Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  154 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam m.in Linn Classic Music. Bardzo mi się podoba taka prezentacja dźwięku z monitorami RLS Callisto III.

Czy zestaw pre Linn Wakonda i końcówka Linn LK 140 (ew Klout) zagra takim samym dźwiękiem co wyżej wspomniane combo? Zależy mi na większej ilości wejść oraz lepszym wysterowaniu monitorów.

Edytowane przez belami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2022 o 21:08, rochu napisał:

To do cholery, Top Hi-Fi jest czy nie jest tym dealerem Linna w Polsce? A może tylko udaje?

BTW. Dalszą część rozmowy tyczącą możliwości demonstracji Selekta DSM Katalyst w moim domu, odpuściłem sobie bo po co mam pana wprowadzać w nieciekawy nastrój.

Rochu , po co się tak spinać .

Wielu oficjalnych przedstawicieli nie ma pełnej oferty w Naszym kraju , bo to się po prostu biznesowo nie opłaca.

Sam ostatnio chciałem kupić trochę okablowania Audioquest ze szpuli i okazało się że Audioklan nie sprzedaje kabli z szpuli poza głośnikowymi w Polsce , Podobna sytuacja jest w praktycznie calej Europie. Cale szczęście żyjemy w dobie internetu i można to znaleźć . Ja znalazłem na Węgrzech 🙂 i czekam na realizację zamówienia. 

Co do samej prezentacji to warto spróbować bo to świetne urządzenie . Może to po prostu jakiś problem w komunikacji . Sugeruję zadzwonić na infolinię sprzedażową Audioklan, omówić temat . Ja mam same dobre doświadczenia z ludźmi z infolinii.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Sześć miesięcy czekania i wreszcie przyszedł adekwatny partner do Linna Select .

Jak dla mnie duet doskonały Linn Select Katalyst + McIntosh MC 312 😍

Gra pięknie i wygląda pięknie 🙂 

IMG_0880.jpeg

IMG_0881.jpeg

IMG_0883.jpeg

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, Mario1976 napisał:

Witam użytkowników Linna. Mam pytanko. Mam możliwość kupienia zestawu tej marki składającego się z Karik, Kairn, dwóch LK 100 i kolumn Keilidh. Co myślicie jest warty zainteresowania? Służyłby jako system rezerwowy.

Pozdrawiam Mariusz.

Witam, jak zawsze wszystko zależy od kwoty oraz wersji i stanu sprzętu. To dość wiekowy sprzęt i na atrakcyjność/cenę sprzętu wpływ będą miały również ewentualne naprawy/upgrade sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystko trzeba zapłacić 1200€ . Klocki są w nienagannym stanie jedynie jedna kolumna ma delikatny ślad przetarcia na górze. Głośniki i końcówki mocy są wyposażone w uaktualnienia Linn Aktiv z nowości. Głośniki mają również ulepszoną podstawę z granitu polimerowego „Ku-stone”.

IMG_20221221_194316.thumb.jpg.37cc92fbfc68996964dde02008777333.jpg

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Mario1976 napisał:

Za wszystko trzeba zapłacić 1200€ . Klocki są w nienagannym stanie jedynie jedna kolumna ma delikatny ślad przetarcia na górze. Głośniki i końcówki mocy są wyposażone w uaktualnienia Linn Aktiv z nowości. Głośniki mają również ulepszoną podstawę z granitu polimerowego „Ku-stone”.

IMG_20221221_194316.thumb.jpg.37cc92fbfc68996964dde02008777333.jpg

Trudno mi powiedzieć czy to atrakcyjna cena za ten zestaw. W zasadzie miałem w domu wszystko (po za CD12) z serii LK. Kairn to fajny preamp, ale wszystkie inne po serii LK grają lepiej. Oczywiście to kwestia upodobań brzmieniowych. Od LK100 wolałem LK140, choć i tego zdeklasowały nowsze (ale nadal stare) konstrukcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mario1976 napisał:

Za wszystko trzeba zapłacić 1200€ . Klocki są w nienagannym stanie jedynie jedna kolumna ma delikatny ślad przetarcia na górze. Głośniki i końcówki mocy są wyposażone w uaktualnienia Linn Aktiv z nowości. Głośniki mają również ulepszoną podstawę z granitu polimerowego „Ku-stone”.

IMG_20221221_194316.thumb.jpg.37cc92fbfc68996964dde02008777333.jpg

Wydaje mi sie, ze to niezla oferta. Jakis czas temu kupilem ladne Keilidh'y do swojego Naima i robiac dla porownania solidny przeglad rynku uwazam, ze 1200 za caly ten zestaw to fajna cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem styczności z tą marką. W internecie czyta się o pozytywnych walorach muzycznych wiadomo można lepiej,czytaj drożej. Może jako drugi system nadaje się do słuchania muzyki . Pytanie jaki dźwięk prezentuje ten zestaw. Jutro, jak będzie czas, podjadę zobaczyć, posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Straszna cisza, więc może napiszę o spełnieniu swojego małego marzenia i złożeniu zestawu Linn z serii LK: pre Wakonda z MM/MC; cd Genki, dwie końcówki LK100; kolumny Keilith (ostatnia wersja z nowych wysokotonowcem). Okablowanie: IC wszędzie Linn Analog Black, głośnikowe na wysokich K20, na średnich i niskich K40.

Wszystko gra zaskakująco dobrze. Jest taka przyjemność ze słuchania, że żal wyłączać.

Składałem wszystko szukając sprzętu i okablowania około roku - tak bez spinki, ale uwierzcie mi, że było warto.

Taki drugi zestaw na emeryturę.

Gramofon Rega RP3 po upgradzie praktycznie do modelu P6, więc wystarczy.

Cały zestaw made in UK/Scotland, bez chińszczyzny, o co teraz trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam!!!

Czy ktoś poradzi gdzie najlepiej szukać serwisu Linna? Mój Majik DSi, który sprawiał przez wiele lat tyle radości... wyzionął ducha. Któregoś dnia wróciłem do domu a tu bezpieczniki wywalone, wszystko w domu działa tylko Majik martwy...

Mieszkam pod Poznaniem.

 

Edytowane przez waldemar72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2023 o 11:22, belami napisał:

Cześć. Serwisu nie znam, ale może sprawdź bezpieczniki w zasilaczu. może po prostu się przepaliły przy jakimś przepięciu - skoro wywaliło korki.

Na zdjęciu po prawej stronie jest widoczny bezpiecznik. To pierwsza linia zabezpieczeń i obstawiam, że się przepalił.

zasilacz dsi.jpg

Dzięki za odpowiedź. Niestety to nie takie proste. Bezpiecznik sprawdziłem, i nawet wymieniłem na zalecany. Nic to nie zmieniło. Wymontowałem zasilacz, nie widać żadnych uszkodzeń, jedynie gniazdo zasilania rusza się, myślę, że przyczyną jest gruby i ciężki kabel zasilający który wcześniej stosowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.12.2023 o 22:53, waldemar72 napisał:

Witam!!!

Czy ktoś poradzi gdzie najlepiej szukać serwisu Linna? Mój Majik DSi, który sprawiał przez wiele lat tyle radości... wyzionął ducha. Któregoś dnia wróciłem do domu a tu bezpieczniki wywalone, wszystko w domu działa tylko Majik martwy...

Mieszkam pod Poznaniem.

 

Cześć,

spróbowałbym kontaktu z aktualnym dystrybutorem Linna na Polskę tj. Audioklan.

Myślę że warto zadzwonić porozmawiać i będziesz widział na czym stoisz. Salon Top-Hifi jest w Poznaniu więc pewnie będziesz mógł zostawić tego Majika aby dostarczyli go do serwisu w Markach. 

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.12.2023 o 22:53, waldemar72 napisał:

Witam!!!

Czy ktoś poradzi gdzie najlepiej szukać serwisu Linna? Mój Majik DSi, który sprawiał przez wiele lat tyle radości... wyzionął ducha. Któregoś dnia wróciłem do domu a tu bezpieczniki wywalone, wszystko w domu działa tylko Majik martwy...

Mieszkam pod Poznaniem.

 

Napisz jak skończyła się sprawa z Naprawą Majom DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Już miałem pisać żebyś zrestartował wszystko włącznie z routerem domowym 😀 i aplikacja powinna wychwycić Linna , NAS itp .

super że się udało . Miłego słuchania 

ja na Macu nadal mam Kazoo Server ale też faktem jest że nie korzystam z Tidal. 

Fakt przydałby się jakiś przyzwoity Klient na MacOS

Edytowane przez McGege

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem Kazoo był fajny, przynajmniej do momentu obsługi Tidala 🙂

Spełniał moje oczekiwania: radio, streaming, muzyka z serwera.

Zobaczymy czy Linn App też tak potrafi, bo nie sprawdzałem jeszcze obsługi serwera z własną muzyką.

Tak przy okazji czy duża jest różnica między wzmacniaczami Linn Klimax a Akurate 2200/4200.

Obecnie posiadam monobloki Cyrus, wiekowe, ale planuję zmianę na coś od Linn do posiadanego kompletu: Klimax DS, Akurate Kontrol mk2. Ewentualnie alternatywą mogą być Cyrus mono 300 Sig lub coś od Lejonklou (np Tundra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.