Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  153 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegoly, hmm, zatem jak i dsi majika tak i sneaky nie gra z moim lampizatorem, sprawdzony kabel cyfrowy na innym transporcie,sneaky zagral z dwoma innymi Dacami, to samo lampizator zagral z brystonem bdp 1, z logitechem duet i ostatnio z jakims cd rotela, zatem kazde z tych urzadzen dziala poprawnie ale nie dzialaja razem z soba.Dziwna sprawa, ostatnio wywiozlem go do autoryzowanego sklepu linna i koles stwierdzil ze pierwszy raz widzi takie cuda.Zatem problem nie rozwiazany, jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jakieś nowe pomysły/ doświadczenia z pre-phono do Sondeka? do MM - Goldringi do 2k PLN (bo drożej nie mogę i nie chcę)

Czy warto brać pod uwagę Lejonklou Gaio (Zaoszczędzić koniecznie do Slipsika?)

 

RSVP i pozdrowienia

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze napisz co bylo?

 

Pozdro

Nie znam sie na tym ale mowiac prosto, z tego co widzialem w lampizatorze byly dwa wyjsca cyfrowe , teraz jest jedno, i byly tam takie dwa kabelki w plytce daca ktore odpowiadaly za przelaczanie pomiedzy wyjsciami,wczesniej byly one usuniete poniewaz zostalo tylko jedno wejscie i dac dzialal z innym transportem wiec problem byl nie zauwazony

po zmianie transportu na oppo 93 czy tez linn sneaky i majik dsi lampizator nie odczytal sygnalu,wiec trzeba bylo te kabelki przylutowac i zlaczyc razem. Sorry ale inaczej nie potrafie tego opisac, jedynie przygladalem sie calej operacji.

Edytowane przez tomaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe pomysły/ doświadczenia z pre-phono do Sondeka? do MM - Goldringi do 2k PLN (bo drożej nie mogę i nie chcę)

Czy warto brać pod uwagę Lejonklou Gaio (Zaoszczędzić koniecznie do Slipsika?)

 

RSVP i pozdrowienia

 

Nie kupuj Goldringa tylko spróbuj upolować wkładkę ClearAudio Maestro za 2k ale raczej V1 niż V2. To jest rewelacyjna MM. Podatność 15.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo mnie ciekawi streamer Linn majik ds z dynamic power -jak to gra w porownaniu np CD za 10kzl ?? Przeczytalem tutaj dużo o nim i oczywiście nie gra na poziomie jak jego starsi bracia ,oczywiście oni są dwa razy drozsi

Bo cena jest bardzo przystępna a na rynku wtórnym często się trafia , z tego co zawsze czytałem linkę stawiał dużo rolę w sofcie do stremerow

Cytalem też u kolegi wyżej Ale on porównywa z cd lina tez ciekawi mnie z innymi cd ? Teraz gram na ayonie cd 1 i nie chciał bym żeby było gorzej

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie bardzo mnie ciekawi streamer Linn majik ds z dynamic power -jak to gra w porownaniu np CD za 10kzl ?? Przeczytalem tutaj dużo o nim i oczywiście nie gra na poziomie jak jego starsi bracia ,oczywiście oni są dwa razy drozsi

Bo cena jest bardzo przystępna a na rynku wtórnym często się trafia , z tego co zawsze czytałem linkę stawiał dużo rolę w sofcie do stremerow

Cytalem też u kolegi wyżej Ale on porównywa z cd lina tez ciekawi mnie z innymi cd ? Teraz gram na ayonie cd 1 i nie chciał bym żeby było gorzej

Kupilem w ciemno Po recenzjach w prasie

Dzis przyszedl i powiem że prezentuje bardzo ciekawy poziom jak na granie z plików ,mój ayon cd gra trochę bardziej soczyscie ale to nie da bardzo duże różnice

Kiedy porownywalem zmienialem źródła to na cd grało głośniej , może ktoś mi powie dlaczego tak jest ,można gdzieś podglosic majika

Co do kinsky to dla mnie trochę mało funkcjonalny ,niby linn wydaje tyle na software a nie może dopracować ,są inne programy do linn-a and są płatne .Czy ktoś może porównywal ?

Ale ogólnie funckjonalnosc jest super ,do tego wygoda nie muszę latać zmieniać płyty:)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Majika DS powinno się raczej porównywać do Ayona CD7 to cenowy odpowiednik i takie porównanie robiłem i grają jak dla mnie na zbliżonym poziomie co prawda porównanie było w systemie znajomego więc nie jest do końca miarodajne. Porównując do Majika cd którego tez posiadam dla mnie wygrywa DS i to całościowo. Co do sterowania to ja używam Kinskiego ale też jest bezpłatny Kazoo, płatnych nie używałem to się nie wypowiem. Mnie funkcjonalnośc tych programów wystarcza. Ja używam serwera Qunap i oprogramowania Minimserwer jest to dla mnie optymalne zestawienie. funkcjonalnie to inna bajka ale trzeba się przełamać do używania tableta i miziania go jak to kumpel określił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oprogramowania mozesz sprobowac chorus ds, bezplatne na iphonie i na i pod tez tak bylo. Pozdrawiam

 

Rzeczywiscie sa platne,sorki za wprowadzenie w blad, juz zapomnialem ze za nie placilem, ale na telefon aplikacja to chyba 13 funtow kosztuje.

Edytowane przez tomaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Podłącze się z nadzieją, że ktoś z forumowiczów miał możliwość posłuchania Linn SEKRIT DS-I. Naczytałem się wiele pozytywnego dot. produktów firmy Linn i brzmienia, które nadaje się do muzyki klasycznej i jazzu. Słucham muzyki klasycznej i jazzu. Obecnie posiadam Marantz sa 7003, Marantz pm 7004, i kolumny Tannoy Revolution DC6T. Mam pytanie, czy ten Linn wygra na każdym kroku z moim Marantzem? W sensie, czy będzie więcej barwy, lepsza dynamika, lepsza rozdzielczość, lepsza scena, no i czy poradzi sobie z Tannoyami?

 

No i jak wygląda różnica w jakości brzmienia między plikami 14bit, a plikami HD 24bit?, w tym czy jest słyszalna różnica między 24 96hz, a 24 192hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Mogę trochę napisać o plikach, nie mam tych w wyższej rozdzielczości zbyt dużo ale do porównań wystarczy. Ja mam często mieszane uczucia bo 24/96 lub 24/192 nie zawsze dają lepsza jakość może ja po prostu tego nie słyszę bo mój system jest za słaby, pisze tu oczywiście o porównaniach tych samych realizacji. Niektóre oczywiście brzmią lepiej ale nie jest to regułą jak głoszą niektórzy "guru" na forum. Jest sporo świetnych realizacji 16/44.1 które brzmią swietnie i doskonale sie tego słucha z plików. Dla mnie samo przejście na pliki spowodowało poprawę jakości i funkcjonalności oczywiście to moja opinia i w moim systemie. Ja osobiście nie czuje wielkiego parcia na gęste pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was korzysta z Tidala? To jest Wimp w hi-fi w streamingu na playery LINNa z serii DS.

https://tidalhifi.com/pl

Właśnie wczoraj zainstalowałem. Dwa miesiące za free do testów, a potem 39,90 zł za miesiąc.

Zobaczymy.

 

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

używam Tidala od co najmniej dwóch miesięcy i uważam że jest dużo lepszy niż WiMP (używałem poprzednio przez kilka miesięcy wersji HiFi). Tidal jest staranniej zorganizowany i nie zdarzają się w nim zaniki sygnału (co niestety zdarzało mi się przy WiMp-ie). Wybór muzyki jest niesamowity... I to w każdym gatunku muzyki. Wydaje mi się że nie jest Tidal wyłącznie na urządzenia Linna. Co najwyżej zoptymalizowany pod Linna.

polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Opcja jest w programie konfiguracyjnym na komputerze, po ostatniej aktualizacji do Davar 25 się pojawiła. Tylko aby z niej skorzystać trzeba z listy wybrać kolumny, chyba. Ja jeszcze nie próbowałem.

McGege napisz coś więcej,twoje kolumny są na liście szczęściarz :-)

pmcomp niestety żadnych JBL nie ma na liście i tym bardziej moich DIY, szkoda, co prawda jest opcja wysłania maila z prośbą o dodanie do listy ale z produktem DIY to będzie chyba ciężko.

Tutaj więcej piszą i prezentują jak działa ta technologia: http://www.linn.co.uk/systems/technology/space-optimisation , jest też lista kompatybilnych kolumn.

Edytowane przez jarokar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Wczoraj się trochę pobawiłem, musiałem co prawda ustawić kolumny z listy wiec wynik był pewnie w jakiś sposób przypadkowy. Jest sporo ustawień ale według mnie Linn musi jeszcze trochę popracować nad opcjami do wyboru, jest to nowa rzecz więc pewnie z czasem będzie lepiej, w systemach Exakt jest program z plusem więc pewnie oferuje więcej możliwości. Jest teraz rodzaj korektora w którym można wybrać częstotliwość i wielkość podbicia lub stłumienia pasma jeszcze tego nie testowałem ale daje nowe możliwości.

Późno już było więc wpływu na dźwięk nie oceniałem ale na spokojnie trzeba będzie ocenić przydatność tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4627-0-39471300-1427126423_thumb.pngpost-4627-0-66111800-1427126433_thumb.pngCo do Space Optimisation to znajduje się ona w w programie Konfig [zdjecia] . Generlanie jestem pozytywnie zaskoczony i mam nadzieję iż będzie to oprogramowanie rozwijane bo kilka rzeczy przydałoby się dodać np: nieregualrny kształt pomieszczenia . Taki posiadam więc jak by to dorzucili to było by super .

Jak by nie było fajna zabawa i warto po próbować bo może się okazać że nagle odwarzacz czy głośniki dostały drugie życie . Moje głośniki są na liście :) i są to BW 804D. Efekt który uzyskałem bardzo mnie zadowala :)

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też bawiłem się opcją Space Optimization w Sneaky DS, kolum na liście nie znalazłem - były zrobione na zmówienie - ale ustawiłem podobne, Spendor A5R.

Pomierzyłem pokój, opisałem okna, ściany, lokalizacje kolumn i miejsca odłuchowego, system wyliczył mi częstotliwości rezonansowe pomieszczenia (mody), włączyłem... i jestem baaaardzo pozytywnie zaskoczony :-)

Udało mi się wreszcie zapanować nad bassem. Przedtem miałem go albo za dużo, albo za mało i tylko na nielicznych nagraniach (tych najlepiej zrealizowanych) było jak trzeba.

Jak usunąłem najbardziej uciążliwe rezonanse to od razu pojawiło się więcej detali w muzyce, no i mocno poprawiła się kontrola basu (przy zachowaniu mocnego uderzenia).

Mam nadzieję, że Linn będzie jeszcze rozwijał tą opcje, bo potencjał widać spory w tym rozwiązaniu.

Widzę, że oprócz poprawiania jakości odtwarzaczy plików to jest kolejny obszar rozwoju, próba eletrycznej optymalizacji sygnału do pomieszczenia odsłuchowego, procesory DSP widać dają tu spore możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.