Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie dzwięki ma prawo wydawac wzm lampow?y


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Yaqin 6V6 odkrecony na 1/2 (i wiecej) mocy i przy pauzie CD nie sieje żadnymi dźwiękami -w głośnikach jest kompletna cisza, ale mam możliwość zakupu wzmacniacza, ktory w podobnej sytuacji lekko mruczy w głośniku niskotonowym jednego kanalu a w glosnikach wysokotonowych (obu kolumn) słychać cichutki syk. Stąd moje pytanie - czy to lezy w normie (podobno wz.lampowe mają prawo cos tam pomrukiwać) czy wona lamp lub czegokolwiek innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzeprasZam za literówki ale pisze z PDA. Oczywiscie mialo byc- czy to wina lamp czy czegokolwiek innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. oczywiście są to dźwięki na granicy słyszalnosci. Bias nigdy nie byl ustawiany, źródło i kable nieznane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mruczenia to mogą być lampy, bądź słabo zaprojektowany układ. Od pisków wysoko tonowych to raczej za wysoka wartość biasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to Yaqin MC-10L - popularny na tym forum, więc mieliby to wszyscy. A wysokie ponoć lekko syczą (szumią) a nie piszczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz w domu Yaqina MC10L. Nic nie szumi, nic nie brumi. Czasem szumią chińskie lampy sterujące, ale wstawiłem sowieckie 6N1P. Brum czasem jest spowodowany niesparowaniem lamp mocy bądź ich zbliżającym się zgonem. Koszt sprowadzenia nowego MC10L z on9mart wychodzi w sumie ~1650zł wraz z cłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie w 6V6 też nic nie brumi ani nie szumi.

Hm... Ten człowiek powiedział też, że to lekkie coś (określił jako dźwięk przepływającego przez głośnik prądu może jakaś pochodna przydźwięku?), jest w kolumnie, która stoi bardzo blisko TV. Kazałem mu wyłączyć TV, ale dźwięk w głośniku był słyszalny nadal (mówił, że bardzo, bardzo cichy - że trzeba sie mocno wsłuchać). Mógł TV wyłączyć tylko do stanby (czyli transformator wciąż pracuje) a jako że kolumny to M35i (czyli nieekranowane magnesy) to może łapią to pole transformatora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 14 Paź 2009, 22:00

 

>I u mnie w 6V6 też nic nie brumi ani nie szumi.

 

To fajnie.

 

>Hm... Ten człowiek powiedział też, że to lekkie coś (określił jako dźwięk przepływającego przez

>głośnik prądu może jakaś pochodna przydźwięku?)

 

"Dźwięk przepływającego prądu", toż to jakiś bełkot. Brumi i już.

 

, jest w kolumnie, która stoi bardzo blisko TV.

>Kazałem mu wyłączyć TV, ale dźwięk w głośniku był słyszalny nadal (mówił, że bardzo, bardzo cichy -

>że trzeba sie mocno wsłuchać). Mógł TV wyłączyć tylko do stanby (czyli transformator wciąż pracuje)

>a jako że kolumny to M35i (czyli nieekranowane magnesy) to może łapią to pole transformatora?

 

Magnesy łapią? Bzdura. Brum pochodzi ze wzmacniacza i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zrezygnuję z zakupu.

 

A jak sądzisz (jak sądzicie) jaka może być róznica dźwiękowa pomiędzy moim opartym na lampach 6V6 i EC82 + EC81 a MC-10L na 34kach?

Człowiek jest gupi - ma dobrze, to chce jeszcze leppiej. Pomyślałem że kupiętego MCeka i porównam. Jak wygra, to zostawię go. Jak przegra - nie stracę za dużo. Podoba mi się dizajn 10-tek. Wprawdzie nie mają dziurki na słuchawki, ale mój CD6002 ma niezłą więc to przeżyję. Nie ma także pilota jak mój, ale najwyżej rozruszam nogi. Sezon motocyklowy sie skończył, to Terion kombinuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skończył się ewidentnie, a koniec jego przypieczętowały dzisiejsze opady. Gdyby nie to, to bym Ci powiedział "pakuj wzmaka i wal do mnie na porównianie z MC10L", a tak, to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was na południu (pewnie jeszcze gorzej) ale u mnie w Wwce była regularna zawieja zimowa. Może gdybym był Chuck'eim N. to bym się na moto wybrał :) a tak kicha.

 

A żeby nie było offtopu to informuję, że wpływu pogody na komfort słuchania wzmacniaczy lampowych nie odnotowałem. No, chyba że komus odcięło prąd. To wtedy wpływ jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.