Skocz do zawartości
IGNORED

jaka elektronika do MA BR6 ?


1siedem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zaczynałem przymiarki od Siest. Wstępnie zdecydowałem się na Monitor Audio BR6, na RS6 już raczej stać mnie nie będzie.

Jaką polecacie elektronikę? Myślałem o wzmaku xindaka mt-3. Czytałem, że u Kogoś z Forum BR6 gra rocka z Rotelami.

Chcałbym zmieścić się (CD+wzmak+kable) w 3-3,5 tys. - i to jest już nieprzekraczalne granica.Gdybym zmieścił się w 2,5klpn to byłoby cudnie ale chyba się tak nie da :(

czy do mt3 dobry będzie CD A06?

Głupieję... Oczywiście wszystkiego trzeba posłuchać ale dobrze mieć wytyczne bo kto pyta ten błądzi z innymi:)

Jestem ogromnie wdzięczny za pomoc, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

napisz więcej o Twoich preferencjach brzmieniowych.

 

Warto zwrócić uwagę na elektronikę Cambridge Audio np. nowe CA Azur 550A + 550C. Dobrze zgrywają się kolumny MA także z Nadem. Proponuję jednak przed zakupem posłuchaj poszczególnych konfiguracji.

 

Oczywiście jest to zależne od budżetu, ale gdybyś mógł conieco dołożyć, to teraz możesz kupić MA RS6 w naprawdę dobrej cenie ze względu na wprowadzenie nowej serii Rx. Seria RS jest znacznie lepsza od BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym RS-y ale nie wiem czy to wyjdzie. Pierwotnie miały być kolumny do 1500-1700 i padło na Siesty ewentulanie AA PHoebeII. Rzeczywiście RS-y potaniały po wejściu Rx-ów i to jest kuszące. Przejrzałem różne fora, w tym zagraniczne , i wszyscy bez wyjątku, twierdzą że różnica jest zauważalna pod każdym aspektem. Sęk w tym, że jak kupię droższe RS6 to na resztę zostanie niewiele. Trzeba by było pozostawić 15 letnią wieżę Panasonica (niby wówczas ich topowy model) jako żródło... i zbierać kasę na CD-eka.

 

Pokój ma ok 29m2, jest trochę nieregularny.

Muzyka- wszelaka - od klasyki po rock, trochę jazz, "muzyka świata" (Richard Bona i inne które można znaleźć na skladankach Kydryńskiego) czasem z rzadka obecnie wielkiego metal.

Lubię czystą, nie skrzeczącą górę, średnicę dającą maksymalną przestrzeń, bas adekwatny do instrumentu, na pewno nie przerysowany, zróżnicowany, fajnie jakby w odpowiednim momencie miał moc.

... i szukam czegoś na czym zabrzmi pięknie Book of Roses Vollenweidera :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi po głowie mi również zakup na razie samych RS i podpięcie do tejże starej wieży - tylko z tego wyjdzie kiszka - czy to wogóle zagra? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie jeszcze raz zapytać. Kuszą mnie te RS6- ale co do nich polecacie. poslucham CA.

Myślę o xindaku lampowym mt-3 - co Wy na to? Jaki do tego Cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten kontakt, nie przejmuj się, że jest tam mowa o RS8. Myślę, że kupisz RS6 za cenę niższą niż planujesz wydać na BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wkrótce będę ci mógł napisać, jak RS-y współpracują z rotelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli upierasz sie przy Monitor Audio to RS 6 jest ZDECYDOWANIE lepszym wyborem do Twojego pomieszczenia. Jesli dobrze poszukasz, to trafisz na dobra cene... zwłaszcza teraz, kiedy idzie wymiana na nową generację (RX).

 

Do RS 6 całkiem miło pasuje CD Creek Evo, Advance Acoustic jako wzmak tez niczego sobie (choc niektorzy nie lubia...). Osobiscie teraz uzywam Rotela jako wzmaka - jest całkiem miło, choc to model sprzed wielu lat.

 

A moze namowie Cie na danie szansy rodzimym Audio Academy - model Hyperion III s moze być naprawde miły do Twojego metrażu (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Zaletą AA jest możliwość zorganizowania dosłuchu u klienta w domu, co jest propozycją nie do pogardzenia (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Do głośników AA dobre są wzmaki Atoll, NAD a z droższych Creek, Primare...

 

Najlepiej - jesli masz czas i mozliwosci - wybierz sie kiedys na odsluch osobiscie (lub w domu) i wybierz to, co Ci sie najbardziej podoba. Zarowno pod wzgledem brzmieniowym jak i wyglądem. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsluch to wazna rzecz, ale nie ma szans zrobic odlsuchu wszystkiego za duzo sprzetu jest

ale odlsuch a bedziesz wiedzial w ktora strone isc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.