Skocz do zawartości
IGNORED

Naim XS vs Roksan Caspian


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

JayKay, 17 Paź 2009, 01:03

Moim skromnym zdaniem do Twojego wymarzonego dźwięku zupełnie nie pasują Twoje kolumny - z moich doświadczeń wynika, że mają właśnie lekko pudełkowaty bas, jest głęboki ale na pewno nie dynamiczny

 

a które Byś polecił żeby właśnie były odpowiednie?( w tym przrdziale cenowym albo troche niższym)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123, 13 Paź 2009, 14:04

Nie chodzi mi o neutralność, ale realizm, prawdziwość, poczucie że obcuje się z muzykami.

>Tego mi w Caspianie zabrakło. Nie jest to naturalność grania, organiczność, to Roksan miał.

>Nie miał tego pewnego pierwiastka - to się czuje albo nie. Kwestia wrażliwości.

>Naim przedstawia pewne harmoniczne tak, że odczuwa się je na poziomie nie tylko słuchu. Ale muzyką w

>danym momencie się żyje. Tego nie dał mi Caspian.

 

Dlatego właśnie lepiej (miom zdaniem) MA zgrają z naimem. One też grają realistycznie. Dźwięk wypełnia pomieszczenie, otacza, jest duży. Średnica jest z przodu (mi do do końca nie pasuje) i bas jest pudełkowaty - świetne okreslenie - krótki i suchy. Brak mu konturowości.

 

Ostatni przesłuchałem u mnie parę kawałków, potem u kolegi na MA i się załamałem. Bas w MA tragedia. Taki jak opisałem wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123, 13 Paź 2009, 14:04

Nie chodzi mi o neutralność, ale realizm, prawdziwość, poczucie że obcuje się z muzykami.

>Tego mi w Caspianie zabrakło. Nie jest to naturalność grania, organiczność, to Roksan miał.

>Nie miał tego pewnego pierwiastka - to się czuje albo nie. Kwestia wrażliwości.

>Naim przedstawia pewne harmoniczne tak, że odczuwa się je na poziomie nie tylko słuchu. Ale muzyką w

>danym momencie się żyje. Tego nie dał mi Caspian.

 

Dlatego właśnie lepiej (miom zdaniem) MA zgrają z naimem. One też grają realistycznie. Dźwięk wypełnia pomieszczenie, otacza, jest duży. Średnica jest z przodu (mi do do końca nie pasuje) i bas jest pudełkowaty - świetne okreslenie - krótki i suchy. Brak mu konturowości.

 

Ostatni przesłuchałem u mnie parę kawałków, potem u kolegi na MA i się załamałem. Bas w MA tragedia. Taki jak opisałem wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwisu123, 13 Paź 2009, 14:04

Nie chodzi mi o neutralność, ale realizm, prawdziwość, poczucie że obcuje się z muzykami.

>Tego mi w Caspianie zabrakło. Nie jest to naturalność grania, organiczność, to Roksan miał.

>Nie miał tego pewnego pierwiastka - to się czuje albo nie. Kwestia wrażliwości.

>Naim przedstawia pewne harmoniczne tak, że odczuwa się je na poziomie nie tylko słuchu. Ale muzyką w

>danym momencie się żyje. Tego nie dał mi Caspian.

 

Dlatego właśnie lepiej (miom zdaniem) MA zgrają z naimem. One też grają realistycznie. Dźwięk wypełnia pomieszczenie, otacza, jest duży. Średnica jest z przodu (mi do do końca nie pasuje) i bas jest pudełkowaty - świetne okreslenie - krótki i suchy. Brak mu konturowości.

 

Ostatni przesłuchałem u mnie parę kawałków, potem u kolegi na MA i się załamałem. Bas w MA tragedia. Taki jak opisałem wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rivendel, 19 Paź 2009, 11:30

Ostatni przesłuchałem u mnie parę kawałków, potem u kolegi na MA i się załamałem. Bas w MA tragedia.

 

 

Napisz jaki miał kolega wzmacniacz i cd podłączone do tych MA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś koniecznie posłuchać Paradigm 60v4 (miałem przez pół roku i znam je dość dobrze). Porównywałem bezpośrednio te kolumny z MA GS20 i to w 2 pomieszczeniach - ok 22m2 i 36m2. Paradigmy mają właśnie potężny, dynamiczny, dobrze kontrolowany basik i są łagodniejsze na górze. Do tego sceną, przestrzenią, stereofonią DEKLASUJĄ wręcz GSy.

Poleciłbym Ci też Harpie Acoustics Amstaff (albo Mini Amstaff) ale zaraz zostanę posądzony o stronniczość, bo właśnie je sprzedaję ;) Jeśli nie jesteś uprzedzony to polecam posłuchać. MA przy nich to jakieś nieporozumienie... jak dla mnie oczywiście.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekol, 19 Paź 2009, 19:57

 

>rivendel, 19 Paź 2009, 11:30

>Ostatni przesłuchałem u mnie parę kawałków, potem u kolegi na MA i się załamałem. Bas w MA

>tragedia.

>

>

>Napisz jaki miał kolega wzmacniacz i cd podłączone do tych MA

 

Marantza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez weekend Naima Naita XS i nowe Monitor Audio RX6, gralo z DP-500 Accuphase'a. Pudelkowatego basu nie stwierdzilem, wrecz przeciwnie bas byl niezle kontrolowany, naturalnie miekki i o odpowiednim natezeniu (pomieszczenie ok.19mkw), generalnie mi sie podobalo. Nait XS ma swietna wydajnosc, bardzo dobry rytm, brzmienie jest bardzo angazujace a przy tym nie meczy. wydaje mi sie, ze polaczenie z kolumnami MA jest udane i warte polecenia. Naita laczylem tez z moimi JMLab'ami PS5.1 i to zestawienie nie bylo dobre - za lekki dzwiek, zbyt jasny i nieco meczacy, ale PS'y sa specyficzne :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odsłuchałem XS-a, Caspiana i Exposure 3010S z MAGS20, RS8 i jakimiś kolumnami Naima, powiem tak, chyba miałem kiepski dzień na odsłchy i byłem zmęczony bo jakoś wszystko brzmiało bardzo podobnie i jakiś znaczących różnic w graniu mięzy tymi zestawami nie byem w stanie wyłapać, a co do basu (z powodu któego te wszystkie odsłuchy) tj: mocnych udeżeń bębnów perkusji, potęi tego zakresu itp, mam chyab jakieś wypaczone wymagania bo żaden sprzęt z w/w nie zagrał tak jakbym tego chciał - czyli żeby był zbliżone wrażenie jak na koncercie na żwo. Poza tym pojechałem do salonu Denona i odsłuchałem model seri 2000 z kolumnami Dali z zakresu 20tys i też nie zrobiło na mnie wrażeia granie w dolnym zakresie:(

(ale reszta zakresów bajkowo)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mocnego, dynamicznego basu z dobrą barwą i atakiem to zapomnij o Monitor Audio (trochę generalizuję, bo wszystkich nie słyszałem) a już na pewno o GS20. Nie wiem jaki model Dali słyszałeś ale o Denonie też szybko zapomnij ;)

Owocnych poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny Dali był seri Euohonia MS i Helickon

 

ciekaw jestem w takim razie jaki zestaw by mgógł spełnić moje oczekiwania w pokoju 19m, może Audio Physic Scorpio ale nie wiem czy nie będą za duże do takiego pokoju - a może takie właśnie muszą być żeby konkretnie zagrało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekol

chcesz miec koncert w domu

po co bawic sie w niuanse audiofliskie

kup sobie glosniki estradowe i bedziesz mial namiastke

tego co szukasz

nie szukaj tego w glosnikach i sprzecie audiofilskim

tak Ci przedmucha uszy , ze nie bedziesz mial ochoty na dalsze

poszukiwania :))))

troche mi to przypomina sytuacje , gdy ktos podslucha jak

rozmawiaja koneserzy wina , potem biegnie do sklepu i kupuje chwalone drogie wino

otwiera , probuje i co , i nic , kwasnie w leb nie wali , kupuje drugie , to samo

..... mysli sobie jestem w slabej formie skoro mnie nie bierze ,

 

 

ps

ja rozumiem ze masz "faze" na bas , ale

w dzwieku poza basem jest wiele innych waznych

cech , muzykalnosc , naturalnosc , piekna otwarta zroznicowana srednica , ladnie poukladana i stabilna przestrzen , rozdzielczosc , przejrzytosc itp itd

 

pozdrawiam i zycze sukcesow w dalszych poszukiwaniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro, 26 Paź 2009, 10:10

 

ps

>ja rozumiem ze masz "faze" na bas , ale

> w dzwieku poza basem jest wiele innych waznych

>cech , muzykalnosc , naturalnosc , piekna otwarta zroznicowana srednica , ladnie poukladana i

>stabilna przestrzen , rozdzielczosc , przejrzytosc itp itd

 

Jak dla mnie GS20 i posiadany denon 1500 prócz basu w pozostałych zakresach jest rewelacja, góra słodka i przyjemna średnica to już bajka muzykalnośc taka jak potrzebuję, głosy brzmią tak wciągająco że nie wiem jak to opisać - chce się słuchać i słuchać ale i to właśnie te ale że nie mam konkretnego basu w tym wszystkim , a co do estradowych kolumn to może i faktycznie ten trop nie wiem bo o tych kolumnach nie mam pojęcia ale czy do pokoju 19m będą odpowiednie i czy będą z kolei tak świetne w odbiorze średnicy i góry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 26 Paź 2009, 10:18

 

>a może potrzebujesz zamiast jakiś "audiofilskich" głośników czegoś innego - np paradigmów?

 

a co Masz konkretnie na myśli - jaki model? i jaki z nich uzyskam efekt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się:) ale to chyba kolumny stworzone do łomotu, ostrego i głośnego grania - szczególnie lubiane przez wielbicieli Rocka - może po prostu posłuchasz sobie? może akurat. może coś podpowiedzą właściele paradigma bo ja tylko teoretycznie...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że chyba najszybciej najłatwiej i najtaniej to będzie jak gałkę potencjometru od basu będę odkręcał w miarę potrzeb w prawą stronę:) - wtedy nawet ten bas się pojawia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.