Skocz do zawartości
IGNORED

NAD S300 vs Accuphase E-211


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem.

Odpowiadam,NAD S300 został zamówiony u projektantów firmy Gryphon w Danii.

Wszystko byłoby dobrze,gdyby nie fakt,że inżynierowie poszli na łatwiznę wrzucając w Nadowską obudowę cały gotowy już wzmacniacz występujący na rynku pod nazwą Gryphon Tabu Century/obecnie nie produkowany/,a może to idobrze,w końcu połowa ceny GTC.

Różnica była w zastosowaniu innego trafa,w Nadzie Użyto toroida Holmgren, G stosował T-C.

Jeśli spasujesz z odpowiednimi głośnikami to może ten piecyk bardzo zauroczyć,ale dobór jest wyjątkowo upierdliwy.

Specyfikacja techniczna GryphonaTC i S300 jest identyczna!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobe będącą wlaścicielem klubu hi fi w Norwegii, który to ma wyłaczność na NAD-A. Osoba ta gdy zapytałem o linie Silver Line powiedziała mi jedno: S300 jest slabe i unikaj tego wzmacniacza! Mowil, że poświęcil dużo czasu na odsłuchy wtedy to nowej lini silverline. Wszyscy zgodnie pracujacy w jego salonie audio twierdzili również, że s300 to wyrzucone pieniądze.

 

Sam używam s500 (jestem zadowolony), ale chyba nie będe szukał s300 do kompletu.

 

Po

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven, kuźwa, Acu nie muli!:)jest bardzo szybki, detaliczny, przejrzysty i uniwersalny. Brak mi słów:) Vieny to on chwyci za gardło i rozniesie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, święte słowa o_o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Morven,...

 

zrob wszystko zeby posluchac osobiscie najlepiej ze swoimi kolumnami tych wzmakow, to najlepsze wyjscie. Ludzie maja rozne gusta i do roznych aspektów w dzwieku przykładaja wieksza uwage, dla jednego duzy obfity bas jest OK a dla kogos innego wazna jest np szybkosc kontrola precyzja tego zakresu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirt, święte słowa O_O

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, muzykalnie czy analitycznie, do małych vs. do dużych składów, a inny ważny wymiar to - niedynamicznie czy dynamicznie. Najlepiej nie iść na kompromisy tylko kupić dwa zestawy, bo jednak każdy słucha różnych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. Dirt

 

"dla jednego duzy obfity bas jest OK a dla kogos innego wazna jest np szybkosc kontrola precyzja tego zakresu"

 

 

 

 

Otóż - o tym pisałem - jedno i drugie może być ważne dla TEJ samej osoby w zalezności od tego czy słucha nastrojowego trio Billa Evansa czy Nirvany. Nie tylko OSOBA, ale i MUZYKA. Stąd moja rekomendacja - więcej niż jeden zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl o tropie ktory poddał pod rozwagę ArtiQ. wiem, że inaczej zadałeś pytanie i zastanawiasz sie nad Accu i Nadem ale spokojnie... kav 300i od krella będzie szybszy i dokładniejszy na basie od s300, nie pogubi sie w wiekszych składach i wbrew pozorom nie gra "sucho".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek pojade posluchac i byc moze (licze na to) zakupic Accu. Z tym NADem jeszcze sie zastanowie - nie wiem, czy odsluch bedzie mozliwy. Mialem nadzieje, ze wykazecie jasno wyzszosc jednego wzmaka nad drugim, a tu jak zawsze: co czlowiek, to opinia ;-) Z Waszych wypowiedzi wnioskuje, ze to podobna polka, ale nieco inne granie. Dzieki wzsytkim za wpisy i pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko gdzie jest KAV 300i na sprzedaz? Nie bede czekal bez konca, jestem juz 2 miesiac bez wzmaka i nie moge sluchac muzyki. Szlag mnie juz trafia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 3 zestawów - jeden do muzy dynamicznej, drugi do nastrojowej w małych składach, oraz trzeci wyłącznie do muzyki orkiestralnej w większych składach. Tak doszedłem do wniosków które - chyba jako pierwszy - przedstawiam na forum: nie jeden zestaw nawet dla jednego człowieka (no chyba że słucha muzy homogenicznej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Morven

był ostatnio na allegro ale w chorej cenie. pamietaj prosze ze przy krellu jak upolujesz strata przy odsprzedaży nie występuje. 10-15 latki trzymają poziom techniczny nowego sprzętu. miałem swego czasu 300i z roku 97 i wszystko było z nim ok. fakt, kupiony od 1 wlasciciela ale powaznie... majac krella i smakujac sie w jego brzmieniu odechciewa sie szukac dalej.

tutaj wchodzisz na poziom wlasnego odbioru a w zasadzie definicji muzyki. dobry wzmacniacz gra po prostu dobrze i tak jest z krellem. zalezy co kto lubi (neutralnosc czy przebarwienia) jednak poziom krella jest naprawde przyzwoity ze wskazaniem na neutralnosc i kontrolę calego pasma.

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven, jak się postarać być może nawet w jednym pokoju udanie zainstaluje się dwa zestawy - pamiętajmy że w niektórych przypadkach preferencji wystarczy zaledwie inne źródło i inny interkonekt, i już są dwa zestawy dostarczające żądanych przez osobę rodzajów przekazu dźwiękowego. Ale owszem, nie zawsze tak łatwo!:) Zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven, nic śmiesznego. Sam specjalnie kupiłem większe mieszkanie, aby moje głośniki miały "większy oddech". Taki świr. Lekki, mam nadzieję (w wartościach bezwzględnych) patrząc na innych uczestników na forum, w niczym nikomu przy tym nie ujmując ani nie imputując oczywiście.

 

Skoro wiele osób ma po dwa, trzy, cztery, pięć, etc. par słuchawek do różnych rodzajów muzyki, to i posiadanie kilku zasawów audio jest jak najbardziej uprawnione i wytłumaczalne. Normalne, można powiedzieć, po licznych doświadczeniach empirycznych z dźwiękiem stereo. Popieram i mam nadzieję, że jest na forum więcej takich osób :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech to nie jest dobrym doradcą jak i desperacja. Kup sobie na chwilkę obecną coś taniego - co łatwo sprzedaż na allegro np. coś w granicy 300-600zł i wtedy możesz spokojnie poszukiwać tego czego pragniesz. Sam tak robię. Metoda ta jest fajna, gdyż po testujesz więcej wzmacniaczy, masz dźwięk w domu, nie musisz się denerwować. Jedni zarzuca mi, że słuchanie dźwięku na wzmacniaczu za takie pieniązki to profanacja,a le można znaleźć rarytasiki naprawdę przyjemnie grające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP, 7 Paź 2009, 21:28

 

>To, że Accu nie zagra z Vienna to pewne, ale nie jak kolega napisał z powodu słabej kontroli basu,

>której nie można Accu zarzucić.

 

A może podać Kolega jakieś argumenty dla podparcia, swej, dość śmiałej, tezy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven prześledź wątki: 48307; 47440; 33698 - powinny nieco rozjaśnić :)

5,5 kzl za 300i? żart.

góra 4-4,2 kzl a jak sie nie sprawdzi w systemie (w co szczerze wątpię) sprzedaż za tyle samo ile dałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.