Skocz do zawartości
IGNORED

NAD S300 vs Accuphase E-211


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladajac, ze obydwa wzmacniacze sa w podobnej cenie, ktory z nich jest bardziej wart kupienia? Czy ktorys z nich (poza odmiennym charakterem brzmienia) jest wyraznie lepszy? Bardzo prosze o opinie/uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ałdifile żyją tematem testów abx, hajendu itp. bzdur, więc żaden nie ma czasu na poradę, bo przecież lepiej kłócić się na 600 już chyba wpisów o rzeczy co do których nie można obrać godzącego stanowiska:-)

 

A i jest nowy trend że wszystko z klocków gra tak samo... ...więc lepiej brać tańsze:-)(buaahahahahahaa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy z czym ma to grac i wokol czego bedziemy budowac system czy beda towzmaki i do nich kolumny czy na odwrot.

 

W moim przekonaniu Accu jest milsze dla ucha i atrakcyjniejsze dla oka (rzecz gustu) nie do przecenienia jest tzw ,,dialanie na podswiadomosc marka,,i tu Accu wygrywa w cuglach:)

 

Wydaje mi sie tez iz odsprzedawalnosc obu wzmacniaczy tez raczej na kozysc Accu co chyba jasno sugeruje w co zainwestowac swoje ciezko zarobione pieniadze oczywiscie po uprzednim odsluchu obu we wlasnym systemie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym Accuphase, chociaż wszystko zależy od pozostałych komponentów systemu. Zdecydowanie polecam odsłuch porównawczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam mozliwosci odsluchania obydwu. Zreszta szczerze mowiac juz troche mam dosc ciaglego jezdzenia i sluchania. Wlasciciele slaskich sklepow audio maja juz kwasne miny na moj widok ;-) Problem polega na tym, ze ja naprawde chce cos kupic, ale nowe klocki z poziomu srednio-budzetowego graja ogolnie dosc kiepsko jak na cene. To Accu to chyba faktycznie dobry wybor. Accu poslucham. NADa raczej nie. Czyli mowicie, ze ogolnie Accu milszy dla ucha, ale nie ma roznicy poziomow- raczej ta sama polka, tylko inny charakter grania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - zapomnialem: Accue mialby grac z VA Bach Grand. Na pewno nie sa to moje docelowe kolumny, jednakze pozostana jeszcze w systemie przez dosc dlugi czas. A moze do VA jednak NAD? Czy macie jakies doswiadczenia z tymi wzmakami w polaczneiu z VA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Caspian nie podszedł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Accue troche mnie odstrasza fakt, ze to wzmacniacz dosc stary. Ponoc jednak Accue sa niezniszczalne i nie ma sie o co bac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian podszedl, ale nowy jest dosc drogi. A second hand M series nie ma. Kupujac za ta sama kwote cos z SH powinienem trafic na polke wyzej. Jesli jednak cos byloby nie tak, pewnie wyladuje u mnie wlasnie Caspian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przez chwilę NAD'a s300 i dla mnie jest to typowy tranzystor...może dla wielu jest to komplement, dla mnie oznacza to tyle, że nie wyróżnia się niczym ponad ptrzeciętność...za te same pieniądze wybrałbym Accu, albo Krella 330i, albo taniej Sonneteera Alabastra (którego NAD wtedy nie wygryzł)...słuchaj, słuchaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem obydwa wzmaki dość długi czas.Obydwa są ciekawe i godne uwagi.

Jednak Accuphase to wzmacniacz z klasą.Bardzo muzykalny lekko ocieplony z doskonałą przestrzenią i miekkim mocnym basem.Jakość wykonania perfekcyjna-wręcz urządzenia słuzace jako pokaz do nauki zawodu!To wzmacniacz na lata ,nie przejmuj sie wiekiem ,ja mialem 10 letni i nie było sie do czego przyczepić.

Caspiana sobie daruj przy Accu to zwykła popierdziawka za która wołają chore ceny.

Nad S300 jest duzo "zimniejszy" i zyletowaty niż ACCU brakuje mu tej muzykalnosci i jakosci wysokich.

Jednak Nad lepiej sprawdza sie w budżetowce niz w Extra Lidze.

Jak zwykle wskazany odsłuch...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S300 bliżej jestdo hi-endu niż do klasy popularnej.

Wnętrze tego wzmacniacza jest praktycznie tożsame z Gryphonem Tabu Century.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie kupie Accu. tranzystorek, wielkie dzieki za pomoc. Wbrew pozorom dosc trudno tutaj uzyskac pomocny merytoryczny wpis. Ludziom nie chce dzielic sie swoja wiedza, albo jej po prostu nie maja. A jak wypada konfrontacja Accu 211 vs 212. Spotkalem juz 2 osoby niezadowolone z 212, ktore chcialy ja jak najszybciej sprzedac. Czytalem juz Twoj wpis o wyzszosci 211, ale chcialbym dowiedziec sie nieco wiecej. Czy moglbyc zdradzic troche szczegolow. Z gory dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia jeszcze, który jest merytoryczny a który pseudo - niestworzone rzeczy ludzie piszą, wiem - bo właśnie w tym wątku czytam. Napisze jednak później o co mi chodzi aby nikt mnie nie posądził o robienie interesów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven. Tani acu to taka troche wizytowka firmy bardziej na pokaz i zapchaj dziure . acu swietny to acu dzielony. Co do nada s-300 to swietny wzmacniacz. szukaj takiego ale w wersji producenta z kropka i nr 2. Dwojka ma poprawiony potencjometr i ogolnie jest nieco wydajniejsza pradowo.

Mnie 300 zabila stosunkiem jakosc cena. bardzo lubi kolumny z dunskich stajni danish phisics dynaudio, polskie esy np contiunum 2. Majac do wyboru te dwa wzmaki nie spojrzalbym nawet na acu. Ale to moje subiektywne bo ja slucham muzyki gdzie duzo sie dzieje. Jezeli jestes zas zgorzknialym adwokatem albo nieudacznym doktorkiem to musisz miec acu, nie kupuj nada bo cie koledzy zjedza.

Podobnie co do repertueru muzycznego. jezeli sluchasz niespelnionej muzycznie divy , ktora wydaje 15 plyty taka sama i jeszcze nic sie tam nie dzieje bo czasem cos puknie a jak stuknie to i tak kameralnie bierz acu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climax99 >>> Nie uwazasz kolego ze twoj wpis jest obrazliwy?

 

NAD jest suchy , chirurgiczny i nikt tego nie zmieni nawet gdy po drodze obrazi tym wielu ludzi majacych stycznosc a ww wzmakami!

 

Owszem wyzsze modele Accu sa lepsze ale i kosztuja swoje wiec porownywanie nie ma sensu.

 

Na koniec dodam ze jest kilka innych wzmacniaczy w tej cenie lepszych od Accu i NADa w podobnej cenie ale kolega pytal o te dwa wlasnie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania czego ma sprzęt służyć - na co zwracają uwagę także przedmówcy - to kardynalna sprawa przy wyborze klocka. Rzeczywiście te bardzo muzykalne a mało analityczne zestawy są lepsze, ale tylko do malutkich składów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven, 6 Paź 2009, 21:59

 

>Od Accue troche mnie odstrasza fakt, ze to wzmacniacz dosc stary.

 

ja starszego brata 204.maksymalnie może mieć 27 lat i śmiga aż miło.wieku się nie obawiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven, 7 Paź 2009, 07:34

>No to pewnie kupie Accu.

 

Jesli ma to grac z VA to uwazaj na bas, Accu ma slaba kontrole w tym zakresie, tym bardziej z kolumnami VA mozesz miec problem.

Stawialbym chyba na NAD w tym zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z tą kontrolą. VA ma dobrą kontrolę, bas jest okrągły, obfity (lub jak kto woli misiowaty) - ale z prawidłową amplifikacją nigdy nie staje się rozmyty - do końca wygrywana jest "melodia" i zachowana czytelność. To samo dotyczy Aku - nie jest prawdą, że nie kontroluje basu - trzeba chyba złożyć bardzo niefortunnie zestaw aby takie wnioski wyciągnąć. Jeszcze kilka dni temu słuchałem aku z Dynaudio 52SE - a wiadomo jakie te kolumny są (vieny przy nich na basie to i liga) - i nie było żadnych kłopotów z kontrolą! Właśnie o to mi chodzi. Ludzie, bierzcie odpowiedzialność za to co piszecie! Facet chce zostawić z 6 tyś pln za element a czyta takie dziwne rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Accu 213 z VA Mozart Grand i uważam je za synergistyczną parę. Bardzo sobie chwalę to połączenie, a poszukiwałem długo i dużo sprzętu przesłuchiwałem. Braku kontroli basu nie stwierdzam. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kupujacy musi sobie sam posluchac i tyle, co do basu to ja akurat mam duze wymagania (sprawa jak zwykle rozbija sie o gusta) i wg mnie VA Mozart ma słaby bas, mialem te kolumny kilka lat, basu jest za duzo w tych kolumnach i cierpi na tym jakosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basu jest sporo w vienach - ale kwestia pomieszczenia - jak ktoś mówi, ze tam kontroli nie ma, albo nie ma jej w acu to uważam, że ma poważny problem z akustyką. Ale niestety opinię idą w świat. A ludzie to czytają i powielają! jakie było moje zdziwienie kiedy ten ładny, złoty Aku nie okazał się słodki i cieplutki tylko bardzo neutralny bez oznak mułowatości i innych pierdół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamiast serii E2xx możesz wypróbować starsze klocki E206 lub E207. Są to protoplaści wzmacniaczy serii E3xx firmy Accuphase. Sądzę, że brzmienie nie będzie się znacznie różniło, ale

wyjdzie trochę taniej. Koniecznie dokonaj odsłuchu na swoim sprzęcie i u siebie w domu.

Pozdrawiam,

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix. przepraszam jezeli cie uraziłem. Powyższe prosze traktowac jako sarkastyczną humoreskę nic ponadto.

Po prostu czasem patrze na swiat krytycznie i to samo mam wobec własnej osoby{tuman climax} wiec prosze nie odbierac moich lużnych wpisów powaznie ani osobiscie. pozdrawiam.

Cynik malkontent

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym wpis dotyczy zgorzkniałych niedouczonych i niespelnionych muzycznie,,,a wiadomo ze takich ludzi nie ma. wszystko jest poukładane idealne zmysłowo mydlane, swiat w bańce ... no i z banki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troche zabiliscie mi cwieka.... Niestety nie bede mial mozliwosci posluchania Accu w moim pomieszczeniu odsluchowym. Jedynie u sprzedawcy, a roznica moze byc tutaj zasadnicza. Troche mnie to martwi, tym bardziej ze moje bachy sa ustawione bardzo blisko tylnej sciany. Problemow z basem jednak do tej pory nie mialem - czasem lekkie pogrubioenie w utworach z nisko schodzacym basem, ale nie bylo to specjalnie dokuczliwe, a nawet mialo swoj urok. NADy znam dosc dobrze i bardzo lubie, choc odnosze wrazenie, ze te najnowsze modele z szarej serii sa znacznie gorsze niz ich odpowiedniki sprzed lat - 375BEE jest wrecz slabaw kontekscie swojej ceny. Byc moze jednak wiec NAD?

 

Jestem teraz dosc wybredny i troche szukam dziury w calym, bowiem dosc pochopnie i pospiesznie zakupilem Creeka Destiny. Oczarowal mnie on swoja niezwykla muzykalnoscia. Po pewnym czasie jednak poszedl na sprzedaz (z bardzo duza strata), bowiem rocka na nim sluchac sie nie dalo: wzmacniacz byl wolny i anemiczny. Te gwiazdki za dynamike w recenzjach Destiny to jakas kompletna sciema. Jesli tak gra Accu to raczej nie dla mnie. Poszukuje wzmacniacza uniwersalnego - takiego, aby dobrze na nim brzmialo zarowno spokojne plumkanie, jak i ostre lojenie. Tak wlasnie gral moj starenki NAD - ze wszsytkim dobrze i takie tez brzmienie chcialbym uzyskac z nowego wzmacniacza.

 

Jaka jest Waszym zdaniem uczciwa cena za S300?

 

W gre wchodzi jeszcze nowa Epoca III. CZy ktos porownywal z ww wzmakami?

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad s300 nie ma nic wspólnego z pozostałymi modelami tej firmy.

Ale tak jak innych,koniecznie trzeba odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.