Skocz do zawartości
IGNORED

Na temat kabli i inne czary mary....


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad tematyka kabli i uczuc ktorych ten temat wzbudza. Te forum nie jest w zaden

sposob samotne, wszedzie spieraja sie audiofile na temat kabli itd..... Zgadzam sie ze uslysze rozniece jak zamontuje 100m kabla od lampy do moich kolumn ale roznice ktore wy tutaj omawiacie sa absolutnie znikome. JEsli uzyje kabla dobrej jakosci oraz wystarczajacego przekroju to mi ten super-duper kabel za xx$/m nic nie pomorze.

Czy w ogole ktos sie zastanawial ze wystarzy przesunac kolumne pare cm lub przekrecic ja o pare stopni a roznica w odsluchu bedzie wyrazniejsza niz po zmianie kabli?? Usiadz 5 cm dalej lub zapros kolege do odsluchu, przesun fotel lub zaslon oko firankami, powies obraz na scianie i masz slyszalna roznice w odbiorze dzwieku. A wy sie spieracie i klocicie ta temat roznic w kablach ktore sa TEORETYCZNE i na papierze (i moze w waszych glowach). Oszalec idzie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, roznica wydaje sie teoretyczna jezeli:

- nie masz dobrego sprzetu

- nie sluchales nigdy czy ona naprawde jest

czym drozszy sprzet tym generalnie jest wieksza roznica. Jezeli masz budzetowke to efekt jest rzeczywiscie znikomy, jezeli cos z wyzszej polki mozesz sie naprawde zdziwic.

A wiec najpierw posluchaj gdzies kilku klockow zapietych na roznych kablach a potem zapraszamy do dyskusji :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans,polecam Ci przesłuchać jakis drogi sprzęt podpięty zwykłymi drutami za 1zł/m i potem przesłuchani tego samego sprzetu podpiętego jakimis super kabelkami za np 100zł/m,ja takiego czegoś doświadczyłem i uwierzyłem w ten sposób w kabelki.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zolty nzlgw

(Konto usunięte)

To nawet nie musi byc sprzet z gornej polki (przepraszam za brak polskich liter) - ja wyprobowalem tego na baardzo podstawowym sprzecie Yamahy - AX i CDX 396 podpiete do kolumn AA Phoebe. Wymienilem na probe kabel glosnikowy Straightwire Duo na JamoFlat'a - jest spora roznica. Jednoczesnie zgadzam sie, ze samo ustawienie kolumn lub umeblowanie pokoju moze znaczaco zmienic brzmienie (wiem co sie stalo po wstawieniu choinki ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Igod, tak jak to kiedyś powiedziałes Pomorze (trójmiasto i okolice) to zagłębie Audiofilskie. No i troche w tym prawdy jest :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszek: a jakie forum polecasz? takie gdzie wszyscy klepia sie po plecach i potakuja sobie nawzajem? Ja myslalem ze te forum jest do wymiany zdan....

 

barni, elfan : tak realistycznie... ilu z was lub "przecietnych" polakow stac na sprzet z gornej polki? Ilu mamy tutaj na forum wlasciceli KRELL??? Ja uwazam ze to szalenstwo wydawac duza kase na kable do sprzetu z dolnej polki hi fi.

 

BobW: myslalem ze dyskutujemy kabelki a nie ortografie, jak cos to zadzwonie do pani od polskiego. A tak na marginesie to chcial bym widziec twoja pisownia på 10 latach nieuzywania polskiego jezyka oraz pisowni. Bardzo przepraszam jesli moj standard nie dorasta do twoich oczekiwan.

 

 

Jak napisalem wczesniej to napewno jest uszlyszalna roznica jag podlacze 100 m kabla od lampy do kolumn ale jesli kabelek jest solidnie wykonany o wystarczajacym przekroju (2x2,5mm) to ta roznica w dzwieku miedzy kabelkiem "noname" a suber-duper za 100zl/m jest dla ciebie wlasciwie nieuslyszalna. Ale o to mozemy sie spierac do konca zyzia. Ja bym proponowal test "na slepo". Nie namawiam nikogo do kupawania najgorzego kiczu z "pod bramy" ale nie dajcie sie oszukiwac na pieniadze producentom kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam na tym nie znam, ale wydaje mi się że skoro istnieją firmy sprzedające kable i jeśli chodzi o te droższe to nawet większość osób zna producentów, parametry itd, czym się róznią te kable, to musi w tym coś być. Inaczej takie kable by się nie sprzedawały w takich ilościach, wystarczyło by zlutować swój, ładnie opakować, nazwać "Kubex Super HiFi Gold", czy coś takiego i można tłuc kasiorę ;). To tak jak ze sprzętem - jeśli jest marka znana, jak Marantz, to musi coś to oznaczać. A przecież i tak wszystko tłuką w malezji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że szaleństo wydawać duzo kasy na kableki do taniego sprzętu,więc przytocze pewne hasło:na okablowanie 10-15% ceny sprzętu,popatrz w mój opis przeciesz nie mam okablowania za 1000zł,trzeba okablowywać z umiarem:))POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej na kabelki to nie wydam 300-400 , ale chociaż kabelek od dvd do ampli postaram się kupić lepszy jeśli oryginalny będzie dupny. Oczywiście jak mi starczy kasy bo narazie szukam chętnego na moją wieżę technisca SC-EH 750 i chętnego nie widzę, więc kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->>> hans

polecam ci :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a jak chcesz pozrzedzc to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i wiele wiele innych...

nie wszystkie watki na tym forum wydaja mi sie rzeczowe co nie znaczy ze zaraz bede je krytykowal

jak ci sie cos nie podoba to radze skorzystac z mojej propozycji

a co do wydawania pieniazkow to uwiez mi ze wszedzie sie znajdzie ktos kto za skarpetki presleya da wiecej niz za najdozsze kable :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Hans

Sorry nie miałem pojęcia, że jesteś "na obczyźnie". Jeśli tak to gratulacje za zachowanie polskiej mowy i pisma.

 

Co do kabli to kilka postów wyżej padło właściwe stwierdzenie. Kable mają znaczenie i to duże, ale jak ze wszystkim nie należy przesadzać. Oczywiście do sprzętu budżetowego tak jak mój (patrz o mnie) nie ma sensu wydawać kasy na kable po 100 zł./m.

Ale uwierz, że różnica pomiędzy fabrycznymi, a Monitor Atmos Air 195 za 30 zł./m (fronty i centralny) jest słyszalna i moim zdaniem w tych granicach cenowych zmiana kabli ma sens. Na tyły kupiłem Nakamichi za 5 zł./m.

Moim zdaniem super zmiana za rozsądną cenę i naprawdę słychać różnicę.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare linkow do artykolow na tematyce kabli, problem ze text på angielsku ale wiekszosc informacji na intrnecie jest på angielsku.

Dla tych ktorzy znaja angielski polecam przeczytac i moze bysmy sie wymenili zdaniami ta temat zawartosci tych artykolow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeden z cytatow: "Proving that one audio cable is better than the next is nearly impossible, experts say"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę się za czytanie. Ale już przypuszczam co jest w treści. Pewnie drugie tyle artykułów można znaleść popierających eksperymenty z kablami.

 

Pewnie jak zwykle "złoty środek" będzie najlepszy.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikem testow "na slepo". Jedynie taki test poprawnie przeprowadzony przekona mnie o bledzie w moich przkonaniach. Jak sam zuwazyles na jeden text za kablami jest 10 przeciw. Osobiscie staram sie nie stracic rozumu w tym kablowym cyrku.

Na dzien dzisiejszy wychdze z zalozenie ze drogie "hi fi"-kable to jest czyste oszukanstwo i rabunek w bialy dzien......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hans: >Ilu mamy tutaj na forum wlasciceli KRELL??? Ja uwazam ze to szalenstwo wydawac duza kase na kable do sprzetu z dolnej polki hi fi.<

..Hans, możesz spać spokojnie;) ..nikt ze sprzętem z dolnej półki nie będzie kupował drogich kabli głośnikowych.

Zaufaj mi ;)) ..to kwestia priorytetów i ...kasy.

Zupełnie inna sprawa jest z audiofilami...ale spróbuj przekonać himalaistę, że jest głupi bo wydaje kasę i ryzykuje życie na kompletny absurd w mniemaniu "zwykłego człowieka".To dotyczy oczywiście wszelkiego rodzaju pasji..

Co do kabli...fizyki nie oszukasz, różnice będą dla Ciebie żadne..dla X zasadnicze..

Odnoszę wrażenie sztuczności problemu.

 

..a no i piwo dla mateuszka ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans > cyt . Na dzien dzisiejszy wychdze z zalozenie ze drogie "hi fi"-kable to jest czyste oszukanstwo i rabunek w bialy dzien......

 

Kable mają bardzo duży wpływ na dźwięk który uzyskasz z kolumn , z tym że ja nie sugeruję się kimś, bo u niego dobrze grają, to u ciebie też zagrają wspaniale, ja jednak próbuję dopasować kable do kolumn które obecnie mam .

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszek : w takim razie nawzajem

 

Jak narazie bede pilnowal portwela i wysztrzegal sie naciagaczy na kable.

Tak na mariginesie radzil bym postudiwac jak marketing i rynek funkcjonuje. Jakie prawa i reguly tam rzadza. Jak przemyslnie producenci i sprzedawcy przescigaja sie aby tylko sprzedac swoj towar za jak najwieksza cene. Niezatko "polityka" , "brudne metody" itd steruja co ty zakupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.