Skocz do zawartości
IGNORED

Nawróceni na vintage


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Cala jego "nowoczesnosc" sprowadza sie do tego co opisano w jednym zdaniu:

"Urządzenie posiada pilot zdalnego sterowania oraz selektor, pozwalający na przełączanie między dwoma parami zacisków głośnikowych. Mamy do dyspozycji także wyjście na słuchawki oraz przełącznik SEPARATE, dzięki któremu można SQ-38u zintegrować z systemem kina domowego. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`dzisiaj oczekiwania są inne. Powiedziałbym że dla

>większości dzisiejszych klientów salonów audio sprzęt vintage to taki którym nie można się pochwalić

>przed znajomymi bo wygląda staro i niemodnie. Dzisiaj mówienie o dźwięku też jest niemodne bo coraz

>mniej ludzi wie co dobry dźwięk oznacza. Wydaje się że muzyka jest dostępna na każdym kroku,

>emegrajki, iPody, producenci starają się wbudować odtwarzacze we wszystko co możliwe. A jednocześnie

>rzadko kto gra na jakimś instrumencie, chodzi na koncerty czy w inny sposób obcuje z muzyką na żywo.

>Informacja o sprzęcie czerpana jest z reklam ale tam nikt nie powie co to znaczy dobry dźwięk, tego

>się trzeba nauczyć samemu. A do tego potrzebny jest czas i też pieniądze, a przede wszystkim pasja.`

 

Sam bym lepiej tego nie ujął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 17 Paź 2009, 00:16

 

>Jest to 11 generacja wzmacniacza ktory debiutowal w 1964 roku. Wiekszych zmian w koncepcji i budowie

>nie bylo. Obecna cena: 6.000 USD.

 

Jak dla mnie cena, z kosmosu, nie mniej wygląd ma świetny, jeśli gra tak jak wygląda, to jest super ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vintage ma niepowtarzalny wygląd i dusze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19291-100003096 1255766239_thumb.jpg

post-19291-100003097 1255766239_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam2948, 16 Paź 2009, 16:59

 

>Witam! Parantulla ,proszę real foto. Gadaj dalej,a powiem Ci jakie głupoty piszesz.

> Pozdrawiam adam2948.

 

Z samej fotografii widać że jesteś handlarzem.

Wszystko poukładane jak na bazarze,jak w kramiku,wybierać można z twojego śmietnika.

Typowy z ciebie polski zj** genetyczny.

 

Dlaczego fakersa kierujesz w stronę tych złomów?,chcesz się ich pozbyć,to by wszystko wyjaśniało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

musi to sensownie grać, ponieważ w budowie wzmacniaczy od początku lat 80-tych nie wiele sie zmieniło,a solidnośc luxmana myśle że robi swoje...A dlaczego jest taki zastój?Mam trochę na ten temat teorie spiskową. Od lat 60-tych sporo firm audio było ściśle powiązane z zamówieniami dla wojska{łączność} - choćby SABA, TELEFUNKEN, polski RADMOR itd. Była kasa na prowadzenie badań w tym kierunku więc zgodnie z regułą, że wcześniej czy pózniej nowinki wojskowe będą miały zastosowanie także dla "cywili" postęp w audio był widoczny i słyszalny. Obecnie szeroko rozumiana łącznośc radiowa została zastapiona sieciową i satelitarną, w związku z tym wiele firm nie stać na samodzielne kosztowne wdrażanie nowych technologii, więc odgrzewają stare sprawdzone. W dobie globalizacji wszyscy oszczędzają na czym sie da, więc mamy obecnie wzmacniacze (konstrukcyjnie takie same jak kiedyś}, produkawane z gorszych{tańszych} podzespołów, które są tylko imitacją dawnej solidności-NIKT NIE JEST ZAINTEROSAWANY JAKOŚCIA, BO I TAK SIĘ SPRZEDA-TO PO CO!!!. Pewną nadzieją są wzmacniacze cyfrowe, ale czy pójdzie to we właściwym kierunku, zobaczymy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Areczku,nie bądż głąbem i zachowuj się.Handlarzem nie jestem,a to jest akurat moja sypialnia.

W stołowym mam nowoczesne kino domowe z nowymi kolumnami DIY za 4 Kzł.Masz szczęści,że mieszkam tak daleko. Pozdrawiam adam2948.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 3/4 tematów na tym forum kończy sie w taki sam sposób tzn. kłótnią ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie "Areczku" bardzo słaby z Ciebie obserwator a jeszcze gorszy człowiek. Po pierwsze unosisz się, kierujesz emocjami i obrażasz użytkownika. Tak naprawdę bez powodu... A sama werbalizacja twoich procesów umysłowych jest daleka od jakiegokolwiek standardu(wybacz ale nie chciałem pisać, iż myślisz nad tym co mówisz, bo mam wrażenie że nie...). A co do obserwacji myślę że na podstawie zdjęcia można stwierdzić że Pan adam2948 jest detalistą. Można domniemywać iż jest skrupulatny. Podobają mu się proste kształty. Ale proszę powiedz gdzie dostrzegłeś to że jest "handlarzem"? A nazywając jego sypialnie śmietnikiem udowodniłeś, że nie potrafisz używać merytorycznych argumentów. I odnosisz się do rzeczy, które z tematem wątku nie mają nic wspólnego.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź w twoim stylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolgista778, 17 Paź 2009, 11:34

 

>Czemu 3/4 tematów na tym forum kończy sie w taki sam sposób tzn. kłótnią ??

 

Ano dlatego, że im większe zamieszanie, tym większe szanse na uszczknięcie "przy okazji" czegoś dla siebie, proste ;)

Z jednej strony mamy jekieś bezsensowne (choć nie przypadkowo dobierane) porównania topowych niegdyś urządzeń z obecną budżetówką, które z oczywistych powodów wykażą lepszość starego nad nowym.

Z drugiej strony mamy różnych oszołomów czy handlarzy podpinających się pod temat i pierdzielących w kółko androny w stylu "bo teraz już się nie robi tak jak kiedyś" po czym pada (oczywiście przypadkowo) jakiś symbol, fotka czy na przykład konkretny link do konkretnej aukcji.

Z trzeciej strony mamy dziesiątki, a może nawet setki "obserwatorów" którzy na razie się nie odzywają, bo jeszcze sami nie wiedzą jakie mają zdanie w tej kwestii...

Tak oto mamy pomieszanie z poplątaniem, bezwartościowe śmietnikowe złomy wymieszane z klockami typu Luxman za sześć koła papiera i "dla porównania" współczesny mega budżetowy marketowy chłam.

Ktoś kto szuka właśnie sprzętu dla siebie i zajrzy niechcący do tego wątku (zakładając nawet że przebrnie przez całość) prawdopodobnie zapamięta tylko VINTAGE i złotą maksymę BO TERAZ JUŻ SIĘ NIE ROBI TAK JAK KIEDYŚ i to właśnie dla nich się tutaj namiętnie produkuje i zawzięcie przekrzykuje większość piewców vintage (którzy sami grają na zupełnie zwyczajnych i całkiem współczesnych gratach) Dla mnie to jest proste jak sikanie, bo nie od dzisiaj jestem na tym forum i nie takie akcje już tutaj widziałem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręcasz''KOTA OGONEM''arczi.Ten człowiek śpi na tych gratach,to jest jego sypialnią?Nie wspominałem o sypialni,może w tym szwunku nie zauważyłem.

 

Popierasz kulturę adama,czyli fakersa z chęcią byś pokazał.

Żałośni z was twardziele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlamnie vintage konczy sie na latach 90 no moze polowy bo teraz jest ciecie kosztow zatepowanie metalu plastikiem cyna bez olowiu bo "ochrona srodowiska" idt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, proszę bez wycieczek osobistych bo będę zmuszony ciąć posty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

parantulla masz jakas manie przesladowcza. Czujesz misje zeby zdemaskowac rzekomo istniejaca na forum siatke handlarzy i to jest Twoje powolanie. Zalosne... Dysponujesz do tego niewielka wiedza bo Twoje wpisy niemal zawsze sa malo merytoryczne. Z reguly sprowadzaja sie wlasnie do wyweszenia "spisku". Wyluzuj...

Co do owego Luxmana: kupic go mozesz wylacznie w sklepie. Jak masz ochote prosze bardzo. Rynek wtorny niemal nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb

 

Kimkolwiek jesteś,cokolwiek chcesz,jakkolwiek możesz,tnij,gładz gnidy,wycinaj,wypalaj jak raka!!!

 

To forum przepełnione handlarstwem i prymitywnymi wpisami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

areczek

17 Paź 2009, 12:54

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 514 / 657 / 0

 

 

To forum przepełnione handlarstwem i prymitywnymi wpisami.

 

 

 

 

Jak na razie w tym watku wylacznie Twoimi. A co do reszty: naucz sie oddzielac ziarno od plew. Duzy juz jestes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

parantulla

16 Paź 2009, 13:08

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1708 / 1668 / 0

 

 

PS.

O tym że Sansui jest najlepszy na świecie (zaraz po Denonie PMA-1560) już chyba wszyscy na tym forum wiedzą, także może koledzy odpuścicie już trochę, bo to zaczyna być niesmaczne - delikatnie mówiąc ;)

 

 

parantulla zalosny jestes w tym swoim zacietrzewieniu. Pitolisz wciaz o tym samym na dodatek jest to cos o czym nie masz zielonego pojecia. Zajmij sie wiec rowerami jak powiedzial rochu choc pewnie i w tej dziedzinie masz braki. Moze kiedys uda sie na ten temat podyskutowac (uprawialem kolarstwo szosowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To forum przepełnione handlarstwem

 

Częściowo jest i uważam to za rzecz naturalną. Sprzęt czy płyty trzeba gdzieś kupić. DIY też wymaga zakupów. A zwłaszcza starszych dobrych klocków nikt nie oddaje za darmo. Na tym forum jest trochę osób które kupiły/sprzedały dziesiątki klocków - nie zawsze z powodu zysku, bardzo często z własnej ciekawości i poszukiwania dobrego dźwięku. Od bezpośrednich ofert handlowych są ogłoszenia lub wątki sponsorowane ale nie widzę nic złego w tym że ktoś udostępnia innym cenne informacje na temat ciekawie grających urządzeń. Sam słucham na kombinacji modyfikowanego sprzętu z lat 80tych i DIY (poprzednio lampucera, teraz inny DAC na AD1955) i jestem bardzo zadowolony z rezultatów.

 

Dlaczego vintage? Uważam że złote lata rozwoju audio mamy za sobą i wyrzucanie czy pomijanie najlepszych konstrukcji z lat 80tych, zwłaszcza że często dostępnych w przyzwoitych cenach - jest czystym marnotrawstwem.

 

>i prymitywnymi wpisami.

Przejrzyj swoje wpisy i zastanów się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Dokladnie mlb. Na tym forum jestem juz ponad 5 lat. Od tamtego czasu poszukiwalem optymalnego zestawu dla siebie zwlaszcza jesli chodzi o wzmacniacz. Byly klocki z ktorych bylem bardzo zadowolony i przyznaje ze czasem moze zbyt entuzjastycznie o nich pisalem ale swoja radoscia chcialem podzielic sie z innymi. Nigdy jednak nie byla to chec sprzedazy z zyskiem. Sa inne rzeczy ktore przynosza mi dochody. Byc moze gdyby nie ciezka choroba ojca i oczekiwanie na 5 juz operacje kwota jaka dysponowalbym bylaby znacznie wieksza. A tak fundusze byly dosc ograniczone mimo calkiem niezlych zarobkow ale w zyciu sa pewne priorytety. Szukalem w kategoriach budzetowych do 1000-1500zl za klocek. W tym momencie mamy do dyspozycji wylacznie second hand jesli to ma w ogole jakos zagrac. W ciagu tych 5 lat w moim systemie zagoscilo okolo kilkadziesiat roznych wzmacniaczy i kilka par kolumn. W koncu udalo mi sie znalezc odpowiednie kolumny choc te w obecnej konfiguracji sa najslabszym ogniwem systemu. Sansui kupilem w ciemno polegajac tylko i wylacznie na rozmowach na PW z kolega czubsi. Na poczatku nie zagralo kompletnie. Wzmak potrzebowal czasu zeby pokazac co potrafi. Prawdopodobnie dlugo lezal nieuzywany. W tej chwili jest u mnie juz prawie rok. Nie sadze zebym w najblizszym czasie go wymienial. Przymierzam sie do renowacji i byc moze sensownego konstrukcyjnego upgrade (do nowszych modeli) na podstawie schematow Sansui. Okazuje sie bowiem ze wszystkie modele sa do siebie znaczaco podobne. Na tyle ze da sie zblizyc dzwiek do nowszej i drozszej konstrukcji. AU-G 99x jest topowym modelem z lat 1984-1986.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam na sprzedaz ale chętnie coś kupię :) bo nie ma nic złego zamiany czy kupowanie pomiedzy kolekcjonerami zwłascza w takim temacie vintage gdzie pewnych rzeczy długo się szuka . Kto go nie lubi może sobie założyć temat kocham nowy i chiński sprzęt i tam daje upust swoim pasjom . Bynajmniej nie mam nic do nowego ani chiskiego bo wole vintage .Dlatego nigdy nie wlezę z buciorami w taki temat żeby ludziom ubliżać z powodu innego zdania . Każdy ma prawo lubieć co mu się podoba i MP3 też jest dla ludzi jak vintage czy chiński albo angielski Hi-end .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie vintage tez chetnie widzialbym u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-100003088 1255781041_thumb.jpg

post-1391-100003089 1255781041_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

jarex, 15 Paź 2009, 19:51

 

>Vintage jak wiadomo wraca do łask.

 

Vintage nie wraca do łask, on w łasce jest i będzie z samej swojej natury i tęsknoty za starymi dobrymi czasami.

Zgadzam się z jednym z wcześniejszych wpisów że złota era audio już była i nie wróci więcej. Brak jest masowego popytu na dobry dźwięk, popyt jest na "wystarczającą" jakość dźwięku oraz masowość i wygodę ergo po co robić dobrze grający sprzęt.

 

Moje grajki mają 1rok, 5lat i 30lat ale całość jest jak najbardziej vintage mimo że, w większości, zrobione współcześnie wg receptur sprzed lat. Po prostu chyba pik został już osiągnięty kiedyś i nawet jeśli jakiś postęp istnieje dalej to jest on tak nieznaczny, że nieistotny.

 

Porównania samochodowe w tym przypadku są nieuprawnione, w ciągu ostatnich 30 lat skok jakościowy w przemyśle samochodowym jest ogromny podczas gdy analogiczny skok jakościowy w audio odbył się w latach 60-80 XXw.

Dla mnie osobiście ktoś kto neguje na tym forum wartość wszystkiego co zostało zrobione w erze przedkomputerowej jest na tyle mało wiarygodny, że nie warto czytać jego wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada to umnie i chętnie dokupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.