Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Classe Audio


wurger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
W dniu 29.03.2017 o 20:35, rafal735r napisał:

Widzę że klub się rozwija ?

Yyyy, gdzie się niby rozwija, jak brak ani jednego wpisu od 2009 roku?

34 minuty temu, adams84 napisał:

Przede wszystkim skierowany jest on dla tych którzy lubią słuchać muzykę a wsluchiwac się w mikro detale. Takie bezduszne granie. połączenie classe i aw120 daje świetną dynamikę brzmienie jest ciepłe bardzo muzykalne ale jednocześnie daje coś czego wszyscy audiophile szukają.

To w końcu bezduszne, czy muzykalne Twoim zdaniem? Muzyka czy mikrodedale?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mol01 napisał:

To w końcu bezduszne, czy muzykalne Twoim zdaniem?

Pisałem przez wspomaganie głosowe i brakuje w tym zdaniu słowa "nie". Chodzi o to że mamy dwie szkoły grania. Albo muzykalność połączona z fajnymi barwami i przestrzenią. Albo dynamika gdzie najważniejsze jest usłyszeć jak najwięcej micro detali jednocześnie w większości przypadków z bardzo mocno kontrolowanym punktowym basem. Mnie już dawno ta druga szkoła przestała interesować. oczywiście nie chcę utracić detaliczność i ale nie zależy mi na tym tak mocno jak na muzykalności przestrzeni i przede wszystkim barwie instrumentów która powoduje że zbliżamy się mocniej do grania live. Z Classe i electrocompaniet dostajemy świetną muzykalność,dużą dynamikę ze świetnie kontrolowanym basem jednocześnie bez utraty detali. pokusił bym się nawet o stwierdzenie że jest to najbardziej rozdzielczy zestaw który do tej pory słuchałem. A stwierdzenie świetnie kontrolowany bass nie oznacza basu totalnie punktowego. uważam że tego typu kontrola nad basenem jest dużo bardziej prawdziwa niż takie typowe szybkie wygaszanie zwłaszcza stopy perkusji.

Edytowane przez adams84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem preampy Classe owszem, są detaliczne, a zarazem prezentujące raczej gładkie i ocieplone na średnicy brzmienie, jednak z całą pewnością nie bezduszne. Wręcz przeciwnie, kreują piękną aurę muzyczną, w której można popłynąć, a detaliczność i precyzja prezentacji tylko sprzyja poczuciu realizmu i głębi prezentowanego spektaklu muzycznego. Też słyszałem trochę preampów i żaden nie zbliżył się w tej właśnie kwestii do poziomu preampów CP-47.5/CP-65.

6 minut temu, adams84 napisał:

Pisałem przez wspomaganie głosowe i brakuje w tym zdaniu słowa "nie".

W tym tekście jest też parę innych "kwiatków" - dla odbiorcy nie znającego tego sprzętu mogących wyglądać na sprzeczne.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, adams84 napisał:

ktoś napisze za chwilę że skoro tak zachwalasz ten sprzęt to dlaczego chcesz sprzedać jedno albo drugie? powód jest prosty. Chcę dopasować wizualnie końcówkę z pre. Do dźwięku nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Czyli, jak rozumiem, chcesz dokupić pre Electrocompaniet lub końcówkę Classe? W co celujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mol01 napisał:

Czyli, jak rozumiem, chcesz dokupić pre Electrocompaniet lub końcówkę Classe? W co celujesz?

 są 2 opcje:

1. Wymiana pre Classe na electrocompaniet eC 4.7. nie ukrywam że boję się tego że zrobię strzał w kolano jeśli chodzi o jakość dźwięku bo u nas na forum strasznie źle to pre opisano. Również budowa nie wzbudza zaufania. Jednocześnie na audioreview.com ludzie opisywali eC jako naprawdę wysokiej klasy porównując do wielkich film typu Macintosh krell i tak dalej. Również Classe ma tam dobre opinie.

2. Wymiana końcówki aw120 na CA 150 lub jak żona pozwoli CA 201. Tego też się troszkę boję bo z końcówkami mam większe doświadczenie i niz z pre i wiem że dźwięk ec bardzo trafia w moje gusta. Boję się że z końcówkami Classe nie będzie już takiej muzykalności.

19 minut temu, mol01 napisał:

Moim zdaniem preampy Classe owszem, są detaliczne, a zarazem prezentujące raczej gładkie i ocieplone na średnicy brzmienie, jednak z całą pewnością nie bezduszne. Wręcz przeciwnie, kreują piękną aurę muzyczną, w której można popłynąć, a detaliczność i precyzja prezentacji tylko sprzyja poczuciu realizmu i głębi prezentowanego spektaklu muzycznego. Też słyszałem trochę preampów i żaden nie zbliżył się w tej właśnie kwestii do poziomu preampów CP-47.5/CP-65.

Oto mi chodziło. Ubraleś to lepiej w słowa. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adams84 napisał:

Wymiana pre Classe na electrocompaniet eC 4.7. nie ukrywam że boję się tego że zrobię strzał w kolano jeśli chodzi o jakość dźwięku bo u nas na forum strasznie źle to pre opisano.

Właśnie, najlepiej najpierw posłuchaj, bo rozłączając Classe z EC może się okazać, że utracisz synergię "zwiewności" i przestrzennej detaliczności ze słodkością i muzykalną dynamiką. Choć jeśli preferujesz "lampowe" granie, to może rzeczywiście zestawianie EC + EC będzie dla Ciebie lepsze, gdy dla mnie np. byłoby lepsze minimalne utwardzenie dołu przy zachowaniu ogólnego charakteru brzmienia, które mogłaby zapewnić wysokowydajna prądowo końcówka Classe.

14 minut temu, adams84 napisał:

jak żona pozwoli CA 201

A co żonie przeszkadza w CA-201?

15 minut temu, adams84 napisał:

Wymiana końcówki aw120 na CA 150

CA-150 dość często można trafić na rodzimym rynku - może uda Ci się umówić na odsłuch i spróbować z czym to się je z własnym pre pod pachą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mol01 napisał:

co żonie przeszkadza w CA-201?

Cena. 

 

19 minut temu, mol01 napisał:

CA-150 dość często można trafić na rodzimym rynku - może uda Ci się umówić na odsłuch i spróbować z czym to się je z własnym pre pod pachą?

Ostatnio tych ca150 nie ma. Ca100 sporo. Odsłuch jak najbardziej ale nie żeby lecieć 200km+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adams84 napisał:

Jednocześnie na audioreview.com ludzie opisywali eC jako naprawdę wysokiej klasy porównując do wielkich film typu Macintosh krell i tak dalej.

Co do McIntosha się nie wypowiadam, ale... nie wiem jak KRC/KCT, ale preampy KAV-250p i KAV-280p z całą pewnością przy Classe można opisać, iż są bezduszne i dalekie od muzykalności, a więc tym bardziej od Electrocompanieta, więc jeśli ktoś lubi taką prezentację, to wcale się nie dziwię tego typu opiniom. Niemniej jednak patrząc na konstrukcję EC 4.7, to rzeczywiście nie nastraja ona optymizmem - patrząc na zastosowany (dwusekcyjny) potencjometr to na pewno nie jest on w pełni zbalansowany - EC 4.8 już bardziej ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą widziałem, że w klubie Electrocompanieta ktoś pytał o OP-AMP w podstawce w EC 4.7, który jak domniemam niema nic wspólnego z sygnałem audio, bo jest przy scalakach i gniazdach taśm biegnących od płytek sterujących na froncie (czyli zapewne je wzmacnia, o ile w ogóle to jest OP-AMP), a więc ludzie nie są chyba w pełni usatysfakcjonowani, skodo szukają desperackich sposobów na poprawę brzmienia...

15 minut temu, rafal735r napisał:

To była ironia. Swoją drogą gratuluję refleksu. 

Nie no, widziałem że wpis z 2017... który tylko potwierdza, że nic się tu nie dzieje i nawet nie wiedziałem, że taki Klub tu istniał... Pomijając już, iż założyciel też się nie wykazał i nie napisał jakiegoś pokrzepiającego postu wstępnego zachęcającego do dyskusji o jakże nietuzinkowych klockach w historii tejże marki (że przytoczę tu choćby model DR-7).

Dlatego też nie odpowiedziałem na zadane przez Cibie pytanie, bo widziałem, że było one zadane dawno temu i zapewne już dawno sam sobie na nie odpowiedziałeś...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mol01 napisał:

Co do McIntosha się nie wypowiadam, ale... nie wiem jak KRC/KCT, ale preampy KAV-250p i KAV-280p z całą pewnością przy Classe można opisać, iż są bezduszne i dalekie od muzykalności, a więc tym bardziej od Electrocompanieta,

Chyba gdzieś tutaj przeczytałem że seria kav od krell to budżetówka. Prawdziwe krell to tak jak piszesz krc/kct. Na audioreview.com ec4.7 ludzie porównują do właśnie tych serii krela oraz wysokiego macintosha twierdząc że eC nie odstaje a wręcz nawet gra lepiej. Poza tym w kilku opiniach powtarza się że eC 4.7 gra bardzo przezroczysto. W przypadku ocieplonej końcówki aw120 jednak przezroczyste pre mogłoby wnieść coś ciekawego.  Classe jest jednak złagodzone troszkę.

Pomimo tego co napisałem powyżej nadal z tyłu głowy zostaje jednak budowa e c 4.7. na pocieszenie mogę tylko podać przykład mojego daca który w środku wygląda śmiesznie w stosunku do Teac którego miałem wcześniej jednak bezpośrednie porównanie nie pozostawiła złudzeń. protagonist pozamiatał teac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adams84 napisał:

Chyba gdzieś tutaj przeczytałem że seria kav od krell to budżetówka.

Może i KAV to budżetowa (jak na Krella) seria "do kina domowego", ale budową preamy KAV są sbliżone do KRC, z tą różnicą, że w KAV regulacja głośności realizowana jest za sprawą scalaka (który jest i tak o lata świetlne nowocześniejszy i precyzyjniejszy od potencjometru w EC 4.7), a w KRC scalak tylko przełącza precyzyjne rezystory składające się na drabinkę rezystorową.

Godzinę temu, adams84 napisał:

na pocieszenie mogę tylko podać przykład mojego daca który w środku wygląda śmiesznie w stosunku do Teac którego miałem wcześniej jednak bezpośrednie porównanie nie pozostawiła złudzeń. protagonist pozamiatał teac.

No tak, niezapomnieniem, że Ty teraz i tak masz niezbalansowany DAC.

Oczywiście nie mam zamiaru Cię przekonywać, że tylko i wyłącznie Claase gra, bo to nieprawda, ale pamiętaj, że jesteśmy w Klubie Classe, więc mówienie o zaletach klocków tej marki jest jak najbardziej wskazane ?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mol01 napisał:

Oczywiście nie mam zamiaru Cię przekonywać, że tylko i wyłącznie Claase gra, bo to nieprawda, ale pamiętaj, że jesteśmy w Klubie Classe, więc mówienie o zaletach klocków tej marki jest jak najbardziej wskazane ?

Ale to że classe cp47.5 to świetny preamp nie podlega dyskusji. O 65 nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, baksiu napisał:

Czy na prawdę nie da się kupić pre podobnej klasy za 1/2 budżetu?

Toć masz jak byk napisane, że CP-47.5 też fajny i kosztuje 3x taniej, a tak się akurat składa, że @adams84 chce się go pozbyć w dobrej cenie...

24 minuty temu, baksiu napisał:

Nawet Krell to taniocha przy classe i nie mówię tu o serii kav ?

O różnicach konstrukcyjnych Krelli KAV i KRC też pisałem parę postów wyżej...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adams84 tak opisał te sprzęty, że chyba przez rok ich nie sprzeda...? A gdzie można tego posłuchać? Nie lubię efektów rodem z kd, ale jednocześnie określenie lampowe granie działa na mnie zniechecająco. Ec raczej nie kupię, ale już ta końcówka classe z alle 2x400W działa na wyobraźnię, choć to prawie 2x mniej, niż w moim rotelu! No i cena zbyt wygórowa, sądząc po aktywności w klubie, to zainteresowanych można policzyć na palcach jednej ręki pijanego cieśli?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baksiu napisał:

Ec raczej nie kupię, ale już ta końcówka classe z alle 2x400W działa na wyobraźnię, choć to prawie 2x mniej, niż w moim rotelu!

A widzisz, zaś kolega @adams84 znowu narzeka, że to dla niego za mocny piec i do jego (niemałych) kolumn to by mu starczył CA-100 - tu dopiero jest ostry mind-fuck. A w ogóle, to nie ma gdzie postawić tego cholerstwa, a ma miejsca znacznie więcej od Ciebie ?

14 minut temu, baksiu napisał:

To Twój pre? To teraz masz cp-65? 

A ile razy mam pisać? Od ile - 2 lat @adams84?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się w tej marce nie orientuję, z resztą chyba nie tylko ja, skoro klubowiczów jest 6, w tym mod ? Znając Ciebie za cp-65 nie dałeś ponad 10kzł... na moje oko 6 patyków powinno starczyć. A ten 47,5 jest tak popularny, ze w hifishark jest cały jeden, od ww kolegi!

Czy któryś z tych pre ma wejscie phono MM? to dla mnie trochę ważne... Poznań trochę daleko, a cena z gatunku odstraszajacych, wiem że inflacja itp ? Poza tym nie wiem co tam @mol01 podłubał itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, baksiu napisał:

Po prostu się w tej marce nie orientuję,

Nie martw się, pomijając zewnętrzny zasilacz, CP-65 na pierwszy rzut oka jest niemal identyczny z CP-47.5 - dopiero postawione obok siebie zdradzają, że CP-65 jest nieco wyższy, ma mniej zaokrąglone zarozniki i brakuje mu dwóch LED-ów na froncie, bo wszystko wyświetla dwuwierszowy wyświetlacz. Różnica jest znacznie większa we wnętrzu i rozbudowanym menu CP-65, w którym można robić cuda-wianki. Jedyny problem jest taki, że do CP-47.5 możesz dokupić moduł PHONO identyczny jak do wzmaków zintegrowanych i zamienić pierwsze wejście w Phono, a w CP-65 planowali zewnętrzny phono-stage wielkości zasilacza (i zasilacz ma do niego wyjście zasilające), ale go chyba nigdy nie wprowadzili na rynek... więc do swojego "drapaka" byś sobie musiał dokupić dodatkowo pre gramofonowe innej marki.

39 minut temu, baksiu napisał:

Znając Ciebie za cp-65 nie dałeś ponad 10kzł... na moje oko 6 patyków powinno starczyć.

Kiedyś pisałem bodajże w Klubie Rotela jak wyszedłem na zamianie CP-47.5 na CP-65 - @adams84 nie posiadał się ze szczęścia, że wziąłem od niego mniej niż chciał mi zaoferować, o mało nie poprosił mnie bym wziął od niego więcej ? Bo mking84 w tym samym czasie wystawiał chyba CP-47.5 z 1000zł drożej ode mnie.

Ale nie zapomnę, jak mu coś próbowałem wytłumaczyć będąc u znajomych, a ten do mnie "co?! jak kur... brumi?" i się rozłączył... a później zadzwonił i przepraszał, że okoliczności nie sprzyjały pojmowaniu zagadnień.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mol01 napisał:

? Widzę, poziom zaufania jak zwykle konkret...

Spoko, po prostu nie chcę zamieniać pre za 2kzł na kolejne za tyle samo, już wolę od razu dopłacić i słuchać spokojnie jakiś czas ? To hobby wymaga wydatków. Zdaje się pre rotela nadal masz, więc wiesz, że kaszana to nie jest, classe kupię ew. Cp-65, jak się przydarzy. Na razie mam za dużo zmiennych w systemie, jeden zbędny klocek, trzeba zrobić porządek!

Drapak zostaje, jest punktem odniesienia na jednej płycie za ok 300zł, podobne CD w mojej kolekcji kosztuje 20zł... gdybym chciał zbierać takie rarytasy, to bym zwariował- 3 dzieci w domu, na poniszczone CD przymykam oko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mol01 napisał:

Nie wiem, czy mnie prawidłowo zrozumiałeś - to CP-65 niema możliwości rozbudowy o wejście gramofonowe...

Zrozumiałem, trzeba kupić osobne, może to wyjść na dobre, ale kolejna paczka pójdzie... w dodatku wiesz jak nie lubię dodatkowych pudełek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, jak zamierzasz przesiąść się na Thetę Generation VIII, to co Ty się w ogóle martwisz pre?

5 godzin temu, baksiu napisał:

końcówka classe z alle 2x400W działa na wyobraźnię, choć to prawie 2x mniej, niż w moim rotelu!

Wiesz, jak będzie mało... nic nie szkodzi dokupić drugą końcóweczkę i przełączyć do pracy jako monobloki 2x 1200W/4Ohm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mol01 napisał:

Albo jak się spodoba, to kupić dwa piece CA-401 i uzyskać 2x 3200W z takich monobloków ?

Weź się nie rozpędzaj! Na razie moze jakiś napęd, bo VIII z rotelem to byłby chyba lekki mezalians... na tyle monobloków w salonie też miejsca nie mam, Rotel to kawał końcówy  i na razie mi starcza, jak widać jest po drodze kilka wąskich gardeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.