Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  152 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś tak się złożyło że klubu Linna jeszcze nikt nie założył, więc może Ja zacznę. Jak by nie było firma znana i uznana, która ma w swojej 36 letniej historii, szereg udanych, świetnych i wybitnych urządzeń.

Moja przygoda z urządzeniami tego producenta zaczeła się ok. 4 miesiące temu i jak na razie jestem usatysfakcjonowany w 100%.

Reasumując, zapraszam wszystkich miłośników, użytkowników urządzeń tego producenta, do podzielenia się swoimi doświadczeniami z urządzeniami tego producenta oraz prezentowania ich.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehheehe, to fakt kable do dyskretnych nie należą i można ich spokojnie użyć jak jako narzędzia obronnego :-),

co DNM Reason, to są ładniutkie i dyskretne i u mojego szwagra sprawdziły się z elektroniką Onkyo i glośnikami Elac, warto wypróbować, jeżeli to mają być dyskretne kable, a może tasiemki Nordosta ...... jak by nie było warto też wypróbować Linna bo jest też dyskretniejsza wersja K20 ;-)

U mnie to wygląda tak, nawet sie ładnie zgrywa z czarnymi B&W

post-4627-100003109 1255724806_thumb.jpg

post-4627-100003110 1255724806_thumb.jpg

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2 Wzmacniacze Linn-a, Intek i końcówkę Powertek.Kupiłem na 2gi dzień po sprzedaży lampowca MC10L w którym miałem dość zmieniania lamp.Mam je już parę miesięcy a kosztowały mnie 350 euro, kompletne w pudełkach + do tego interlink Linn Black.W sumie gdybym wiedział że kupuje integre+końcówke to w życiu bym ich nie kupił bo myślałem że Intek to pre ;).

 

Dźwięk...hmm... u mnie to gra z Dali 104 i badziewnymi kablami z marketu, gra na pewno żwawiej i czyściej od Yaqina na EL34, po prostu lampa jest dla mnie za "mulna".Moje kolumny mają dosyć wysoką efektywność ale czasami puszczając muzykę z Ipoda Touch dało się spokojnie do 7/10 dojść chociaż to raczej wina kiepskiego źródła.Intek i Powertek mają oba po 50W przy 8ohm i 80W przy 4Ohm, dla ciekawostki - próbowałem Intekiem napędzić magnetostaty, niestety, porażka, głośność 10/10 i zniekształcony dźwięk, jakiś cd marantz special edition byl jako zrodlo.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGege mialbym do Ciebie pytanie czy Linn Classik Music odczytuje tez MP3 wiem ze ta firma jest dosc konserwatywna i ma dosc bezkompromisowe podejscie do jakosci dzwieku ;) Ja sluchalem Classika Movie i musze przyznac ze jak na KD to gral rewelacyjnie w stereo.Mnie jednak bardziej interesuje music ale niestety tez musialby czytac MP3 bo mimo wszystko tez troche plytek w tym formacie posiadam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Classik Music, to tak jak Staszek wcześniej wspomniał to klasyczne CD i nie czyta żadnych stratnych formatów. Musze przyznać ze nawet nie próbowałem do niego wkładać takiej płyty.

Ma za to dwa wejścia cyforwe i niezły DAC, są też dwa wejścia analogowe, więc może pod te wejścia podłącz jakiegoś mp3 playera i masz sprawę załatwioną. Dobre stereo i nadal możesz słuchać mp3.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wswier

(Konto usunięte)

Witam serdecznie !

No to i ja chcialbym wstapic do klubu z moim DSem MAJIK.

Po juz ponad miesiacu doswiadczen z owym urzadzeniem w dalszym ciagu sobie je bardzo chwale.

Co do wzmacniaczy - dalej jestem silnie "densenolubny" (patrz w "o mnie"), ale co do zrodla, to

wydaje mi sie, ze nie moglem lepiej trafic.

Zamieszcze fotki za jakis czas :-)

pozdrawiam

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji słuchać LP12 nie miałem jeszcze okazji, nie zmienia to faktu iż nawet podstawowy model jak go usłyszałem wywołał u mnie lekki opad szczęki, zwłaszcza że porównywaliśmy brzmienie tego samego utoworu z CD, zgranego na DS'a i z vinyla.

Do mnie jednak najbardziej przemawiają DS i pewnie będzie to następny zakup jeżeli chodzi o elektronikę Linna, po pierwsze dzwięk, po drugie ergonomia i łatwość obsługi co jest nie zwykle ważne jeżeli chcesz znaleźć jakiś utwór z pośród kilku tysięcy innych z kolekcji.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Nie kupowałem go w ciemno. Szwagier ma Ikemi już od ponad roku, więc doskonale wiedziałem czego chcę i co mam się po nim spodziewać. Szukałem tylko egzemplarza w perfekcyjnym stanie i z w miarę rozsądną ceną.

Jestem o tyle nietypowym posiadaczem tego legendarnego odtwarzacza ponieważ chciałem go mieć za wygląd i perfekcyjny mechanizm. Ikemi robi u mnie jako transport do zewnętrznego DACa. Oczywiście sam gra bardzo ciekawie ale w połączeniu z opisywanym tutaj w recenzjach przez Fr@nca przetwornikiem Stello DA100 Signature, którego po długich pertraktacjach wyrwałem dla siebie z Sound Clubu - jestem normalnie w siódmym niebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba też powinienem się zapisać do takiego klubu :-)

Mój system nie jest w pełni "koszerny", ale i tak Linn stanowi jego całkiem sporą część. I jestem z takiego wyboru bardzo zadowolony.

A co do źródeł Linna - to jednak wolałbym Klimaxa DS niż Sondeka LP12.

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie mamy, następcę Classika Music, tyle że zamiast pdtwarzania płyt CD, mamy odtwarzacz strumieniowy.

Linn Majik DS-I, .......... dla mnie bomba. Więcej infomacji znajdziecie na stronie http://www.linnpolska.pl/dsi/.

post-4627-100002638 1256208304_thumb.jpg

post-4627-100002639 1256208304_thumb.jpg

post-4627-100002640 1256208304_thumb.jpg

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najważniejsze :-),

 

Polska premiera urządzenia odbędzie się na warszawskiej wystawie Audio Show, w dniach 7-8 listopada 2009.

Zamówienia są już przyjmowane, a ich realizacja zacznie się na początku listopada.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze dorzucę szczegółową specyfikację [niestety musiałem to zmniejszyć do rozmiarów wymaganych przez forum, jeżeli ktoś chce folder z specyfikacją techniczną DS-I w formacie pdf i bardziej czytelnym to proszę napisać na priv.

post-4627-100002630 1256212859_thumb.jpg

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie, gdyby nie fakt że czasami zaglądam z ciekawości do klubu miniwieżowego, to nawet bym nie odkrył klubu linn'a!

oczywiście natychmiast się melduję i jak znajdę chwilę czasu spróbuje napisać coś więcej o tym jak stałem się posiadaczem kompletnego systemu, z heretyckim wzmakiem słuchawkowym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Również i ja jestem od niedawna członkiem klubu miłośników Linna.. Ostatnio odkryłem jednak w posiadanym przeze mnie Majiku CD pewien mały, aczkolwiek denerwujący problem..

 

Przy odtwarzaniu ścieżek MP3 odtwarzacz zamienia kanały! Przy odtwarzaniu ścieżki audio przed "zrippowaniem" do MP3 wszystko jest w porządku.. A w MP3 - kanał lewy danego utworu w audio cd, jest kanałem prawym w mp3 i vice versa.. Oczywiście sprawdzałem pliki mp3 na innych odtwarzaczach - komputerowym, samochodowym i było wszystko tak jak miało być.. Poza tym problem ten dotyczy wszystkich plików, a nie tylko tych nagrywanych czy "rippowanych" przeze mnie.. Jestem więc absolutnie pewien, że to problem Majika a nie samych plików MP3.. Dziwne?! Dziwne.. I przy tej klasie (i cenie) sprzętu - dosyć denerwujące.. Czy ktoś się może spotkał z podobnym problemem??

 

I w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie.. Czy ktoś się może orientuje czy da się zaktualizować soft Majika samodzielnie czy trzeba go odsyłać do serwisu?? Bo mam nadzieję, że może to pomoże..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz czy dwa nakarmilem mojego cedeka płytka z mp3kami ale zamiany kanałów nie zauważyłem. trochę to dziwne by było. samodzielnie soft da się zaktualizować na deesach, a do cedeka wpina się jakiś magiczny kabelek z komputera... nawet gdybym miał to z imaczkiem sobie nie pogada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po eksperymentowałem i zachorowałem na DS'a . Jakoś wcześniej nie było czasu, ale wreszcie kupiłem odpowiedni kabelek do mojego Maca [optyk->jack 3,5 mm] po kombinowałem, po ustawiałem kompa jak trzeba i szczęka mi opadała i tak już zostało. Krótko mówiąc inny świat muzyki, a CD to przeżytek.

Skorzystałem z DAC'a w moim Classiku i jeżeli zwykły komputer potrafi tak zagrać, to DS to już odlot.

Żeby nie było wcześniej słyszałem DS'a, ale nie była to moja elektronika, nie moje głosniki, więc nie miałem skali porównawczej,

Teraz mam i chce więcej , hehehehe.

Jeżeli macie jakiegoś dobrego DAC'a do dyspozycji i możliwość użycia kompa jak transportu, to polecam ten eksperyment. Nie wrócicie do słuchania CD.

Aha. pliki były w AIFF

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.