Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny na 9m2 - alternatywna, rock, metal, punk, grunge


Akiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakieś zwykłe kable OFC akurat mam i to chyba z 20 metrów, więc rzeczywiście narazie podepnę tymi kablami - tym bardziej że tak naprawdę nie mam jak na razie pojęcia jak rozstawić kolumny co wiąże się dosyć bardzo z długościami kabli.

Bardzo dziękuję wszystkim w szczególności Ricardozamora za mam nadzieję trafne podpowiedzi.

A może mielibyście jeszcze jakieś podpowiedzi w temacie CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że masz zwykłe kable - posłuchasz jak gra na nich i zmienisz na jakieś firmowe - najlepiej by było jakbyś od kogoś pożyczył kiedyś lepsze i porównał, czy słyszysz czy nie - niektórzy słyszą, niektórzy nie i nie ma co się spierać kto ma rację, bo uszy są inne.

 

co do cd, to mam dobre doświadczenia z yamahą cdx 900, niestety mało dostępna, a laser niedostępny:-(

onkyo - niektórzy piszą że to syf (właściwie ze dwie osoby na forum), ale mam dobre z nimi doświadczenia: ciepło grają, łatwo dostępny laser. (polecałbym 7211, 7222)

marantz 53, 63, 67.. niby mają swe minusy, zwłaszcza w wysokich tonach, ale... ..warto zmodyfikować, i podłączyć do lampucery.

 

na allegro za bardzo nie ma z marantza nic opłacalnego, za 67 krzyczą 550...

 

Nie wiem, może koledzy coś poradzą? Ja bym kupił cd do 200-250zł z wyjściem coax czy optycznym i podłączył to do lampucery

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

użytkownik 'gonmar24' z allegro handluje lampucerami, to doradzi. Aha i musiałbyś sobie jakąś obudowę na daca, jakąś prowizorkę - choć może leżeć luzem jeśli nikt nie dotyka 9kiedyś trzymałem to na kawałku szyby, bez niczego, luźno połączone.

 

doradźcie koledze jakieś cd z dobrym torem do lampucery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora, 17 Paź 2009, 12:30

 

>doradźcie koledze jakieś cd z dobrym torem do lampucery.

 

Co takiego szczególnego jest w tej lampucerze ? Jest tak bardzo dokładna/neutralna czy po prostu barwi pod np. Twój gust ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... tak jak myślałem ... po prostu barwi w sposób który trafia w gust części osób (nie szukają po prostu zupełnie czegoś co gra neutralnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli człowiek nie ma bladego pojęcia o elektryczności, a tym bardziej o elektronice, to w żadnym wypadku mu nie proponujcie przerabianych starych CD-eków. Lampcucery w szczególności nie, to będzie jego pierwszy system i na razie musi się zorientować, sam czego oczekuje. Skończcie już z tym psedobiznesem forowanym za wszelką cenę nie zważając na koszty innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kyle

>Trzeba mieć nieźle pusto w głowie aby kupować tak drogie kable do takiego systemu. Jeszcze rozumiem

>jeśli ktoś ma bardzo drogi system audio i po prostu ma kaprys "by kabelki były ładne". Ale kolumny

>za 300 PLN i kable za 300 PLN ??? - HALOOOOO use your brain ...

 

Zanim coś napiszesz to przemyśl to i przeczytaj mój wpis dokładnie.

Pierwsza sprawa to cena urządzeń, które jako nowe kosztowały nie po 300zł, tylko raczej ok 2000zł za sam wzmacniacz, kolumny pewnie podobnie (dzisiaj odpowiednik), a więc do takiego sprzętu (razem ok. 4000zł) na pewno warto zainwestowac w przyzwoite kable. Gdyby kolega dostał sprzęt w prezencie, to uznałbyś że do sprzętu za 0zł nie warto kupowac żadnych kabli ? Można kupic 15letni sprzęty z dźwiękiem za jakie mają nowe niemal 10-krotnie droższe urządzenia.

Jakbyś czytał uważnie mój wpis, to zauważyłbyś że napisałem : (trochę drogie do twojego sprzętu, ale warto), więc i ja nie mówiłem że to tanie kable.

I jeszcze zauważ że kolega , startował z pułapu 2000zł za same kolumny

Robert

Ps. Można się z kimś nie zgadzac (zapewne jesteś sceptyczny wobec kabli), jednak nie trzeba zaraz pisac że ktoś ma "pusto w głowie", bo słowa mają swoje znaczenie nawet przez internet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie, nie zagłębiając się w szczegóły, dźwięk z lampucerą mi raczej odpowiadał, dlatego proponuję daca:-)

 

Kolega rzeczywiście prosił o kolumny za 2kzł do 9 m kw. A za tą kasę można zbudować sensownie grający system wzmka/kolumny/cd/dac/gramofon/kabelki + kilka nowych płyt. Jestem zwolennikiem budżetowych systemów dobranych z głową , choć zdaniem niektórych bufonów, rzeczy poniżej jakiejś ceny nie mają prawa w ogóle grać (LOL:)

 

W sumie daca można sobie darować na początek, jednak warto kupić cd z wyjściem koaksjalnym czy/i optycznym.

Patrzyłem w ogłoszeniach, nie za bardzo ciekawych rzeczy chyba. Jest marantz 62 - nie znam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiecie coś o nim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kyle

Ok. Luzik.

Cd może Rotelik 945AX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chociaż marantz 62 może byc lepszy. Marantza słyszałem kiedyś i grał fajnie, raczej relaksująco z dobrą górą, nie za ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardozamora jeszcze raz bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Nie śpieszy mi się z tym CD, więc jeśli znalazłby się nadający do reszty sprzętu to proszę o komentarz na forum.

Jak tylko dostanę wszystko do złożenia na pewno przedstawię swoje wrażenia odnośnie sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co - mam nadzieję że podejdzie Ci takie zestawienie - mi się podobało, było dynamicznie i z uderzeniem.

 

Co do cd to może rotel do kompletu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Opinia forumowicza:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko że jest bez pilota raczej bo nie ma na zdjęciach - uniwersalny taki z wklepywanymi kodami na pewno obsługuje i rotela tego. Minus że nie wyjścia coax/optycznego więc nie podłączysz daca. Aha i nie wiem jaki laser tam siedzi - szukałem na forum w temacie o liście laserów w cd ale nie ma nigdzie. Może ktoś wie jaki tam jest laser? W każdym razie, byłby do kompletu ze wzmakiem:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.