Skocz do zawartości
IGNORED

Nawróceni na vintage


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Taki np Mac 6900 to jest takie gówno, że aż trudno uwierzyć iż może być classic vintage chyba że wizualnie do kuchni ale nie wolno go nigdy włączać!

Pewnie i gówno ,lecz zainteresownie nim jest spore. Jak to mówią Każda potwora znajdzie swojego ,amatora. Ale było by miło jeżeli byś wymienił kilka rarytasów. Chętnie się z nimi bliżej zapoznam, w miarę możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w kwestii vintage dlatego też nie wypowiadam się o pozostałych sprzętach wymienionych wcześniej ale akurat

integry Mac-a miałem okazje słuchać, 3 różne w tym 6900 i jest to beznadzieja wartości może 2000zł a nie ceny jaką ma w detalu.

Wszystkie integry Mac-a były beznadziejne, zmulone, brak rozdzielczości, słabiutka przestrzeń, ciemne w negatywnym sensie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie,Sam kilka razy słuchałem Mac.i przyznam po za 1000 większość, nie zrobiła na mnie wrażenia , choć naprawdę wczesnych modeli nie słuchałem.Jednak jest duże grono osób poszukujących ,akurat 6900, dlaczego to oni sami wiedzą. A tak naprawdę od jakiego czasu zaliczym vintage-retro, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tektronix(Sony) Philips(Fluke) czy zastanawialiście się dlaczego te firmy wycofały się z rynku audio

pozostając na rynku profesjonalnym ?

 

A co to znaczy profesjonalne? Mini i mikro systemy dla mas to dla ciebie profesja? Czy telewizor LED?

Te marki jak i wiele innych poszly w masowke zeby kroic chajs, a ty to profesjonalizmem nazywasz, bo produkuja przy okazji jakies urzadzenia dla telewizji czy jakiegos studia.

 

Jezeli budowa wzmacniacza czy playera jest taka prosta i prymitywna to czemu nie wyprodujuja taniego pieca, ktory brzmial by na poziomie Krella czy czegos innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy profesjonalne? Mini i mikro systemy dla mas to dla ciebie profesja? Czy telewizor LED?

Te marki jak i wiele innych poszly w masowke zeby kroic chajs, a ty to profesjonalizmem nazywasz, bo produkuja przy okazji jakies urzadzenia dla telewizji czy jakiegos studia.

 

Jezeli budowa wzmacniacza czy playera jest taka prosta i prymitywna to czemu nie wyprodujuja taniego pieca, ktory brzmial by na poziomie Krella czy czegos innego?

 

Profesjonalnie tzn. aparatura pomiarowa.To nie czary mary jarka z AA czy produkcja luxmana przez 30 lat o nie zmienionej budowie.

Budowa wzmacniacza to prymityw w porównaniu z aparaturą pomiarową.

W aparaturze pomiarowej czy studyjnej nie ma miejsca na czary mary tu są rzeczywiste parametry które przekładają się na jakość i klasę urządzenia.

Technologia przetworników stosowanych, chociażby w cyfrowych oscyloskopach poszła w ostatnich 25 lat niesamowicie do przodu, cyfry nie kłamią.

A jak się przedstawia sytuacja z prymitywnym CD ?

Ciekawe że dla ciebie aparatura pomiarowa, kamery studyjne, stoły mikserskie, aparatura medyczna itd. to produkt uboczny.

Odwrócę pytanie dlaczego jeżeli Krell jest taki dobry nie włoży do swoich urządzeń układów scalonych

napędu, itd. z napisem Krell

KRELL ze swoimi patentami niestety może Philipsowi i Sonemu buty czyścić :-) co nie zmienia faktu że urządzenia audio produkują na wysokim poziomie w porównaniu z pseudo HIGH END - owymi firmami.

Niestety inne pieniądze więc nie ma się czy podniecać bo przy najwyższym klocku Sonego wcale Krell nie świeci blaskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przejrzeń dawne rankingi na przykład niemieckiego "Audio", aby zauważyć, że marki audiofilskie i japońskie szły łeb w łeb. Bardzo wysoko był oceniany Denon (sam wtedy kupiłem), ale i inne firmy. Co innego, że wtedy topowe modele kosztowały 2 000 - 3 000 marek. Dziś trzeba dodać zero, a tego nie zrobiły wielkie koncerny - zeszły z rynku, a inni z tego korzystają. Inaczej by się szybko okazało, że to, co kosztuje 30 000 euro da się zrobić w cenie z uciętym jednym zerem. Firmom pokroju Sony nie zależy na garstce zapaleńców - wykreowały rynek dla siebie i im z tym dobrze. Ale jakby chciały, to potrafią, bo potrafiły kiedyś.

 

Wyróżnikiem mogłyby być np. wzmacniacze lampowe, za które te firmy się nie brały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo prawdy kolego WLM bo Sony potrafiłoby zrobić super sprzęt ale juź go od lat nie robi.

Prawdą jest że mogliby nieco zbić ceny z rynkowego szaleństwa ale teź tego nie robią.

Weszli w masówkę i muszą walczyć z koreanami i co ciekawe przegrywają !!

Na rynku TV kiedyś Sony to był gigant i synonim jakości a ostatnimi laty nawet swoich paneli

nie mieli i brali od Samsunga, potem od Sharpa a teraz nawet nie wiem.

Żadnych rewelacji do zaoferowania nie mają, wzięli się za wszystko bo i telefony i fotografia i gry ale

zamiast stać się potęgą to od 2 lat mówi się o gożącej plajcie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W owych dobrych dla nich czasach (lata 80-te) u nas nikt nie widział świetnych urządzeń Teac, JVC, Kenwood. Był tylko Sony i Technics. Potem pierwsze audiofilskie sklepy wprowadziły Marantza i Denona.

My myślimy, że te firmy się ścigały z np. Krellem, a one ścigały się między sobą. Ale my o tym nie wiedzieliśmy. O Krellu wtedy nikt nie słyszał, nie widział i nie dotykał.

 

Do niedawna Accuphase był nieznany i wymarzony, a dziś fala krytyki od posiadaczy Nadów i Arcamów. Zmiany w podejściu i zmiany na rynku. Naszym podejściu i globalnym rynku (na szczęście jesteśmy już jego częścią).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przejrzeń dawne rankingi na przykład niemieckiego "Audio", aby zauważyć, że marki audiofilskie i japońskie szły łeb w łeb. Bardzo wysoko był oceniany Denon (sam wtedy kupiłem), ale i inne firmy. Co innego, że wtedy topowe modele kosztowały 2 000 - 3 000 marek. Dziś trzeba dodać zero, a tego nie zrobiły wielkie koncerny - zeszły z rynku, a inni z tego korzystają. Inaczej by się szybko okazało, że to, co kosztuje 30 000 euro da się zrobić w cenie z uciętym jednym zerem. Firmom pokroju Sony nie zależy na garstce zapaleńców - wykreowały rynek dla siebie i im z tym dobrze. Ale jakby chciały, to potrafią, bo potrafiły kiedyś.

 

Wyróżnikiem mogłyby być np. wzmacniacze lampowe, za które te firmy się nie brały.

Rozmawiamy o czasach dzisiejszych. To ze kiedys Sony bylo w czolowce wszyscy wiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie Sony TA NR10 śmiało może stawać w szranki z Krellem. Zrobiono 500 sztuk. Z czego 4 są w Polsce, chyba że są jeszcze inne o których nie wiem.To tak na marginesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijmy o TA-N7B na VFETach. Sony wyprodukowało ich ok. 2000szt. Niesamowicie muzykalne piece. A, i jeszcze TA-N902. Niestety tego nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam za sobą tzw vintage, więcej było z tym kłopotu niż radości. Czasami coś się zacina, coś nie łączy a największy problem to suche kondensatory. Niestety lepiej ich nie ruszać bo już tylko odsprzedaż jako naprawiane.

 

Inna sprawa to wygląda jednak to nie mebel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie przeciwnie cały czas retro - w w najlepszym wydaniu rajcuje jak diabli.Ile to miałem niejednokrotnie radochy kiedy to za parę przysłowiowych złotówek,funtów czy eur. Wyrwałem rarytasik który sprawił mi wiele radości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas to robię.I mam z tego niezłą frajdę

 

Jak dotąd najbardziej zaskoczyły mnie Brytyjskie konstrukcje-kolumny za 10 funtów nie raz trzepały gacie młodszym na sterydowanym pyszałkom HI FI. oraz mój cichy szwedzki faworyt Sonab na głośniku Philipsa 9710. Ale to dopiero koniuszek góry. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stare Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej ladne ale brzmieniowo na +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Wyszło tak jakoś samo, że mój główny system to praktycznie vintage (choć zależy jaką cezurę czasową tu przyjąć, czy lata '80 to vintage?).

Gram na Kappa 8.2i, jako pre i końcówka gra Sansui au-717, dokupiłem właśnie w niedzielę Nakamichi pa5E mkII (tego ostatniego jeszcze nie słuchałem, odbieram dopiero w piątek). Tylko źródło bardziej współczesne: Cd + Vdac.

Zamysł nie był taki, by kupować vintage, ale jakoś mnie do tego samo ciągneło, bo przekonałem się, że w tych starszych sprzętach wysokich modelach drzemie muzyka. Owszem, z sansui miałem trochę problemów (skońćzyło sie na racapie, a i teraz od czasu do czasu coś skrzypnie), ale ogólnie gra to na solidnym, wysokim poziomie hi-fi. Mam nadzieję, że nowy-stary naka pa5 doda jeszcze więcej blasku i mocy systemowi.

 

pozdrawiam.

 

PS.

A wizualnie obecne sprzęty po prostu nie dorastają do pięt konstrukcjom z lat 70 i 80. Choć może to ja - starzeję się chyba... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem dobrze pelnoletnie hitachi HMA 8500 MK2

dwie sztuki - zeby bylo jasne

jedynie co wymienilem to oswietlenie - bo zarowki padly

kondy - wszystkie trzymaly pojemnosci - sprawdzane bylo dwa razy - po kupnie i przy odsprzedazy

razem z piec lat bezawaryjnej pracy

relacja - cena/jakosc 10/10

a wyglad i wykonanie dostepne obecnie tylko dla klockow z najwyzszych polek cenowych

oczywiscie nie ma cos podniecac i krzyczec ze: "teraz takich sie nie robi"

pewnie ze sie robi ale ile kosztuja

inna sprawa jest dobor komponentow - obecne topowe klocki sa po prostu lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.