Jump to content
IGNORED

Jakie dzwięki ma prawo wydawac wzm lampow?y


Therion

Recommended Posts

Moj Yaqin 6V6 odkrecony na 1/2 (i wiecej) mocy i przy pauzie CD nie sieje żadnymi dźwiękami -w głośnikach jest kompletna cisza, ale mam możliwość zakupu wzmacniacza, ktory w podobnej sytuacji lekko mruczy w głośniku niskotonowym jednego kanalu a w glosnikach wysokotonowych (obu kolumn) słychać cichutki syk. Stąd moje pytanie - czy to lezy w normie (podobno wz.lampowe mają prawo cos tam pomrukiwać) czy wona lamp lub czegokolwiek innego?

Link to comment
Share on other sites

Mam teraz w domu Yaqina MC10L. Nic nie szumi, nic nie brumi. Czasem szumią chińskie lampy sterujące, ale wstawiłem sowieckie 6N1P. Brum czasem jest spowodowany niesparowaniem lamp mocy bądź ich zbliżającym się zgonem. Koszt sprowadzenia nowego MC10L z on9mart wychodzi w sumie ~1650zł wraz z cłem.

Link to comment
Share on other sites

I u mnie w 6V6 też nic nie brumi ani nie szumi.

Hm... Ten człowiek powiedział też, że to lekkie coś (określił jako dźwięk przepływającego przez głośnik prądu może jakaś pochodna przydźwięku?), jest w kolumnie, która stoi bardzo blisko TV. Kazałem mu wyłączyć TV, ale dźwięk w głośniku był słyszalny nadal (mówił, że bardzo, bardzo cichy - że trzeba sie mocno wsłuchać). Mógł TV wyłączyć tylko do stanby (czyli transformator wciąż pracuje) a jako że kolumny to M35i (czyli nieekranowane magnesy) to może łapią to pole transformatora?

Link to comment
Share on other sites

Therion, 14 Paź 2009, 22:00

 

>I u mnie w 6V6 też nic nie brumi ani nie szumi.

 

To fajnie.

 

>Hm... Ten człowiek powiedział też, że to lekkie coś (określił jako dźwięk przepływającego przez

>głośnik prądu może jakaś pochodna przydźwięku?)

 

"Dźwięk przepływającego prądu", toż to jakiś bełkot. Brumi i już.

 

, jest w kolumnie, która stoi bardzo blisko TV.

>Kazałem mu wyłączyć TV, ale dźwięk w głośniku był słyszalny nadal (mówił, że bardzo, bardzo cichy -

>że trzeba sie mocno wsłuchać). Mógł TV wyłączyć tylko do stanby (czyli transformator wciąż pracuje)

>a jako że kolumny to M35i (czyli nieekranowane magnesy) to może łapią to pole transformatora?

 

Magnesy łapią? Bzdura. Brum pochodzi ze wzmacniacza i już.

Link to comment
Share on other sites

No to chyba zrezygnuję z zakupu.

 

A jak sądzisz (jak sądzicie) jaka może być róznica dźwiękowa pomiędzy moim opartym na lampach 6V6 i EC82 + EC81 a MC-10L na 34kach?

Człowiek jest gupi - ma dobrze, to chce jeszcze leppiej. Pomyślałem że kupiętego MCeka i porównam. Jak wygra, to zostawię go. Jak przegra - nie stracę za dużo. Podoba mi się dizajn 10-tek. Wprawdzie nie mają dziurki na słuchawki, ale mój CD6002 ma niezłą więc to przeżyję. Nie ma także pilota jak mój, ale najwyżej rozruszam nogi. Sezon motocyklowy sie skończył, to Terion kombinuje :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak u was na południu (pewnie jeszcze gorzej) ale u mnie w Wwce była regularna zawieja zimowa. Może gdybym był Chuck'eim N. to bym się na moto wybrał :) a tak kicha.

 

A żeby nie było offtopu to informuję, że wpływu pogody na komfort słuchania wzmacniaczy lampowych nie odnotowałem. No, chyba że komus odcięło prąd. To wtedy wpływ jest.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.