Skocz do zawartości
IGNORED

Kefy robione w Etiopii


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałem, że kolumny głośnikowe Kef zleca do produkcji w Etiopii, wykorzystując tanią siłę roboczą

i płacąc wodą. Czy ktoś mógłby potwierdzić te dane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to musiało kiedyś nastapić....CHINY SĄ JUŻ ZA DROGIE DLA ZNANYCH "ANGIELSKICH" MAREK AUDIO!!!..dziś Kef jutro pewnie NAD,CA,maridian..czy jak mówi kolega gonzo marny djan..wkrótce najm..łajno tak tak bedzie jako wypełnienie tych znanych ałdjiofilskich marek:)

 

Dałem do pieca co??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie coś innego zastanawia.Mianowicie na ebay jest od zaje...nia kabli cardas,siltech,audioquest i.....wszystkie inne marki sprzedawanych przez żółtaczki za pół ceny rynkowej.

Do tej pory z całą stanowczością twierdziłem że są to podróby jednak od pewnego czasu nachodzą mnie pewne wątpliwości czy aby napewno są to podróby.

Ostatnio latałem po ebay w poszukiwaniu IC Cardasa.No i znalazłem u chińczyka cena śmiech ale dziwnie kabel wizualnie nie wyglądał na podróbę.Napisałem najpierw do chińczyka-odpisał że kabel pochodzi prosto z fabryki.No OK napisałem do Cardasa wysyłając zdjęcia i niestety nie potrafili mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi -twierdząc że wygląda jak ich oryginalny produkt ale żeby się upewnić to proszą o przesłanie go do certyfikacji.Oczywiście za drobną opłatą 25 USD.

Pomijając to zastanawia mnie dlaczego tak uznane firmy wiedząc że taki proceder handlu podróbkami ma miejsce nie reaguje w żaden sposób.Czyżby nie ponosili z tego tytułu strat.Dlaczego też np.ebay przymyka oko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, daj sobie spokój ze sprowadzniem Cardasów z dziwnych źródeł, jak coś to tylko z licencjonowanych źródeł w USA.

Niestety nasz współczesny świat pełen jest naciągaczy którzy nic nie ryzykują, w sensie że są bezkarni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Tanie kefy są do d..., to bez różnicy gdzie je robią, drogie modele i tak nie będą robione w afryce, czy w Arktyce, to co za różnica? Zresztą może w afryce zrobią to lepiej niż gdzie indziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamz -ależ ja nie zamierzam ściągać nic z Chin tylko zastanawiam się nad tym co opisałem.

 

No właśnie dlaczego są bezkarni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli te cardase są robione w chinach w ogromnych ilościach,a czasem jakiś chińczyk wyniesie co-nie-co w nogawce i sprzedaje?jeśli tak jest to średnio legalny proceder jednak kabel tak samo "dobry" jak ten 3 razy drożej sprzedawany. czy ten 3 razy tańszy już ma szans grać dobrze skoro,załóżmy, że to to samo??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczas, 16 Paź 2009, 08:40

 

>a co jeśli te cardase są robione w chinach w ogromnych ilościach,a czasem jakiś chińczyk wyniesie

>co-nie-co w nogawce i sprzedaje?jeśli tak jest to średnio legalny proceder jednak kabel tak samo

>"dobry" jak ten 3 razy drożej sprzedawany. czy ten 3 razy tańszy już ma szans grać dobrze

>skoro,załóżmy, że to to samo??

 

To jest wersja w którą handlarze podróbami chcieliby abyś wierzył. Przerabiałem już Cardasa z Chin (konkretnie z HK), na zdjęciu wyglądał na oryginalny, cena była zachęcająca, ale nie skandalicznie niska ($270 za IC 1m - to uśpiło moją czujność), po otrzymaniu kabla, okazało się że to podróba.

 

Jak na razie najlepiej idzie Chińczykom podrabianie AudioQuesta - gdyby nie literówka jaką zrobili np. na koszulce Gibraltara, kabel bez rozcinania trudno było by odróżnić. Miałem też w ręku nieźle podrobionego SKYa - gdyby nie fakt, że mam takie kable, mógłbym się nabrać, że to podróba. Kabel był jednak zbyt giętki i miał minimalnie inny wzór na koszulce. Grał tragicznie.

 

Ciężkie do odróżnienia są także kable TaraLabs - tu trzeba znać się na szczegółach budowy. Było to dyskutowane w oddzielnym wątku.

 

Najsłabiej jak do tej pory idzie im z podrabianiem Siltecha - ale i tu pewnie się z czasem nauczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybałem "a co jeśli".jeśli nie..sam w to nie wierzę,że to wyniesione przedmioty z magazynu.

 

w takim razie pytanie dlaczego producenci nie robią nic w kierunku zatrzymania procederu jest wciąż aktualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portale aukcyjne nie chcą współpracować. A amerykańskiej policji nie napuścisz na Chińczyka. Sam próbowałem poinformować Allegro o podrobionych kablach sprzedawanych w PL, ale bez rezultatu. Nie byli zainteresowani. Hulaj dusza, piekła nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodzi o to dlaczego nikt nie jest zainteresowany skoro wg prawa cywilizowanych (umownie tak nazwijmy) krajów jest to przestępstwo??!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz maila w tej sprawie do Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem i na allegro i ebay i nic-ślepi i głusi.Biznes się kręci.Za to jak babcia nie zapłaci za serek w sklepie to ją wsadzą do więzienia za kradzież

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na ilość wystawionych przedmiotów i ilość komentarzy jakie mają ci sprzedawcy - to duży biznes, niestety także dla ebay/allegro, który kasuje od tego opłaty.

 

Jeżeli ich nie przyprzesz do ściany przy pomocy prawników i sądu, tak jak to zrobił kiedyś chyba Tiffany & Co., to mają cię w dupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam w tym interesu żeby o to walczyć bo tak jak oni to mają w dupie to ja mam to jeszcze głębiej w d...pie. Dziwi mnie jedynie postawa firm bo skoro dla chińczyka jest to duży biznes to dla nich duża strata.No chyba że chłopaki działają za przyzwoleniem tych firm i odpalają im działke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie każdy jest tak mocny (finansowo) jak Tiffany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bardzo często jest to ta sama fabryka, równie często jedyną wartością takiej marki jest logo. A że kij ma dwa końce, producenci wychodzą z założenia że lepiej tematu nie ruszać, bo po rozdmuchaniu sprawy można nie tylko nie zyskać, ale naprawdę sporo stracić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 16 Paź 2009, 11:00

 

>Po prostu bardzo często jest to ta sama fabryka, równie często jedyną wartością takiej marki jest

>logo. A że kij ma dwa końce, producenci wychodzą z założenia że lepiej tematu nie ruszać, bo po

>rozdmuchaniu sprawy można nie tylko nie zyskać, ale naprawdę sporo stracić.

 

I dlatego kabel AudioQuesta nie ma literówek w nazwie, a "ChinaQuest" - ma :-) Wiadomo - robią tak celowo, aby można było odróżnić oryginał od podróbki.

 

Z tego samego powodu, inny kolor mają również żyły we wnętrzu. No i nie zapomnijmy o małym Chińczyku, który przed wypuszczeniem kabla z fabryki, ściera napisy BASS i TREBLE z każdej pojedynczej żyły.

 

LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

LOL, tak? Hmm...

Kabelkowy interes daaawno temu przestał być w jakikolwiek sposób racjonalny, stosunek ceny do jakosci jest paranoidalny. Oczywiście pisze o górnej półce. Z interesu pozostały tylko loga, idiotyczne opisy - im głupsze tym lepiej i strażnicy-naganiacze tacy jak jw. elb-opylacz. A interes trza trzymać w garści, bo opadnie! A wtedy będzie wstyd:))). Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na bardziej merytoryczną polemikę, ale w sumie po co dyskutować z faktami.

 

Gdy argumentów brak, w ruch idą osobiste wycieczki. Żal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko te fioletowe w ciapki;)) Tyle że to daleko od idiotlandu;))

Pa, elb, życie nie polega tylko na łapaniu idiotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryka... Boże drogi..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.