Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

Listwa Edison 230 została u mnie już na stałe. Nie wierzyłem w nią za bardzo ale pomogła mojemu systemowi się rozwinąć. Zresztą w piątek zawitałem do siedziby Lectora. Posłuchaliśmy trochę muzyki przy dobrej kawie. Duże wrażenie wywarły na mnie nieduże monitorki Pearl Evo. To co one prezentują przy tej cenie wywołuje pozytywne zdziwienie. Będę chciał je posłuchać u mnie za jakiś czas. I coś mi się zdaje, że moje Harbethy będą miały cieżko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

O wzmacniaczu ZXT70 można przeczytać dużo, ponieważ wiele osoób go posiada. Ogólnie same superlatywy, a czy posiada ktoś model ZAX70? Może ktoś porównywał te wzmacniacze. Nie wiem czy ZXT by się u mnie nie marnował, a żeby zapewnić mu godne towarzystwo musiałbym wydac znacznie więcej niż zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam również Listwe Edison 230. U mnie także sprawdziła się bardzo dobrze. Mam także kolumny  Pearl Evo które zastąpiły o wiele droższe Audio Solution Figaro B (notabene bardzo dobre kolumny).  Pearl Evo wniosły bardzo dużo do systemu. Niskie oraz średnica poprawiły się zdecydowanie wysokie nie straciły nic ze swojej przejrzystości. To zadziwiające że w sumie nieduże monitory tak ładnie pracują na niskich częstotliwościach.  

Słuchanie staje się przyjemnością i można godzinami delektować się muzyką bez jakiegokolwiek zmęczenia.  Polecam te monitory z czystym sumieniem mogą zaskoczyć.  

Tak właściwie to wszystko od Pani Joanny i Kamila  jest warte uwagi i sprawdzenia w swoim systemie. Mam wrażenie ze sprzęt który dystrybują został wybrany bardzo przemyślanie. Nie są to przypadkowe wyroby tylko elementy które pasują do siebie jak klocki LEGO

Moj cały system jest obecnie oparty o elementy od Pani Joanny : wzmacniacz, preamp Phono. kolumny, kable sygnałowe zasilające głośnikowe listwa zasilająca. Tak po klocuszku wymieniałem. Co pożyczyłem do odsłuchu sprawdzenia to zostało. I nigdy do niczego nie byłem namawiany. Zawsze była sugestia proszę sprawdzić u siebie. 

Tylko gramofon się oparł a to pewnie tylko dlatego że nie maja w swojej dystrybucji. Może kiedyś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 10:40, Lector. Audio. Poland. napisał:

Trioda ECC 12BH7 opcja ECC 802S.

Proszę podać cennik dla obydwu typów lamp. Interesuje mnie jakiej marki lampy ECC802S są w ofercie.

 

W dniu 12.07.2020 o 22:11, Lector. Audio. Poland. napisał:

AKG 702, a następne testy z GRADO Rs1e...

Bardzo jestem ciekaw jak wzmak wypadnie z Sennheiserami np. HD-600 lub HD-800S, gdyby istniała taka możliwość ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, slawsim napisał:

Proszę podać cennik dla obydwu typów lamp. Interesuje mnie jakiej marki lampy ECC802S są w ofercie.

 

Bardzo jestem ciekaw jak wzmak wypadnie z Sennheiserami np. HD-600 lub HD-800S, gdyby istniała taka możliwość ? 

Witam.

Cennik na P.W.

Lampy selekcjonowane i dobierane z bieżącej produkcji JJ, JJ Gold, ewentualnie Genalex Gold Lion montowane są na życzenie klienta.
 

Możliwość jest sprawdzenia wzmacniacza słuchawkowego Lector ZUM we własnym torze Audio...

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś kolejność włączania CD Docet Lector CDP-7TL?
Włączam zasilanie głównym hebelkiem, potem Digital czy Analog?
Wiem, że sugerowane jest ciągłe trzymanie sekcji analog (lamp) pod napięciem.
A jak z wyłączaniem? Dodam, że swojego CD mam ciągle pod prądem ale zdarzają się sytuacje, że trzeba na trzy dni wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, naczesany napisał:

Jest jakaś kolejność włączania CD Docet Lector CDP-7TL?
Włączam zasilanie głównym hebelkiem, potem Digital czy Analog?
Wiem, że sugerowane jest ciągłe trzymanie sekcji analog (lamp) pod napięciem.
A jak z wyłączaniem? Dodam, że swojego CD mam ciągle pod prądem ale zdarzają się sytuacje, że trzeba na trzy dni wyłączyć.

Witam.

Włączamy głównym hebelkiem.

Digital On

Analog On

Wyłączamy głównym hebelkiem?

Ciągłe trzymanie sekcji analog pod napięciem nie jest sugerowane...

Pozdrawiam

Joanna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marekw 76 napisał:

A ja mam pytanie o cenę katalogową Pearl Evo.

I Andrzej... Może jakieś foty??

Cena Katalogowa to 5500 PLN zamieszczam parę zdjęć 

Bardzo ładnie prezentują się w rzeczywistości.  Polecam posłuchać 

IMG_1834.jpg

IMG_1837.jpg

20200717_205021[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 20:59, Andrzej Szulczewski napisał:

Cena Katalogowa to 5500 PLN zamieszczam parę zdjęć 

Bardzo ładnie prezentują się w rzeczywistości.  Polecam posłuchać 

IMG_1834.jpg

IMG_1837.jpg

20200717_205021[1].jpg

Monitory zacne, dźwięk kapitalny. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2020 o 10:15, Stas napisał:

Witam . 

W dniu wczorajszym przyjechał do mnie wzmacniacz słuchawkowy Lector ZUM-H.
W PL nowinka .
Gra ze słuchawkami Grado RS 1e . 
Zapowiada się ...

Może kolega pochwali się i bliżej opisze swoje wrażenia bo tak jak wszystkie elementy Lectora tak i ten pewnie zamieszał w głowie a raczej w uszach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 20:33, Andrzej Szulczewski napisał:

 

 

Kilka dni już minęło można cosik skrobnąć .

Hybrydowy wzmacniacz słuchawkowy Lector ZUM-H jest ciężki, nawet bardzo.

Klasyczna „lectorowa” obudowa.

Wzmacniacz na żywo wygląda pięknie!

Bardzo duży plus - obsługa pilotem .

Posiada możliwość wybrania podwójnego wzmocnienia dla słuchawek o niskiej wydajności lub niskiego wzmocnienia dla wysokowydajnych (hebelek z tyłu) .

Moje Grado należą do słuchawek z bardzo dobrym balansem, brzmienie naturalne z Lector ZUM zabrzmiały spójnie, radośnie, czarująco.

Chce się słuchać, nic nie męczy podczas godzinnych sesji.

Bas potrafi zejść bardzo nisko .

Klasa.

Średnica dla mnie jest wzorcowa , góra nie męcząca .

Z moimi słuchawkami zerowy poziom szumów .

Z ciekawostek, projekt wzmacniacza powstawał 14 msc.

Wzmacniacz zostaje na stałe u mnie.

Mój model jest wyposażony w triodę ECC 12BH7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako , że jakiś czas temu narzekałem na pewne mankamenty mojego  cdp 0.6T wynikające z wieku (wiadomo nic nie jest wieczne) muszę napisać , że finalnie kompakt został naprawiony i cieszy ucho jak i oko. Jakbym miał zmieniać to chyba tylko na CDP-707 ? , ale żeby tak się stało trzeba odrobić straty po covid-19. Dziś dwie świetne płyty. 

0.6T.jpg

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może teraz ja coś skrobnę.

Przez 9 dni miałem możliwość testowania we własnym systemie genialnego wzmacniacza ZXT 70.

Ta hybryda jest znakomitą propozycją dla poszukujących wzmacniacza o przepięknej barwie i zdolnego do napędzenia nie tylko pierdziawek ale i kolumn.

Niby według papierów moc przeciętna ale wcale jej nie brakuje. Ja u siebie ani przez moment nie poczułem braku zapasów mocy.

Sam wzmacniacz jest bardzo ładny, taki lectorowy. Idealnie pasuje do cd tej firmy. Powinien być ozdobą każdego wnętrza. Jedyny minus to front i gałki z pewnością mogą się "palcować" ale jest przecież pilot. I tu od razu pierwsza uwaga. Przeczytałem kiedyś, że pilot to porażka, tandeta itp. To są bzdury! Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje pilota - siekiery to ten się nie sprawdzi jeśli jednak masz system oparty na Lectorze ten maluch obsłuży twoje urządzenia i przy okazji nie "zagraci" chałupy.

Jak już pisałem moc wystarczająca aby poruszyć moje "maleństwa". Na godzinie 10 już mocno głośno a na 11 trudno się skupić ?

Scena - 3D

Bardzo fajnie do góry i na boki, bardziej do przodu. 

Nieslychana dynamika zarówno mikro jak i makro. Ta mikro przede wszystkim rzuca na kolana.

Rozdzielczość na bardzo wysokim poziomie. Bas super, sprężysty, nie ciągnie się. Średnica cudna, lampowo slodka można powiedzieć.

Wysokie tony... Tutaj znów czytałem, że jest oszczędnie. Kolejny raz się nie zgodzę. Wysokich jest dokładnie tyle ile potrzeba, więcej mogłoby być przesytem (a ja uwielbiam wysokie tony)!

Generalnie oceniam brzmienie jako muzykalne, uniwersalne absolutnie nie sterylne czy przesadnie analityczne.

W połączeniu z CDP 7TL pełna synergia.

Idealnie zgrywa się również z kolumnami od YB Audio.

Do jakiej muzyki? Chyba do każdej.

Ja katowałem go każdym rodzajem poza klasyką bo tej nie słucham i się nie znam ?. Nieźle obchodzi się że słabszymi realizacjami a te dobre, wiadomo... Bajka.

Dlaczego nie został ze mną? Cóż, mam swój, nie gorszy, zrobiony pod moje preferencje.

Ale tak szczerze to chciałbym mieć obydwa.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników i Panią Joannę dziękując za udostępnienie sprzętu, genialnego sprzętu dodam.

I jeszcze fota dla tych którzy nie wierzą, że miałem oraz dla tych którzy wierzą ale chcą zobaczyć ?

IMG-20200719-WA0008.jpg

IMG-20200719-WA0010.jpg

IMG-20200719-WA0007.jpg

IMG-20200719-WA0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 15:52, marekw 76 napisał:

To może teraz ja coś skrobnę.

Przez 9 dni miałem możliwość testowania we własnym systemie genialnego wzmacniacza ZXT 70.

Ta hybryda jest znakomitą propozycją dla poszukujących wzmacniacza o przepięknej barwie i zdolnego do napędzenia nie tylko pierdziawek ale i kolumn.

Niby według papierów moc przeciętna ale wcale jej nie brakuje. Ja u siebie ani przez moment nie poczułem braku zapasów mocy.

Sam wzmacniacz jest bardzo ładny, taki lectorowy. Idealnie pasuje do cd tej firmy. Powinien być ozdobą każdego wnętrza. Jedyny minus to front i gałki z pewnością mogą się "palcować" ale jest przecież pilot. I tu od razu pierwsza uwaga. Przeczytałem kiedyś, że pilot to porażka, tandeta itp. To są bzdury! Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje pilota - siekiery to ten się nie sprawdzi jeśli jednak masz system oparty na Lectorze ten maluch obsłuży twoje urządzenia i przy okazji nie "zagraci" chałupy.

Jak już pisałem moc wystarczająca aby poruszyć moje "maleństwa". Na godzinie 10 już mocno głośno a na 11 trudno się skupić ?

Scena - 3D

Bardzo fajnie do góry i na boki, bardziej do przodu. 

Nieslychana dynamika zarówno mikro jak i makro. Ta mikro przede wszystkim rzuca na kolana.

Rozdzielczość na bardzo wysokim poziomie. Bas super, sprężysty, nie ciągnie się. Średnica cudna, lampowo slodka można powiedzieć.

Wysokie tony... Tutaj znów czytałem, że jest oszczędnie. Kolejny raz się nie zgodzę. Wysokich jest dokładnie tyle ile potrzeba, więcej mogłoby być przesytem (a ja uwielbiam wysokie tony)!

Generalnie oceniam brzmienie jako muzykalne, uniwersalne absolutnie nie sterylne czy przesadnie analityczne.

W połączeniu z CDP 7TL pełna synergia.

Idealnie zgrywa się również z kolumnami od YB Audio.

Do jakiej muzyki? Chyba do każdej.

Ja katowałem go każdym rodzajem poza klasyką bo tej nie słucham i się nie znam ?. Nieźle obchodzi się że słabszymi realizacjami a te dobre, wiadomo... Bajka.

Dlaczego nie został ze mną? Cóż, mam swój, nie gorszy, zrobiony pod moje preferencje.

Ale tak szczerze to chciałbym mieć obydwa.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników i Panią Joannę dziękując za udostępnienie sprzętu, genialnego sprzętu dodam.

Fajna recenzja, fajnego wzmacniacza. Zgadzam się z kolegą ale z jednym malutkim zastrzeżeniem  ....................
mianowicie ja drugiego wzmacniacza do szczęścia już nie potrzebuję, ZXT-70 mi wystarcza :)

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Lector. Audio. Poland. napisał:

Witam.
Nowy projekt by Lector...
„Grounding box”.
Pozdrawiam miłośników dobrego brzmienia.
Joanna

 

A2B25B78-3448-4DEE-AB40-F1554277E1C7.jpeg

Poproszę rozbierane foty tego kondycjonera ? co będziemy pudełko oglądać

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.