Skocz do zawartości
IGNORED

KD - jakie kolumny na lata do pokoju 22m2 - 5-6K


kil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem na etapie wykańczania dedykowanego pod KD pokoju. Ma on ok 22m2. Do tej pory używałem głośników Mission m74 i m33 - tzn cały zestaw 5.1 + sub koda sw1000. Jak wiadomo z biegiem czasu człowiek zaczyna oczekiwać od sprzętu czegoś więcej i nadchodzi moment wymiany. Głośniki w 90% będą używane do KD 5.1 - zestaw stereo gra w salonie i jest super.

 

W trakcie teoretycznych poszukiwań natknąłem się na markę Teufel. Szukałem różnych opinii na temat zestawów głośnikowych Teufel i niestety po Polsku i po Angielsku niewiele znalazłem. Jednak jest jedno wielkie "ale", otóż nigdzie nie da się tego posłuchać w akcji, z resztą mało gdzie człowiek jest w stanie posłuchać kompletnego zestawu KD w dobrych warunkach. I tutaj powstaje moje pytanie, jak te głośniki, powiedzmy THX Select 6 spisują się w kinie w porównaniu na przykład do Monitor Audio lub KEF.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z drugiej strony zaczynam się zastanawiać czy nie lepszy rozwiązaniem byłoby kupno np czegoś z oferty Monitor Audio np podstawkowych głośników serii Silver RX2 + centralny RX LCR + głośniki dipolowe RX FX i pozostać na razie z kodą sw1000, lub szarpnąć się na serię GOLD, ale wtedy musiałbym zostać przy surroundach mission (przynajmniej tymczasowo). Zastanawiam się jak Koda dałaby sobie rade w tym towarzystwie, czy nie zepsuje całości.

 

Poza tym bardzo mnie ciekawi co myślicie o certyfikacie THX - warto się w to pchać.

Mam nadzieję, że za ok 5-6k będę w stanie kupić system KD z którego będę zadowolony powiedzmy przez najbliższe 6-8 lat - ale to już pojęcie względne.

 

Pozdrawiam

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i każdą radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój 22m czyli nieduży

onkyo 805

dlaczego 5.1 a nie 7.1?

co nie pasuje w dobrze ocenianych mission (?), zdanie "Jak wiadomo z biegiem czasu człowiek zaczyna oczekiwać od sprzętu czegoś więcej i nadchodzi moment wymiany" to typowy objaw choroby audiofilskiej.

 

czego "więcej" oczekujesz?

 

Mogę powiedzieć co wg mnie jest ważne.

1. Subwoofer. Kupić najlepszy na daną kwotę do pomieszczenia.

2. Kolumny - tu jest wiele możliwości, ale w 22m ja bym chciał zaoszczędzić miejsca - czyli na ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1 dlatego, że nie będę miał gotówki na 7.1 - wolę lepsze 5.1 niż słabe 7.1

 

W mission nie podoba mi się, że w porównaniu np do Jamo d507 mają o wiele mniejszą przestrzeń oraz bardzo według mnie zlewającą się z wysokimi tonami średnicę - to tak w skrócie - jeżeli powiecie, że wielkiej różnicy zmieniając sprzęt to absolutnie tego nie chcę robić i nie zrobię. Oprócz tego stan ogólny kolumn ze względu na bliskie obcowanie z dziećmi odbiega znacznie od ideału i jedna ma (w zasadzie miała) wciśniętą kopułkę do środka:) Jeszcze średnio podoba mi się bas ponieważ sub w niektórych momentach po prostu harczy (nie wiem ja to opisać). Przedmówca może ma trochę racji z tą chorobą audiofilską:)

 

americano

Jak spisują się cantony w systemie? Zmieniałbyś coś, porównywałeś je do czegoś? Zadowolony jesteś? Rozumiem, że posiadasz 7 takich samych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem BARDZO zadowolony. Nie mam zamiaru nic zmieniać. Tak mam 7 identycznych. Porównywałem do mnóstwa kolumn. Są DOBRE. Puszczam na nie pełne pasmo i śmigają bez zniekszałceń. Mają głębię, barwę, znikają w muzyce. Pamiętaj też, że w ampli masz EQ każdego kanału. Można sobie poprawiać w zależności od preferencji, akustyki, kątów ustawienia głośników itd...

 

Przykład: cantony XXL.3 które możesz kupić w Niemczech za śmieszne pieniądze 125 EUR szt.

Masz 18cm midbas i bardzo dobrej klasy wysokotonowiec! Osłonione przed paluszkami dzieci ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(ten ostatni link to sklep, który polecam, bo sam w nim kupiłem swoje cantony wysyłkowo)

Czy 7.1 będzie aż tak drogie? Chyba nie. Można ew. 4 surroundy kupić mniejsze (XL.2) z 13cm midbasem i trochę przyoszczędzić.

Za oszczędności kupiłbym najlepszy sub jaki się da. Velodyne, Rel, B&W etc. (dobrany do pomieszczenia, więc nie za duży, np. 10, maks. 12 calowy velodyne).

 

NIE MA SENSU zawalać niedużego pokóju kinowego kolumnami wolnostojącymi. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 22m2 nie jest tam mało jakby mogło się wydawać, biorąc pod uwagę fakt iż nie będzie tam nic innego poza kinem; kolumny spokojnie mogą stać i nie muszą być zawieszone na ścianach.

 

powoli zastanawiam się czy na początku nie zmienić tego co mnie najbardziej denerwuje czyli sub'a, w sumie może i te mission dają radę, ale bas z suba jest zdecydowanie ryczący i mało dokładny.

 

Kolega poleca mi sub'y SVS, Velodyne słyszałem i był super (niestety model za grubo ponad 5k)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22m to 22m i nie ma tu nic do wydawania się, XXL.2 do takiego pomieszczenia pasują idealnie. Ale jeśli zagracanie pokoju, kable walające się po podłodze nie są ni wstrętne, to faktycznie zmień tylko subwoofer, ponieważ tu zmiana da największą poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny który wybrałeś MA RX2 grają bardzo dobrze .

To dla Twoich potrzeb powinny zagrać również znakomicie muzycznie -nie tylko do kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konkurencją jest rewelacyjna jakość NHT 3,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Paradigm Titan ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Triangle tytus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A skoro mieścisz się w klasie cenowej - to może warto zostać przy Twoim wyborze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.