Skocz do zawartości
IGNORED

Nawróceni na vintage


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu czyli jak doszło do nawrócenia.

Kiedyś kupowałem tylko nowe klocki, salon, karton gwarancja itp. Następnie chcąc mieć coś lepszego zacząłem kupować w cenie nowego ale używane. Czytałem także sporo audiofilskiej prasy (krajowej). W pewnym momencie chciałem kupić integre lub pre + power za 7-8kzł. Zbiegło sie to akurat z jednym z testów w krajowym periodyku audiofilskim, który to testował urządzenia w tym zakresie cenowym. Ku mojemu zadowoleniu wybrałem swoje typy, spakowałem kilka płyt i jazda w miasto. Jestem pokoju odsłuchowym w jednym z salonów klocek podłączony Pan sprzedawca sobie poszedł a ja uruchomiłem CD, popłynęły pierwsze dźwięki... i myślałem że sprzęt jest uszkodzony, dźwięk jakby ktoś głośniki owinął onucą!!! Gdzie ta dynamika gdzie ten bas, scena, w gazecie pisali że to monstrum dynamiki najlepsze do rocka!!! Po pięciu minutach chciałem wyjść ale że odsłuch umówiony męczyłem się z grzeczności jakieś dwadzieścia minut. Później były kolejne salony, kolejne rozczarowania i wkurwwww że tyle kasy i nic nie gra.

W końcu z pomocą kolegi kupiłem za 1700E pre+power znanej firmy - model z 1982roku. Było to wtedy (1982r) urządzenie drugie od góry w ofercie tej firmy. Do tego kupiłem JBL'e z tego samego okresu i zaczęła się MUZYKA!!! To jest historia mojej amplifikacji dlaczego nie nowe a vintage.

Mógłbym Was zanudzić jeszcze opowieścią jak szukałem gramofonu i o tym jak 30-letni gramofon japońskiej firmy zniszczył w pył dzisiejsze konstrukcje przypominające samowary, czajniki itp.

Od około dwóch lat interesuje sie wyłącznie perełkami ze złotego okresu stereo, nie czytam juz audiofilskich gazet, nie interesują mnie kolumny wyglądające jak słupki na neodymowych magnesach i chińska elektronika. Też kiedyś myślałem że stare to syf i nie może grać ale lata nauki zrobiły swoje.

Nikogo nie namawiam na vintage - wybór sprzętu jest nieograniczony, każdy niech szuka tego co mu sie podoba, na co go stać i co mu najwierniej odtwarza jego ukochaną muzykę!

Pozdrawiam miłośników starego i oczywiście nowego audio!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456, 16 Paź 2009, 19:14

 

>oczywiście jest możliwe,

>że stary gra lepiej pod warunkiem, że był dużo droższy, a nie jak nieraz się piszę, że stary za 2000

>gra jak nowy za 5000 ;-)totalna bzdura!!!

 

oczywiście, że bzdura, bo przecież wiadomo, że to cena gra :) Wpływ ceny na grę jest oczywistą oczywistością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stones_Fan, 17 Paź 2009, 14:17

 

"

>Nikogo nie namawiam na vintage - wybór sprzętu jest nieograniczony, każdy niech szuka tego co mu sie

>podoba, na co go stać i co mu najwierniej odtwarza jego ukochaną muzykę!

>Pozdrawiam miłośników starego i oczywiście nowego audio!!!

"

 

 

I na tym stwierdzeniu moglibyśmy praktyczne zakończyć:)

No, może zmieniłbym "najwierniej" na (...) to, czego każdy poszukuje.

 

P.S.

Nota bene - "antyzłomowcom" coś kiepsko idzie:(

Mamy 2:0 w setach i piłki meczowe dla słuchających starszego sprzętu!

No, co jest Chłopaki??? Tylko z kulturą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dobry vintage jest jak Yeti. Każdy o nim słyszał, ale nikt go nie widział.

>No chyba że na audiostereo.pl gdzie dowolny byle strucel nagle zamienia się w złoto,

>bije na głowę, zjada na sniadanie, deklasuje konkurencję, bla bla bla, ple ple ple...

 

widział, nie widział

 

ahajowy stary Telefunken zjada na śniadanie mojego nowego P-J, no, może na lunch, z bólem to stwierdzam, mogłem zaoszczędzić...

 

mój NAD-owy stary (30 lat!) wbudowany pre phono (cały amplituner kosztował mnie 150 + 100 za serwis, gra miło) nie dał się zawstydzić P-J'owemu TubeBoxowi za tysiąc zyli...

 

to tylko z mojego podwórka, dalekiego od hajendu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal996, 16 Paź 2009, 20:22

 

>Mario3456, 16 Paź 2009, 19:14

>

>>oczywiście jest możliwe,

>>że stary gra lepiej pod warunkiem, że był dużo droższy, a nie jak nieraz się piszę, że stary za

>2000

>>gra jak nowy za 5000 ;-)totalna bzdura!!!

>Oczywiście - bo cena gra! Wiadomo, że droższe MUSI grać lepiej od tańszego, jest to oczywista

>oczywistość.

 

dobre, napisałem to samo, ale przed przeczytaniem Twojego posta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregaudio, 16 Paź 2009, 22:15

 

>Zdjęcie przedstawia otwarzacz cd z 1984 roku .

 

Wtedy to było konieczne, obecnie zamiast dwóch wielkich napakowanych płytek wystarczy jeden układ scalony, to się nazywa postęp techniczny. Dużo elementów = większa awaryjność.

 

Parametry współczesnego sprzętu też są przeważnie lepsze, chociaż starego też mogą być niezłe :)

Te stary CD pewnie będzie nieodróżnialny od nowego w teście ABX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel

ja nie porównuje jakosci wykonania lampowca made in china z wykonaniem i jakoscia lampowca np.klein hummel sprzed 40 lat .chodzi o to ze zasada działania jest taka sama i postepu nie ma.

Czy stare sa lepiej wykonane elektrycznie to nie wiem bo nie znam sie.No ale graja npo 40-50 lat i maja sie dobrze.natomiast np chinskie manty pala sie i iskrzą ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś lampowca którego wyprodukowano w 1959 roku, 50 lat temu. Wymagał renowacji bo kondensatory elektrolityczne się "posikały", ale poza tym żaden element nie uległ zużyciu, potencjometry nie trzeszczały, przełączniki funkcjonowały bez zarzutu, nawet oryginalne lampy były sprawne. Po renowacji zagrał nadzwyczaj dobrze. Nie ma żadnych szans by współczesny wzmacniacz kosztujący tyle za ile zakupiłem owego vintage zagrał na choćby zbliżonym poziomie.

Miałem też kilka chińskich wzmacniaczy, niektóre wymagały większych lub mniejszych poprawek, inne nie wymagały absolutnie niczegopoza włączeniem. Generalnie owe chińskie wzmacniacze były jak najbardziej warte wydanych pieniędzy.

Manty żadnej nie miałem więc się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jak chinskie to ja nie mam wiecej pytan... podstawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )_58685.html

 

Niech się tam ktoś wpisze, bo mnie foxbat zablokował a priori. Bardzo proszę o napisanie że to co on pokupował to nie żadne vintage tylko po prostu stare graty

post-3550-100003047 1255797065_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi mcg, skad wiesz co pokupywalem, jak nawet nie napisalem symboli? :) no, ale po tjuningu wiadomo gdzie, beda grac miodzio :) mala lampizacja i pioneer bedzie boski, a cec pokona jakis niesamowity CD zupelnie przypadkiem znajdujac sie na tamtejszym odsluchu ROTFL.... kupuj kupuj kupuj... tjuninguj tjuninguj tjuninguj :) jeleniu jeleniu jeleniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxiu, bez szans, ja nie tuninguję pioneerów ani starych CECów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcg, trzymam za slowo :) niech ja tylko gdzies zobacze ztjuningowanego wiadomo gdzie starego ceca, lub pioneera :D to ja juz :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, nie muszę znać symboli gratów które kupiłeś żeby stwierdzić że to graty. No bo skoro nie funkcjonują jak powinny to co to jest jak nie stare graty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcg, o fajna fota, to czym teraz dojedziesz na jakies odsluchy? no teraz zupelnie przypadkiem nic twojego sie na nie nie dostanie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie przywiozę ja to przywiozą inni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przyszedl Pawelek zacznie sie smietnik. Ide stad.

 

Wystarczy nie odpowiadać na wpisy trolla i zglosić do moderacji. Wcześniej czy później znikną.

 

Właśnie wróciłem z rodzinnych zakupów gdzie mimochodem obejrzałem sobie co ze sprzętu audio proponują salony sprzedaży AV. Jest jeszcze gorzej niż kiedyś - same papierowe błyszczące kolumny i amplitunery AV made in China, naprawdę nie ma tam czego szukać. Gdzieś w kącie jakiś zakurzony odtwarzacz BR. Mają przygotowane coś na kształt pokojów odsłuchowych ale jak się rozejrzałem to nie było nic co byłoby warte posłuchania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 17 Paź 2009, 19:53

 

>>Przyszedl Pawelek zacznie sie smietnik. Ide stad.

>Wystarczy nie odpowiadać na wpisy trolla i zglosić do moderacji. Wcześniej czy później znikną.

 

sam jesteś trolem, jakim prawem usunąłeś moje wpisy ?

 

kompensujesz tym ewidentne braki w inteligencji ? Jesteś żałosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.