Skocz do zawartości
IGNORED

Sennheiser HD800 jaki wzmacniacz sluchawkowy?


Gość nudel1306

Rekomendowane odpowiedzi

johny, przy poziomie sprzętu na jaki możesz sobie pozwolić HD800 to za przeproszeniem zawracanie gitary. Za tyle kupisz używane AKG K1000, do których stosowna końcówka mocy lub monobloki i zacny preamp to wydatek rzędu kilku tysięcy $, żeby jednym kopniakiem posłać HD800 na ścianę, po której spłyną na podłogę i więcej się nie podniosą. Natomiast Grado PS1000 to jedyne słuchawki dynamiczne, które ośmieliłbym się porównać bezpośrednio z AKG K1000 ze względu na podobieństwa w różnicowaniu nagrań i sprzętu oraz szeroko pojęte zdolności odtwórcze i przeźroczystość. Oczywiście, istnieją inne zestawy, które pokazują Sennheiserom, gdzie ich miejsce w szeregu, np. Stax SR-007 + SRM-007tII. Ten ostatni zestaw to zdaje się to, czym HD800 chciałyby być, ale nie mogą dosięgnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 19 Sty 2010, 10:49

 

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Nie napisałem , że senki są naj, lecz że są fenonenalne. Nie są do końca neutralne i liniowe, ale na pewno w pewnych aspektach wybitne. Miałem sposobność słuchać gs 1000i i wcale ta słuchawka nie jest jakaś wyjątkowa. Jak dla mnie zbyt epatuje szczegółami. Może jest bardziej neutralna, ale męcząca. Po godzinie słuchania miałem dość. Na hd800 słucham i do 2-3-ciej w nocy. Nie mam mowy o jakimkolwiek gubieniu szczegółów. Holografia przekazu i przestrzeń dużo lepsza jak w gs1000i. A z tego co wiem to ps 1000 takim czarnym koniem nie jest, bo postępu względem gs 1000 prawie nie ma oprócz dwukrotnie wyższej ceny i zmian kosmetycznych.

AKG K1000 nie słuchałem, ale to pewnie kwestia czasu... Wstępnie jestem umówiony z P. Ryką.

Także śmiało skonfrontujemy kilka zestawów.

 

PS. Na jakim zestawie słuchałeś hd800?

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryka? Ryka?? To ten co napisal recenzje wychwalajaca pod niebiosa wzmak ktorego dystrybutorem byl zaprzyjazniony sklep a po 2 latach twierdzi ze urzadzenia na oczy nie widzial?? To ten co ma grala w postaci K1000 ale ciagle zongluje sluchawkami? To ten co chce pisac recenzje, zongluje sluchawakami a "nie stac"* go na kuriera co by zaplacic kilkanascie zl za dostarczenie sluchawek,

co mu wierni maja wysylac wlasne sluchawki do testow, na wlasny koszt?

 

 

*cytat omawianej osoby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj foxbat nie napisal:* zajzyj do nowego tematu w zakladce lampa;)

Przeczytalem kolejny wpis na temat allmighty k1000 to tak poprostu naszlo mnie na refleksje a propos wszechobecnej gloryfikacji pewnego guru. Skoro sa takie super to czemu mike ich nie kupi?

Dlaczego Piotr Ryka szuka ciagle czegos nowego? Jesli odnalezli to cos to czemu nie siada na dupach i nie zaczna sluchac muzyki tylko pisza kolejne peany na temat super klockow. AH przypomina konkurs kto wiecej sluchawek przewalil, kto wiecej uslyszal, to ma bardziej hiendowy sprzet...

Kiedys niejaki fallow wyrazil niepochlebna opinie na temat jakiegos tam grado.. odzew:"Twoj wzmak nie jest rownie hi-endowy co moj twinhead wiec nie mogles docenic geniuszu Johna Grado, fallow sluchal z woo ale jest tylko jeden prawdziwie hiendowy wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench, mogłeś zmieścić w jednym zdaniu informację, że nie słuchałeś K1000, a Twoje uczulenie na Piotra Rykę przejawiające się napadami sraczki myślowej to jak johny napisał, nie jest temat tego wątku. Wiem, że nie potrafisz pisać o niczym i nikim innym jak o Piotrze, co pokazałeś już nie tylko tutaj. Ja nie widzę powodu, by ktoś, kto za darmo recenzuje sprzęt musiał jeszcze płacić za wysyłkę.

O GS1000i nie wspominałem, to liga mniej więcej HD800, z moim (i nie tylko) wskazaniem na te pierwsze ze względu na inne akcenty i jednak naturalniejsze dla mnie brzmienie. PS1000 są lepsze od jednych i drugich, i nie o włos. Mogą być dla kogoś ciężkie, czego o HD800 nie da się powiedzieć. Ze Staxem zawsze można się zapoznać, bo to wycieczka w inną stronę niż Grado. Nie każdy lubi taki dobitny naturalizm, więc K1000 też mogą nie podejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sraczki ani uczulenia, nie toleruje patologi ani obludy... Co komus po recenzji? Przekonanie ze jego sprzet gra super czy moze od samego trzymania w rekach P.Ryki zagra o 5 klas wyzej? Ogarnij sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sluchalem wiec sie nie wypowiadam na temat ich klasy/brzmienia, skoro Ty sluchales i sa tak super referencyjne jak Piotr pisze to czemu sam ich nie kupisz tylko miotasz sie miedzy psujacymi sie grado? K1000 zawsze sa punktem odniesienia, nie widzialem recki w stylu Grado zjadlo K1000. Niektore sluchawki maja cos lepszego, cos gorszego ale zawsze gora jest k1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jakis nadredaktor napisal ze potrzebuje do testow/recki Twoich sluchawek ale zaznacza zebys je wyslal na wlasny koszt bo go "nie stac", to bys polecial czym szybciej do najblizszej firmy kurierskiej czy popukalbys sie w czolo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo

 

Nie wiem na czym Ty słuchałeś PS100S i HD800 ale to co piszesz jest dla mnie bardzo dziwne. Słuchałem obydwu i PS1000 i HD800 w towarzystwie dwóch egzemplarzy GS1000 na Twin Headzie. GS1000 to druga liga w stosunku do HD800. Mają swój koloryt i na tym się kończy. A jeżeli chodzi o PS to miały lepszy bas i cieplejszą barwę instrumentów. Za to były wolniejsze, z mniejszą przestrzenią i wygodą użytkowania. Ogólnie HD800 i PS1000 grały na podobnym poziomie szczegółowości. Przy dwukrotnie wyższej cenie PS1000 i ostatnio często raportowanej ich awaryjności stają się bardzo słabą konkurencją dla HD800. Mając jedne z nich nie tęskniłbym za drugimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem GS1000 i PS1000 na swoim sprzęcie, na Cary SLI-80 w obydwu trybach i na Twin-Headzie też. To nie jest optymalny napęd do Grado według mnie, można lepiej. HD800 na pewno bardziej mu leżą. Tych akurat słuchałem tylko u siebie, ale miałem je kilka dni, PS1000 w mniej więcej tym samym czasie też, a od niedawna mam swój egzemplarz. Polecam przegrzebać recenzje PS1000 na 6moons, positive-feedback, stereoplay. Jakoś wyżej cenią GS1000i, z wyjątkiem 6moons, gdzie dla wyrównania walki HD800 miały wymieniony kabel, a PS1000 i parę innych modeli nie. Nie róbmy z tego wątku walki o honor HD800. Napisałem swoje zdanie o nich i tyle. Wcale mnie nie dziwi, że zyziowi coś bardziej leży w RP-F30 niż w Sennheiserach. K1000 to osobny temat, ale szanuję to, że ktoś woli coś grającego bardziej baśniowo. Ja ich nie kupuję, bo wolę więcej basu, mam dobry napęd do "normalnych" słuchawek, a inwestować i testować końcówkę mocy do nich nie mam teraz ochoty ani czasu. No i jeszcze to, że grają na zewnątrz jak nic innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De gustibus non est disputandum

Jeden woli k1000, drugi hd800, trzeci Ps'y a inny Cal'e.. Dziwi mnie tylko klasyfikacja na gorsze i lepsze, o ile w duzych systemach kazdy szuka swojego dzwieku i normalne jest ze jeden woli Proac'i a ktos inny Sonusy, o tyle w systemach sluchakowych wiele osob chce najlepszego sprzetu, takie modne jest psianie ze gsy sa gorsze, a psy lepsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmiemy rozdzielczość, przejrzystość HD800 na 5,5 punktów w pięciostopniowej skali, to F 30 spokojnie dostają 4,5, jeśli przyjmiemy, bas, dynamikę, szybkość w HD800 na 4,5, to F 30 dostają 6,5, choć 5 to nota maksymalna jakby nie było ;) - o to chodzi :) I nie chodzi tu o sprzęt towarzyszący, bo pewnych rzeczy HD 800 nie przeskoczą, F30 zawsze zmiażdży je dynamiką i basem, bo po pierwsze mają impedancję 50 ohm, skuteczność 106 db, a po drugie dwudrożną konstrukcję z przetwornikami 30 i 50 mm oraz na dodatek zamkniętą konstrukcję, a taka zawsze zapewnia lepszy bas w świecie słuchawek moim zdaniem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie słucham HD 800 - jak się człowiek przyzwyczai do tego dźwięku też jest przyjemnie :) Komfort mają zacny, obecnie grają już dobrze, cały weekend je wygrzewałem, szybkość się poprawiła, odpowiedź impulsowa także, choć lepiej nie zakładać po nich F30-tek ;)

Na Allegro pojawił wzmak dedykowany do HD800, ale w bardzo wysokiej cenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie słucham HD 800 - jak się człowiek przyzwyczai do tego dźwięku też jest przyjemnie :)

 

Taaak do jazdy w korkach tez się można przyzwyczaić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny, 19 Sty 2010, 21:25

 

Poczytaj tutaj

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak w ogóle to nie przerabiam słuchawek :) raczej lubię posłuchać którym jak co z dźwiękiem wychodzi.

 

Ale rozumiem Cię doskonale przypomina mi to najpierw moją wielka miłość a później nienawiść do AKG K701 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyšel jsem HD800 a český zesilovač Casea Lyra. U některých nahrávek to bylo lepší než Stax 4040 system. Více na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Lyra Digital

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo powietrza w obudowie, jedyne 140mA wydajności prądowej (dobrze ja to rozumiem?), Alps RK27 i Jamicony, których brzmienie jest "wyjątkowe" i wpiernicza się przed muzykę. Do kupienia w większości sklepów elektronicznych w cenie pieczywa. Parę lat temu powtykałem je sobie do cedeka, a poźniej też miałem we wzmacniaczu słuchawkowym. Słodka niższa średnica, górnej brak, syczący sopran. 400zł można dać za Lyrę, no może 500 ze względu na estetyczną obudowę. O Alpsie RK27 mam takie zdanie, że potek za 3zł zagra lepiej, tylko nie będzie tak porządnie zrównoważony. Itd, itp. Ja wiem, że reklama jest dźwignią handlu, ale koledzy już mają naprawdę porządne wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalangelo.

Napewno juz pan slyszal duzo porzadnych wzmacniaczy,tak mi sie wydaje:)No co powiedziec....nic...abo moze tak sie mowi...slyszec,sprawdic i dopiero potem gupio mowic.Przepraszam,to už dla mnie zaduzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeno1, 21 Sty 2010, 20:17

 

>Michalangelo.

>Napewno juz pan slyszal duzo porzadnych wzmacniaczy,tak mi sie wydaje:)No co powiedziec....nic...abo

>moze tak sie mowi...slyszec,sprawdic i dopiero potem gupio mowic.Przepraszam,to už dla mnie zaduzo.

 

Tu jest Polska a nie pepiki... tutaj wystarczy spojzec na obudowe potem na cene i wiadomo jak gra, bardziej wnikliwi rzuca okiem na kondensatory i potencjometr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba4

 

If you can please speak english. Some says that czech language is similar to polish but I think that for most of us english is more readable especially when talking about audio :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirhon

Kuba pisze ze sluchal hd800 z ceskim wzmacholem Casea Lubre i bylo lepiej niz stax 40~

Mimo ze z czeskiego znam slowo "szukać" domyslenie sie sensu wypowiedzi nie nastreczalo wiekszego problemu.

 

Z soha ludzie sluchali na AH, jest tam ktos taki jak x500 co skalda sohe, jesli kojaze to ma Hd800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy - na audiohobby jest sporo wrażeń na temat podłączania HD800 do SOHA II od użytkownika fallow.

Co do Casea - wersja Digital być może jest interesująca za te 3200PLN, choć AD8066 gra specyficznie, ale na tym poziomie cenowym statystyczny nabywca będzie zadowolony z efektu. Sam wzmacniacz Lyra uważam za nie wart swojej ceny. Taniej można mieć Lake People G100, który według mnie będzie lepszy. Nie ma wyjścia pre, ale ma wejścia symetryczne, przestawiane wzmocnienie napięciowe i dwa wyjścia słuchawkowe. Wygląd bardzo utylitarny, co może być wadą lub zaletą. Zawartość środka moim zdaniem ciekawsza.

Zestaw Stax Signature ma nieszczęście być wyposażonym w znacznie niższych lotów wzmacniacz niż Omega II, ale same słuchawki SR-4040 są świetne, warto się szarpnąć na wzmacniacz przykładowo SRM-007tII i będzie sporo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.