Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  152 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Posiadam Linn Classik K na ktorym wyskakuje mi od wczoraj komunikat Erra.

 

Wyczytalem ze to problem z komunikacja.

Nie dziala pilot. Nie dziala zmiana zrodla. Plyty czyta i odtwarza bez problemu jednak z glosnikow slychac non stop delikatny szum i cisze piszeczenia jakbys ktos nadawal wiadomoac morsem.

 

Ktos cos wie ? Pomoze ?

Stereo stereo nie odbiera.

Czestochowa nie naprawia i proponuje wysylke do szkocji.

 

Rozkrecilem go i nie na oko nic niepokojacego.

 

Przy wylaczaniu classika z kolumn mam sekundowy glosny szum/trzask.

 

 

Pomocy!!! :-)

 

 

Objawy i komunikat taki jak na tym filmiku

 

Edytowane przez mateuszpce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Sekrit ds-i odebrany i powiem, że jest super. Służy tylko za DS w połączeniu z integrą Majik-I. Trzy wejścia to naprawdę wygodna sprawa.

Szerokość i głębokość sceny, rozmieszczenie instrumentów naprawdę robi wrażenie. Wreszcie zagrał Majik-I jak potrafi z małymi monitorami RLS Callisto III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Sezon zmian... Czy rozsądnym jest podmienić DS Sneaky na Majik DS ? Biorąc pod uwagę oczywiście aspekt dzwiękowy jak i konieczność dopłaty do dźwięku Majika? Sneaky to mój pierwszy DS, kupiony z ciekawości od kilku lat sprawuje się rewelacyjnie i cenię go przede wszystkim za jego ergonomię. Dźwiękowo nie mam porównania do innych DS ze stajni, aczkolwiek absolutnie nie mam powodów do narzekań. Do mojego głównego źrodła troche mu jednak brakuje.

Miłym dodatkiem w Sneaky jest także wbudowana końcówka mocy (korzystałem, a jakże) czego w Majiku z uwagi na finanse nie uświadczę. Myślicie, że muzycznie warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to juz mozna akurate ds kupic i to w tej nowej obudowie, ds0 juz nawet mozna kupic ponizej 7000 i tu dopiero jest zauwazalny skok jakosci a majika ds0 w granicach 3500. Sprzedajac sneaky za 2500 powiedzmy i dokladajac max 1000 do majika ds to jeszcze ma sens ale nic wiecej moim zdaniem bo roznica miedzy tymi dwoma ds ami jest niewielka. Mam i sneaky i dsi majika. Moze lepiej dolozyc do DAC jakiegos.Pozdrawiam

Edytowane przez tomaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem kolumn Audio Physic VirgoIII. Grają obecnie z zestawem Loewe Legro I. Kupłem ten zestaw z czystej ciekawości gdy dowiedziałem się że cały środek to Linn Mimik / Majik.

I tu moje pytanie do posiadaczy Linn’ów.

Czy ktoś miał okazje tego Loewe słuchać i czy gra on tak jak Linn. Powiem od siebie że z dobrze zrealizowanymi CD gra to całkiem dobrze. Kolumny znikają całkowicie. Scena głęboka i szeroka. Dobra lokalizacja. Niestety brak zejścia w dół. No brakuje mi basu.

Rozglądałem się w poszukiwaniu czegoś od Linn’a co teoretycznie mogło by pomóc. W polskiej prasie testów jak na lekarstwo. Zastanawiałem się nad Linn Klout( trochę wiekowy ale wygląda bardzo porządnie tylko te terminale głośnikowe) lub Linn Akurate 2200.

Wyżej portfel trzyma.

Czy” mają” one więcej basu niż Majik. Albo inaczej czy schodzą niżej.

Co lepsze Klout czy Akurate2200.

Jak scena w obu przypadkach.

 

Dodam że słucham raczej wszystkiego poza metalem.

 

Kable to VDH Breeze+ First Ultimate/Orchid.

 

Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

 

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można dokupić Linn lk140 końcówkę mocy , lub Lin av 5125 , Klaout to świetne świetne urządzenie .6 wyjść na głośniki dostosowane do terminali tri -wering w głośnikach Linn . Pamiętaj Linn najlepiej gra z całym zestawie Lina od kabli po przez cały system .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze Klout czy Akurate2200?

 

Zależy z jakim preampem.

Kiedyś miałem zestawienia:

1) Pretek+LK280+Spark;

2) Kairn+Klout;

3) Majik Kontrol+Akurate2200

 

Najciekawiej zagrał kairn z kloutem ale to nie jest efektowne granie - raczej dla melomana niż audiofila. Tu liczą się płyty a w tym przypadku kręci się jedna za drugą.

Kontrol z A2200 zagrał dobrze ale chłodniej.

Pretek z LK280/Spark potrafi zaskoczyć, poziom niedaleko klouta.

 

To moja subiektywna opinia.

Wszystkie zestawienia słuchane z majik ds / lp12 i z harpiami.

Edytowane przez kvist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W listopadzie ubiegłego roku cos się stało z moim DS-em i zamilkł.

Zadzwoniłem do dealera Linna pod Warszawą i umówiłem się, że DS zostanie przesłany do nich celem oceny usterki i ewentualnej dalszej wysyłki do fabryki w Szkocji.

 

1.12.2017 otrzymałem telefon, że potrzebna jest wysyłka do Szkocji, na co się zgodziłem i zaakceptowałem cenę usługi.

Poinformowano mnie, że odtwarzacz po trzech tygodniach będzie z powrotem u mnie. Być może będzie poślizg rzędu tygodnia ze względu na Święta i Nowy Rok.

 

W tym samym dniu mailowo podano mi nr konta i adres do wysyłki do serwisu.

Tego samego dnia przelałem żądaną kwotę na konto dealera.

 

4.12.2017 wysłałem odtwarzacz do dealera.

 

 

I nastała cisza.

 

 

Początkiem lutego zacząłem dzwonić do dealera z prośbą o informację ale delikatnie mówiąc nie uzyskałem żadnej informacji by po prostu nie rzec, że pokazano mi przysłowiowe drzewo.

 

Zatem 15.02.2018 mailowo poprosiłem o przesłanie dowodu, że odtwarzacz został wysłany do producenta.

Poprosiłem także o podanie danych odnośnie daty takiej wysyłki, nr zlecenia, etc, pozwalających zlokalizować odtwarzacz u producenta.

 

Nazajutrz zadzwonił do mnie jakiś miły pan i wydawał się zdziwiony, że w grudniu dokonałem zapłaty za naprawę bo on nic o tym nie wie. Oczywiście była ta sama rozmowa co wcześniej, że jeszcze nic nie wie o losach naprawy ale jak tylko się dowie to zadzwoni, etc.

Co ciekawe, jeszcze tego samego dnia ten sam pan zadzwonił ponownie i usilnie namawiał mnie na wydanie paru tysiączków na upgrade odtwarzacza do najnowszej wersji. Nie przekonał mnie jednak.

 

23.02.2018

Odtwarzacz dotarł do mnie.

Zadziałał co uznałem za cud w całej tej sytuacji.

DS dotarł natomiast w innym pudle niż oryginalne a w przesyłce nie było żadnych dokumentów naprawy, żadnej faktury czy paragonu.

 

Napisałem do dealera w tym temacie.

Obiecał mailem z 27.02.2018 przesłać dokumenty do mnie pocztą.

Do dzisiaj nic takiego nie otrzymałem.

 

 

To, że głupiego "przepraszam" jest w tej sytuacji najmniejszym zmartwieniem.

To, że postawiłem krzyżyk na firmie i już nie myślę o jakiejkolwiek rozbudowie systemu - także.

 

Nie mniej tutaj nasuwa mi się pytanie czy naprawa rzeczywiście odbyła się w fabryce Linna czy też u zaprzyjaźnionego pana Kazia za rogiem w suterenie?

To raz.

Dwa, zastanawia mnie brak faktury czy chociażby paragonu za naprawę skoro zlecałem usługę u krajowego przedsiębiorcy.

 

 

Jak myślicie?

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak myślicie?

 

Ja bym napisał bezpośrednio do centrali Linna, opisał sytuację, zgłosił swoje obiekcje co do tego czy sprzęt był faktycznie u nich naprawiany, jeśli mają solidniejsze podejście do klienta niż rodzimy dystrybutor, to powinni sprawę wyjaśnić, bo sprawdzić chyba bez problemu mogą czy ich serwis naprawiał miesiąc temu jakieś urządzenie.

 

Z moich obserwacji, to o ile w Polsce

To, że postawiłem krzyżyk na firmie i już nie myślę o jakiejkolwiek rozbudowie systemu - także.

nie robi raczej na nikim wrażenia, to jednak za granicą inaczej rozumieją marketing i utrata klienta, który już był przekonany do marki jest rzeczą, która tam tak błaho traktowana nie jest...

U nas podejście do klienta jest takie, że lepiej wcisnąć od razu i mieć tysiaka w ręce, niż dbać o klienta, który przez następne 10 lat zostawi znacznie więcej...

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podejście do klienta jest takie, że lepiej wcisnąć od razu i mieć tysiaka w ręce, niż dbać o klienta, który przez następne 10 lat zostawi znacznie więcej...

 

Nie możesz jednak zakładać od razu „u nas” :) większość ludzi na szczęście jest raczej uczciwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

 

Nie możesz jednak zakładać od razu „u nas” :) większość ludzi na szczęście jest raczej uczciwa.

Nie chodzi mi o uczciwość tylko o krótkowzroczność sprzedawców, którzy patrzą tylko na to co dziś mu sie uda sprzedać, a następnego dnia klienta ma w nosie nie bacząc na to, że w ten sposób skutecznie zraża do siebie na przyszłość...

Gość zawalił reklamacje i zamiast sensownie wyjaśnić co tak na prawdę dzieje sie ze sprzętem, prubuje wcisnąć inny sprzęt przez telefon - przecież to żałosne...

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kolega dobrze tu radzi, powinienes skontaktowac sie z glowna siedziba firmy w szkocji i opisac cala sytuacje,inny karton? Brak jakiegokolwiek potwierdzenia ze w szkocji byl naprawiany sprzet to juz nawet nie brak profesjonalizmu a bardziej kpina.Jesli tam rzeczywiscie sprzet byl naprawiany zdaje mi sie ze powinienes na ten odtwarzacz dostac gwarancje czego jak sadze nie otrzymales. Zatem bardzo watpliwe jest ze ten odtwarzacz byl w szkocji co za tym idzie jesli cos sie z nim znow stanie bedziesz mial zas wydatki. Mysle ze nie mozesz tego tak zostawic.Powodzenia w szybkim rozwiazaniu sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mysle ze kolega dobrze tu radzi, powinienes skontaktowac sie z glowna siedziba firmy w szkocji i opisac cala sytuacje,inny karton? Brak jakiegokolwiek potwierdzenia ze w szkocji byl naprawiany sprzet to juz nawet nie brak profesjonalizmu a bardziej kpina.Jesli tam rzeczywiscie sprzet byl naprawiany zdaje mi sie ze powinienes na ten odtwarzacz dostac gwarancje czego jak sadze nie otrzymales. Zatem bardzo watpliwe jest ze ten odtwarzacz byl w szkocji co za tym idzie jesli cos sie z nim znow stanie bedziesz mial zas wydatki. Mysle ze nie mozesz tego tak zostawic.Powodzenia w szybkim rozwiazaniu sprawy.

 

Solidaryzujmy się ... nie wolno nic nie zrobić w takiej sytuacji.

Dystrybutorze Linna - poniekąd w mieście stołecznym, co też zobowiązuje - potraktujcie to poważnie, sprzedajecie drogi sprzęt, nie można lekceważyć klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzień dobry, mam do sprzedania pilot systemowy LINN za niewielkie pieniądze. Może ktoś czeka na takie ogłoszenie, nie ma ich wiele na rynku wtórnym: http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/inne/linn-pilot-systemowy-os122544.html

 

Co do LINN... od jakiegoś czasu słucham cd GENKI w dość egzotycznym połączeniu z polskim Baltlabem i kolumnami Focal Chorus 806VW. Od tego momentu, po kilku innych odtwarzaczach, przestałem inwestować w sprzęt. "Jestem w domu". Czas skupić się na kupowaniu muzyki. Świetnie sprawdzają się wyjścia regulowane, ponieważ mój Baltlab nie posiada sterowania pilotem. Poświęciłem nieco czasu na porównanie wyjść normalnych z regulowanymi - nie ma między nimi różnicy, nawet na poziomie niuansów czy percepcji.

Krótko: jestem pod wrażeniem dźwięku, jego przestrzeni i ciepła przy zachowaniu konturów i dynamiki. Myślę że po kilku latach szukania wreszcie znalazłem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dajcie koledzy proszę znać czy (i który model ) serwera qnap zgra się z ds majik.  Bawiąc się starszymi, wolniejszymi  dyskami, zauważyłem, że ogólnie jest ok ale dźwięk  nowozaładowanej playlisty potrzebuje kilku minut żeby  nabrać kolorków.  Czy qnap z pamięcią  ma wpływ na pracę streamera i jakość dźwięku w ogóle? Zakładam, że na pewno szybciej wszystko ładuje. Jeśli nie chcecie pisać na forum, napiszcie na priv. Dzięki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkuletniego QNAP TS-231+ (1GB RAM, 2x2TB) z MinimServer i całkiem sobie go chwalę.

Całkiem szybki, bezproblemowy, energooszczędny, prawie nie widoczny,

Obsługuje dwa Majik DS.

 

Wcześniej miałem  HP ProLiant MicroServer G7 N54L Z Windows Home Server i był on bardziej kapryśny a jeżeli idzie o obsługę streamingu wcale nie taki szybszy niż Qnap.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele, ale jest tutaj:

https://hifiwigwam.com/forum/topic/132407-servers/

Na uśmierconym przez Linna forum było kilka wątków na temat różnicy pomiędzy serwerami.

Ale przepadły na skutek durnej decyzji jakiegoś idioty z Glasgow.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Do Thon 022: kilka dni temu pisałem na adres: [email protected] i otrzymałem odpowiedź w ciągu dwóch dni - może spróbuj.

Mam do sprzedania Linn Sekrit DS-I - szczegóły w ogłoszeniu na AS. Zmiana na Majik DS, więc ciągle w klubie.

 

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, czy ktoś z kolegów streamuje z Linnem   (ds Majik1 itp.) wedug konfiguracji proponowanej przez firmę :  dwa routery, switch, nas, ds ? Będę wdzięczny za otwartą albo prywatną  odpowiedź. Czy  warto w to wchodzić, zakładając, że połączenie sieciowe "idzie" z twardego złącza Orange (Sagem analog, nie światłowód.)

Jaki router wpasuje się w ten układ? Czy daje się to samemu skonfigurować. Nie zależy  mi na WAN czyli bezprzewodowej kontroli systemu, zwłaszcza jeśli  to komplikuje wszystko. Dzięki.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś link do topologii sieci która opisałeś?

Zastanawia mnie po co mają być 2 routery?

U mnie DS-y podłączone są do gigabitowych switchy d-linka, router to jakiś Microtic, NAS to stareńki HP MicroServer N40L na WHS2011 z Kazoo Serverem i działa wszystko sprawnie.

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale inwestowanie w tor IP jakichkolwiek pieniędzy przy źródle klasy DS Majik jest kompletnie bez sensu. To nie jest poziom urządzenia w którym zauważysz zmiany jakie wynikają z tego typu elementów. Zainwestuj te pieniądze w dowolny inny element toru, na pewno przyniosą lepszy efekt, bo tu ich wpływ będzie zerowy. Poza tym streaming audio potrzebuje pomijalnego pasma, stary przełącznik 100 Mbps wystarczy Ci do końca życia i jeden dzień dłużej, co najwyżej znajdź taki, który można zasilić zewnętrznym zasilaczem i zamień go na liniowy ( jeżeli był impulsowy ). Chociaż w zasadzie to też poprawi CI wyłacznie humor :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.