Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Lector Klub
IGNORED

Klub Lector


czarnypsiak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja spróbuję na pewno, aczkolwiek nie śpieszno mi.  Póki co mam zajawkę na sukcesywną wymianę okablowanie. .

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To nie pomyłka  ze przedstawiam wkładkę 

Tak po kilku miesiącach poszukiwań zdecydowałem się na nowa wkładkę ZYX Ultimate Omega (poprzednia wkładka też bardzo dobra Transfiguration spirit) Nowa wkładka podniosła system o kilka klas w górę. Wszystkie płyty do ponownego odsłuchu. Ale to jest przecież grupa Lectora. No właśnie system zbudowany o elementy Lectora umożliwił taką sytuację. W Lectorze drzemią ogromne możliwości tylko należy mu zapewnić odpowiedniej jakości sygnał.  Parafrazując hasło reklamowe (jesteśmy tego warte) Lector też jest tego wart. Zapewnijcie mu dobrej jakości źródło a odwdzięczy się Wam po wielokroć. Chapeau bas przed Lectorem. Jeszcze raz pokazał że jego możliwości reprodukcji dźwięku są praktycznie nieograniczone przy dobrze skonfigurowanym systemie

20211008_195043[1].jpg

Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło! Black Cat Cable sprzedane, a w ich miejsce na pokładzie kolejne TIGLONY
Do już posiadanej sieciówki dołączają:
-  interconnect MS-DF12R-HSE z wtykami KLE oraz
- głośnikowe MS-DF-12SP-HSE z rodowanymi wtykami bananowymi Furutecha

Black Caty trzy lata dobrze służyły i nie narzekałem.  Tiglony w połączeniu z Lectorem wydobyły więcej szczegółów, dodały precyzji oraz "oczyściły" tło. Została muzykalność. Kolejny krok do przodu! 
 

IMG_2011.jpg

IMG_3036.jpg

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sieciówka Tiglon  TPL 2000 A .

Mam już u siebie od dłuższego czasu .

Wieczorem za bardzo nie mogę molestować sąsiadów , 

to podłączam do słuchawkowego wzmaka Lectora ZUM-H . 

I odkrycie . 

Ze słuchawkami Grado śmiga to wspaniale .

Doznania , jak z nowym sprzętem.

Z Lector CDP 707 i z odtwarzaczem sieciowym Lumin D2 rozwala .

Jest wykop i rozmach .

Basiorek jest kontrolowany , acz wybija się . 

Średnie … poezja . 

Wysokie wspinają się na wyżyny , ale nie kłują w uszy . 

Stereofonia i rozdzielczość super .

Gdzieś już pisałem , że trochę sztywny .

Docelowo sieciówka była zakupione do Lumina .

Przypasowało .

Wiem, że cena …

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po miesiącach zadymy i remontów w końcu odpaliłem muzykę 🙂 Moje Lectory mają nowe otoczenie.  Nie ma jeszcze zasłon i dywanu ale za tydzień, dwa się pojawią. 

Screenshot_20211105-081246_Gallery.jpg

Screenshot_20211105-081301_Gallery.jpg

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebgla napisał:

Po miesiącach zadymy i remontów w końcu odpaliłem muzykę 🙂 Moje Lectory mają nowe otoczenie.  Nie ma jeszcze zasłon i dywanu ale za tydzień, dwa się pojawią. 

Screenshot_20211105-081246_Gallery.jpg

Screenshot_20211105-081301_Gallery.jpg

Elegancko się prezentuje i pewnie jeszcze lepiej gra. Które to art-y? Ósemki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hudykot napisał:

Elegancko się prezentuje i pewnie jeszcze lepiej gra. Które to art-y? Ósemki?

Dzięki 🙂 Jeszcze nie gra idealnie. Słychać brak zasłon i dywanu. Ale to jeszcze chwilę tylko.

To Art Deco 10

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten beton za kolumnami to elastyczna, miękka, porowata okładzina. Taka imitacja betonu, więc jedynie może pomóc 🙂 Ogólnie nie miałem nigdy większych problemów z akustyką ale to może przez konstrukcję ścian (płyta KG-płyta OSB- Wełna 20cm - płyta OSB-deska elewacyjna). Beton u mnie w domu jest tylko w fundamentach i wylana posadzka na parterze. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. W ładnym otoczeniu muzyczka lepiej smakuje :)
Zwróciłem jeszcze uwagę na dość wąskie rozstawienie kolumn, jaka jest odległość?
Ja mam około 230 cm pomiędzy kolumnami i ok. 260 do miejsca odsłuchowego

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest rozstaw na 190cm. Maksymalnie co mi się uda w tym pokoju to 200cm. Cały czas wcześniej miałem 200cm. To takie złudzenie przy meblach, że jest jakoś nadzwyczaj wąsko. Ta ściana za kolumnami ma szerokość 390cm. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebgla napisał:

Po miesiącach zadymy i remontów w końcu odpaliłem muzykę 🙂 Moje Lectory mają nowe otoczenie.  Nie ma jeszcze zasłon i dywanu ale za tydzień, dwa się pojawią. 

Screenshot_20211105-081246_Gallery.jpg

Screenshot_20211105-081301_Gallery.jpg

Sebastian, gratuluję, świetne miejsce do odsłuchów.

Napisz proszę dwa słowa o szafce audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kasz76 napisał:

Sebastian, gratuluję, świetne miejsce do odsłuchów.

Napisz proszę dwa słowa o szafce audio.

To Rogoz Audio typ jak w linku. Tylko inny fornir i inny rozstaw rur tylnych aby nie kolidowały z kablami. 

https://www.rogoz-audio.com/Products/10/24/STOLIK-ANTYWIBRACYJNY-ROGOZ-AUDIO-4SB4-MKII.html

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwalę 🙂. System wzbogacony o dwa elementy:

1. PSU-Z  dedykowany zasilacz do DAC - w dolnym lewym rogu pod listwą Edison 230

1215014955_20211107_125016(Kopiowanie).thumb.jpg.c716c6cf10e41c44e4cb5cf57670a7cd.jpg

Kiedyś był już u mnie na testach i wiedziałem, że do niego wrócę. Od tego czasu wymieniłem źródło, okablowanie, posadowiłem kolumny na nowych solidnych standach więc przyszedł czas na upgrade DAC-a. 

 

2. Filtr pasywny TIGLON (tradycyjnie symbol nie do zapamiętania 😉) - na zdjęciu pod Digitube s-192

272496067_20211107_124913(Kopiowanie).thumb.jpg.88f4dd024e471cea41621ae6f5cb5559.jpg

 

1819737923_20211107_124923(Kopiowanie).thumb.jpg.880f88e6479bd49295b7ebed7466b4ed.jpg

Cały ten filtr to deska ze sklejki z rdzeniem z magnezu (na pewno jest to bardziej skomplikowane ale nie mam kompetencji aby się silić na tłumaczenie 🙂.  Deskę podpinamy specjalnym kabelkiem pod obudowę wybranego elementu toru i BUM działa magia. U mnie testowana głównie pod DAC (podobno  pod lampami przynosi lepsze efekty), a teraz pod streamerem. 

 

Tak wygląd obecnie mój system.

874301553_20211107_1251541(Kopiowanie).thumb.jpg.75ef69508e2bec93847cedab0392ac50.jpg

 

Kilka słów o dźwięku. Oba urządzenia przyjechały razem więc trudno mi jednoznacznie ocenić, który z nich wniósł więcej korzyści. Wydaje się, że mimo wszystko PSU-Z. Szersza scena, lepsza lokalizacja instrumentów. Kolejny dowód, że dobre zasilanie to konieczność w pogoni za sukcesem. Filtr Tiglona natomiast to oczyszczenie dźwięku, czarniejsze tło. 
Razem to PETARDA, nie przesadzam. Nic nie przeszkadza w odsłuchu, wszystko się uspokoiło, mogę grać głośniej. Dynamika i stereo znacznie lepeij. Przestałem nawet myśleć o dalszych zmianach w akustyce pomieszczenia. Gęba się cieszy. Mam poczucie, że wchodzę do klubu z napisem HI-END (a być może po prostu nie słyszałem wcześniej dużo lepiej grających zestawów i tak sobie to tłumaczę 🙂).

Lector z Tiglonem tworzą niezwykle udaną parę.  

Na koniec jeszcze prośba o pomoc, podpowiedź. Jak zabezpieczyć kable głośnikowe przed załamywaniem się po wpięciu w słabej jakości terminale w kolumnach, na dodatek skierowane do góry?
Doraźnie radzę sobie tak:

2002561739_20211107_125040(Kopiowanie).thumb.jpg.24c6f8ab4b8789cca42057fbd708f029.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Miałem Ci to sugerować jak oglądałem zdjęcia po remoncie ale się powstrzymałem 😉

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, guinness_bis napisał:

 🙂

🙂

🙂

Na koniec jeszcze prośba o pomoc, podpowiedź. Jak zabezpieczyć kable głośnikowe przed załamywaniem się po wpięciu w słabej jakości terminale w kolumnach, na dodatek skierowane do góry?
Doraźnie radzę sobie tak:

2002561739_20211107_125040(Kopiowanie).thumb.jpg.24c6f8ab4b8789cca42057fbd708f029.jpg

 

 

 

 

Miałem kiedyś podobny problem. Najlepszym rozwiązaniem była wymiana terminali na pojedyncze, skierowane na wprost. Oczywiście dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hudykot napisał:

Miałem kiedyś podobny problem. Najlepszym rozwiązaniem była wymiana terminali na pojedyncze, skierowane na wprost. Oczywiście dobrej jakości.

Dzięki. Juz sie do tego kilkakrotnie przymierzałem. Dwie rzeczy póki co mnie powstrzymują. Boje sie za to zabierać samemu oraz obawa o odsprzedaż modyfikowanych kolumn w przyszłości.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ps39 napisał:

Ja zamieniłem wtyki na widły, które wchodzą od dołu. Jest Ok

Też polecam widły. Kilka miesięcy temu kupiłem kable PAD na wtykach bananowych i była porażka z wyginaniem wtyków a kable ciężkie. Gdy musiałem kupić dłuższe kable to już wziąłem na widelkach i jest o niebo lepiej. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, guinness_bis napisał:

Dzięki. Juz sie do tego kilkakrotnie przymierzałem. Dwie rzeczy póki co mnie powstrzymują. Boje sie za to zabierać samemu oraz obawa o odsprzedaż modyfikowanych kolumn w przyszłości.

Co do sprzedaży, to nie ma się co martwić, jeśli wymienił byś kompletny terminal i przechował go w razie czego, można zawsze odwrócić sytuację. Trzeba dorobić tylko nowe płytki i do nich dobrać gniazda pod gust, ewentualnie coś z gotowych. Ja z podwójnych przeszedłem na pojedyncze. Pozbyłem się tym sposobem Jumper-ów. Trzeba mieć jednak świadomość, że to ingerencja w brzmienie, które się delikatnie zmieni.

Ewentualnie jak podpowiadają koledzy, zmiana na widły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.