Skocz do zawartości
IGNORED

Paradigm servo 15v2 - glosny transformator


wieczor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu zauważyłem, że transformator dziwnie buczy. Nie słychać tego w dzień, przy normalnym funkcjonowaniu, ale wieczorem, gdy jest cicho słychać. Próbowałem, przełączać pozycje POWER ON na POWER OFF ale nawet, gdy jest wyłączony to buczy.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy jest to normalne?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne, chyba że to chiński produkt... ale i w nich da się to poprawić.

Jeżeli na gwarancji to do serwisu. A jak już po, to rozkręć i sprawdź transformator - wykręć podłącz na sucho i posłuchaj czy buczy...

ps.

buczy głośnik czy transformator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z servo 15v2 z tym że u mnie buczenie nie jest jednostajne,to znaczy jest tak że nic nie słychać a czasem buczy tak głośno jak syrena strażacka,na początku mi to przeszkadzało i chciałem go wysłać do serwisu ale jakoś nie mogłem się zebrać na wysyłkę,nie chciało mi się pakować i wysyłać takie cielsko i tak przyzwyczaiłem się i sub "pobukuje" mi do dzisiaj.

Jedną z przyczyn takiego buczenia może być ponoć syfiasty prąd,tak mi ktoś kiedyś podpowiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorkers, 11 Paź 2009, 09:58

 

>slayer zycze ci kupna takiego suba ktory przy przylozeniu ucha bedzie cichy jak mysz

 

 

mam dwa, całkowita cisza, żadnych pomruków czy buczenia :-P

jeden to Dali... od nowosci żadnych niespodzianek typu buczenie czy jakieś dziwne odgłosy...a mam go ponad 5lat , a drugi jakiś chiński z zestawm głośników do kompa i w tym miałem takie buczenie, ale się z nim uporałem :)

Tak że, sorry ale nie uważam żeby to było normalne zachowanie się użądzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym prądem to coś jest na rzeczy. Miałem Ushera 1.5 z wielkim trafem. U mnie buczało + był przydźwięk w głośnikach. U znajomego - obecnego właściciela końcówki, praktycznie cisza. W salonie Nautiliusa w Piasecznie - cisza totalna.

Mój sub też lekko buczy, leciutko, ale jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

ja mam infinity beta sw12 i tez słychal wieczorkiem buczenie trafa kiedy wszystko jest wyłaczone troche pogrzebałem w iternecie zadzwoniłem do serwisu no i ten model podobno tak ma i jest to w granicach dopuszczalnych norm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Miałem podobny problem z SERVO 15v2 czasami słyszałem buczenie transformatora niezależnie od stanu w jakim się znajdował czy grał czy był na standbayu wydawał przydźwięk trafA .Znalazłem sposób na to .Jedynie co może pomóc to wyciągnięcie trafa na zewnątrz i wpakowanie go w odpowiednią obudowę metalową .Trzeba wykonać prostą modyfikację zasilacza. EFEKT REWELACYJNY !!! Totalna cisza brak jakich kol-wiek przydźwięków .Nastąpiła poprawa brzmieniai jakości basu po odseparowaniu tafa od głośnika . W obudowie trafo zachowuje się membrana przykręcony do obudowy promieniuje do płyty wydaje buczenie.Próbowałem już wszytskie możliwe sposoby , podkładać dodatkowe absorbery dodatkową gumę , regulować doscisk na srubie ipt. nic nie pomogło :(.Trafo w SERVO wydaje przydzwięk bez względu czy jest obciążone czy nie . Ten typ tak ma .Opakowałem je w ładną metalowa skrzynkę z przełącznikiem 16 A + gryby kabel OLFLEX oraz wymieniłem gniazda wyskoiej jakości wygląda rewelacyjnie jak fabryka jedna wada dodatkowa metalowa puszka ale zawsze można ją schować i można w każdej chwili odciąć zasilanie.Trafo w SERVO jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju zakłócenia w sieci itp/Żadne kondycjonery i filtry nie pomagają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.