Skocz do zawartości
IGNORED

Brzmienie odwróconego kabla


hFast

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry zaznaczam, że jaj nie robię.

 

Zmieniałem kolumny. Zmęczony targaniem kolumn do odsłuchu postanowiłem wziąć swoje graty i udać się do sklepu.

Jako, że posiadam jakieś kable zabrałem druty ze sobą. Sprzedawca zabrał się do podłączania i zadał pytanie:

- Jak są oznaczone kable głośnikowe?

- No czerwony do czerwonego, czarny do czarnego

- To oczywiste, chodzi mi o kierunek. Która strona do głośnika, która do wzmacniacza?

- Eeeee, nie wiem! Nigdy tego nie zaznaczałem!

- Ooooo! To mamy problem! Jak to ma teraz zagrać? Przecież to zmieni całe brzmienie?

- Nie wiem, ale grajmy. Coś kupię :)

 

I teraz moja wątpliwość: czy jestem lamerem i nie wiedziałem tak oczywistej rzeczy, czy znowu jest to jakaś audiofilska magia związana z kablami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grawitacja kolego grawitacja.. przeciez jak odwrocisz kabel, to elektrony moga pospadac! ROTFL...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy sprzedawcy to niezłe LOL'ki. Pamiętam jak jeden noob z salonu AUDIO-KLAN z KATOWIC nie chciał mi podłączyć B&W 805 bo są za drogie do sprzętu towarzyszącego (wybrałem pierwszy lepszy ampli Yamahy który mieli na półce). Po prostu nie i koniec. Z kablami też coś biadolił że poniżej 70 PLN/metr nie zagrają z tymi kolumnami ... k.... gdzie się rodzą takie "ludzie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kierunkowych interkonektach wiem, ale o kablach głośnikowych... ? Pewnie ma tu znaczenie początkowe wygrzewanie kabla, od tej pory kabelek zawsze powinien grać tym samym kierunku (ułożenie elektronów miedzi) ;P Też chyba ma to znaczenie przy kablach wyposażonych w magiczne puszeczki ;)

 

Specjaliści od Albedo twierdzą że za każdym przepięciem kabla struktura elektronów musi się układać od nowa, tak więc nie ma to znaczenia.

 

Jak dla mnie nie ma to większego znaczenia. Raz nieświadomie podpiąłem kierunkowy interkonekt odwrotnie i zaczęła mi przeszkadzać natarczywa średnica. Dopiero jak czyściłem sprzęt to odkryłem pomyłkę i podłączyłem go normalnie. Niby jest lepiej ale bez ślepego testu już niczego nigdy nie będę pewien :D

 

Dla spokoju ducha możesz se podpinać w tym samym kierunku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 7 Paź 2009, 13:49

 

>O kierunkowych interkonektach wiem, ale o kablach głośnikowych... ? Pewnie ma tu znaczenie

>początkowe wygrzewanie kabla, od tej pory kabelek zawsze powinien grać tym samym kierunku (ułożenie

>elektronów miedzi) ;P Też chyba ma to znaczenie przy kablach wyposażonych w magiczne puszeczki ;)

>

>Specjaliści od Albedo twierdzą że za każdym przepięciem kabla struktura elektronów musi się układać

>od nowa, tak więc nie ma to znaczenia.

>

>Jak dla mnie nie ma to większego znaczenia. Raz nieświadomie podpiąłem kierunkowy interkonekt

>odwrotnie i zaczęła mi przeszkadzać natarczywa średnica. Dopiero jak czyściłem sprzęt to odkryłem

>pomyłkę i podłączyłem go normalnie. Niby jest lepiej ale bez ślepego testu już niczego nigdy nie

>będę pewien :D

>

>Dla spokoju ducha możesz se podpinać w tym samym kierunku ;)

 

 

hehehe, ułożenie elektronów... :-D

Widze że kolega spał na fizyce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, z fizyki miałem 5, dlatego napisałem że to bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Micke 13, 7 Paź 2009, 13:49

 

>O kierunkowych interkonektach wiem, ale o kablach głośnikowych... ? Pewnie ma tu znaczenie

>początkowe wygrzewanie kabla, od tej pory kabelek zawsze powinien grać tym samym kierunku (ułożenie

>elektronów miedzi) ;P Też chyba ma to znaczenie przy kablach wyposażonych w magiczne puszeczki ;)

 

Ja pierdaczę,

takie wpisy powinne być karalne,więcej takich kwiatków w wątku o "obiektywnym "teście.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma smiechów.Wiadomo ze kable podłaczony do kolumny jest wyzej.Tzn jego koncówka.Wzmacniacz zwykle nizej.Robi sie zwis w ktory ukladaja sie elektrony.Jak sie to odwróci to zwis sie przegiba na druga strone.to co wyzej jest teraz nizej.I musi sie ułozyc.Normlanie w trzy sekundy rozpoznaje ktora strona była wyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Skurzewski, 7 Paź 2009, 16:12

 

>Micke 13, 7 Paź 2009, 13:49

>

>>O kierunkowych interkonektach wiem, ale o kablach głośnikowych... ? Pewnie ma tu znaczenie

>>początkowe wygrzewanie kabla, od tej pory kabelek zawsze powinien grać tym samym kierunku

>(ułożenie

>>elektronów miedzi) ;P Też chyba ma to znaczenie przy kablach wyposażonych w magiczne puszeczki ;)

>

>

>Ja pierdaczę,

>takie wpisy powinne być karalne,więcej takich kwiatków w wątku o "obiektywnym "teście.

>P

 

Mało tego, powinno się dostawać bana za głupotę na zakładkę stereo. Taki wpisy to tylko na bocznice albo stworzyć zakładkę hi-end :)

 

Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze zachowali odrobinę zdrowego rozsądku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej znam zdanie jakie na ten temat mają producenci hi-endowych kabli, dziwię się że Wy o tym nie czytaliście. Radzę nadrobić zaległości by móc wypowiadać się w takim temacie jak ten ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jozefkania

Każdy element akustyczny nawet wielkości pinezki wprowadza zmiany, oczywiście są tak małe że niemożliwe do wychwycenia. To samo tyczy się tych nieszczęsnych elektronów ;P Jedna pinezka wbita w ścianę będzie niesłyszalna, co innego gdy w cała ścianę gęsto ponabijamy pinezki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak hajendowe broszurki hłe hłe hłe na hfm był ten taki jeden broszurkowiec to byście sobie pogadali np o płytkach wygrzewających kable :D

 

zanim mi zaczniesz doradzać to poczytaj sobie książki traktujące o fizyce, to może producecni hajendu przestaną robić ci z mózgu marmolade :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13, 7 Paź 2009, 19:04

 

>-> jozefkania

>Każdy element akustyczny nawet wielkości pinezki wprowadza zmiany, oczywiście są tak małe że

>niemożliwe do wychwycenia. To samo tyczy się tych nieszczęsnych elektronów ;P Jedna pinezka wbita w

>ścianę będzie niesłyszalna, co innego gdy w cała ścianę gęsto ponabijamy pinezki ;)

 

oczywiście to tylko 1800 zielonych za 40 sztuk ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Dudek, 7 Paź 2009, 19:16

 

>oczywiście to tylko 1800 zielonych za 40 sztuk ;]

 

powiedz proszę, gdyby ten komplet kosztował 18 groszy to byś go kupił dla spróbowania (mimo zdrowego rozsądku)?

Podejrzewam, że większość z nas by je za tyle kupiła.

Te pinezki są adresowane do ludzi, dla których 1800$ to jak dla nas 0,18zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Dudek

Chyba musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem, proponuję najpierw zapisać się do podstawówki :) Ja nigdzie nie napisałem że to o elektronach to prawda, wręcz przeciwnie, no ale na tym forum z tego co widzę sami specjaliści od wyrywania słów z kontekstu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, 7 Paź 2009, 19:22

 

>Dudek, 7 Paź 2009, 19:16

>

>>oczywiście to tylko 1800 zielonych za 40 sztuk ;]

>

>powiedz proszę, gdyby ten komplet kosztował 18 groszy to byś go kupił dla spróbowania (mimo zdrowego

>rozsądku)?

>Podejrzewam, że większość z nas by je za tyle kupiła.

>Te pinezki są adresowane do ludzi, dla których 1800$ to jak dla nas 0,18zł.

 

Nie kupiłbym nawet za 18 groszy, a wiesz dlaczego? po pierwsze są paskudne, po drugie nie lubię jak ktoś ze mnie próbuje robić idiotę

 

majki widać nie ja do podstawówki powinienem się wrócić, problemy z rozumieniem tekstu o czym wspominasz nie mam ja tylko ten pan którego widzisz w lustrze, przeczytaj sobie na spokojnie a nie jak hajendowe broszurki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, 7 Paź 2009, 19:22

 

 

>Te pinezki są adresowane do ludzi, dla których 1800$ to jak dla nas 0,18zł.

 

Ktoś kto nie ma szacunku do własnych pieniędzy to ich nie posiada, te pinezki są adresowane dla frajerów który ostatnie spodnie by za nie oddali, gdy się im dobrego kitu nawciska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, 7 Paź 2009, 19:22

 

Jakie znaczenie tu mają pieniądze ?

Te ustroje pana Szultza to jakieś małe metalowe walce. Można sobie za darmo znaleźć w piwnicy albo na jakimś złomowisku. Równie dobrze można puszkę po piwie przykleić do ściany i też żadnej, OGROMNEJ poprawy nie usłyszysz. To są bujdy na resorach. Pieniądze są tu najmniej istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroje akustyczne powinny mieć swoją powierzchnię własną, również ciężar, gęstość (pochłanianie)... Im większy ustrój tym skuteczniejsze działanie.

 

Ja myślałem że te pinezki na ścianę to takie stożki. Za 18 groszy ja bym kupił i zastosował je jako kolce pod kolumny ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

jozefkania, 7 Paź 2009, 19:43

 

>masza1968, 7 Paź 2009, 19:22

>

>Jakie znaczenie tu mają pieniądze ?

>Te ustroje pana Szultza to jakieś małe metalowe walce. Można sobie za darmo znaleźć w piwnicy albo

>na jakimś złomowisku. Równie dobrze można puszkę po piwie przykleić do ściany i też żadnej, OGROMNEJ

>poprawy nie usłyszysz. To są bujdy na resorach. Pieniądze są tu najmniej istotne.

 

Ale Ty mnie nie musisz przekonywać, że to szukanie palacza na żaglówkę. Ja doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie jestem wyznawcą voodoo.

Cały czas mówi sie na forum o wywalonych w kosmos cenach sprzętów i akcesoriów i ja się z tym w 100% zgadzam. Twierdzę jedynie, że jeśli piękny audiofilski kabel sieciowy by kosztował 20 zł to i trójwymiarowy by go sobie kupił bo chyba większość ludzi to esteci. Wraz z zamożnością przesuwa się granica zdrowego rozsądku. Gdybym zarabiał 100 000$ miesięcznie to czemu nie kupić kabla zasilającego za 5k $ tylko dlatego, że ładnie wygląda (mimo tego, że wiemy że działa tak samo jak ten za 10$)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.