Skocz do zawartości
IGNORED

Mark Levinson. Z czym?


wszechmogONcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak mam w opisie, jestem w trakcie odłuchów, przemyśleń i podejmowania ważnych decyzji co do mojego przyszłego systemu. Posłuchałem już kilku różnych ciekawych zestawów, jednak bardzo mnie interesuje Mark Levinson. Czy szanowni Panowie (i Panie? :) ) Mogliby mi poradzić gdzie i przede wszystkim z czym posłuchać klocków z CD ML? Najlepiej No.326s + No.436 (lub No.53 )+ No.512. Kolumny jakie mnie interesują to jamo R909, B&W 800D, Klipsch Palladium 39 (warto?) i z wyższej półki Audio Physic Kronos, Focal Grand Utopia. Tylko nie wiem jak to ze sobą zagra.. Co Wy byście proponowali posłuchać mniej więcej w tej kategorii cenowej? Czekam na moc odpowiedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark Levinson i B&W poodbno ze soba nie graja.. takie opinie były na forum. Moze coś z mocnego krella- jakiś monoblok albo classe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy słyszałem bardzo udane prezentacje z firmowymi kolumnami Revel (Ultima albo Salon - już nie pamiętam).

 

Prezentacja ML z tymi kolumnami będzie za miesiąc na Audio Show w W-wie, więc dystrybutor na pewno będzie miał cały zestaw który wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego właśnie się spodziewałem, ze na AS09 na mimion % bedzie ML. Ciekawe z jakimi kolumnami wystąpią. Trzeba się wybrać koniecznie.

Co jeszcze proponujecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dopiero mądrości: kiedyś przez kilka tygodni (kilka godzin dziennie) słuchałem muzyki na zestawie ML+B&W i tak nasyconego, potężnego i wyrafinowanego dźwięku nie słyszałem chyba nigdy potem. no ale skoro podobno ML z B&W nie gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszechmogONcy, 8 Paź 2009, 09:54

 

>Ciekawe z jakimi kolumnami

>wystąpią. Trzeba się wybrać koniecznie.

 

Wszystko jest dwa posty wyżej ;-)

 

Elberoth, 8 Paź 2009, 09:31

 

>Dwa razy słyszałem bardzo udane prezentacje z firmowymi kolumnami Revel (Ultima albo Salon - już

>nie pamiętam).

>

>Prezentacja ML z tymi kolumnami będzie za miesiąc na Audio Show w W-wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie doczytałem uważnie :)

Oprócz AS można gdzieś posłuchać ML? Jakiś salon w Polsce ma w ofercie tą firmę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma jest nowym przedstawicielem ML na Polskę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark Levinson chyba się już na dobre pojawił w naszym kraju bo parę dni temu miałem okazję załapać się "na gapę" na odsłuch przytarganej przez pewnego człowieka końcówki No.436 z kolumnami Hansen Audio Prince. Człowiek był wyraźnie pod wrażeniem jak to razem zagrało. Ja starałem się utrzymać szczękę na swym zwykłym miejscu co nie było łatwe... a później miejsce końcówki ML zajęła końcówka Tenor Audio i... już mi się nie udało, szczęk szczęki walającej się po podłodze zmącił spokój odsłuchu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocasek, 8 Paź 2009, 17:52

>Wydaje mi się, że jest tylko kilka prawdziwych dróg. ML jest jedną z nich.

>Reszta to tylko ścieżki.

 

A jak idziesz do sąsiada co mieszka tuż obok ,to zamiast tylko ścieżki potrzebujesz absolutnie koniecznie do tego autostrady cztero pasmowej ... ;)

 

 

Poniżej cytat z martens z tematu Wielkopolski Test ABX,8 Paź 2009, 12:10

 

>''To jest amerykański wzmak do amerykańskich warunków, gdzie living-room klasy średniej ma 100m2...

..tam to można robić widowisko muzyczne które na mniejszych metrażach, nie ważne jakim sprzętem nigdy tak nie wyjdzie. Zrobić sobie odsłuch koncertu rockowego gdzie czujesz muzę całym ciałem, czy dużej filharmoni gdzie fortissimo brzmi niemalże jak na sali koncerowej.

...Ale żeby się udało teraz rozbujać te trzysta metrów sześcienny powietrza w jakości hi-fi, po pierwsze dobre duuuże kolumny z membraną wielkości małej parasolki, albo jedno ohmowe elektrostaty wielkości drzwi (które to łatwe już nie są), no i kloca takiego jak Levinson. Wtedy wykorzysta się jego możliwości .''

 

Taka analogia do wąskiej ścieżki i typowego mieszkalnego metrażu ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątek :D Skaczemy po kolumnach, że hej. z drzewa na drzewo :) A w sumie brakuje preferencji brzmieniowych...no tak ma być hi-endowo :) Sprawdz JBL-e, np. K2, te kolumny stroi się tam w hameryce na Markach Lewych. Na audioshow 2004 - K2 z ML dawały radę, dzwięk wystawy? Już nie pamiętam... ja tam bardziej cenie focala, ale nie wiem czy akurat z ML :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL też będą na AS :-)

 

Mają je prezentować z ML na zmianę z Revelami.

 

Za highfidelity.pl:

 

"Kolejną niespodzianką jest powrót w chwale, w porządnej dystrybucji firmy Mark Levinson. I to od razu z górnej półki. Dystrybutor, PH Ryszard Bałys, zaprezentuje premierowe monobloki No.53 (200 000 zł), oparte o technikę impulsową – klasa D – referencyjny przedwzmacniacz No.326s (35 000 zł) i odtwarzacz SACD No.512 (60 000 zł). Po raz pierwszy można będzie posłuchać nowej w Polsce marki – Revela, z modelem Salon II (80 000 zł), a także ikony JBL-a, kolumn K2 9900 (140 000 zł)."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedzie tak samo promował ML jak jbl to zycia wam nie wystarczy aby w tym kraju czegos posłuchac

 

czy z ML zostało cos poza łatwo odsprzedawalną nazwą i specyficznym marketingiem dla snobów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".Ale żeby się udało teraz rozbujać te trzysta metrów sześcienny powietrza w jakości hi-fi, po

>pierwsze dobre duuuże kolumny z membraną wielkości małej parasolki, albo jedno ohmowe elektrostaty

>wielkości drzwi (które to łatwe już nie są), no i kloca takiego jak Levinson. Wtedy wykorzysta się

>jego możliwości .''

>Podzielam zdanie kolegi>Jedną z pierwszych moich ekstaz był ML2 z Apogee puszczali Vivaldiego Nisi Dominus kontrtenorem był James Bowman nagranie pod Hogwoodem( polecam) i w saloniku circa 120 m2 to było to.Chociaz myślę ,że dobra lampa w tej muzyce jest naprawdę ok. to tamten Mark miał naprawdę duszę.Nie jestem już tak przekonany do nowszych wyrobów.Ale ciągle jest to jednak high-end pełna gębą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys chyba Lukara okreslało sie ksywka wszechmogacy

i tez był łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ja :) Forum kiedyś tylko przeglądałem jako gość. A zarejestrowałem się po raz pierwszy.

Wracając do tematu.. Ceny dokładnie takie jak podał Elberoth. Tzn ja znam troche niższe u znanego tu pewnie blackninjy :)

Co do JBL.. Kiedyś byłem fanem JBL (nie posiadaczem) ale posłuchałem jednak troche lepszych kolumienek i jakoś już się nie rwę do tej firmy. Moim zdaniem są świetne, jeśli nie idealne, do budżetowego kina domowego. Nie wiem jednak jak się spisują w stereo K2, czy chociażby seria LS notabene zdobywca nagrody EISA (tak, tak, wiem, to o niczym nie świadczy:) ).

No nic. Tal czy inaczej trzeba pojeździć i posłuchać, a na AS byc musowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>interesuje Mark Levinson. Czy szanowni Panowie (i Panie? :) ) Mogliby mi poradzić gdzie

 

nie wykluczone że za niespełna miesiąc będziesz miał okazje posłuchać choć cześć z pośród kilku swoich ulubionych klocków

na:

"Wszystkich miłośników dobrego dźwięku już teraz zapraszamy na kolejną edycję Audio Show, które 7 i 8 listopada jak zwykle zagości w warszawskich hotelach Bristol, Kyriad i Sobieski."

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.