Jump to content
IGNORED

Mark Levinson. Z czym?


wszechmogONcy

Recommended Posts

Witam!

Tak jak mam w opisie, jestem w trakcie odłuchów, przemyśleń i podejmowania ważnych decyzji co do mojego przyszłego systemu. Posłuchałem już kilku różnych ciekawych zestawów, jednak bardzo mnie interesuje Mark Levinson. Czy szanowni Panowie (i Panie? :) ) Mogliby mi poradzić gdzie i przede wszystkim z czym posłuchać klocków z CD ML? Najlepiej No.326s + No.436 (lub No.53 )+ No.512. Kolumny jakie mnie interesują to jamo R909, B&W 800D, Klipsch Palladium 39 (warto?) i z wyższej półki Audio Physic Kronos, Focal Grand Utopia. Tylko nie wiem jak to ze sobą zagra.. Co Wy byście proponowali posłuchać mniej więcej w tej kategorii cenowej? Czekam na moc odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Dwa razy słyszałem bardzo udane prezentacje z firmowymi kolumnami Revel (Ultima albo Salon - już nie pamiętam).

 

Prezentacja ML z tymi kolumnami będzie za miesiąc na Audio Show w W-wie, więc dystrybutor na pewno będzie miał cały zestaw który wymieniłeś.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Link to comment
Share on other sites

wszechmogONcy, 8 Paź 2009, 09:54

 

>Ciekawe z jakimi kolumnami

>wystąpią. Trzeba się wybrać koniecznie.

 

Wszystko jest dwa posty wyżej ;-)

 

Elberoth, 8 Paź 2009, 09:31

 

>Dwa razy słyszałem bardzo udane prezentacje z firmowymi kolumnami Revel (Ultima albo Salon - już

>nie pamiętam).

>

>Prezentacja ML z tymi kolumnami będzie za miesiąc na Audio Show w W-wie.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Link to comment
Share on other sites

Mark Levinson chyba się już na dobre pojawił w naszym kraju bo parę dni temu miałem okazję załapać się "na gapę" na odsłuch przytarganej przez pewnego człowieka końcówki No.436 z kolumnami Hansen Audio Prince. Człowiek był wyraźnie pod wrażeniem jak to razem zagrało. Ja starałem się utrzymać szczękę na swym zwykłym miejscu co nie było łatwe... a później miejsce końcówki ML zajęła końcówka Tenor Audio i... już mi się nie udało, szczęk szczęki walającej się po podłodze zmącił spokój odsłuchu...

Link to comment
Share on other sites

Ocasek, 8 Paź 2009, 17:52

>Wydaje mi się, że jest tylko kilka prawdziwych dróg. ML jest jedną z nich.

>Reszta to tylko ścieżki.

 

A jak idziesz do sąsiada co mieszka tuż obok ,to zamiast tylko ścieżki potrzebujesz absolutnie koniecznie do tego autostrady cztero pasmowej ... ;)

 

 

Poniżej cytat z martens z tematu Wielkopolski Test ABX,8 Paź 2009, 12:10

 

>''To jest amerykański wzmak do amerykańskich warunków, gdzie living-room klasy średniej ma 100m2...

..tam to można robić widowisko muzyczne które na mniejszych metrażach, nie ważne jakim sprzętem nigdy tak nie wyjdzie. Zrobić sobie odsłuch koncertu rockowego gdzie czujesz muzę całym ciałem, czy dużej filharmoni gdzie fortissimo brzmi niemalże jak na sali koncerowej.

...Ale żeby się udało teraz rozbujać te trzysta metrów sześcienny powietrza w jakości hi-fi, po pierwsze dobre duuuże kolumny z membraną wielkości małej parasolki, albo jedno ohmowe elektrostaty wielkości drzwi (które to łatwe już nie są), no i kloca takiego jak Levinson. Wtedy wykorzysta się jego możliwości .''

 

Taka analogia do wąskiej ścieżki i typowego mieszkalnego metrażu ;) .

Link to comment
Share on other sites

Ale wątek :D Skaczemy po kolumnach, że hej. z drzewa na drzewo :) A w sumie brakuje preferencji brzmieniowych...no tak ma być hi-endowo :) Sprawdz JBL-e, np. K2, te kolumny stroi się tam w hameryce na Markach Lewych. Na audioshow 2004 - K2 z ML dawały radę, dzwięk wystawy? Już nie pamiętam... ja tam bardziej cenie focala, ale nie wiem czy akurat z ML :)

Link to comment
Share on other sites

JBL też będą na AS :-)

 

Mają je prezentować z ML na zmianę z Revelami.

 

Za highfidelity.pl:

 

"Kolejną niespodzianką jest powrót w chwale, w porządnej dystrybucji firmy Mark Levinson. I to od razu z górnej półki. Dystrybutor, PH Ryszard Bałys, zaprezentuje premierowe monobloki No.53 (200 000 zł), oparte o technikę impulsową – klasa D – referencyjny przedwzmacniacz No.326s (35 000 zł) i odtwarzacz SACD No.512 (60 000 zł). Po raz pierwszy można będzie posłuchać nowej w Polsce marki – Revela, z modelem Salon II (80 000 zł), a także ikony JBL-a, kolumn K2 9900 (140 000 zł)."

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Link to comment
Share on other sites

".Ale żeby się udało teraz rozbujać te trzysta metrów sześcienny powietrza w jakości hi-fi, po

>pierwsze dobre duuuże kolumny z membraną wielkości małej parasolki, albo jedno ohmowe elektrostaty

>wielkości drzwi (które to łatwe już nie są), no i kloca takiego jak Levinson. Wtedy wykorzysta się

>jego możliwości .''

>Podzielam zdanie kolegi>Jedną z pierwszych moich ekstaz był ML2 z Apogee puszczali Vivaldiego Nisi Dominus kontrtenorem był James Bowman nagranie pod Hogwoodem( polecam) i w saloniku circa 120 m2 to było to.Chociaz myślę ,że dobra lampa w tej muzyce jest naprawdę ok. to tamten Mark miał naprawdę duszę.Nie jestem już tak przekonany do nowszych wyrobów.Ale ciągle jest to jednak high-end pełna gębą.

Link to comment
Share on other sites

No to nie ja :) Forum kiedyś tylko przeglądałem jako gość. A zarejestrowałem się po raz pierwszy.

Wracając do tematu.. Ceny dokładnie takie jak podał Elberoth. Tzn ja znam troche niższe u znanego tu pewnie blackninjy :)

Co do JBL.. Kiedyś byłem fanem JBL (nie posiadaczem) ale posłuchałem jednak troche lepszych kolumienek i jakoś już się nie rwę do tej firmy. Moim zdaniem są świetne, jeśli nie idealne, do budżetowego kina domowego. Nie wiem jednak jak się spisują w stereo K2, czy chociażby seria LS notabene zdobywca nagrody EISA (tak, tak, wiem, to o niczym nie świadczy:) ).

No nic. Tal czy inaczej trzeba pojeździć i posłuchać, a na AS byc musowo.

Link to comment
Share on other sites

>interesuje Mark Levinson. Czy szanowni Panowie (i Panie? :) ) Mogliby mi poradzić gdzie

 

nie wykluczone że za niespełna miesiąc będziesz miał okazje posłuchać choć cześć z pośród kilku swoich ulubionych klocków

na:

"Wszystkich miłośników dobrego dźwięku już teraz zapraszamy na kolejną edycję Audio Show, które 7 i 8 listopada jak zwykle zagości w warszawskich hotelach Bristol, Kyriad i Sobieski."

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.