Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z CD Denon DCD-735


kapek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam spory problem (a w zasadzie kilka) z tym playerem i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie podpowiedzieć mi jak go uratować. Sam odtwarzacz udało mi się zakupić na allegro w kolorze szampańskim za prawie 150 złotych, więc nie chciałbym się go pozbywać zwłaszcza, że jak dla mnie gra przyzwoicie. A teraz do rzeczy. Po pierwsze odtwarzacz się wyłącza z niewiadomego powodu na kilka sekund po czym zaskakuje od nowa. Nie dzieje się tak zawsze, ale dość często. Ponadto zauważyłem prawidłowość, że czym głośniej gra ampli (kolumny Dali Concept 6) tym...częściej się wyłącza. Drugi problem jest innej natury. Otóż dzieje się zazwyczaj tak, że gdy płyta dojdzie do końca i chce się ją puścić od nowa to nie chce zastartować i trzeba się sporo namęczyć, żeby z powrotem zaczął ją czytać (oczywiście, gdy w trakcie słuchania cofniemy się do pierwszej piosenki to nie ma problemu). Poza tym zdarza mu się zatrzymać na np. 4 utworze i w momencie wraca do pierwszej piosenki i płyta leci od początku. Jak już wspomniałem, owe problemy nie występują non stop, ale na tyle często, że jest to denerwujące i uniemożliwia normalne korzystanie ze sprzętu.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z laserem, tależykiem od płyty CD (za nisko na osi). Trzeba pewnie przesmarować mechnikę. Jest to wada mechanizmu, który w nowszych Denonach jest wrażliwy na drgania, może też coś trzeba wyregulować (ale nie moc lasera!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można prosić troszkę jaśniej?:) Bo szczerze mówiąc nie bardzo wiem co mam smarować, co rozebrać na części pierwsze i jak stwierdzić czy tacka znajduje się za nisko czy nie? A i nie ma ktoś jakiejś koncepcji na to "wyłączanie się" playera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Trzeba pewnie przesmarować mechnikę. Jest

>to wada mechanizmu, który w nowszych Denonach jest wrażliwy na drgania,

 

Chyba w starszych. Mialem 755AR dosc dlugo i nie reagowal on tak na drgania jak DCD-980.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.