Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Classe Audio


wurger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, adams84 napisał:

Brawo ?

Kiedyś budowałem kolumny (i oczywiście suuuby do Poloneza) na zamówienie dla okolicznych chłopaczków, ale oczywiście nie były to projekty na poziomie YB Audio - po prostu rżnęło się wyrzynarką stary kredens i oklejało najtańszą okleiną winylową, która od paznokcia się rwała ? Do tego pomiar JIG-iem w kamiennej piwnicy obok słoików z wekami, filtry maks 2 rząd i heja...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, adams84 napisał:

Ale sprzętu pożądanego a nie za 200zlzl starych wzmacniaczy.

Niektórym to by się przydało posłuchać dobrze grającego sprzętu sprzedającego się za 200zł, by mieć prawidłowy ogląd na sprzęty kosztujące dziesiątki tysięcy złotych - bo zdarzają się tacy, co kupują gówno grające jak mikrowierza, a myślą, że pozjadali wszystkie rozumy, bo mają zestaw za 50 koła z kablami za kolejne 10.

Ja mogę stanąć w szranki np. z moim Grundigiem ST6000 wartym obecnie pewnie ze 100zł z dowolnym tunerem do 2000zł - byłbym ciekaw miny jego właściciela.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mol01 napisał:

Tak, jeden garnek jak w piecach Krella (chyba, że w aluminiowym garnku zamknięte są twa toroidy jeden na drugim jak w Audionecie) - w każdym razie dopiero stereofoniczne końcówki Omega mają dwa gołe trafa.

Nie no żartuję - fajnego potworka masz, ale jak inne też mają kłopoty techniczne to marnie to widzę, bo raczej mało ich było, a na zachodzie nie bawią się w naprawy, bo są nieopłacalne...

Szkoda, bo miało być bezkompromisowo, a już na wstępie oszczędności... myślę, że roteli jest mało, bo ludzie je trzymają. Gra to wybornie za tą cenę i jeszcze napędzi wszystko. Idąc tym tokiem- krelli nie powinno być prawie na rynku wtórnym, gdyż przy ich tempetaturach pracy wszystkie ich drobne wady konstrukcyjne wychodzą na jaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:
11 godzin temu, mol01 napisał:

 

Szkoda, bo miało być bezkompromisowo, a już na wstępie oszczędności...

Jest bezkompromisowo dla amerykańców, bo trafo ma dwa uzwojenia pierwotne na 120V więc działa to jak dwa trafa na jednym rdzeniu, zaś dla naszego napięcia uzwojenia te są połączone w szereg i pracują jako jedno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, baksiu napisał:

No troszkę tego hiendu nie czuć...

Tyle, że w Classe poszli na impuls - zamiast 8 "szklanek" po 22000uF jest tam 36szt. po 4700uF na dwóch piętrach (z czterech) płytek zasilacza (jedno piętro na jeden kanał)... łatwiej "opróżnić" taką baterię ze zgromadzonego ładunku w razie nagłej potrzeby niż z takich wielkich bambarył.

Poza tym, jakby na to nie patrzeć, użyte komponenty i rozwiązania układowe wyprzedzają o lata świetlne Rotela, choć wcale nie silono się na przesadne komplikowanie schematu, jak to potrafi Krell - to bardziej takie rozwinięcie Rotelowego Balanced Design Concept.

Zresztą, co Ty chcesz - to "budżetowa" seria Classe ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, @adams84 i @baksiu - po jakiemu do niego napisaliście? Bo ja po angielsku, a może szwab nie nicht verstehen... Może jak by mu napisał po ichniejszemu, że widzę iż wzmak jest na 120V i że chcę numer telefonu by się ugadać na odbiór, to by się odezwał... ale ja nie szprecham, więc gadać nie będę.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mol01 napisał:

Po tylu ofertach z Polski niemiaszek raczej by w końcu nie przepuścił okazji na sprzedaż, więc myślę, że to ściemniana oferta.

Już takie żeśmy rozgryzali ? Ja miałem okazyjnego gryphona na Sycylii, jak się okazało zdjęcia zrobione gdzieś indziej, 5 lat wcześniej itp... a sprzedawca rżnął głupa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, adams84 napisał:

Cisza. A o co chodzi z tym przekrętem.

Z reguły, jak ktoś Cię chce przekręcić, to chce pisać poza serwisem bezpośrednio na mail, alby serwis nie miał dowodu, że on wpuszcza Cię w maliny proponując płatność przez jakiś trefny serwis, przesyłkę z zastawem gotówkowym itp. itd. A sam "sycylijski przekręt" (tak my to z baksiem nazwaliśmy) polega na tym, że już w ogłoszeniu z bardzo okazyjną ceną masz podany mail na który sprzedawca poleca się kontaktować z włosko brzmiącym nazwiskiem w nazwie. Mimo, że ogłoszenie jest powiedzmy w innym kraju, to koleś Cię na wstępie informuje, że mieszka na Sycylii (wyspie) i nie da rady zamówić tam żadnego kuriera (to akurat prawda - żaden przewoźnik nie oferuje przesyłek z/na Sycylię), więc on wyśle sprzęt jak będzie na półwyspie apenińskim, ale żeby się tam w ogóle wybrał promem, to najpierw musi dostać przelew (tylko i wyłącznie przelew - nie akceptuje żadnych płatności z zabezpieczeniem) w dodatku najczęściej do banku w Nigerii, Watykanie lub innym kraju z "egzotycznym" prawem bankowym. A jak poprosisz o dodatkowe foty to stwierdzi, że sprzęt jest już zapakowany i nie będzie rozpakowywał, wysyła jakieś ściągnięte z neta lub sprzed iluś tam lat z lokalizacją GPS wcale nie we Włoszech. Od razu to śmierdzi przekrętem, że przelejesz kasę, a sprzętu nigdy nie zobaczysz, tak jak zapewne ogłoszeniodawca nigdy nie widział Sycylii...

 

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mol01 napisał:

A tu taki filmik, jakie kolumny mają Ci co się znają i na audio zjedli zęby (wspominałem o nich parę razy na forum):

 

Tu widzę jakiegoś pana, co nawija o kondach, a głośniki chyba nie są tematem wykladu... Oszust od classe odpisał, ze skoro się nie zgadzam na jego warunki, to sprzeda komu innemu. Opcję odbioru osobistego dwukrotnie przemilczał... Napisałem mu brzydko po polsku i szwabsku, niech sobie nie myśli że tu same janusze?

Posluchalem dogłębnie nowego setu z thetą, miałem też znajomego na odsluchu. Stwierdziliśmy, ze sporo się poprawiło, zwłaszcza w dynamice basu. Moim zdaniem brakuje jeszcze mitycznego wypełnienia średnicy, reszta na 5 ?

Zaraz siadam do Yes randabout...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baksiu napisał:

Tu widzę jakiegoś pana, co nawija o kondach, a głośniki chyba nie są tematem wykladu

To Jacek Kawa z Retro Audio, a kolumny to chyba jego Arcusy TL-500.

2 godziny temu, baksiu napisał:

Opcję odbioru osobistego dwukrotnie przemilczał...

Mi napisał swoje zasady (wysyłka GLS, płatność przelewem), a jak go olałem to coś mi po szwabsku napisał o traceniu czasu, ale Google nie poradził sobie zbytnio z tłumaczeniem.

2 godziny temu, baksiu napisał:

Moim zdaniem brakuje jeszcze mitycznego wypełnienia średnicy

A pre Classe jest w tym moim zdaniem świetny ?

2 godziny temu, baksiu napisał:

sprzeda komu innemu.

Ten kto inny, to czasem nie Ty @adams84?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.