Skocz do zawartości
IGNORED

kino oparte na pc.. ampli/wzmak do 800zł


ps47

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam mały dylemat to znaczy...

1) posiadam tv LCD 32cale podpięty do kompa który też służy jako główny player filmów w wysokiej rozdzielczości. w tym też kompie mam zintegrowaną karte dźwiękową 5.1 z wyjsciem cyfrowym koncentrycznym oraz optycznym, ponadto oczywiście kilka wyjść na mini jack.

2) posiadam kolumny TONSIL ALTUS 140 do nich wzmaka radmor 5412, nastepnie pare kolumienek unitry.. nic specjalnego ale słuzyly mi przez ostatnie 10 lat ;) do nich wzmaka unitra PW8010, oraz komplet głośniczków do kompa 2.1 (mediatech, za około 350-400zł do gier fajne do muzyki nijakie)

3) zastanawiam się czy ta karta dźwiękowa wystarczy do oglądania filmów jeśli nie to jaka jest w tym celu dobra za rozsądne pieniądze

4) do muzyki uzywam tego radmora + cd denon dcd 680 na interkonekcie KLOTZ La Grange

 

teraz sedno problemu

 

mam 800zł (ewentulanie dodatkowe 200 zapozyczone;) ). chcę coś zrobic w kierunku poprawienia jakości w filmach i odsłuchu w muzyce.. kilka rozwiązań ktore mam w głowie:

1) kupienie jakiegoś lepszego wzmaka i podpinanie każdej pary głośników pod kompa oddzielnie.. (przód altusy+nowy wzmak; tyl radmor+tamte unitry; centralny+bass glosniki od kompa) robię już tak teraz z tym, że jakośjest średnio zadawalająca w sensie zanim zacznę oglądać film czeka mnie długie i żmudne dostrajanie każdego z kanałów. nie wiem też czy dźwięk który uzyskuje jest to DTS czy np tylko ProLogic.

to rozwiązanie jest o tyle dobre, że nowy wzmacniacz = lepsza jakość w odsłuchu muzyki. tutaj mam pytanie jaki wzmacniacz z 2 ręki (lub nowy) do 600-800zł.

2) kupienie niedrogiego amplitunera AV 5.1 z wejsciami wlasnie koncentrycznym czy optycznym. wtedy nie musiałbym sie bawić w strojenie itd tylko włączyć i oglądać. tylko taki używany wzmak za około 800zł czy będzie grał lepiej w stereo od mojego radmora? jeśli tak to jaki byłby to amplituner? podpowiedzi będą bardzo mile widziane :)

 

kilka pytań dodatkowych:

1)jak mogę sprawdzić czy posiadam kodeki DTS, DD etc... na swoim komputerze.. ewentualnie jak mogę je zdobyć:)

2)czy długość kabla ma znaczenie? tzn do głśnika lewego, tylnego mam podpięty kabel któy nie biegnie mi przez środek pokoju tylko dookoła, przez co jest dłużysz od prawego o jakieś 3 metry..'ma znaczenie' w sensie czy np efekty wydobywają się wolniej? czy traci szczegóły, gra ciszej czy cokolwiek z tego typu rzeczy:)?

 

informacje dodatkowe:

1)preferowana muzyka oraz oczekiwania: klimat typu Dead Can Dance, This Mortal Coli, ładne, czyste wokale, dobre talerze w klasycznym rocku np Led Zeppelin, jazz, nagrania orkiestralne-> miło jeśli wzmak byłby w miarę szczegółowy(wiem, że altusy 140 nie są bogami szczegółowości ;P ale mam także słuchawki AKG K530 na których słysze piosenki, na tonsilach tylko słucham;) ); natomiast na imprezach fajny w miare kontrolowany basik w kawałkach housowych czy też trip hopowych.

2) jeśli chodzi o filmy, to ciężko mi napisać czego oczekuję.. mogę powiedzieć tyle, że słuchając produkcje azjatyckie typu dom latających sztyletów kocham sie wsłuchiwać w każdy odgłos w filmie typu szelesty bambusa, szaty, uderzenie lżejsze, mocniejsze w bębny, odgłos kroków po wodzie etc.. czyli fajnie by było gdyby był nie wiem jak to nazwać.. szczegółowy..

z drugiej strony jak lubię też wartką akcje typu die hard tzn wybuchy, strzelania pościgi. czyli fajnie by było jakby miał kopa i był dynamiczny..

 

 

no trochę namieszałem w tym temacie.. jednak tak jak wygląda moj post taki sam mętlik mam w głowie. będę szalenie wdzięczny, za każdą pomoc, za każdą opinie i poradę. przepraszam, za moją estetykę wypowiedzi. mam nadzieję, że ktoś dotrwa do końca i podzieli się ze mną spostrzeżeniami:) pozdrawiam i z góry dziękuję..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie ma za bardzo chętnych do pomocy :) następnym razem założę temat i opiszę go w max 5 zdaniach, to może wtedy ktoś przeczyta i mi doradzi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może na początek spróbuj coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Możesz podpiąć wzmaka i komputer, tzn. sygnał wejsciowy podasz z komputera cyfrowo, do napędzenia frontów uzyjesz wzmaka podpiętego z wyjscia PREout z procka, center i tyły możesz zasilac z tego procesora, dodatkowo możesz do niego podpiąć oddzielne DVD. Wszystkie kanały bedziesz miał dopasowane fonetycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodać mogę jeszcze, że w cenie do 800 PLN nie spotkasz (albo cięzko będzie) dobrego ampli z pełnym PRE IN i PRE OUT oraz z 3 wej optycznymi i 2 wej cyfrowymi SPDIF, które zagra lepiej niż twój wzmak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten procesor to całkiem fajne wyjście. zwłaszcza, że dzisiaj zauważyłem, że przy cichszym odsłuchu przerywa prawy kanał na radmorze, nie mówiąc już o tym, że lewy gra dużo głośniej od prawego i muszę korygować balansem. swoją drogą czy taka korekcja ma wpływ na jakość odsłuchu? oraz co może być przyczyną tych 'ułomności' w radmorze? ehh i kolejne pieniądze pójdą na naprawę wzmacniacza ale chyba warto zważywszy na ciepłe słowa skierowane w jego stronę od forumowiczów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.