Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  152 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, barni napisał:

Z całym szacunkiem, ale inwestowanie w tor IP jakichkolwiek pieniędzy przy źródle klasy DS Majik jest kompletnie bez sensu. To nie jest poziom urządzenia w którym zauważysz zmiany jakie wynikają z tego typu elementów.

I właśnie za to kocham Majika i dlatego nie poszedłem wyżej.

Koniec kablarstwa.

Koniec voo-doo.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam wszystko podłączone do routera Sagem fast 2704

 

https://www.google.com/search?q=sagemcom+fast+2704&oq=sage&aqs=chrome.0.69i59j69i57j0l4.4987j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 Streamer chodzi ok, ale nikt na świecie nie używa takiej "banalnej" konfiguracji. Linn poleca dwa routery -- żeby unikać tłoku.

https://docs.linn.co.uk/wiki/index.php/DS_High_End_System

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, macson napisał:

 Streamer chodzi ok, ale nikt na świecie nie używa takiej "banalnej" konfiguracji. Linn poleca dwa routery -- żeby unikać tłoku.

Nie sądzę, gdyby Linn chciał uniknąć tłoku, to raczej byłaby to osobna gałąź sieci z własnym switchem tylko dla DS-a i NAS.

IMO - nie ma się czym przejmować, jeżeli Sagem nie ma lagów do DS-a, to nie ma co zmieniać.

 

Jeżeli chcesz natomiast zabawić się w hardcore - zajrzyj tutaj:

https://audiophilestyle.com/forums/forum/20-networking-networked-audio-and-streaming/

Separowane sieci dla urządzeń grających, izolacje optyczne, zasilacze liniowe dla switchy, atomowe zegary dla przełączników, kablarstwo i te sprawy.

Fantazja nie ma końca?

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja z dwoma routerami jest po prostu głupia, bo nic nie daje,. a wprowadza dodatkowo tzw. podwójnego NAT-a przez którego  mogą nie działać niektóre usługi sieciowe i który w większości przypadków będzie generował problemy z wydajnością a nie je usuwał. Taka konfiguracja miałaby sens, gdyby ten tzw "ISP router" pracował w trybie bridge'a.  Wtedy de facto jest on tylko konwerterem medium, a routingiem zajmuje się tylko jeden router kliencki w domu abonenta. Ew. możliwe, że konfiguracja Linna pochodzi jeszcze z zamierzchłych czasów, gdzie routery nie radziły sobie z kilkoma zadaniami jednocześnie bo w środku siedział jakiś standardowy CPU z obróbką operacji sieciowych softem.  Tyle, że one minęły kilka ładnych lat temu, a teraz każdy router bazuje na dedykowanych prockach specjalizowanych do tego typu operacji. Dodatkowo routery wstawiane przez porządnych ISP mają najczęściej wydajność o wiele większą od tych jakie ludzie mają w domach. Po prostu router przekazany przez operatora musi obsłużyć bezproblemowo maksymalne pasmo pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.03.2018 o 22:36, rochu napisał:

W listopadzie ubiegłego roku cos się stało z moim DS-em i zamilkł.

Pan Błażejczyk jest człowiekiem, który obieca Ci złote góry, a nie kiwnie palcem.
Przez pół roku trzymał moje Keilidh by wymienić w nich wysokotonowe, które się spaliły (miałem wtedy też jeszcze mój stary system, więc byłem cierpliwy).

Twierdził, że pierwsze wymienione się spaliły.

Kiedy po pół roku udało mi się kolumny odzyskać, okazało się, że dziwnym trafem odcięte(sic!) kable w kolumnach idealnie pasowały parami do moich starych tweeterów, które pierwotnie miały być wymienione na grające. Czyli żadna wymiana na tweetery, które później też się spaliły nie została przeprowadzona.

Jest serwis Linna w Poznaniu. Działający na takich samych prawach jak ten Warszawski. Pan Błażejczyk z Warszawy nazwą jedynie sugeruje, że jest nadrzędnym dealerem.

Zdecydowanie trzeba mówić o takich sprawach by inni nie wpadali w pułapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem była wpadka i to całkiem spora.

Od tego czasu wiele się poprawiło w moich stosunkach z Linn Polska, co zostało przypieczętowane wizytą w moim domu dwóch przesympatycznych panów Krzysztofów z jakże sympatycznym zestawem Linn/Neat.

Myślę, że wątpliwości zostały wyjaśnione a temat rozwiązany.

Dodatkowo, od czasu wtopy o której pisałem, doszedł kolejny system Linna w moim domu a także wymieniłem kolumny głośnikowe - a jakże - też na Linna.

Teraz łamię się, czy z powrotem nie wejść w Sondeka.

To o czymś świadczy, jak myślę.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Owszem była wpadka i to całkiem spora.
Od tego czasu wiele się poprawiło w moich stosunkach z Linn Polska, co zostało przypieczętowane wizytą w moim domu dwóch przesympatycznych panów Krzysztofów z jakże sympatycznym zestawem Linn/Neat.
Myślę, że wątpliwości zostały wyjaśnione a temat rozwiązany.
Dodatkowo, od czasu wtopy o której pisałem, doszedł kolejny system Linna w moim domu a także wymieniłem kolumny głośnikowe - a jakże - też na Linna.
Teraz łamię się, czy z powrotem nie wejść w Sondeka.
To o czymś świadczy, jak myślę.
Deja vu? Dokładnie ten wpis sobie przypominam, a nie toleruję nachalnej reklamy czegokolwiek, sorry.

No offence, of course
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa systemy Linna.

Zagłosowałem własnymi pieniędzmi a kupowałem wszystko poza Polską.

A to, że pogodziłem się z panami z Linn Polska to źle?

Nie wiem gdzie tutaj reklama?

Szukasz reklamy - zajrzyj do klubu najlepszych kolumn pod słońcem.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię odwiedzili (przesympatyczni obaj panowie są, to prawda) bo kupiłeś sprzęt. Mnie przez kilka miesięcy nie dawali rady (mieszkam 30 km od centrum). Krzysztof Jr. potrafił w piątek wieczorem potwierdzić sobotnią wizytę po czym się nie pojawić bez żadnej informacji. 

Zbyt dużo kłamstw od niego usłyszałem bym kiedykolwiek chciał mieć z nim jakikolwiek kontakt. 

Przy czym muszę przyznać, że na sam koniec zachował się przyzwoicie. Miał mi sprzedać igłę do K9, ale przy odbiorze nienaprawionych kolumn igłę dał, czym w sporej mierze mój żal ukoił. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F113904670655

8,5 m ale może styknie ?

Edycja:

Kable mam, nad wtykami się zastanawiam. Masz jakieś doświadczenie z innymi na K400? 

Podobno Deltron 501 są dobre ale nie nowe, srebrzone, tylko stare, niklowane albo cynowane (już nie pamiętam) 

Edytowane przez thraked
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Deltrona 501.

Próbowałem 550 i było znośnie ale to wtyk srebrzony.

Obecnie mam niklowane 583, które najbardziej przypominają Knekta.

https://www.tme.eu/pl/details/583-0100/wtyki-bananowe-4mm/deltron/

I jestem zadowolony.

 

Wcześniej próbowałem bananów Naima, Chorda i Ixosa.

Raczej kiszka.

 

Samego Knekta widziałem po 15 funtów para kiedyś na ebayu.

Nieco drogo jak na tego typu wtyki.

 

Dzięki za namiar na kable.

 

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Mam dwa systemy Linna.
Zagłosowałem własnymi pieniędzmi a kupowałem wszystko poza Polską.
A to, że pogodziłem się z panami z Linn Polska to źle?
Nie wiem gdzie tutaj reklama?
Szukasz reklamy - zajrzyj do klubu najlepszych kolumn pod słońcem.


Ale swój wpis powieliłeś wszak.

A w rzeczonym klubie swoje punkty też zebrałem.
Mam większe zmartwienia.
Np. skąd wziąć 2x8m nieprodukowanego K400 oprawionego w Linn Knekt.
Nie to abym pytał o różnice od QED, bo wiadomo że Naim czy Linn to jednak religia jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rochu napisał:

Obecnie mam niklowane 583, które najbardziej przypominają Knekta.

https://www.tme.eu/pl/details/583-0100/wtyki-bananowe-4mm/deltron/

I jestem zadowolony.

 

Wcześniej próbowałem bananów Naima, Chorda i Ixosa.

Raczej kiszka.

Dzięki za namiar na wtyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam Klubowiczów?
 

zainteresował mnie Dac/streamer Linn Selekt DSM w wersji standard oraz z Katalyst na pokładzie. Prawdopodobnie w poniedziałek dostanę pierwsza wersje na odsłuch. 
Jeżeli ktoś zna DSM’a to mam pytanko: czy warto iść w górę do Katalyst, bo piszą o wyraźnej różnicy....?
Czy preamp gramofonowy MC jest tak dobry jak go opisują?

Z góry dzięki za sugestie. 
Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów. Posiadam na sprzedaż zasilacz do gramofonu Linn Sondek LP12 marki Naim. Poniżej link do strony producenta i link do ogłoszenia Allegro. Dla klubowiczów oczywiście rabat od tej ceny. Pozdrawiam

https://www.naimaudio.com/pl/product/armageddon

https://allegro.pl/oferta/naim-napsa-2-armageddon-zasilacz-linn-sondek-lp12-7417475860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Audio Klan i Top Hi-Fi to ta sama firma.

Rzeczywiście na stronie Linna wymienione są 3 sklepy należące do tej sieci.

Zastanawia mnie, że na stronie Linna nie ma informacji na temat Koris z Poznania.

https://www.koris.pl/blog/marka-linn-w-polsce.html

Jakiś czas temu ktoś ich bardzo zachwalał w tym wątku, a tu - nic.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w Was używa Space Optimisation?

Próbuję od jakiegoś czasu i mam mieszane uczucia.

Ciekaw jestem czy komuś udało się uzyskać satysfakcjonujące efekty przy użyciu SO.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, Aktualnie posiadam Marantz SA 7003 do sluchawek Final Sonorous VI. Szukam jednak nowego zrodla czyli odtwarzacza max do 12tys. (wliczajac w to, ze kwota 12 tys moze byc po odliczeniu tzw rabatu jaki mozna uzyskaC). Do tego bede kupowal wzmacniacz sluchakowy... Czytalem, ze sluchawki Final nie sa wymagajace. Slucham glownie rocka w stylu Queen, Pink Floyd, Rush, Led Zeppelin, oraz muzyki klasycznej i jazzu...

zastanawiam sie nad wymiana Marantz sa 7003 na Linn Sneaky DS jako,zrodlo dla systemu sluchawkowego. mampytanue, czy Sneaky zagra duzo lepiej niz moj Marantz? czy Sneaky brzmieniowo brzmi tak samo lub podobnie jak Majik Ds?

w brzmieniu kreci mnie dynamika, piekne wokale, przestrzen, barwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Czy Koledzy poradzą który QNAP kupić do DSa ? Mam starszego NAS WD - komunikuje się z Kazoo przez serwer Twonky, który działa OK po resecie, ale po jakimś czasie nie mapuje folderów z folderu  \Public w NASie. Potem trzeba ściągać na serwer plik po pliku bez możliwości budowania folderów. Bez sensu. Rzutowanie plików do UPnP VA  z Windowsa jest możliwe, ale to jednak gorsza jakość    

Nie chcę wtapiać w duży i drogi serwer, interesuje mnie magazyn na ripy cd -  1000 albumów wystarczy. W sumie sądzę, że nie trzeba kopiować całej kolekcji skoro się ją posiada. Czy warto zainteresować  NAS QNAP TS-231P - cena przyjaźniejsza, czy to chodzi z Linnem?  Pozdrawiam.   

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat posiadam QNAP HS-151+. Współpracuje z Majik DS i nigdy nie miałem problemu. Bardzo fajny model, bo bez wiatraków i wygląda zupełnie inaczej niż standardowy NAS. Cisza zupełna, tylko czasami słychać samą pracę dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NAS QNAP TS-231 (model sprzed 3 lat)  i wszystko jest OK. Myślę, że moje DS-y zdecydowanie lepiej  dogadują się z Kazoo aniżeli z Twonky, Minim czy z Asset.

Uwaga jest tylko jedna, Linn nie rozwija już Kazoo Server na procesory ARM a zatem na starsze wersje QNAP.  Można instalować dotychczasowe wersje Kazoo dopóki system operacyjny NAS będzie na to pozwalał.

Obecnie Linn rozwija Kazoo na NAS-y QNAP oparte na Intel 64bit.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Linn Keilidh / Linn Kaber - ktoś ma , zna ? 

Kiedyś Kabery zestawy te słuchane na jakiś pokazach wkręciły mnie w to audio, grały wtedy z jakąś lampą Wall audio, oderwanie dźwięku od zestawów na Dire Straits było niesamowite. Ciekawe jak mają się do wspólczesnych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
1 godzinę temu, stach_s napisał:

Czołem koledzy,

Czy ma ktoś może do wypożyczenia za kaucją kable Linna K20???

Jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic - mogę pożyczyć.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.