Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Classe Audio


wurger

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, baksiu napisał:

na xlr szumi tak samo...

Może zanim wymienisz rezystory, to spróbuj ustawić DC-offset (i prąd spoczynkowy), bo widziałem, że są tam potki regulacyjne, tylko w tej serwisówce, co ja mam brakuje opisówki i nie wiadomo które potki do czego służą i na ile ustawić BIAS (bo DC-offset to standardowo - najbliżej zera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 18:38, wit-told napisał:

No właśnie trafiłem na powyższą ofertę, wygląda to zachęcająco..... cena wysoka, ale to ich topowy zestaw..... ciekawe jak gra;-)

a w skład zestawu wchodzą też głośniki? jak rozumiem w ofercie jest pre, monobloki, sacd. cena dość poważna, nawet jak na nowy sprzęt z salonu, a co dopiero używany... mój cp-60 poszedł do serwisu, zobaczymy co wyjdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wit-told napisał:

Dobre rozumiesz, to cena za zestaw Classe, bez kolumn, z kolumnami to by już dawno poszedł;-)))

moim zdaniem z cenami go trochę poniosło... zobaczymy jak mu pójdzie sprzedaż... do kompletu brakuje gramofonu i interkontynentów, czyżby definitywny koniec z hi-endem?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, mol01 napisał:

A skąd nóżki?

I co było nie tak?

nóżki gumowe ze sklepu, chyba nie miał jakichś wymyślnych, więc damy takie jak w zasilaczu, wyglądają na oryginały. Jeszcze nie znam szczegółów, mam wziąć na testy 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP-65 też ma fabrycznie zwykłe gumowe, więc jak by miały jakiś faktyczny wpływ na brzmienie, to Classe wynosząc zasilacz poza obudowę i pozostawiając część obwodów ciągle pod prądem, raczej by pomyślało także i nad jakimiś nóżkami z kosmicznymi technologiami. Myślę więc, że to mało sensowne, zwłaszcza jeśli front wystaje poniżej podłogi urządzenia również w CP-60 zasłaniając ok. 70% wysokości nóżek, jak to ma miejsce w CP-65.

10 godzin temu, baksiu napisał:

Jeszcze nie znam szczegółów

Czyli nawet nie wiesz, czy zmieniono rezystory dla obniżenia wzmocnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mol01 napisał:

CP-65 też ma fabrycznie zwykłe gumowe, więc jak by miały jakiś faktyczny wpływ na brzmienie, to Classe wynosząc zasilacz poza obudowę i pozostawiając część obwodów ciągle pod prądem, raczej by pomyślało także i nad jakimiś nóżkami z kosmicznymi technologiami. Myślę więc, że to mało sensowne, zwłaszcza jeśli front wystaje poniżej podłogi urządzenia również w CP-60 zasłaniając ok. 70% wysokości nóżek, jak to ma miejsce w CP-65.

Czyli nawet nie wiesz, czy zmieniono rezystory dla obniżenia wzmocnienia?

rezystory miały zostać zmienione gdyby nie pomogły regulacje, podejrzewam że raczej są zmienione... zobaczymy co spec powie o konstrukcji wzmaka, pamiętam że z krella trochę szydził, natomiast rotela podziwiał, choć podważał sens takiej mocy wzmocnienia do domu 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baksiu napisał:

zobaczymy co spec powie o konstrukcji wzmaka

Myślę, że w Classe jest też parę rozwiązań układowych godnych podziwu - i nie chodzi tu bynajmniej o ilość kondensatorów i rezystorów, a bardziej o to, że jest on zbudowany niczym miniaturowa integra i z powodzeniem by napędził małe głośniczki wprost z wyjść na PRE OUT, bo pewnie ma co najmniej kilka watów mocy na bardzo dobrych tranzystorach. Z drugiej strony też można by powiedzieć, że poco tyle mocy jeśli to nie pre estradowe i będzie zasilać tylko jedną końcówkę, a nie np. 10 końcówek mocy - ale tu, podobnie jak w Rotelu, zapewne jest to wykorzystane dla osiągnięcia niewzruszonej stabilności i wyciągnięcia jak największego zakresu dynamicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, baksiu napisał:

elementy są duże i dobrej jakości, aplikacja staranna i estetyczna.

To akurat jest raczej normą w urządzeniach każdej szanującej się marki - w Krellu też masz ponadwymiarowe elementy i panuje ogólny porządek. Różnica polega na tym, że w Krellu raczej idą na ilość elementów niekoniecznie precyzyjnych (ale ogólnie dobrych - a przynajmniej w starszych urządzeniach...), a w Classe przede wszystkim liczy się precyzja doboru każdego elementu i wąskie widełki pracy obwodu (no i jak się poza nie wyjdzie, to dzieje się to, co u Ciebie). I wydaje się, że ilość w Krellu przekłada się na potęgę brzmienia, a precyzja (i niesamowite podejście do filtracji zasilania) w Classe wyciąganiem najmniejszych niuansów "na światło dzienne", które nadal są dźwięczne, a nie chirurgiczne, jak np. z Audioneta z zewnętrznym zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

classe wrócił od serwisanta, mam wrażenie że sie przyłożył i są nowe nóżki, śrubki, wszystko na imbus i gwiazdkę. spięcie pinow 0 powodowało lekkie przebicie na wyświetlaczu i podświetlenie na pół gwizdka napisów tape i surround, nie zmniejszyło szumów, więc wymienił rezystory zgodnie z serwisowką. teraz komfortowo można zmieniać głośność, szumy zmalały o 2/3, już nie są tak uciążliwe, choć jeszcze będę kombinował z ustawieniem elementów. brzmienie deklasije rotela, choć czasami wydaje się nadmiernie uprzestrzennione i brakuje mu ciała, ale to w nagraniach po remasteringu lub współczesnych, stare wydania brzmią miodnie. gramofon ożył, tu szumów ubyło x2 Ogólnie jak byś chciał zerknąć na cp-60 @mol01, to chętnie Ci wyślę paczkę puki mam rotela, może znajdziesz szumiący element... bias i dc offset ustawione, kondy w super stanie, trafo ciche. gdybym nie słuchał w bliskim polu, to bym olał, ale słucham, bo tak mi najbardziej pasuje, w sumie akwarium w pokoju obok bardziej szumi, ale szukam ideału, nie półśrodków 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 01:07, baksiu napisał:

choć czasami wydaje się nadmiernie uprzestrzennione i brakuje mu ciała, ale to w nagraniach po remasteringu lub współczesnych, stare wydania brzmią miodnie.

Niema on żadnego procesora dźwięku przestrzennego, więc nie jest na pewno "uprzestrzennione", a na tyle przestrzenne na ile zostało to zarejestrowane/zremasterowane - prędzej przywykłeś już do niejakich ograniczeń poprzedniego preampa (choć RC-1090 na pewno nie jest słabeuszem w kwestii przestrzeni - bardziej kuleje w nim skala sceny). A z tym "brakiem ciała", to pisałem, że z Thetą brzmi to trochę jasno - w sensie przewagi góry nad dołem, co subiektywnie objawia się brakiem dołu, zwłaszcza iż w porównaniu do Rotela dół Classe jest bardziej miękki i "ciężki" niż twardy i szybki.

W dniu 12.06.2021 o 01:07, baksiu napisał:

Ogólnie jak byś chciał zerknąć na cp-60 @mol01, to chętnie Ci wyślę paczkę puki mam rotela, może znajdziesz szumiący element... bias i dc offset ustawione, kondy w super stanie, trafo ciche.

Chętnie bym go osłuchał, ale jeśli to wszystko rzeczywiście zostało sprawdzone, to już brakuje mi koncepcji, co może jeszcze być przyczyną tego szumu, poza może jeszcze "sfazowaniem" pre i końcówki (daniem na ten sam bolec IEC fazy) i sprawdził Classe kablem bez pinu uziemienia. Sprawdziłbym także, czy szum jest nadal z innych źródeł po całkowitym odłączeniu od prądu Thety - wykluczył jej wpływ, choć u mnie ona nie bruździ pętlą masy.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mol01 napisał:

Niema on żadnego procesora dźwięku przestrzennego, więc nie jest na pewno "uprzestrzennione", a na tyle przestrzenne na ile zostało to zarejestrowane/zremasterowane - prędzej przywykłeś już do niejakich ograniczeń poprzedniego preampa (choć RC-1090 na pewno nie jest słabeuszem w kwestii przestrzeni - bardziej kuleje w nim skala sceny). A z tym "brakiem ciała", to pisałem, że z Thetą brzmi to trochę jasno - w sensie przewagi góry nad dołem, co subiektywnie objawia się brakiem dołu, zwłaszcza iż w porównaniu do Rotela dół Classe jest bardziej miękki i "ciężki" niż twardy i szybki.

Chętnie bym go osłuchał, ale jeśli to wszystko rzeczywiście zostało sprawdzone, to już brakuje mi koncepcji, co może jeszcze być przyczyną tego szumu, poza może jeszcze "sfazowaniem" pre i końcówki (daniem na ten sam bolec IEC fazy) i sprawdził Classe kablem bez pinu uziemienia. Sprawdziłbym także, czy szum jest nadal z innych źródeł po całkowitym odłączeniu od prądu Thety - wykluczył jej wpływ, choć u mnie ona nie bruździ pętlą masy.

fazę odwracałem, nic to nie zmienia, obie thety odpinałem od prądu, nawet telewizor i gramofon, jedynie końcówka mogla zakłócać... przynioslem nawet ra1070 od taty, ale ten nie ma wejścia na końcówkę, nie mam jak wykluczyć wpływu końcówki, choć pre odsuwalem daleko i szum nadal był... sprawdzę jeszcze kabel bez uziemienia. zasilacz w classe trochę buczy, ten w rb1090 też się czasem wzbudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, baksiu napisał:

zasilacz w classe trochę buczy

No niestety, CP-60 ma nie małe gołe trafo i ono może buczeć, ale jeśli chodzi o ten szum w głośnikach, to myślę, że jak to nie będzie pętla masy (chodź byłoby to raczej niskoczęstotliwościowe buczenie), to tam musi być coś sknococe. Jak nie miernikiem RLC, to pomierzyć, czy nie występuje napięcie przemienne na nóżkach kondensatorów filtrujących, albo oscyloskopem sprawdzić w którym miejscu pojawia się ten szum w sygnale i będzie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mol01 napisał:

No niestety, CP-60 ma nie małe gołe trafo i ono może buczeć, ale jeśli chodzi o ten szum w głośnikach, to myślę, że jak to nie będzie pętla masy (chodź byłoby to raczej niskoczęstotliwościowe buczenie), to tam musi być coś sknococe. Jak nie miernikiem RLC, to pomierzyć, czy nie występuje napięcie przemienne na nóżkach kondensatorów filtrujących, albo oscyloskopem sprawdzić w którym miejscu pojawia się ten szum w sygnale i będzie wiadomo...

no właśnie elektronik mówi, że na oscyloskopie nic nie widać, żadnego szumu, więc ciężko mu to naprawić, bo wg niego nie ma problemu 🙂 Zaraz się zabieram za poszukiwania przyczyny zewnętrznej, może coś znajdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę do środka i widzę, że nie wymienił r101 i r301, a 102,202,302 i 402 tak, więc może po wymianie wszystkich szum zniknie, jak po wymianie czterech się zmniejszył? przydały by się też lepszej jakości rezystory vishay, bo dał zwykłe małe. mol-01, daj adres na priv, to Ci wyślę i zobaczysz sam, może będziesz miał więcej serca dla Classe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem... jeden z czterech tranów maksymalnie po lewej w plytce zasilania był chyba zmieniony... Q4 i Q2 wyglądają na oryginały L7924CV Malaysia, Q3 KA7824 KOREA, podejrzany jest Q1 LM340T  7824 bez kraju. malezja i korea jeszcze kilka razy się przewijają, ale ten no name nie. wszystko to skryte pod radiatorami z blachy... chyba powinno się wymienić 2, albo nawet wszystkie 4, jeżeli stanowią pary?!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, baksiu napisał:

Q4 i Q2 wyglądają na oryginały L7924CV Malaysia, Q3 KA7824 KOREA, podejrzany jest Q1 LM340T 7824 bez kraju.

To są wszystko stabilizatory napięcia - posprawdzaj z serwisówką zgodność oznaczeń, L78 napięcia dodatniego, L79 ujemnego - w zasilaczu symetrycznym powinny być tej samej serii, ale może akurat Q1 takiego nie tworzy w parze z innym - trzeba by spojrzeć na serwisówkę.

 

8 godzin temu, baksiu napisał:

patrzę do środka i widzę, że nie wymienił r101 i r301, a 102,202,302 i 402 tak,

7 godzin temu, baksiu napisał:

pod płytką phono też coś mi smierdzi, jest w sumie 10 tranow: 7 malezyjskich marki ST, jeden koreański i dwa niewiadomo jakie...

ST kiedyś robiło bardzo dobre elementy - choćby poszukiwane dziś OP-AMPy, logika podpowiadała by, że przy 10 tranzystorach powinno być 5 par, ale nie wiem, jaki tam jest układ - wydaje mi się, że tam to jest chyba tylko selektor wejść i mogą to być tranki wyzwalające przekaźniki wejść, które nie mają nic wspólnego z brzmieniem.

To niezłą lipę Ci odwalił z tymi rezystorami - serwisówka wyraźnie mówi o wszystkich sześciu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mol01 napisał:

To są wszystko stabilizatory napięcia - posprawdzaj z serwisówką zgodność oznaczeń, L78 napięcia dodatniego, L79 ujemnego - w zasilaczu symetrycznym powinny być tej samej serii, ale może akurat Q1 takiego nie tworzy w parze z innym - trzeba by spojrzeć na serwisówkę.

 

ST kiedyś robiło bardzo dobre elementy - choćby poszukiwane dziś OP-AMPy, logika podpowiadała by, że przy 10 tranzystorach powinno być 5 par, ale nie wiem, jaki tam jest układ - wydaje mi się, że tam to jest chyba tylko selektor wejść i mogą to być tranki wyzwalające przekaźniki wejść, które nie mają nic wspólnego z brzmieniem.

To niezłą lipę Ci odwalił z tymi rezystorami - serwisówka wyraźnie mówi o wszystkich sześciu...

ja mu też o 6 pisałem... próbujesz z nim? bo nie wiem czy chce mi się kolejny raz iść do mojego elektronika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no i @mol01 ogarnął. classe wrócił do mnie i gra fenomenalnie. to już jest ekstraklasa, wczoraj zrobiłem 3h odsłuch po wygrzaniu 24h. słychać każdy niuans, nawet jak perkusista nie trafi idealnie w środek werbla, bądź gitarzyście zabrzęczą niwytłumione na 100% struny. mam wrażenie przebywania między muzykami, wszystko jest czytelne bez najmniejszego wysiłku. może brakuje względem rotela wykopu na basie, choć brzmi to naturalniej i pewnie trzeba przywyknąć. teraz trzeba znaleźć towarzystwo na końcu wzmocnienia, bo Rotel choć mocny i niesamowicie muzykalny- może odstawać od pre z powodów konstrukcyjnych, fajnie by było posłuchać monobloków w pełni zbalansowanych 😊

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.