Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  154 członków

Linn Klub
IGNORED

Klub Linna


McGege
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wswier, 14 Mar 2010, 00:51

 

>McGege - a sprawdzales na forums.linn.co.uk ?

>Byl tam,o ile sobie przypominam, watek temu poswiecony, porownujacy brzmienie DSi do innych DSow

 

Cześć wsawier, na forum Linna jestem praktycznie codziennie, więc tamtejsze opinie znam, ot pomyślałem soobie że może ktoś z tego forum miał okazje poznać bardziej dogłebniie to urządzenie i mógłby skrobnąć kilka słów w Naszym ojczystym języku.

 

Jeżeli chodzi o przedwzmacniacz to muszę mieć również wejścia cyfrowe, co w dużym stopniu determinuje wybór tego urządzenia, druga sprawa to korelacja ceny do jakości i możliwośći,

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>mariuszdab,

Dzięki za linka. Wątek rzeczywiście krótki, ale Twoje wpisy w nim są aktualne. Mam wrażenie, że myśle o tym INTEKU z allegro który Ty wcześniej badałeś. Jeśli to integra, a działa tylko jako koncówka mocy, to albo coś jest tam skiepszczone, albo ewentualnie są jakieś zworki, DIP-switche wewnątrz, przełączone kiedyś przez kogoś, a sprzedający o tym nie wie. Jak na razie temat INTEKA odpuszczam.

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie od kilku dni DS-I, uważam, że w swojej cenie sprzęt jest znakomity. Dźwięk muzykalny, kolorowy, bardzo dobra dynamika, szczegółowy. Wady? Przestrzeń mogłaby być lepsza, troszkę DS-I gra tak do środka, dźwięk jest bardzo gęsty. Lepsze rysowanie planów, większa otwartość brzmienia i praktycznie byłby sprzęcik w swojej cenie idealny. A tak, jest bardzo dobry. Tylko czy jest w tej cenie coś lepszego? Oj nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawialiście coś kiedyś w serwisie Linna Polska? Wysłałem Classika na czyszczenie lub wymianę lasera 2 tygodnie temu. Od tego czasu nie dostałem żadnej informacji. W końcu w poniedziałek zadzwoniłem i dowiedziałem się, że serwisant jeszcze nie sprawdził, bo był chory. Następnie miły pan obiecał, że oddzwoni i do dziś nie mam żadnej informacji.

 

Wydaje mi się żenujące upominanie się o swój własny sprzęt. Takie zachowanie chyba nie przystoi tak wyjątkowej marce - dziwne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrczak,

mozartów nie słyszałem, ale inne vienny z ikemi/kolektor/lk85. grało bardzo ok, ale nie aż tak, żebym chciał zmieniać na nie moje monitory. classik ma podobną w budowie i mocy końcówkę, co linn lk85 więc powinien sobie radzić. najlepiej zabrać classika na odsłuch. podobno nowe mozarty są lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zastąpił on ikemi. jest od poprzednika znacznie lepszy brzmieniowo, nie ma natomiast wyjść na xlr'ach, które i tak były symetryzowane, bo ikemi tak jak wszystkie linny, nie jest zbalansowany... może zamiast cd, posłuchać deesa? zamieniałem jakiś czas temu majika cd na majika ds. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad odtwarzaczem plikow ale mysle, ze jeszcze to nie czas na to. W sieci jest zbyt malo dostepnej muzyki. Na cd jest wszystko. Co chce to kupuje. A jak patrzylem na strone Linna to ulamek z proponowanej muzyki mnie interesuje. Jak juz caly swiat muzyczny oglosi zmiane formatu to i ja w to wejde.

 

A skoro ten Majik CD jest lepszy brzmieniowo od Ikemi to by mnie interesowal. Chodzi mi glownie o srednice i wysokie. Chcialbym tam dodac nieco tkanki. Czy Majik CD pomoze mi w tym czy lepiej od razu siegac gdzie indziej - moze po Unidisk 1.1? Nie jestem specjalista od Linna wiec wole zadac pytanie tu niz bladzic po recenzjach w prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy obawiają się czy odczują róznicę:

 

Dzisiaj miałem okazję i słuchałem goscinnie w Wwie u przedstawiciela Linn'a czterech żródeł,

1. Linn Majik DS 1

2. Linn Majik DS

3. Linn Akurate DS

4. Linn Klimax DS

 

kolumny i kable te same

wzmacniaczem zawsze był Linn Majik DS 1

Pliki zawsze te same z tego samego dysku, moje wiec zanm ich brzmienie na tym co mam

 

Efekt:

 

Niesamowity, każde urządzenie grało trochę inaczej, najlepiej niestety ostatnie.

Polecam - zwala z nóg - a wiele w życiu słyszałem. Rożnica między urzadzeniami wyczuwalna natychmiast.

Porównanie z tym co mam w tej chwili ? - żadnego

 

Trzeba bedzie cos wybrac.....

Ciekaw jestem jak to zagra z AP Virgo5 i na lampie.

Różnica między Majikiem a Akuratem wg mnie spora, chyba równie wielka jak w cenie.

Ale moze warto.

Szkoda ze zawsze jednak ostatecznie decydują ograniczenia finansowe.

 

Co do braku dostępnych plików....

Człowieku o czym ty mówisz..., życia Ci braknie by przesłuchac to co jest dostępne w jednej wybranej kategorii jakakolwiek bys nie wybral. Zapewniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npl - przepraszam że wtrącam swoje 5 gr... ale stwierdzenie że Linn Majik CD czy DS są lepsze od Ikemiego są raczej mocno moim zdaniem przesadzone - to 2 różne odtwarzacze. Każdy z nich ma swoje plusy jak i minusy. Majik to bardzo dobre źródło - stereofonia, rozmach, scena, szczegółowość - robią wrażenie - ale niestety ... ale ten dźwięk jest dość cyfrowy sztuczny.... w porównaniu do Ikemii ten zaś jest płynny, nie samo wicie analogowy, rytmiczny, szybki ale... podaje nam mniej szczegółów niż majik oraz ma kłopoty z przestrzenią, dźwięk jest też dość "płaski" ( mniej jest to odczuwalne po XLR)- każdy z nich ma wady i zalety i raczej powinno je się indywidualnie dobierać do systemu - zresztą jak wszystko...

Tak czy owak uwielbiam odtwarzacze Linna - są fantastyczne - począwszy od Genki skończywszy na Akurate czy CD-12 -ech gdyby te 2 ostatnie były tańsze chętnie bym je u siebie przetestował.... może kiedyś się to uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez lubie odtwarzacze Linna. Szkoda, ze skonczyli juz produkcje. Mialem Ikemi, mechanicznie cudowne urzadzenie. Dzwiekowo w polaczeniu z Passem to byl po prostu miod. Ale troche mnie znudzil ten miod wiec teraz szukam czegos innego, bardziej z pazurem. A jak na tle Ikemi lub Majika prezentuje sie Unidisk 1.1? Czy jest to jakosc (w dzwieku stereo) warta roznicy w cenie? Albo na przyklad Unidisk 2.1 - wart wiecej niz Ikemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie, ale jestem w wieku, ze ani jedno, ani drugie juz mi nie podchodzi.

 

SACD tez mam, ale musze powiedziec ze dzisiejszy odsłuch zaskoczył mnie pozytywnie na korzysc tego co uslyszalem, szczególnie od Akurate w górę.

 

Mysle ze wszelkie teoretyczne dywagacje nie zastąpią wlasnego odsluchu, radze sprobowac

 

Moze w niedługim czasie bede mogl posluchac tych klockow u siebie - porownanie bedzie bardziej bezposrednie.

 

pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npl - przepraszam że wtrącam swoje 5 gr... ale stwierdzenie że Linn Majik CD czy DS są lepsze od Ikemiego są raczej mocno moim zdaniem przesadzone - to 2 różne odtwarzacze. Każdy z nich ma swoje plusy jak i minusy. Majik to bardzo dobre źródło - stereofonia, rozmach, scena, szczegółowość - robią wrażenie - ale niestety ... ale ten dźwięk jest dość cyfrowy sztuczny....

 

Odniosłem podobne wrażenie, jednak po przełaczeniu na Akurate wlasnie te spostrzezenie znikają na korzysc Akurate....

 

Różnica jest spora na korzysc Akurate..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unidisk 1.1 to jest Akurate CD z dołożoną płytką wizyjną. Ta sama mechanika, ta sama płytka audio. I gra też dokładnie tak samo. W bonusie odtwarzanie DVD-V (czego Akurate nie potrafił).

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamo d,

kilka lat temu, kiedy udało mi się już uzbierać na dzielony system linn'a, źródłem miał być ikemi. mała, niepororna skrzyneczka, o genialnym brzmieniu i fantastyczną mechaniką. telefon do przedstawiciela, już chcę robić przelew... a tutaj szok, ma być nowy kompakt. nie chciałem o nim słyszeć, chciałem ikemi. dałem się jednak jakoś zaprosić na odsłuch, ikemi kontra majik cd. dwa tygodnie później dostałem mojego majika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiału dla deesów jest wystarczająco dużo, każda płytka cd na świecie się nadaje... zgrywamy i słuchamy na strumieniowcu. gęste pliki brzmią lepiej, nie jest ich tak dużo, ale liczba rośnie... gdyby na linnie można było słuchać tylko nagrań linn'a, umarłbym z nudów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie......

Po przerzuceniu wlasnych CD juz jest wystarczajaco sporo, a znika problem szukania gdzie to czego wlasnie chcemy posluchac akurat się podzialo...

.....Moze dlatego nazweali to "Akurate"............

żartuję oczywiście..

Jesli dorzucimy przyjaciól chcących zrobic sobie kopię zapasową swojego dysku ( zawsze moze przeciez pasc), boję się że życia braknie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem test W. Paculy w Audio na temat Unidisk 1.1 i nabralem na niego ochoty ale... W zwiazku z tym, ze Linn sie wycofal z produkcji odtwarzaczy cd czy nie bedzie problem w przyszlosci z wymiana np. lasera - bo ten wiadomo, predzej czy pozniej ale pada zawsze. Wprawdzie ja swoj sprzet muzyczny malo ekspoaltuje no ale niech sie cos stanie...

 

A mam jeszcze takie pytanie: uzytkujac wczesniej Ikemi bylem z niego bardzo zadowolony, chodzi mi tu o dzwiek. Czy ten Unidisk 1.1 jest lepszy od Ikemi czy to podobna polka dzwiekowa? Pacula pisze, ze w SACD jest niesamowity ale juz w CD dobry-bardzo dobry. Jakie sa Wasze odczucia? Rozumiem, ze taki np. Unidisk SC to juz bedzie raczej do wideo i CD nie bedzie postepu w stosunku do Ikemi. Czy tak? Lepiej od razu brac tego Unidisk 1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.