Skocz do zawartości
IGNORED

Jak to połączyć oto jest pytanie


preemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w trakcie kompletowania kina domowego i nie mam pojęcia jakie kable kupić.

Mam odtwarzacz DVD LG RH 200 MH, amplituner Onkyo TX-SR 607 , telewizor Phlilips stary dziad 32 calowy ( jeszcze tydzien zanim kupie jakiś z Full HD ), dekoder cyfra+ bez HD (póki nie wymienie na HD). Amplituner kupiłem 2 dni temu i nie mam żadnych kabli by podpiąć ten sprzęt. Czytałem na forach i podpięcia sprzętu jest mnóstwo (kable HDMI, coaxial , optyczne itd itp). Jak i jakimi kablami podpiąć sprzęt który mam by sprawdzić czy to w ogóle razem działa ( w szczególności amplituner )?. Jakie jest najleprze rozwiązanie połączenia sprzętu LG RH 200 MH, amplituner Onkyo TX-SR 607, telewizor full HD, dekoder HD i czy można dzięki niemu wybrać czy chce sie słuchać dźwięku przez amplituner i głośniki czy przez głośniki telewizora?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner z dvd łączysz kablem coaxialnym, kup taki w cenie ok 70 zł np: Monster, (myślę że wiecej niz 100zł nie ma sensu ładować) i będzie do tej klasy sprzętu odpowiedni. Jest to najlepszy sposob podłączenia dvd z ampli ze względu na jakość dzwięku. W kable analogowe się nie baw bo przetwornik c/a w ampli bedzie lepszy niz ten w dvd.

Pamietaj zeby w ustawieniach ampli wybrac opcje coaxial bo inaczej bedziesz mial cisze, choc z tego co pamietam jest to opcja domyslna.

Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie podłączyć dvd z ampli poprzez hdmi ale polecam najczesciej stosowane połączenie czyli coaxial.

 

Póki nie masz telewizora z hdmi to łączysz go za pomocą złącza EURO-EURO z dvd.

Gdy zakupisz telewizor z hdmi kupujesz kabelek hdmi tez mysle ze do 100zł starczy w zupełnosci i łączysz nim telewizor z dvd. No chyba ze chciałbyś przepuscic sygnał przez ampli i skalowac go itp itd ale ja tak nie mam podłączone, poza tym dvd posiada możliwosc skalowania obrazu.

 

Nie wiem jakie wyjścia ma twoj dekoder cyfry+ ale najczesciej łączymy go z telewizorem za pomocą EURO-EURO. Jak bedziesz mial HD to wtedy przez hdmi oczywiscie.

Gdybyś chciał dzwięk z dekodera puscic przez amplituner to kabelek optyczny w moim przypadku się sprawdza dość dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, dzięki Brencik. To było niezwykle pomocne. Tak sie składa że przeczytałem i opcji żeby podłączyć ten sprzęt jest kilka, tak jak zresztą wejść w amplitunerze. Jestem laikiem więc pytam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie w DVD jest ale na pewno nie tej klasy co w 607 w końcu ten wyposażony jest w Faroudja :) Natomiast kolega ma racje jeśli będziesz się bawił w jakość HD nie puszczaj obrazu przez amp ,skalowanie jest wtedy zbędne a Ty będziesz mógł oglądać TV bez włączonego amplitunerka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.