Skocz do zawartości
IGNORED

Audio-technica AT430E OOC


radziu21_

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję od jakiegoś czasu igły do wkładki Audio-technica AT430E OOC jak zauważyłem jest to rzadka wkładka i nie mogę nigdzie jej dostać, czy może ktoś się z czym takim spotkał, a może ktoś wie gdzie mogę taką kupić. Był bym bardzo wdzięczny. Moja miła mały wypadek i została uderzona o krawędź płyty i już gra na prawym kanale z lekkimi trzaskami. Generalnie wkładka jest świetna i dlatego nie chciał bym jej zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche chęcie so surfowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pasują ale 430e ooc ma najlepszy szlif (bi radial) i gra bajecznie.

I chciałbym taką samą.

 

Corni - przeglądałem tą stronę, ale na zdjęciu jest at12e i to mi podpada.

 

Zastanawiałem się już nad kupnem 440 całej wkładki, ale ma gorsze parametry, i nie chciał bym mieć gorzej. Ewentualnie zmienić na AT20SLa, ale nie znam nawet jej ceny i nie mogę jej znaleźć w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości AT można zrobić retiping wymieniajac cantilever z ostrzem,na model jaki najbardziej pasuje .Kwestia body igły jest do przeskoczenia.Kup może igłę od 125 LCa to tez dobry szlif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam igłę 125LC, nie jest zła, ale miej na uwadze, że 440MLa jest niewiele droższa, a brzmi znacząco lepiej i diament w 440 jest "nude", a nie "bonded" czyli doklejony sam diamentowy tip do kawałka innego materiału; 125LC jest IMO trochę bardziej stosowna do rocka, ale niekiedy kuleje (w porównaniu z 440) pod koniec płyty - są - nie straszne, ale są - zniekształcenia typu inner groove distortion, w każdym razie na moim (mocno nietopowym) ramieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o kulawiźnie odtwarzania pod koniec płyty nie biorą sie ze szlifu a z geometri ustawiania i podatności w funkcji predkości kątowej plyty pod koniec odtwarzania.

Dobra igla w dobrej wkładce nie zna pojęcia inner grove.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do dystrybutora i szukałem 430e ooc, ale jest dawno wycofana polecał właśnie 440, mówił, że najlepiej będzie samą igłę bo generalnie moja wkładka jest lepsza niż 440, i zapewniał, że nie zmieni to jakości dźwięku na gorsze, a wręcz przeciwnie. Na gramofonie thorens i wkładce 430 mam lepszą stereofonię niż na CD i nie chciałbym tego stracić, na tym zależy mi najbardziej.

I chyba skuszę się na 440 MLa, nie jest zbyt tania bo grubo ponad 300 zł (chyba 360 jak dobrze pamiętam), ale.........

U mnie nie ma różnicy na początku płyty jak na końcu, jak źle wyregulowałem antyscating to na początku płyty jeden kanał grał ciszej a pod koniec drugi, ale już to opanowałem. A od kiedy zmieniłem okablowanie do wzmacniacza i kabelek uziemiający to dźwięk się zdecydowanie oczyścił i przestało brumieć, i nie ma nieprzyjemnych zniekształceń, które do tej pory traktowałem jako wada płyty. Zniekształcenia te pojawiały się jak np.: wokalista śpiewał górą, albo pojawiało się na scenie mnóstwo instrumentów, grających jednocześnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.