Skocz do zawartości
IGNORED

avt2850 śmierdzi ze słuchawek i się grzeją :)


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

ciekaw jestem ile ludzi po złożeniu tego wzmacniacza nie przyznało się do tego ze nadkopcili albo skopcili swoje słuchawki. AVT powinno oddawać jakieś odszkodowaniem,bona instrukcji nie ma ani słowa o tym że UWAGA WZMACIACZ TRWALE MOŻE USZKODZIĆ SŁUCHAWKI! a w końcu produkt ten miał być stosunkowo prosty i kierowany do niebyt doświadczonych ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja przez ten za***any wzmacniacz spaliłem Vivanco-sr470 oraz koss UR40,nieżle mi idzie teraz w

>planach mam spalenie HD800:) wniosek jak ktoś chce się pozbyć słuchawek za 500złi więcej to

>wystarczy zakupić wspaniały wzmacniaczyk AVT2850 i słuchawy aby bzykną:)

 

heh nie tak to sie robi

nie podłaczaj do wyjścia słuchawek tylko rezystory np 32omy/1W. Wyreguluj wszsytko i jak bedziesz pewien to podłacz słuchawki ale przez kondensator np 1uF. Jezeli dostaniesz 8V na wyjsciu to słuchawk raczej nie spalisz. Tego typu układy przy uruchamianiu tak moga mieć. Dopiera jak stwierdzisz że wszsytko jest ok podłaczsz słuchawki przez rezystor szeregowy np kilkaset omów. - ostrozność Ci sie opłaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO właśnie,myślalem że rezystor który jest na wyjściu w wzmacniaczu wystarczy,a co do konstrukcji to nigdy nie miałem do czynienia z tranzystorem i za niewiedze musiałem zapłacić w postaci dwóch par słuchawek o całkiem przyzwoitym dzwięku,co prawda u mnie działa już wszystko ok ale po uruchomieniu właśnie kumuluje się takie napięcie jakieś dziwne i ono psuje słuchawki,co prawda wystarczy tylkojedna para słuchawek aby po ich podłączeniu(puknięciu) przestały grać ale jak podłącze następne gdy wzmacniacz już się wyładuje to wszystko gra super i nic się nie psuje.

Wyładowuje sobie wzmacniacz po uruchomieniu tymi starymi vivanco a potem podłączam sobie co chce i jak chce,do momentu ponownego uruchomienia,niestety ta wiedza kosztowała mnie 260zł bo taka była wartość rynkowa obu par słuchawek:)

 

Zrobie tak jak napisał Tomej.j niestety u mnie w dalszym ciągu napięcie na wyjściu skacze pomimo parowanych tranzystorów, jest od 4mv do 10mv po rozgrzaniu więc zostawam tak jak jest bo i tak żaden holdegron nie dorówna dzwiękiem temu małemu zabójcy słuchawek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też o tym myslałem,nawet założyłem temat alemnie zgnoili:( więc wole już pukać sobie na starych vivanco i potem już zagrożenie mija,kiedyś może puknę się w głowę i postaram się zrobić takie dc-servo,ale jak narazie mam za mało wiedzy na ten temat:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by jak by AVT opracowało jakieś proste dc-srvo a nie tylko:wzmacniacze,zasilacze,wzmacniacze,zasilacze,pierdoły,kocopoły,jedynie Pan- Tomek.J zrobił fajny gadżet w postaci niezłego daca,a i częśi nie trzeba ściągać z mongolii:) wszystko jest na miejscu i to się chwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>prędzej byś uzyskał pomoc jak byś chciałkupić sprzęt audio do 20.000 większość to samoluby nie >lubiące się dzielić wiedzą.

 

Mentalność Polaków już taka jest, że najbardziej wypowiadają się na tematy o których nie mają zielonego pojęcia. A w tych tematach w których mają wiedze siedzą cicho, byle by sie nią nie podzielić z nikim innym.

 

Zawiść i zazdrość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt dc servo na stronie jednego z forumowiczow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w zakladce projekty pcb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i moze ktoś mi tutaj pomoże znalezc przebicie się masy? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie tam zapaćkałeś cyną oraz kalafonią (nie testowałeś przypadkiem jakiś kondensatorów)? bomoże od czestej wymiany zrobiło ci się przebicie na jakimś kondensatoże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko to płytka wygląda jak byś wyciągał często elementy bez odsysacza do cyny,napisz czy to przebicie miałeś od początku,czy zrobiło ci się po jakiejś wymianie elementów? po nitce do kłębka i może ktoś ci coś doradzi gdzie popełniłeś błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie często wyciągałem i wlutowywałem elementy bez odciągacza cyny. Zrywały się punkty lutownicze i musialem improwizować robiąc z cyny ścieżki i lącząc je z nóżkami elementów.

 

 

Ogolnie najpierw miałem duże problemy z tym wzmacniaczem co pisalem wczesniej. Jakieś dziwne ujemne napięcia. Ale po dłuższej walce z tym okazało się, że z własnej głupoty i nieuwagi źle wlutowałem tranzystory. Pomylilem miejsca po prostu. :( Po przełożeniu ich na prawidłowe miejsce zaczęły się znowu jazdy z przebiciami...

 

I wymieniłem tylko jeden kondensator na nowy, lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to przebicie się objawia bo nie bardzo wiem co dokładnie się dzieje z twoim wzmakiem i jakie masz dc na wyjściu,i jak się zachowują słuchawki po podłączeniu pod niego,chybe że zdąrzyłeś je już spalić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek nie podłaczałem, bo sie boje. :) Podlaczalem tylko do drugiego kanału i chodzi idealnie. :)

 

Na wyjsciu z zasilacza napięcie mam ok. 10-11V ( Trafo toroidalne 12V ). Na wzmacniaczu na wyjsciu na sluchawki ok. 8-9V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.