Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

U mnie w torze Audio, jedynie 12 transformatorów zasilających.

Zero brumienia.

Cała elektronika Lector.

Czysta Muzyka, nasycenie, barwa, głębia.

Dystrybutor super kontakt.

Żadnych problemów z wypożyczeniem sprzętu na testy, czy posłuchania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Pani Joanny mój CDP707 stanął dzis na platformie lewitującej SAP Relaxa 530. Czeka mnie kilkudniowy test. Skrobnę co nie co za kilka dni gdy osłucham sie z dobrze mi znanymi płytami.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i platforma Sap Relaxa 530 zostaje o mnie, bedzie umieszczona na stałe pod CDP 707. Nie umiem tego dobrze ubrać w słowa ale dodaje kultury i ogłady całemu przekazowi muzycznemu. Wnosi go na wyższy poziom. Wyciąga dodatkowe szczegóły i smaczki z muzyki. Całosciowo jest jeszcze więcej radochy ze słuchania muzyki ? 

A o to nam wszystkim chodzi. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sebgla napisał:

No i platforma Sap Relaxa 530 zostaje o mnie, bedzie umieszczona na stałe pod CDP 707. Nie umiem tego dobrze ubrać w słowa ale dodaje kultury i ogłady całemu przekazowi muzycznemu. Wnosi go na wyższy poziom. Wyciąga dodatkowe szczegóły i smaczki z muzyki. Całosciowo jest jeszcze więcej radochy ze słuchania muzyki ? 

A o to nam wszystkim chodzi. 

Tzw siła sugestii... Platforma niczego nie dodaje, nie wyciąga smaczków... nie ma takiej możliwości. To Ty sobie wbiles do głowy że platforma działa

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slaaawek napisał:

Tzw siła sugestii... Platforma niczego nie dodaje, nie wyciąga smaczków... nie ma takiej możliwości. To Ty sobie wbiles do głowy że platforma działa

Na jakiej podstawie Pan tak twierdzi. Słuchał Pan czy tylko sie tak wydaje.

Przed wydawaniem opinii radzę samemu sprawdzić anie gdybać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka lat temu chyba trzy platformy i zrobiłem ze znajomym ślepy test... Podłożył pod sprzęt plik gazet, plik książek i platformę za mnóstwo pieniędzy... Uwierz mi proszę w ślepym teście nie było możliwe odróżnić na czym stoi sprzęt audio... A już doszukiwać się lepszej przestrzeni i samych pozytywnych wpływów na dźwięk to czyste "oszołomstwo"

Nasza psychika niestety robi nas w konia... I ulegamy sugestii. Ja wolę nie dać się oszukać i za oszczędzone pieniądze kupić większą ilość płyt CD

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slaaawek napisał:

Miałem kilka lat temu chyba trzy platformy i zrobiłem ze znajomym ślepy test.

Ale nie miał Pan tej platformy wszystkie inne są bardzo podobne i opierają sie na kawałku drewna i nóżkach rożnie rozwiązanych.

Tutaj mamy całkowite odizolowanie od podłoża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Panu wszelkiej pomyślności z tą konkretną platformą idealnie izolującą od podłoża... Faktycznie ta platforma to już niczego sobie... Podziwiam tą silną wiarę. 

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, slaaawek napisał:

Tzw siła sugestii... Platforma niczego nie dodaje, nie wyciąga smaczków... nie ma takiej możliwości. To Ty sobie wbiles do głowy że platforma działa

Oczywiście, że ta platforma działa ? Słucham dziś od rana płyt, które znam na pamięć i słyszę to co słyszę bez wbijania sobie do głowy. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam .

Tajemnica ?

Nie sądzę .

Cena katalogowa tej „cudownej platformy” to 850€ . 

Od dwóch lat jestem w posiadaniu mniejszego brata ,

Relaxy 622 .

Początkowo stał na niej gramofon , teraz CDP-707 . 

O zaletach platformy pisałem wcześniej .

Wszystkim niedowiarkom polecam !

P.S. sebgla , gratuluję nabytku i życzę dobrej zabawy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, miś kuleczka napisał:

Na pewno trochę lepsza od gazety. Gazetę to ja do obierania ziemniaków czasami używam. Sprawdza się.

Jak tylko trochę lepsza to się nie opłaca

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj. Nie ma jak to wypowiadać sie o czymś co sie tylko na zdjęciu widziało.  Życzę Wam dobrej zabawy z gazetami i ziemniakami.   

Ja natomiast będę słuchał muzyki ?

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miś kuleczka napisał:

Sebgla, Pan mnie chyba źle zrozumiał. Jestem po Pańskiej stronie.

No faktycznie nie tak Cie zrozumiałem. Zwracam honor ?

Sluchajmy zatem muzyki ? 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na domowych testach rzadko na forum opisywany zasilacz Lector PSU-Z.
U mnie zasili DAC Digitube ale może obsłużyć także przedwzmacniacz lampowy, tańszy model CD oraz przedwzmacniacz gramofonowy. Wewnątrz cztery transformatory.

Tyle teorii. Subiektywną ocenę wpływu na mój system postaram się napisać wkrótce.
Póki co zdjęcia produktu. Na drugim zdjęciu stoi na parkiecie. Powyżej bardzo podobnie wyglądająca Listwa Edson.

 

 

20201208_211152.jpg

20201208_211005.jpg

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetka też gościła u mnie , razem z zasilaczem PSU-7 .

Półtora roku temu popełniłem mały wpis na ten temat .

Gratuluję zakupu  .

Teraz do meritum .

Jak wcześniej pisałem , w listopadzie przyjechał do mnie kabelek sieciowy Tiglon MGL-DFA10-HSE . 

Tak nawiasem , za taką nazwę sygnatury kabla powinno się zabić producenta , ale niech będzie .

Marka na rynku w Japonii zgarnia większość nagród .

Podłączyłem do  zasilacza PSU-7 , który współpracuje z odtwarzaczem Lector CDP-707 i z przedwzmacniaczem Lector ZOE . 

Sieciówka gra już ze trzy tygodnie , więc można coś powiedzieć .

Kabel jest sztywny , ale wykonany jak biżuteria , 

może się podobać . 

Jest bardzo transparentny , słychać mikro detale . 

Ma bardzo dobre otwarcie dźwięku na środku pasma . 

Wybrzmienia klasa !

Przewodniki to miedź Hitachi DF OFC 

Podobno cena przystępna . 

Jakiś czas temu miałem również możliwość posłuchania w moim systemie tiglonowego brata sieciowego z wyższej półki  TPL 2000 A , z wtykami Furutech  NCF rodowanymi . 

Kabel petarda . 
Też polecam .

 

 

 

FEA57F13-51C6-40BC-A1C7-9331A0BCCA56.jpeg

Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecanych parę słów o zasilaczu PSU-Z w moim systemie.

Po wpięciu na szybko nie zaobserwowałem potężnej zmiany, owszem miałem wrażenie, że jest jakby lepiej ale brakowało pewności czy to aby nie autosugestia "usprawiedliwiająca" konieczność posiadania kolejnego elementu w systemie ?

Po tygodniu przyszedł czas na testy porównawcze a/b. Kilka przepięć zasilania do DAC i wszystko stało się jasne.
Poprawa grania systemu po wpięciu DAC do PSU-Z jest wyraźna. Nie jest to przepaść ale poprawa zdecydowanie słyszalna.
W moim odczuciu poprawiła się scena, detale ukryte w muzyce stały się lepiej słyszalne oraz poprawie uległy górne pasma.

Reasumując PSU-Z wniósł poprawę dźwięku. Nie jest ona może spektakularna ale wg mnie, po osiągnięciu wysokiego poziomu posiadanego stereo coraz trudniej o duże zmiany. PSU-Z oceniam jako jeden z ostatnich zakupów dopieszczający ukształtowany wcześniej system. Wydaje mi się, że w moim systemie posiadana listwa zasilająca Edison 230 (zdecydowanie polecam) poprawiła więcej. 

Musze dodać, że najsłabszym elementem mojego systemu jest źródło (streamer CA CXN). Przypuszczam, że jego słabości mogą ograniczać pozytywny wpływ testowanego zasilacza. Tak więc najpierw wymiana źródła (planowany komputer audio Perfect Connection + Roon), a następnie zapewne do PSU-Z wrócę ponownie.

 

 

 

 

 

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 16:53, Stas napisał:

Jakiś czas temu miałem również możliwość posłuchania w moim systemie tiglonowego brata sieciowego z wyższej półki  TPL 2000 A , z wtykami Furutech  NCF rodowanymi .

Bo wtyki NCF Furutech'a robią swoje, w każdym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.