Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Audionet - czy warto kupić?


Yul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów ma/miał, ewentualnie solidnie posłuchał wzmacniacza Audioneta? Noszę się z zamiarem zakupu, zarówno pozytywne jak i negatywne, a przede wszystkim rzeczowe opinie mile widziane.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów miałem na kilkudniowe odsłuchy Audioneta SAM'a...no cóż, jest równy jak przemarsz niemieckich wojsk...nie uprzyjemnia muzyki, nie dopala żadnego z podzakrasów...jest zimny, beznamiętny i moooocno tranzystorowy (czyt. cyfrowy)...do bardzo ciepłego źródła i 'pluszowych' kolumn może być strzałem w "10"...jeśli jednak szukasz przyjemności w muzyce, słodkiej śrenicy i muzykalności, to w/g mojej opinii nie tędy droga...dodam też, że nie byłem w mojej opinii odosobniony...ale z drugiej strony w pisemkach dumnie widniał przy nim napis "hi-end"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle, to w ostatnim numerze Audio Video wzmak i CD Audioneta napedzal z wielkim powodzeniem testowane glosniki Vandersteena 1C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wersja SAM... Myślałęm, że jeśli firma robi tylko jrdną integrę, to musi być dobra. Bardzo się pomyliłem, ale na szczęście to był odsłuch (domowy) przed zakupem więc uniknąłem nieszczęścia. W ten deseń poszukaj Sphinx 3 lub lepiej 5. Taniej i duuuużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 13 Paź 2009, 20:19

 

"...jeśli jednak szukasz przyjemności w muzyce..."

tylko, że ta przyjemność dla każdego może oznaczać coś innego ;)

 

Jedyne, co możesz zrobić autorze wątku, to posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 13 Paź 2009, 20:57

 

>Kazelot, 13 Paź 2009, 20:39

>

>dlatego dodałem znamienne: "w/g mojej opinii"...

 

dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów miałem na kilkudniowe odsłuchy Audioneta SAM'a...no cóż, jest równy jak przemarsz niemieckich wojsk...nie uprzyjemnia muzyki, nie dopala żadnego z podzakrasów...jest zimny, beznamiętny i moooocno tranzystorowy (czyt. cyfrowy)...do bardzo ciepłego źródła i 'pluszowych' kolumn może być strzałem w "10"...jeśli jednak szukasz przyjemności w muzyce, słodkiej śrenicy i muzykalności, to w/g mojej opinii nie tędy droga...dodam też, że nie byłem w mojej opinii odosobniony...ale z drugiej strony w pisemkach dumnie widniał przy nim napis "hi-end"...

 

to się nie zrozumieliśmy, myślałem, że Twoje "w/g mojej opinii" dotyczy "nie tędy droga", a nie opisów typu "nie uprzyjemnia muzyki, nie dopala żadnego z podzakrasów...jest zimny, beznamiętny i moooocno tranzystorowy (czyt. cyfrowy)", bo do nich się odniosłem

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co kol.ArtiQ pisze jest moim zdaniem sporo prawdy.W kazdym razie ja odnioslem podobne wrazenie.Audionet jest chlodny,analityczny,beznamietny.precyzja do bolu,ale brak mi w jego brzmieniu emocji.To maszyna do reprodukcji dzwieku.Do sluchania muzyki jednak wybralem cos innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plustek, 13 Paź 2009, 22:19

 

"To maszyna do reprodukcji dzwieku.Do sluchania muzyki jednak wybralem cos innego"

 

otóż to, sam bym tego lepiej nie określił...jest mnóstwo dźwięków - równych, czystych i krystalicznych - ale nie ma MUZYKI!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem ,ze skoro juz w tej kategorii cenowej sie autor watku porusza to moze lepszym i pewniejszym wyborem bylaby ktoras z nowych integr Gryphona.Audioneta koniecznie trzeba wczesniej solidnie posluchac,bo moim zdaniem moze byc rozczarowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie, ale broń Boże proszę nie potraktować tego jako zamknięcie sprawy i wątku.

Co do charkteru Audioneta, to słyszałem go tylko raz, kiedyś na Audio Show, a tam jak wiadomo za wiele o tym jak na prawdę gra sprzęt dowiedzieć się nie można. Poza tym, integry dostępne wtedy nie są chyba już produkowane. Wówczas mi się to granie podobało. Rzecz w tym, że ja lubię jak jest konretnie, krótko i na temat. Zbyt wiele romantycznej muzykalności mi nie odpowiada. Działa ona na mnie usypiająco. Wolę jak mnie dźwięk mobilizuje.

Czy w dźwięku z Audioneta SAM jest coś nienormalnego, nieprawidłowego, dostrzegł ktoś jakąś uciążliwą cechę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazelot, 13 Paź 2009, 22:37

 

>plustek, 13 Paź 2009, 22:19

>

>"To maszyna do reprodukcji dzwieku"

>

>Czyli ideał?

>Nie, przesadziłeś ;)

 

Ja chyba nie ,natomiast mysle ze niemcy przesadzili ze swoim czysto technicznym ,beznamietnym podejsciem do kwestii dzwieku.Zreszta wielu z ich recenzentow tez uwaza Audioneta za ideal,ale w domu prywatnie maja co innego a audioneta uzywaja do porownan i wylapywania u konkurencji niedoskonalosci w reprodukcji pykniec,cmokniec,syczen,westchnien itp.Z homogenicznoscia dzwieku nie ma to jednak moim zdaniem wiele wspolnego - no przynajmniej ja to tak slysze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dźwięku z Audioneta SAM jest coś nienormalnego, nieprawidłowego, dostrzegł ktoś jakąś

>uciążliwą cechę?

 

Tak bym tego nie okreslil.To b.precyzyjna maszyna.Ale muzyka ma swoja strukture emocjonalna,cos na ksztalt duszy, a audionet w ta materie nie wnika i ja osobiscie nie potrafie go dluzej sluchac -ale to przeciez sprawa bardzo subiektywna,wiec jeszcze raz namawiam do porzadnego odsluchu najlepiej w pieleszach domowego zacisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 13 Paź 2009, 22:46

ja lubię jak jest

>Czy w dźwięku z Audioneta SAM jest coś nienormalnego, nieprawidłowego, dostrzegł ktoś jakąś

>uciążliwą cechę?

 

nie ma nic takiego...nic nie wychyla się nawet na jotę w żadną stronę - wszystko jest równo jak odmierzone linijką...jeśi tak własnie lubisz to w tej chwili za SAM'a nie przepłacisz...za niewiele ponad 3k można już go mieć...co do drugiego członu Twojego zapyatnia, to imo własnie taka prezentacja jest na dłuższą metę mocno uciążliwa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.