Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Classe Audio


wurger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A już raz prawie preampa Classe Omega MKIII upolowałem w takiej cenie, że jak bym sprzedał CP-65 korzystnie i szybko... to przesiadka by była nieodczuwalna finansowo, ale w zasadzie konstrukcyjnie to one niewiele się różnią, poziome pokrętło słabo do mnie przemawia (choć nie powiem - wygląda adekwatnie kosmicznie do ceny), ktoś go już zarezerwował, a ja muszę na razie nadgonić resztą toru za CP-65, a nie odjeżdżać jeszcze dalej...

23 minuty temu, baksiu napisał:

Weź się nie rozpędzaj!

Ej, ale to nie ja chciałem mostkować dwa Rotele RB-1090 ? (teraz cichłbym zobaczyć minę @adams84)

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 11:13, adams84 napisał:

 

@mol01, @baksiu małe sprostowanie mojej recenzji cp47.5 i aw120. Sorki panowie pomagałem sobie wspomagaczem  głosowym i wyszły małe bzdury.

"Sprzedam pre classeCP 47.5. Stan techniczny i wizualny jak nowy. W komplecie oryginalny pilot. Żeby nie było że tylko wstawiam ogłoszenie opiszę brzmienie sprzętu oraz z czym porównywałem i dlaczego uważam że to jest bardzo dobre. dodam tylko że w tym samym czasie wystawiam na sprzedaż również świetną końcówkę mocy electrocompaniet aw120 i uważam że oba sprzęty tworzą świetny duet który z łatwością przebije wiele wiele innych zestawów.

zacznę może od tego jak brzmi zestaw. Przede wszystkim skierowany jest on dla tych którzy lubią słuchać muzykę a nie wsluchiwac się w mikro detale. Gra bardzo fajną barwą mocno przybliżając słuchacza do brzmienia live.połączenie classe i aw120 daje świetną dynamikę brzmienie jest ciepłe bardzo muzykalne ale jednocześnie daje coś czego wszyscy audiophile szukają. daje połączenie muzykalności i detaliczności. żaden zestaw do tej pory które miałem w domu nie przebijał ilością detali to co stoi obecnie u mnie. Bas jest bardzo fajnie kontrolowany ale nie tak ultra precyzyjny jak chociażby z klasy d tylko delikatnie luźniejszy aby był prawdziwszy. moim zdaniem znów przybliża nas do live. Bo przecież stopa perkusji na koncercie nie wygasza się błyskawicznie a chwilkę wybrzmiewa. aw120 daje naprawdę potężną dynamikę dodatkowo świetnie potrafi skontrolować niższe częstotliwości. gdzieś kiedyś przeczytałem że jeżeli ktoś raz posłucha electrocompaniet, nie będzie już chciał innego sprzętu. coś w tym jest bo miałem w domu wiele innych wzmacniaczy, kilka innych końcówek ale dopiero electrocompaniet zrobił znaczny krok naprzód.

Teraz skupię się na samym pre. jeżeli oczekujecie od pre efekciarskich cyknieć i uderzenia basu jak z dyskoteki szukajcie pre abrahamsen V3.0. Tam dostaniecie dyskotekę czyt. Efekciarstwo rodem z Kina  domowego. Classe to absolutnie inny pułap jakości. tutaj dostajemy brzmienie lekko  ocieplone, pełne detali, świetną holograficzna przestrzeń. Classe gra bardzo płynnie. Bez taniego efekciarstwa. Wszystko co dzieje się na scenie jest precyzyjnie poukladane. Zarówno w głąb jak i na boki. Barwy instrumentów są bardzo zbliżone do live a wokale bardzo realistyne.

Classe zostało porównywane z kilkoma innymi pre:

Abrahamsen opisanym wcześniej to można powiedzieć że była przepaść różnicy jakość dźwięku na korzyść oczywiście CP 47. Również primare pre30 poległo w tym zestawieniu. zagrało nieco mniej detalicznie i z nieco gorszą przestrzenią natomiast dźwięk był chyba bardziej efekciarski delikatnie mocniejsze cyknięcie i może trochę więcej bass.

-porównywałem classe do lampowy WBA blazebird i flamebird. O ile blaze zagrał na bardzo podobnym poziomie tak flamebird poległ całkowicie. Scena classe zdecydowanie bardziej poukładana wyraźniej z lepszą lokalizacją instrumentów lepiej umiejscowionych na scenie . "

2 godziny temu, mol01 napisał:

(teraz cichłbym zobaczyć minę @adams84

Już raz kupiłem 2x abrahamsen v4.0up które to w mono miały 280/560W. Okazało się że jedna końcówka czyli 70/140 gra identycznie. Dlatego pomimo fajnej ceny na tą ca400 to jednak nie potrzebuje tyle mocy. 

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mol01 napisał:

widzisz, zaś kolega @adams84 znowu narzeka, że to dla niego za mocny piec i do jego (niemałych) kolumn to by mu starczył CA-100 - tu dopiero jest ostry mind-fuck. A w ogóle, to nie ma gdzie postawić tego cholerstwa, a ma miejsca znacznie więcej od Ciebie ?

Nie narzeka tylko już przekonałem się organoleptycznie że z moimi kolumnami Yb audio gdzie min i impedancji 5.7ohm i 88db podczas odsłuchu tworzą z moją głową  trójkąt równoboczny 3m. Mieszkanie w bloku więc max średnie głośności wchodzą w grę. Więc po co mi 400/800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, adams84 napisał:

Już raz kupiłem 2x abrahamsen v4.0up które to w mono miały 280/560W

Tyle, że Rotel RB-1090 w stereo ma 2x 380/700W i tak naprawdę nie można go mostkować, ale gdyby się dało się, to pewnie należałoby się spodziewać 2x 1000/2000W (mniej niż w CA-401, bo Rotel nie jest w pełni zbalansowany i na bank niema tak wydajnego zasilacza). I teraz tak - ja też porównywałem dwie zmostkowane końcówki Rotel RB-980BX z jedną i też grało identycznie, a dodatkowo te mają większe zniekształcenia na papierze po zmostkowaniu, więc uważam to za ślepą uliczkę, mimo że w Classe na bank przemyślano mostkowanie lepiej. Chcesz mieć monobloki, to Classe ma też w ofercie monofoniczne od projektu modele CAM (lub nowsze CA-M).

5 minut temu, adams84 napisał:

Więc po co mi 400/800?

Spytaj się baksia - ja tam staram się zachować zdrowy rozsądek i jak na razie starcza mi moje 2x 120/200W z Primare (i to z górką) ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mol01 napisał:

Chcesz mieć monobloki, to Classe ma też w ofercie monofoniczne od projektu modele CAM (lub nowsze CA-M).

Ale cena? Poza tym lampa oprócz tego że fajnie gra( wba thunderbird) daje możliwość regulacji sprzężenia zwrotnego czyli możliwość posiadania w jednym sprzęcie lampy i tranzystora. I zaje.... wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, adams84 napisał:

I zaje.... wygląda

Mi tam się nie podobają i też będą średnio komponować się stylistycznie z Classe, ale wszystko rzeczą gustu... Nikt Cię przecież też nie zmusza do kupna 55kg Classe z trafem wielkości konkretnego garnka i wpieprzającego z sieci 360W na biegu jałowym - pokazałem Ci tylko, że jest bardzo fajna opcja (zwłaszcza dal Twojej lokacji), na którą ja sam nie mogę sobie aktualnie pozwolić, bo nikt nie chce przytulić ode mnie Krella, a mam już u siebie ładną furę gratów na stanie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, baksiu napisał:

Spoko, po prostu nie chcę zamieniać pre za 2kzł na kolejne za tyle samo, już wolę od razu dopłacić i słuchać spokojnie jakiś czas ? To hobby wymaga wydatków.

Heh, tyle że patrząc na granie, CP-47.5 to poziom co najmniej 5kzł wśród konkurencji, a nie 2kzł...

12 godzin temu, adams84 napisał:

Ale cena?

No... ceny to zaczynają się od 10kzł za najniższe modele, ale kiedyś bodajże pokazywałem Ci parkę D-klasową za 8kzł.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że od razu mówię (jakby który nie zwrócił uwagi), że na tabliczce widnieje 120V,  a sprzedawca nic o napięciu zasilania nie napisał - wystarczy przestawić zworki w środku na 230V, ale domyślam się, że sprzedawca na to nie wpadł i dlatego tak tanio sprzedaje jakby nigdy nic...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baksiu napisał:

Tanio! A ile to ma, 2x400w przy 8ohm i podwaja przy czterech?

Ja wiem, że mocowo to Ciebie by była kosmetyka - 700W, a 800W przy 4 omach to nawet różycy się nie usłyszy (między 500W a 800W ciężko wychwycić), ale w Classe sam zasilacz jest wielkości całego Rotela ? Więc wydajnościowo to jest potwór i to już na pewno słychać!

Heh, teraz sobie przypominam, jak kiedyś pisałeś w Klubie Rotela o jakieś integrze 2x 60W i mówiłeś, że więcej do Twoich warunków Ci absolutnie nie potrzeba - zupełnie jak teraz @adams84

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2020 o 16:51, mol01 napisał:

A widzisz, zaś kolega @adams84 znowu narzeka, że to dla niego za mocny piec i do jego (niemałych) kolumn to by mu starczył CA-100 - tu dopiero jest ostry mind-fuck. A w ogóle, to nie ma gdzie postawić tego cholerstwa, a ma miejsca znacznie więcej od Ciebie ?

@adams84

Dla mnie CA - 100 był za bardzo zamulony, dużo basu etc. Miałem go z CD-35. Natomiast kolumny Adamsa są całkiem łatwe do napędzenia więc nie ma co panikować. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, rafal735r napisał:

Dla mnie CA - 100 był za bardzo zamulony, dużo basu etc. Miałem go z CD-35. Natomiast kolumny Adamsa są całkiem łatwe do napędzenia więc nie ma co panikować. 

Chyba CP-35, a to raczej słabiutki pre - jeden z najsłabszych konstrukcyjnie w historii Classe (jeśli mowa o biało-czarnej wersji MKII). A co do CA-100, to też najsłabsza/najmniejsza końcówka mocy w serii (stąd też ja odrzucam modele CA-100/101/150/151 w poszukiwaniach), więc też się niema czego wielkiego po niej spodziewać, ale wyższe pre Classe są moim zdaniem jasne i ze stosunkowo oszczędnym dołem, więc to co piszesz ma sens - końcówki nadrabiają dołem pasma.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mol01 napisał:

Ja wiem, że mocowo to Ciebie by była kosmetyka - 700W, a 800W przy 4 omach to nawet różycy się nie usłyszy (między 500W a 800W ciężko wychwycić), ale w Classe sam zasilacz jest wielkości całego Rotela ? Więc wydajnościowo to jest potwór i to już na pewno słychać!

Heh, teraz sobie przypominam, jak kiedyś pisałeś w Klubie Rotela o jakieś integrze 2x 60W i mówiłeś, że więcej do Twoich warunków Ci absolutnie nie potrzeba - zupełnie jak teraz @adams84

Z tą integrą to było dawno... teraz zmieniłem zdanie ? Mocowo różnicy nie będzie wielkiej, ale jakościowo powinna być. Rotel sie mało grzeje, mniej niż rb-1080, podejrzewam że pracuje od niskich mocy w klasie ab, kiedy ten classe pewnie w moich warunkach nie wyjdzie poza klasę A... jest kilka problemów: żona ?, wielkie wymiary, już rotel wchodzi na styk- byłby kolejny wydatek na meble, nie wiem czy bezpieczniki dadzą rady, wszak czasem rotel wywali, a światło przygasa zawsze... kto kupi ode mnie w obecnej chwili w Polsce Rotela za 5kzł... chyba muszę zostać z nim na dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już się obsrałeś po wpisie @rafal735r, że będzie mułek z pre Rotela.

25 minut temu, baksiu napisał:

nie wiem czy bezpieczniki dadzą rady, wszak czasem rotel wywali

Już dawno temu Ci pisałem byś wymienił bezpiecznik na większą wartość.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość jest ok, tylko mój elektronik mowil że trzeba zamontować bezpiecznik zwłoczny. Od pół roku nie wybiło, może coś było z miekkim startem, który w końcu przestał działać... zalogowalem sie na tej kwoce, jednak boję się żony, za ostatni miesiąc przywleklem dwa sprzęty za sumę 5kzł, a sprzedałem jeden za 1,5... trochę się rozpędzam, a czasy ciężkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mol01 napisał:

Chyba CP-35, a to raczej słabiutki pre - jeden z najsłabszych konstrukcyjnie w historii Classe (jeśli mowa o biało-czarnej wersji MKII). A co do CA-100, to też najsłabsza/najmniejsza końcówka mocy w serii (stąd też ja odrzucam modele CA-100/101/150/151 w poszukiwaniach), więc też się niema czego wielkiego po niej spodziewać, ale wyższe pre Classe są moim zdaniem jasne i ze stosunkowo oszczędnym dołem, więc to co piszesz ma sens - końcówki nadrabiają dołem pasma.

Najniższe, najsłabsze, najmniejsze czy nie. W tej kwocie czyli ok 5tys zl można mieć fajna integre. Może jakieś inne pre rozmulilo by te power. Nie wiem. Nie wnikałem w ten temat. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, baksiu napisał:

Wartość jest ok, tylko mój elektronik mowil że trzeba zamontować bezpiecznik zwłoczny.

No nie wiem, czy do sprzętu audio powinno się stosować zwłoczny bezpiecznik - w każdym razie ja mam u siebie 20A, światło przygasa porządnie, ale nic się nie dzieje, choć mój Primare wpieprza z sieci 800W tak samo, jak RB-1090...

20 minut temu, baksiu napisał:

zalogowalem sie na tej kwoce, jednak boję się żony, za ostatni miesiąc przywleklem dwa sprzęty za sumę 5kzł, a sprzedałem jeden za 1,5

Toć sprzedasz pewnie zaraz Krella albo RCD-1072, no i RB-1090 też już będzie Ci zbędny, a jak nie, to jak ja sprzedam A33.2, to odkupię od Ciebie tego Classe.

20 minut temu, rafal735r napisał:

W tej kwocie czyli ok 5tys zl można mieć fajna integre.

Myślę, że z zapiętym CP-47.5 nawet do tego mizernego CA-100 już byś miał problem znaleźć integrę, która im podskoczyła...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mol01 napisał:

zupełnie jak teraz @adams84

Ale ja mam naprawdę łatwe kolumny. Poza tym mol01 chyba się troszeczkę rozpędzasz co do mojej osoby. Jak słucham jak się podniecacie z kolegą baksiu Watami, transformatorami i itd. to mam wrażenie że więcej w życiu czytaliscie niz sprzętów słuchaliście. 

Ja też dziś napisałem do tego ca400. Odp 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza by może jechać na Kutno - może stoją tam porysowane pod stertami złomu z wystawki ?

14 minut temu, adams84 napisał:

mam wrażenie że więcej w życiu czytaliscie niz sprzętów słuchaliście. 

Jak byś mnie znał, to byś wiedział że miałem ponad setkę klocków u siebie, a słyszałem na żywo pewnie ponad 200 na przestrzeni prawie 20 lat (pomijając krótkie odsłuchy w salonach w młodości), a Ty ile słyszałeś skoro wysnuwasz taki zarzut?

I dla jasności, nie robię tu żadnych imputacji ad personam - coś przeczulony jesteś...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mol01 napisał:

Trza by może jechać na Kutno i stoją tam porysowane pod stertami złomu z wystawki ?

Chyba faktycznie chcesz mnie zmobilizować do zakupu classe... choć one na złomie więcej znaczą, bo i miedzi wiecej ? Czy ta końcówka classe ma jedno trafo na obydwa kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, baksiu napisał:

Czy ta końcówka classe ma jedno trafo na obydwa kanały?

Tak, jeden garnek jak w piecach Krella (chyba, że w aluminiowym garnku zamknięte są twa toroidy jeden na drugim jak w Audionecie) - w każdym razie dopiero stereofoniczne końcówki Omega mają dwa gołe trafa.

8 minut temu, baksiu napisał:

Chyba faktycznie chcesz mnie zmobilizować do zakupu classe...

Nie no żartuję - fajnego potworka masz, ale jak inne też mają kłopoty techniczne to marnie to widzę, bo raczej mało ich było, a na zachodzie nie bawią się w naprawy, bo są nieopłacalne...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mol01 napisał:

Ty ile słyszałeś skoro wysnuwasz taki zarzut

Nie liczyłem ale sporo. Nie 200 ale wiele naprawdę wiele wzmacniaczy sluchalem. Mieszkam w Poznaniu i wiele osób poznałem i dzięki nim słuchałem oraz dzięki własnym doświadczeniom. Ale sprzętu pożądanego a nie za 200zlzl starych wzmacniaczy. Poza tym mol01 ty fajny kolega jesteś ale pamiętaj że mam większe doświadczenie kolumnowe a to najważniejszy element Audio.

11 minut temu, baksiu napisał:

Czy ta końcówka classe ma jedno trafo na obydwa kanały?

Jedno. Wielkie jak stodoła ale jedno. Takie to właśnie dual mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.