Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory cz podłogowe do 22m2 dla Pianocrafta e810??


henryk.t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Zakupiłem pianocrafta e810 i planuję zmienić głośniki, proszę o pomoc czy mam szukać monitorów czy podłogówek? Budżet to do 2300zł. Słucham ogólnie wszystkiego. Załączam rozkład pomieszczenia. Myślałem o monitor audio Br2 lub Br5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam sobie odpowiedzieć - bo w Twoim metrażu i podstawkowe i podłogowe kolumny mają przecież sens:)

Do pianocrafta możesz chyba podłączyć subwoofer? Możesz kupić więc monitory i wspomóc się subem, jeśli odpowiada ci takie rozwiązanie, a basu braknie z podstawek.

A jeśli chodzi o Monitor Audio, to lepiej kupować serię wyższą niż Bronze, Silver - będzie taniało teraz, wyszła s. RX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez dłuży czas do E810 monitorki Usher S520 było ciekawie i miło, ale wróciłem skruszony do oryginalnych monitorów z zestawu Yamahy. Bo: 1. Ushery mają dość niską skuteczność 86dB, 2. Ushery mają impedancję 8 Ohm, a monitorki Yamahy 6 Ohm. Przy wyborze kolumn do E810 należy koniecznie wziąć to pod rozwagę, ale i tak MSZ warto eksperymentować z Yamahą i innymi kolumnami. Pozd. V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rs1 się sprawdzają :) Ew. orginalne kolumny Yamahy + dobry sub. Teraz wyszła nowa seria Velodyne za 1000-1200zł. Na allegro widziałem też bardzo dobry sub Triangla za 800zł(nowy kosztuję 2000zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Racja. Obecnie moja (mój?) E810 gra w zestawie kolumn oryginalnych + subwoofer Mordaund-Short. Jest nieźle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory od piano nie mają się co równać z uszerami, miałem i wiem na co stać jedne i drugie

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tuningiem nie, po tuningu już grają całkowicie inaczej. Jednak to inna bajka. Na pewno zestawienia monitory Piano + sub(jeśli brakuję dołu) jest dobre, jeśli natomiast brakuję lepszej góry i średnicy to opcję są dwie: kupno lepszych klasowo(wydatek min. 800zł jak się trafi na okazję) lub tuning aktualnych(co wychodzi około 500-600zł). :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSZ, i jedne i drugie są wybitne, ale tylko we właściwym i optymalnym zestawieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet

 

Racja co do Usherów, tylko że one mają 86dB deklarowane przez producenta, a w pomiarach... ...82 zaledwie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to znaczy że trzeba zamiast volume na 9 użyć na 10 jak się ma ushery i to wszystko :)

jakość dźwięku jest nie porównywalnie lepsza od firmowych monitorów z piano

bass niżej schodzi i jest bardziej urozmaicony, średnica ma więcej mikro detali

i lepiej jest przestrzeń i scena tworzona, nie słuchałem monitorów piano po tuningu ale nie sądzę

że mogą się równać z usherami , tym bardziej że nakład tuningu jaki trzeba wyłożyć a gdzieś to było poruszane razem z nabyciem takich monitorów wychodzi około tysiaka więc to prawie cena zukupu usherów

z SH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuning wychodzi około 500zł, czyli para wysokotonówek, nowa zworka + mata wyścielająca od środka. Jednak nowe kolumny też dadzą na pewno dobry efekt. Jak i zarówno kupno suba, jeśli brakuję dołu. Można śmiało brać np. RS5 są do kupna za 1600zł na allegro. Piano spokojnie sobie z nimi poradzi. To jest bardzo dobra cena. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podłączonego pod tego pianocrafta Paradigmy Monitor 3.

 

Grały bardzo ładnie i nie było problemów z napędzeniem( skutecznośc 91dB). Kolumienki Yamahy sa bardzo dynamiczne lecz lekko przymulają dolne zakresy. Na Paradigmach dźwiek się otworzył i było bardziej naturalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moje Piano gra z Heybrook'ami hb4. To dość duże 3-drożne podłogówki z 16cm wooferem i 13cm średniotonowcem. Ich skuteczność to 90db przy nominalnych 6ohm. Całość zlokalizowana jest w pokoju 20mkw. Powiem Ci że gra to razem tak, że od chwili zakupu nie szukam niczego innego. Pewnie duża w tym zasługa kolumn, ale faktem jest, że Piano dzielnie sobie z nimi poczyna. Dół jest głęboki, wystarczająco niski bez zbędnych przeciągnięć. Średnica nieco wycofana, ale też przyjemnie obecna i czytelna. Czego mi minimalnie brakuje to wyraźniejszej góry, ale to również zasługa kolumn.

 

Generalnie jak pewnie juz sie orientujesz PC to przyzwoite mini, które nie boi się większych konstrukcji pod warunkiem, że będą łatwe do napędzenia: Optymalne moim zdaniem będą konstrukcje 6-omowe i wiecej i o skuteczności ok. 90db i więcej.

 

Jak już ktoś wspominał, IMHO bardzo dobre mogą być Paradigmy Monitor 3: 8 ohm, duża skuteczność, dół taki, że nogawkami trzepie... graja bardzo efektownie, wręcz efekciarsko, ale dają się polubić. Myślę, że można spróbować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko napomknąć, że autor utworzył nowy wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za opinie, porady..... Ostatecznie zakupiłem Monitor Audio RS1 i jest wyśmienicie, przepiękna stereofonia, przestrzeń, basu w sam raz.... jestem bardzo zadowolony z tego połączenia.

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.