chario Constellation Delphinus.

Źródło cyfrowe aktualnie do wymiany... dość krótko służył mi Primare CD 30.2 ale niestety padł mi laser i klapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Primare to świetny CD'ek na kościach Burn Brown 1704 (po dwie na kanał). Szkoda, że z tym laserem (Philips) tak wyszło, grał przepięknie. Niestety oryginał już nie do dostania, a zamiennik chodził u mnie dosłownie tydzień i padł...

Właśnie z źródłem cyfrowym mam zagwozdkę. Zastanawiam się od dłuższego czasu, czy kupić CD, czy przetwornik C/A? Coraz bardziej skłaniam się do opcji przetwornika C/A i dodatkowo w późniejszym czasie zakupu do niego transportu. Ale temat nadal jest otwarty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakiś czas temu też prawie kupiłem CD 30.2. Gość z forum (muda) mi go polecał. Potem kupiłem od niego Lectora  cdp 0.6t. świetny cedek jeśli chodzi o brzmienie, ale jednak nie okazał się taka igła jak twierdził. Wtopa na całego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Silver_85 napisał:

W sumie jakiś czas temu też prawie kupiłem CD 30.2. Gość z forum (muda) mi go polecał. Potem kupiłem od niego Lectora  cdp 0.6t. świetny cedek jeśli chodzi o brzmienie, ale jednak nie okazał się taka igła jak twierdził. Wtopa na całego. 

He, muda Ci trupa wcisnął? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sujka napisał:

To co z tym Lector'em CDP 0.6T nie tak?

Pierwsza rzecz to zacinała się szuflada. Tak średnio co drugi raz. Cedek poszedł do kolegi Bumpalump z forum. Wymienił pasek, zregenerował krańcówkę i przy okazji poprawił zimne luty. W sumie nie był to duży koszt. Coś koło 150zł. Druga sprawa to po około 1-1,5h słuchania cedek przestaje grać. Tzn płyta się kręci tylko cisza w głośnikach. Jak puszcze pod zewnętrznego dac-a gra sobie dalej. Co ciekawe u Bumpalumpa nic takiego się nie działo. Inny serwisant przez chyba tydzień grał na nim po kilka godzin i nic. Już sobie pomyślałem , ze to może coś u mnie po czym zapaliła mi się lampka w głowie , że na pewno w serwisie grają/słuchają bez pokrywy. Zdjąłem i cedek gra bez problemu. Z pokrywą/obudową po ok godzinie cisza się pojawia. Na początku przez kilka dni grał u mnie bez obudowy bo testowałem różne lampki więc to się nie działo. Ewidentnie jest to kwestia temperatury. Tak jakby się przegrzewał i rozłączał. Bez obudowały jak go wstawię do szafki gdzie jest gorsza cyrkulacja powietrza jest to samo. Godzina i cisza. Postawiony na górze szafki bez obudowy jest ok. Teraz już wiem przynajmniej kiedy to się dzieje więc łatwiej będzie  serwisowi zlokalizować usterkę. Cedek oddam do Studio 16Hz bo jestem ich klientem więc mam do nich zaufanie. Lub będę próbował załatwić to przez Panią Joanne , ale teraz wysyłka do Włoch raczej nie wchodzi w grę. Wiadomo cd ma jeśli dobrze pamiętam 15 lat więc wiadomo, że jakieś zużycie może się pojawiać. Na szczęście brzmi świetnie więc watro go ratować ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro urządzenie brzmi świetnie to warto o nie powalczyć, tak jak napisałeś. Dobra wiadomość jest taka, że firma Lector serwisuje wszystkie swoje urządzenia niezależnie od roku produkcji, więc w ostateczności można je oddać do producenta. Tym bardziej, że jesteś zadowolony z brzmienia, co oznacza że CD dobrze wpasował się w Twój tor audio. Sam pewnie wiesz, że znaleźć dobrze brzmiący sprzęt nie jest łatwo, a przy poszukiwaniach schodzi zazwyczaj dużo czasu.

Niestety w moim przypadku nie ma nadziei. Producent odpisał mi dzisiaj, że lasera do tego modelu Primare co mam nie mają już na stanie od paru lat, a jeśli by użyć zamiennika, który rzadko kiedy dobrze będzie działać, to mogą wyjść jeszcze przy okazji inne wady, więc producent stwierdził o nieopłacalności naprawy. Pewnie sprzedam go jako uszkodzony, może ktoś kupi na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szuflada się zacina to pokrywa górna jest złe założona i w jakiś sposób naciska na mechanizm.
Miałem podobny problem.
Przetestuj ta pokrywę. Może można ja delikatnie wygiąć, czy inaczej założyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Wasze doświadczenie w kwestii wymiany lamp w urządzeniach Lector'a i które polecacie? Nie wiem na jakiego producenta się zdecydować ponieważ nie mam doświadczenia w tym zakresie, nigdy tego nie robiłem. Co prawda dźwięk z mojego obecnego zestawu jak najbardziej mi odpowiada, ale chciałbym poeksperymentować z lampami. Na tym forum przeczytałem pochlebne opinie dotyczące lamp Gold Lion, Telefunken Gold Pin i Amperexy BB (lampy typu E88CC), z czego jak widzę w sklepach internetowych dwie ostatnie, to już spory wydatek. Macie może jakieś sprawdzone źródła zakupu na terenie Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lok napisał:

Jeżeli szuflada się zacina to pokrywa górna jest złe założona i w jakiś sposób naciska na mechanizm.
Miałem podobny problem.
Przetestuj ta pokrywę. Może można ja delikatnie wygiąć, czy inaczej założyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak jak pisałem ten temat jest załatwiony. Głównym winowajcom był pasek. Bez obudowy też się zacinała. 

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sujka napisał:

Jakie jest Wasze doświadczenie w kwestii wymiany lamp w urządzeniach Lector'a i które polecacie? Nie wiem na jakiego producenta się zdecydować ponieważ nie mam doświadczenia w tym zakresie, nigdy tego nie robiłem. Co prawda dźwięk z mojego obecnego zestawu jak najbardziej mi odpowiada, ale chciałbym poeksperymentować z lampami. Na tym forum przeczytałem pochlebne opinie dotyczące lamp Gold Lion, Telefunken Gold Pin i Amperexy BB (lampy typu E88CC), z czego jak widzę w sklepach internetowych dwie ostatnie, to już spory wydatek. Macie może jakieś sprawdzone źródła zakupu na terenie Polski?

Mam w szufladzie Amperexy BB  ECC88  D-geter, w sumie to mogę odsprzedać ?

Z rodziny ECC81 mam TFK i 12AT7 WA Mullarda, gram i tak  na Philipsach więc mogę oddać w dobre ręce w normalnych pieniądzach

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie o tych Amperex'ach BB z D gitter'em większość pisze, że są dobre ?

@Rezyslaw a u Ciebie w jakim urządzeniu Lektor'a grały te Amperexy? Ja mam wzmacniacz ZXT-70 i wewnątrz JJ E88CC.

W tym wątku piszą, że E88CC nie można stosować zamiennie z ECC88. Prawda to, czy fałsz?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sujka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sujka napisał:

o tych Amperex'ach BB z D gitter'em większość pisze, że są dobre ?

Bo są.

15 minut temu, Sujka napisał:

piszą, że E88CC nie można stosować zamiennie z ECC88. Prawda to, czy fałsz?

Można, ale tylko w jedną stronę. 
Już tłumaczę.
E88CC mają takie same parametry charakterystyczne jak ECC88, ale parametry graniczne (powiedzmy że wytrzymałościowe) mają wyższe. 
Wynika stąd, że w układ w którym oryginalnie pracowały ECC88 można wstawić E88C w ciemno w każdym przyadku. 
Ale odwrotnie to już nie zawsze. Jeżeli w danym układzie oryginalnie pracowały E88CC, to zanim się tam wstawi ECC88 należy zmierzyć napięcie anodowe. Jeżeli (z zapasem) nie przekracza 130V, to można. Jeżeli przekracza, to nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sujka napisał:

@Rezyslaw a u Ciebie w jakim urządzeniu Lektor'a grały te Amperexy? Ja mam wzmacniacz ZXT-70 i wewnątrz JJ E88CC.

Amperexy kupiłem na zapas od forumowicza Maćka (Maszy) do Amplifona TACD 01 ale nie doczekały się zamiany bo Ampli się sprzedał więc żarówki leżą nieżywane i nie mam gdzie ich zastosować 

Tak jak Mc Gyver napisał możesz ich użyć zamiast E88CC bezstresowo

1584971410415-588765816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rezyslaw napisał:

Racja przepraszam za błąd, trzeba sprawdzić czy można je podmienić w Lektorze, może Joanna coś podpowie,pozdrawiam.

Witam.
We wzmacniaczu hybrydowym Lector ZXT 70 można użyć następujących rodzajów lamp:
E88CC
ECC88
6922
Pozdrawiam
J
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź @McGyver, @Lector. Audio. Poland., @Rezyslaw.

Oprócz wspomnianych wyżej Amperex'ów, co byście wybrali dla siebie z poniższych propozycji? No i czy te lampy będą według Was jakościowo/sonicznie lepsze od JJ E88CC (zwykła wersja, nie GOLD)?

https://tubes-store.eu/pl/ecc88-e88cc-6dj8-cca-cv5385/275-Para-E88CC-6922-SOVTEK.html

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?40,6922-eh

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?270,e88cc-jj-gold

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?317,e88cc-gold-lion

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sujka napisał:

Dziękuję za odpowiedź @McGyver, @Lector. Audio. Poland., @Rezyslaw.

Oprócz wspomnianych wyżej Amperex'ów, co byście wybrali dla siebie z poniższych propozycji? No i czy te lampy będą według Was jakościowo/sonicznie lepsze od JJ E88CC (zwykła wersja, nie GOLD)?

https://tubes-store.eu/pl/ecc88-e88cc-6dj8-cca-cv5385/275-Para-E88CC-6922-SOVTEK.html

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?40,6922-eh

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?270,e88cc-jj-gold

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?317,e88cc-gold-lion

Pozdrawiam.

Napisz w pierwszej kolejności co chcesz uzyskać, czego Ci brakuje/czego masz za dużo w dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sujka napisał:

Oprócz wspomnianych wyżej Amperex'ów, co byście wybrali dla siebie z poniższych propozycji?

Dla siebie Telefunkena, Amperexa albo Toshibę. Dla Ciebie to nie wiem, nie znam Twojego systemu. 

 

17 minut temu, Sujka napisał:

No i czy te lampy będą według Was jakościowo/sonicznie lepsze od JJ E88CC (zwykła wersja

Prawie wszystko prócz zwykłych no name chińczyków jest lepsze od standardowych JJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na chwilę obecną w dźwięku mojego systemu nic mi nie przeszkadza, nie chciałbym go też specjalnie modelować aby zatuszować jakieś ułomności związane ze źle dobranymi podzespołami toru audio. Jest dobrze, ale pewnie może być lepiej. Ujmując to w bardzo zawiły sposób, generalnie i abstrakcyjnie poszukuje przyrostu jakości dźwięku. Jeśli uzyskam to zmieniając lampy, to będzie bardzo fajnie. Jeśli nie, to tragedii nie będzie ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie odnośnie lamp elektronowych, czy istnieje coś takiego jak firmowe brzmienie danego producenta, tj. kupując np. lampę JJ E88CC Gold w stosunku do zwykłej JJ E88CC nastąpi poprawa jakości dźwięku bez większej zmiany w jego charakterze? Czy też nie ma reguły i mogą wystąpić różne kombinacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze.

Czy ktoś z Was posiada, używał lub ma wyrobione zdanie na temat listwy zasilającej Edison 230?

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.